Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του Samsung Galaxy Note II


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα πιασει τα 350 μεχρι τα μεσα Οκτωμβρη.Υπομονη. Δεν νομιζω ομως να πεσει πολυ. Μεχρι 340-350. Μετα θα περασει παλι καποιο διαστημα που θα μεινει στασιμο και οταν κατεβει η τιμη του 3 αρκετα μετα θα συνεχισει την κατηφορα και κατω απο τα 300. Οπως εγινε με το note 1. Αυτο ομως περιμενετετο σε κανα χρονο. Στην τιμη αυτη που βρισκεται τωρα ειναι κορυφη. Σκεφτομαι να παρω κ δευτερο!!
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα,ειδα το note 2 σημερα στα 370κατι σε καποια μαγαζια στο σκουτζ.

Αξιζει να το αγορασω?

Επισης θελω να ρωτησω τα μαγαζια αυτα π.χ kaizer,tokinito.gr,birdphone klp ειναι απο Ελλαδα ετσι?Ειναι αξιοπιοστα η θα εχουμε τπτ

τρεξιματα?Απ οτι βλεπω ολα εχουν 2 χρονια εγγυηση και τα μοντελα ειναι eu.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ειδα το note 2 σημερα στα 370κατι σε καποια μαγαζια στο σκουτζ.

Αξιζει να το αγορασω?

Επισης θελω να ρωτησω τα μαγαζια αυτα π.χ kaizer,tokinito.gr,birdphone klp ειναι απο Ελλαδα ετσι?Ειναι αξιοπιοστα η θα εχουμε τπτ

τρεξιματα?Απ οτι βλεπω ολα εχουν 2 χρονια εγγυηση και τα μοντελα ειναι eu.

Tα μαγαζια είναι από Ελλάδα και τουλαχιστον τα 2 απο τα 3 που αναφερεις ειναι 100% αξιόπιστα(kaizer/birdphone) το δε 3ο δεν εχω αγοράσει για να σου απαντήσω.

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω καλες κριτικες στο birdphone οποτε μαλλον απο εκει θα γινει η δουλεια.

Αλλα ρε παιδια μεχρι της 6 να μπορουμε να μιλησουμε μαζι τους?Ελεος.Καθημερινη ειναι.

Ηθελα να ρωτησω 2 πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Τελική και εγώ από birdphone πήρα αλλά δες την #1220 ανάρτηση μου

Edit: το birdphone ήταν άψογο

Edited by ilpara
Link to comment
Share on other sites

Ας πει καλυτερα καποιος εδω η σε pm καποιο καταστημα που το αγορασε ο ιδιος με imei και εγγυηση και ολα αυτα

Νομιζω πως τα αξιοπιστα καταστηματα πρεπει να τα αναφερουμε ωστε να βοηθαμε και τους ενδιαφερομενους.

Link to comment
Share on other sites

Ας πει καλυτερα καποιος εδω η σε pm καποιο καταστημα που το αγορασε ο ιδιος με imei και εγγυηση και ολα αυτα

Νομιζω πως τα αξιοπιστα καταστηματα πρεπει να τα αναφερουμε ωστε να βοηθαμε και τους ενδιαφερομενους.

 

Εγω φίλε μου αγόρασα πριν 1 μήνα το 5ο η 6ο (εχασα τον λογαριασμό) από kaizerstore και ηταν άψογοι απόδειξη με imei μηχανογραφημενο η συσκευή γερμανική και ναι με region sim lock και αυτη

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Εγω φίλε μου αγόρασα πριν 1 μήνα το 5ο η 6ο (εχασα τον λογαριασμό) από kaizerstore και ηταν άψογοι απόδειξη με imei μηχανογραφημενο η συσκευή γερμανική και ναι με region sim lock και αυτη

 

Απο περιεργια και μονο να ρωτησω, ποιος ειναι ο λογος που εχεις παρει 6 φορες την ιδια συσκευη;

Bλεπω αρκετους που εχουν κανει το ιδιο και αναρωτιεμαι

Ευχαριστω.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Να απαντήσω για μένα μιας και εγώ έχω κάνει τα ίδια με σύνολο περίπου 14 note 1-2!!

Για δοκιμές.....

Ναι όπως ακούς, άλλαζα τα note θέλοντας να δω και τα άλλα μοντέλα τι ψάρια πιάνουν και κυρίως αν με βόλευε κανένα καλύτερα απ τα note.

Προσωπικά πεταμένα λεφτά απλά και ωραία.

Μπορεί το 1 να ήταν λίγο πιο smooth (wp), μπορεί άλλα να ήταν πιο εύκολα στη μεταφορά ή στη κάμερα (S4), ή άλλα να ήταν η χαρά του παιχνιδιού (nexus) αλλά κανένα δε μου πρόσφερε ποτέ ότι το note μιας και overall ήταν καλύτερο (για μένα) απ όλα οπότε σε αυτό ξαναγύριζα.

Πλέον μετά τόσες δοκιμές και τόσα λεφτά πεταμένα για το τίποτα μένω εδώ και αν θέλω να κάνω δοκιμή ή να δω κάποιο μοντέλο το παίρνω και το πουλάω χωρίς να δώσω και να ξαναπάρω το νότε και να χάσω και από εκεί. :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν είχες κάνει από πριν μία εκτίμηση για το πόσο θα σε βολεύει η κάθε συσκευή, κι απλά έκανες κάποιες δοκιμές επηρεαζόμενος από άλλους, 'η επειδή δεν ήσουν σίγουρος για την επιλογή σου?

 

Σε άλλα πράγματα ακολουθείς το ίδιο? Δηλαδή συσκευές στο σπίτι, αυτοκίνητο, μάρκα σαμπουάν, κουρέα κλπ. Αλλάζεις συνέχεια?

 

Ρωτάω γιατί είμαι άνθρωπος που θα κάνω ένα σωρό έρευνα πριν πάρω κάτι, αλλά μόλις το πάρω δεν το αλλάζω επειδή ξέρω με σιγουριά ότι αυτή ήταν η καλύτερη αγορά σύμφωνα με τις ανάγκες μου. Επίσης ότι θα φάω αρκετό καιρό για να το στήσω όπως το θέλω και να το κάνω να λειτουργεί όπως με βολεύει.

Οπότε μου φαίνεται περίεργο κάποιος να αλλάζει κάθε μήνα/λίγους μήνες κινητό...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να απαντήσω για μένα μιας και εγώ έχω κάνει τα ίδια με σύνολο περίπου 14 note 1-2!!

Ο Χριστός και η Παναγία! Ρε Μάνο, την παλεύεις;

 

Πλάκα κάνω, σε καταλαβαίνω, σου αρέσει να ψάχνεσαι και να δοκιμάζεις. Λοιπόν παιδιά νομίζω πως με το Note II οι περισσότεροι από μας βρήκαμε το λιμάνι μας. Για μένα δεν τίθεται θέμα αγοράς του 3, απλά δεν μου αρέσει εμφανισιακά και δεν νομίζω πως θα βελτιωθεί ιδιαίτερα η παραγωγικότητά μου με μερικά extra s/w tools. Καλό Note 4/5 για μένα...

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Ο Χριστός και η Παναγία! Ρε Μάνο, την παλεύεις;

 

Πλάκα κάνω, σε καταλαβαίνω, σου αρέσει να ψάχνεσαι και να δοκιμάζεις. Λοιπόν παιδιά νομίζω πως με το Note II οι περισσότεροι από μας βρήκαμε το λιμάνι μας. Για μένα δεν τίθεται θέμα αγοράς του 3, απλά δεν μου αρέσει εμφανισιακά και δεν νομίζω πως θα βελτιωθεί ιδιαίτερα η παραγωγικότητά μου με μερικά extra s/w tools. Καλό Note 4/5 για μένα...

 

Μαζι σου Κώστα, αλλα με αυτά που κάνει η Samsung θα χάσει κόσμο και μπορεί και εμένα που πλέον πρέπει να βρίσκω απροβληματιστο τηλέφωνο με πενάκι εξίσου καλό με του note.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Οk Μάνο, κατάλαβα, ευχαριστώ!

 

Δόκτορα αν δώσουν τα νέα χαρακτηριστικά(4.3) στο S-Pen, τότε φυσικά δεν χρειάζεται αναβάθμιση στο III

Από ότι θα έχεις δει, είναι πολύ σημαντικά όλα αυτά τα καινούργια.

Ρίξε πάλι μια ματιά

http://tinyurl.com/nkkswn6

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Οk Μάνο, κατάλαβα, ευχαριστώ!

 

Δόκτορα αν δώσουν τα νέα χαρακτηριστικά(4.3) στο S-Pen, τότε φυσικά δεν χρειάζεται αναβάθμιση στο III

Από ότι θα έχεις δει, είναι πολύ σημαντικά όλα αυτά τα καινούργια.

Ρίξε πάλι μια ματιά

http://tinyurl.com/nkkswn6

Συμφωνώ, κατά τη γνώμη μου δεν υπάρχει ουσιαστικός λόγος να πάει κανείς απ' το II στο 3, εκτός από το να ικανοποιήσει την τρέλα του και να έχει το τελευταίο μοντέλο (που δεν το θεωρώ ουσιαστικό λόγο). Αν η ποιότητα της επερχόμενης 4.3 ROM στο Note II είναι όπως η 4.1.2 τότε πραγματικά θα "κλειδώσω" στο ΙΙ για πολύ καιρό ακόμα.

 

Αυτό που φοβάμαι είναι μήπως η Samsung σαμποτάρει την 4.3 για να μας σπρώξει στο 3...

 

Edit: Και μία μικρή ιστορία με το Note II που συνέβη σήμερα το πρωί. Ήμουν στο δρόμο και χρειάστηκε να βγάλω φωτοτυπία ενός εγγράφου και να στείλω ένα fax. Έλα όμως που είχαμε black out στην περιοχή και δεν δούλευε τίποτα. Το ρεύμα θα επανερχόταν το μεσημέρι. Εκεί που καθόμουν στο ταχυδρομείο και περίμενα να έρθει το ρεύμα για να στείλω το fax, μου έρχεται στο μυαλό το CamScanner. Σε 5 λεπτά είχα ξεμπερδέψει. Σκανάρισα το έγγραφο για φωτοτυπία και έστειλα και το fax, όλα απ' το Νοτέλι. Κόστος αποστολής fax απ' τα ΕΛΤΑ: 1,85 €. Κόστος μέσω CamScanner: 0,69 €. Μέχρι το μεσημέρι που θα ερχόταν το ρεύμα εγώ είχα τελειώσει και ήμουν σπίτι μου. Και γλύτωσα και 1 €. :D

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν είχες κάνει από πριν μία εκτίμηση για το πόσο θα σε βολεύει η κάθε συσκευή, κι απλά έκανες κάποιες δοκιμές επηρεαζόμενος από άλλους, 'η επειδή δεν ήσουν σίγουρος για την επιλογή σου?

 

Σε άλλα πράγματα ακολουθείς το ίδιο? Δηλαδή συσκευές στο σπίτι, αυτοκίνητο, μάρκα σαμπουάν, κουρέα κλπ. Αλλάζεις συνέχεια?

Ειμαι(η μαλλον ημουν)γκατζετακιας(κυριως με τα κινητα) και μου αρεσε να τα δοκιμαζω ο ιδιος,πλεον μου εχει φυγει η τρελα.

Και οχι,σε αλλα πραγματα ειμαι σταθερος(με την ιδια γυναικα παντρεμενος 19 χρονια,καταλαβαινεις :p:D)

 

Ο Χριστός και η Παναγία! Ρε Μάνο, την παλεύεις;

 

Πλάκα κάνω, σε καταλαβαίνω, σου αρέσει να ψάχνεσαι και να δοκιμάζεις. Λοιπόν παιδιά νομίζω πως με το Note II οι περισσότεροι από μας βρήκαμε το λιμάνι μας.

Γιατρε μου,ηθελα γιατρο ε το ξερω:lol::lol::lol::p

Περα απ τη πλακα ξαναλέω τσαμπα τα λεφτα στις δοκιμες,ευτυχως εχω καλα φιλαρακια και απ το φορουμ εδω που τους τα εδινα σε χρονο dt!

Και ναι Κωστα με το νοτε2 βρηκα το λιμανι μου αν και δε μας τα λεει καλα η Σαμμυ με τα κλειδωματα τελευταια!

 

Οk Μάνο, κατάλαβα, ευχαριστώ!

 

Αλλον ρωτησες εγω απαντησα ομως αλλα περιπου το ιδιο σκεπτικο θα εχουμε χαχα:)

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Edit: Εκεί που καθόμουν στο ταχυδρομείο και περίμενα να έρθει το ρεύμα για να στείλω το fax, μου έρχεται στο μυαλό το CamScanner. Σε 5 λεπτά είχα ξεμπερδέψει. Σκανάρισα το έγγραφο για φωτοτυπία και έστειλα και το fax, όλα απ' το Νοτέλι. Κόστος αποστολής fax απ' τα ΕΛΤΑ: 1,85 €. Κόστος μέσω CamScanner: 0,69 €. Μέχρι το μεσημέρι που θα ερχόταν το ρεύμα εγώ είχα τελειώσει και ήμουν σπίτι μου. Και γλύτωσα και 1 €. :D

Πες μας κι εμας σε παρακαλω με ποιο τροπο εστειλες το φαξ απο το νοτε; Μεχρι το σκαναρισμα του εγγραφου και τη μετατροπη του σε pdf το χω, απο κει και περα τι κανουμε;

Link to comment
Share on other sites

Πες μας κι εμας σε παρακαλω με ποιο τροπο εστειλες το φαξ απο το νοτε; Μεχρι το σκαναρισμα του εγγραφου και τη μετατροπη του σε pdf το χω, απο κει και περα τι κανουμε;

Είμαστε λίγο off-topic αλλά πιστεύω θα μας συγχωρήσουν οι mods...

 

Η δουλειά έγινε εξολοκλήρου μέσα από το CamScanner. Σκανάρεις το έγγραφο που θέλεις να στείλεις με fax και μετά επιλέγεις το γνωστό κουμπάκι Share, όπου σου βγάζει μια λίστα με επιλογές. Η πρώτη ονομάζεται Upload / Print / Fax. Επίσης πατώντας παρατεταμένα στο έγγραφο σου βγάζει pop-up menu με την ίδια επιλογή. Μετά επιλέγεις Fax και το πρόγραμμα ελέγχει να δει αν έχεις απόθεμα σελίδων. Στην αρχή θα έχεις 0 απόθεμα, οπότε επιλέγεις Recharge και το γεμίζεις με όσες σελίδες θέλεις. Εγώ ήθελα να στείλω 1 μόνο σελίδα, αλλά το γέμισα με 10 γιατί έχει 10% έκπτωση στις 10 σελίδες. Πληρώνεις με PayPal ή πιστωτική και έχεις άμεσα τις σελίδες που ζήτησες. Μετά επιλέγεις Ελλάδα, δίνεις τον αριθμό, Send και τέλος! Σου βγάζει μήνυμα ότι το έγγραφο απεστάλη επιτυχώς. Με την ισοτιμία $/€ μου ήρθε 0,69 €/σελίδα. Η όλη διαδικασία (σκανάρισμα, πληρωμή, αποστολή fax) μου πήρε κάτω από 5 λεπτά.

 

Να σημειώσω κάτι που πάντα μου αρέσει όταν το συναντώ. Το CamScanner δεν σε υποχρεώνει να κάνεις εγγραφή με username/password κτλ. Απλά συσχετίζει το ID της συσκευής με τις μονάδες που το φορτώνεις και έτσι ξέρει ποιος είσαι και πόσες μονάδες σου μένουν για αποστολή. Οπότε απλά το γεμίζεις με μονάδες ανάλογα με τη χρήση και είσαι έτοιμος. Μιλάμε για ένα υψηλής ποιότητας fax machine στην τσέπη σου ανά πάσα στιγμή διαθέσιμο.

 

Νομίζω το CamScanner είναι σε προσφορά δωρεάν, οπότε τσίμπησέ το αν δεν το έχεις ήδη. Εγώ το είχα από παλιά αγορασμένο και έχει βγάλει τα λεφτά του στο πολλαπλάσιο.

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω δοκτωρ. Ναι χαρη σε καποιο παιδι που μας το ανεφερε, αναβαθμισα στην προ εκδοση δωρεαν
Link to comment
Share on other sites

Πολυ άσχετη ερώτηση αλλα θα την κάνω.

Μεχρι πότε θα μπορούμε να βρίσκουμε στα μαγαζιά το 2; δηλαδή για πόσο καιρό θα παράγεται ή θα φέρνουν τα καταστήματα;

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Το πόσο καιρό θα παράγεται το αποφασίζει η Samsung και μέχρι πότε θα το φέρνουν τα καταστήματα είναι θέμα πολιτικής του καθενός.

Δεν υπάρχει κάποια συγκεκριμένη απάντηση στο ερώτημά σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ άσχετη ερώτηση αλλα θα την κάνω.

Μεχρι πότε θα μπορούμε να βρίσκουμε στα μαγαζιά το 2; δηλαδή για πόσο καιρό θα παράγεται ή θα φέρνουν τα καταστήματα;

Πιστεύω για αρκετό καιρό. Εδώ υπάρχει ακόμα το Galaxy S II

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Το πόσο καιρό θα παράγεται το αποφασίζει η Samsung και μέχρι πότε θα το φέρνουν τα καταστήματα είναι θέμα πολιτικής του καθενός.

Δεν υπάρχει κάποια συγκεκριμένη απάντηση στο ερώτημά σου.

 

 

 

 

 

 

 

Πιστεύω για αρκετό καιρό. Εδώ υπάρχει ακόμα το Galaxy S II

 

Ευχαριστώ και τους δυο σας. Ρωτάω γιατι με βλέπω να το λιώνω το 2 και αν ποτέ τα φτύσει ν το ξαναπάρω:p

Με ξενερώνει η Sammy πλέον με τα κλειδώματα της

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Και το 2 θα έχει κλειδώματα μετά το update(knox)

Ήδη λένε έχει και το region lock για πολύ πρόσφατες συσκευές αν διάβασα καλά

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Και το 2 θα έχει κλειδώματα μετά το update(knox)

Ήδη λένε έχει και το region lock για πολύ πρόσφατες συσκευές αν διάβασα καλά

 

Εμενα που το ξανά πήρα πριν κανα μηνα εχει region lock βασικα οσες συσκευές εχουν παραχθεί μετα τον ιουλιο εχουν

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Εμενα που το ξανά πήρα πριν κανα μηνα εχει region lock βασικα οσες συσκευές εχουν παραχθεί μετα τον ιουλιο εχουν

Πως το κατάλαβες;;; Τι να τσεκάρω;;; Πήρα και εγώ ένα note 2 μετά τον δεκαπενταύγουστο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...