Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του Samsung Galaxy Note II


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζει κανείς αν το αγοράσω απ' το e-shop του Πλαισίου, αν θα μπορώ να πάρω το cash back της samsung; Μάλλον όχι, ε;

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γνωρίζει κανείς αν το αγοράσω απ' το e-shop του Πλαισίου, αν θα μπορώ να πάρω το cash back της samsung; Μάλλον όχι, ε;

 

Ναι μπορεις και εγω ετσι το εκανα αφου μιλησα μαζι τους πρωτα!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα τηλ στο κέντρο εξυπηρέτησης του Γερμανού να ρωτήσω αν υπάρχουν διαθέσιμα note 2 γιατί δεν πρόλαβα να ρωτήσω στον Γερμανό της περιοχής μου. Η απάντηση που μου έδωσαν είναι ότι δεν υπάρχει σε κανένα κατάστημα της Ελλάδας διαθέσιμο note!!!! :X Είναι δυνατόν να εξαντλήθηκαν όλα τα note???? :worry: Εγώ πάντως θα πάω αύριο το απόγευμα να ρωτήσω!!!

 

Δυστυχως δεν εχει ο Γερμανος άλλα ΝΟΤΕ για αυτο το πηρα απο Πλαισιο .Μπορει να ειναι €50 ακριβοτερο αλλα εχει και χαρτες Ginius επανω .
Παιδια στα καταστηματα δεν ειχαν απο την αρχη note 2.Εγω πηγα τη Δευτερα σε 3 και δεν ειχαν πουθενα,μου ειπαν ομως οτι Πεμπτη,Παρασκευη αν το κρατησεις δινοντας μια προκαταβολη θα εφερναν.Μαλιστα τη Δευτερα και στα 3 καταστηματα μου ειπαν ειχε υψηλη διαθεσιμοτητα.Τωρα αν σε 2 μερες ειχαν τοσες πολλες προπαραγγελιες που δε θα φερουν αλλα τι να πω,χλωμο το κοβω ειδικα τετοιες εποχες να εχει τοσο μεγαλη ζητηση?:wacko: Edited by KOPRINIOTIS
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκαθαρισει λιγο η κατασταση να μεταφερω την εμπειρια μου καθοτι ασχολουμαι αποκλειστικα με αυτο το θεμα(δωροεπιταγη Γερμανου-Επιστροφη απο Samsung) απο χτες το απογευμα.

 

Η δωροεπιταγη -οπως εχει ειπωθει και απο αλλους φιλους- ισχυει κανονικα στη μειωση της τιμης. Αρα το κινητο εχει 550 ευρω.

 

Επισης, υπαρχει η δυνατοτητα ατοκων δοσεων (12) για τους κατοχους πιστωτικων καρτων στην τιμη των 550 ευρω. Το αναφερω γιατι δεν εχει ειπωθει αρκετα, ευχαριστω πολυ τον φιλο που το εγραψε, για μενα ειναι πολυ σημαντικο.

 

Χτες το απογευμα σε επικοινωνια που ειχα με την εξυπηρετηση πελατων υπηρχαν αμεσα διαθεσιμα Note 2 μονο στο καταστημα στο Πασαλιμανι και στο Mall Αμαρουσιου.

 

Εκανα κρατηση για ενα γκρι στο Πασαλιμανι το οποιο δεν παρελαβα σημερα λογω καθυστερημενης εγκρισης απο την τραπεζα. Δεν ξερω αν επιτρεπεται να το γραψω εδω αλλα θελοντας να προστατεψω τους συμφορουμιτες-υποψηφιους αγοραστες σας λεω να διπλοτσεκαρετε οτι πληροφορια σας δωσουν στο συγκεκριμενο καταστημα γιατι εγω επεσα θυμα πολυωρης ταλαιπωριας λογω παραπληροφορησης απο την ΥΠΕΥΘΥΝΗ του καταστηματος για το οποιο εχω κανει καταγγελια.

(Παρακαλω τους mods να μην διαγραφει το μηνυμα μου γιατι η προσφορα τρεχει και ασχολουνται πολλοι φιλοι που μπορει να εξαπατηθουν οπως εγω.)

 

Οσο για την επιστροφη απο τη Samsung των 100 ευρω, οπως αναφερεται σε προηγουμενα ποστ, καλεσα χτες το απογευμα και η υπαλληλος δεν ηξερε να μου απαντησει για το αν συμπεριλαμβανεται ο Γερμενος στην προσφορα και θα με καλουσαν σημερα(δεν με εχουν καλεσει ως τωρα) ενω αλλος συμφορουμιτης καλεσε λιγο αργοτερα και του ειπαν οτι θα γινεται κανονικα επιστροφη μετα απο αγορα μεσω Γερμανου. Τα συμπερασματα δικα σας.

 

Για την επιστροφη της Samsung γραφει ξεκαθαρα στους ορους οτι τα χρηματα θα πιστωθουν το πολυ σε ενα μηνα απο την ημερομηνια παραλαβης των δικαιολογητικων.

 

Θα μεταφερω τις υπολοιπες εντυπωσεις αυριο που λογικα θα παραλαβω την συσκευη.

 

Υ.Γ Sorry για το κατεβατο.

Υ.Γ2 Σε προηγουμενο μου ποστ χτες γραφω οτι η λογικη εχει φυγει απο την χωρα μας εδω και καιρο. Σημερα στον Γερμανο στο Πασαλιμανι με επιβεβαιωσαν για αλλη μια φορα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Για να προσθεσω στο παραπανω ποστ του φιλου εγω μιλησα με υποκαταστημα του Γερμανου στην Κρητη οι οποιοι μου ζητησαν να δωσω προκαταβολη για το ΝΟΤΕ αλλα δεν ηταν σιγουροι οτι θα το επαιρνα γιατι μαλλον δεν υπαρχουν αποθεματα!!!! Την προκαταβολη θα μου την επεστρεφαν βεβαια αλλα μετα απο μερικες μερες !! Αρνηθηκα φυσικα αφου δεν ηταν σιγουροι και μιλωντας με τα κεντρικα του Γερμανου μου ειπαν οτι δεν υπαρχουν αποθεματα και θα εφερναν ξανα στης 25 Ιανουαριου. Τα συμπερασματα δικα σας.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φίλοι μου !

Πήρα την συσκευή το πρωί απο κατάστημα "Γερμανός" στο κέντρο της Αθήνας, στα 550 ευρω (700-150δωροεπιταγή) !

Αρα είναι ξεκάθαρο ότι όπου υπάρχει διαθέσιμο στην συγκεκριμένη αλυσιδα καταστημάτων, το παίρνεις με 550 !

Οντως η διαθεσιμότητα είναι χαμηλή, όπως μου είπαν ΚΑΙ σε αυτό το κατάστημα.

 

Υπάρχει και στο "Πλαίσιο", αλλά με 600 ευρώ !

Αλλά και στο extrem mobile που έχουν αναφέρει κάποιοι άλλοι φίλοι.

Μιλάμε ΠΑΝΤΑ για το επίσημης εισαγωγής απο την samsung Hellas

 

Aν κάνω λάθος που αναφέρω καταστήματα, ως "γκρίζα" διαφήμιση, ας διαγραφεί το πόστ :X

Link to comment
Share on other sites

Ας μου πειτε αν ειναι αυτη η διαδικασια βημα-βημα παρακαλω.

1. Πηγαινω σε ενα καταστημα Γερμανος που εχει διαθεσιμη τη συσκευη στα 699.

2. Ζηταω την εκπτωση και τη χρησιμοποιω στην αγορα της συσκευης και οχι σαν δωροεπιταγη σε μελλοντικες αγορες.

Απο εκει και περα τι ακριβως πρεπει να κανω για να παρω τα 100 απο τη Σαμσουνγκ; Ποσο αμεσα θα τα παρω και σε τι μορφη; Μετρητα ή δωροεπιταγη;

Πολυ χρησιμο να ξερω πως ΑΚΡΙΒΩΣ εχουν τα πραγματα στην ΕΛΛΑΔΑ.

Link to comment
Share on other sites

Στο πασαλιμανι εχει και λευκο και γκρι οποιος θελει αυριο πρωι θα βρει πηρε φιλος σημερα το μεσημερι με την εκπτωση 150 ευρω και καναμε κρατηση για αλλα δυο αλλα τελικα δεν θα τα παρουμε..τα λεφτα στα επιστρεφει η σαμσουνγκ σε τραπεζικο σου λογαριασμο αφου καταθεσεις καποια δικαιολογητικα δες στο επισημο site samsung hellas..
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορεις και εγω ετσι το εκανα αφου μιλησα μαζι τους πρωτα!

 

Προσπάθησα και εγώ να συνεννοηθώ με την εξυπηρέτηση πελατών του Πλαισίου, αλλά άκρη δεν έβγαλα! Η κοπέλα που μιλούσα δεν καταλάβαινε καν τι της έλεγα.

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα και εγώ να συνεννοηθώ με την εξυπηρέτηση πελατών του Πλαισίου, αλλά άκρη δεν έβγαλα! Η κοπέλα που μιλούσα δεν καταλάβαινε καν τι της έλεγα.

 

Τι να συνεννοηθείτε βρε παιδιά.

Τα καταστήματα των παροχων αλλα και τα υπόλοιπα στιλ πλαίσιο κλπ λειτουργούν χωρίς οργάνωση.

Τα κεντρικά δεν ενημερώνουν η οι υπεύθυνοι των καταστημάτων δεν διαβάζουν τις ενημερώσεις.

Είναι τραγική η κατασταση.

Πριν απο καιρό που ειχε βγει η προσφορά στην Vodafone με καθε ανανέωση 10 ευρώ να σου δίνονται 500 mb data, πηγα να αγοράσω νεο αριθμό μ αυτο το πρόγραμμα για την κορη μου και αν δεν τους έδειχνα την διαφήμιση μπαίνοντας στο ίντερνετ απο το κινητό μου δεν θα ήξεραν οτι υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα και εγώ να συνεννοηθώ με την εξυπηρέτηση πελατών του Πλαισίου, αλλά άκρη δεν έβγαλα! Η κοπέλα που μιλούσα δεν καταλάβαινε καν τι της έλεγα.
Στο πλαίσιο δεν θα βγάλεις άκρη αν δεν πάς αυτοπροσώπως, γιατί απο οτι κατάλαβα δίνουν την έκπτωση των 100 ευρώ μόνο οι υπεύθυνοι του "πόστου" των κινητών και εφ' όσον προηγηθεί "κουβεντούλα" περί ανταγωνιστικής τιμής κλπ...

Χθές αυτό μου συνέβει σε υποκατάστημα τους, όταν ζήτησα το πενάκι για δοκιμή.

Του είπα οτι ο Γερμανός το δίνει 550, το ψάξαμε μαζί απο το internet και μου πρότεινε έκπτωση 100 ευρω !

Προφανώς έχουν κάποιου είδους εντολή για "παζάρι" επι του καταστήματος... Αυτό είναι το προσωπικό συμπέρασμα που έβγαλα.

Link to comment
Share on other sites

Τι να συνεννοηθείτε βρε παιδιά.

Τα καταστήματα των παροχων αλλα και τα υπόλοιπα στιλ πλαίσιο κλπ λειτουργούν χωρίς οργάνωση.

Τα κεντρικά δεν ενημερώνουν η οι υπεύθυνοι των καταστημάτων δεν διαβάζουν τις ενημερώσεις.

Είναι τραγική η κατασταση......

 

Σε συνεχεια της παρατηρησης σου Κωστα, προσθετω τα εξης:

1)Υπαλληλος στο τμημα εξυπηρετησης πελατων της Samsung χτες το απογευμα δεν ειχε ιδεα για το cashback ποσο μαλλον αν υποστηριζεται απο τον Γερμανο.

2)Φυσικα στον Γερμανο δεν ηξεραν για το cashback. Θα μου πειτε τι τον ενδιαφερει τον Γερμανο? Φυσικα και τον ενδιαφερει αν τον υποψηφιο αγοραστη ενος Note 2 τον ενημερωσεις οτι μπορει να παρει την συσκευη ακομα πιο οικονομικα, στα 450 ευρω!

3)Η υπευθυνη καταστηματος(που υποτιθεται εχει περισσοτερη εμπειρια) μου ειπε οτι η εγκριση της πιστωτικης θα γινει σε μιση ωρα και μετα απο 6.5 ωρες γυρισα χωρις κινητο στο σπιτι:mad:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το "εκλεισα" με 12 δοσεις απο κοτσοβολα στα 685 ευρα μαζι με την χαρτουρα τους ... πολλα τα ευρα δεν λεω αλλα μετα απο μελετη στο φορουμ δεν αντεξα και το χτυπησα :p

Ελπιζω να μην με απογοητευσει (το πιο πιθανο μαλλον ειναι πως οχι) αφου το τωρινο κινητο μου ειναι ενα sony ericson c902 ...

Μολις το παραλαβω θα στειλω και εγω με την σειρα μου το φιρμανι για την εκπτωση των 100 ευρω στην εταιρια , οποτε θα βγει 585 ευρα.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με πιστωτική ισχύει η έκπτωση στο Γερμανο? Αν πληρώσει κάποιος μετρητά δε γίνεται?

To sxolio σου,μου ηλθε 4 φορές κολλητά.Ξερει κανεις γιατι;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με πιστωτική ισχύει η έκπτωση στο Γερμανο? Αν πληρώσει κάποιος μετρητά δε γίνεται?
Μετρητά το πήρα σήμερα. με την δωροεπιταγή φυσικά ! ;)
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά. Το αγόρασα και εγώ σήμερα από το Γερμανό στο Athens Heart. Είχε μόνο ένα λευκό που ήθελα. Δεν ξέρω αν έχει γκρι. Πάντως χτες το απόγευμα που τηλεφώνησα στην εξυπηρέτηση πελατών του Γερμανού μου ανέφεραν αρκετά καταστήματα στα οποία είναι διαθέσιμο και απλά πήγα στο κοντινότερο.
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά. Το αγόρασα και εγώ σήμερα από το Γερμανό στο Athens Heart. Είχε μόνο ένα λευκό που ήθελα.

Επίσης και εγώ έβαλα έτσι για το 1% μήπως υπάρχει για παραγγελία χθες και σήμερα με πήραν τηλ πως μάλλον το Σαββάτο θα το έχω σε λευκό που μου αρέσει και εμένα.

Μόλις μίλησα και με samsung ισχύει και η προσφορά του γερμανού και της ίδιας άρα μιλάμε για 449!!!

(Μου είπε ο υπάλληλος ισχύει κανονικά , θα συμπληρώσετε το κουπόνι και θα το στείλετε μαζί με φωτοτυπία της απόδειξης αγοράς και φωτοτυπία της ταυτότητας)

Edited by alcamus06
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σε αυτούς που πήραν από Γερμανό. Το τηλέφωνο είναι unbranded? Γιατί σήμερα είδα ένα Note 2 από Γερμανό, ημερών, branded cosmote.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απλώς να παραθέσω ένα περιστατικό. Ο αδερφός μου έστειλε το κουπόνι για cash back χτες. Στο κουπόνι που κατέβασε απο Ίντερνετ έγραφε για συσκευές αγορασμενες απο 3/12. Αυτός το είχε απο 5/12. Ευτυχώς το εχει σώσει το αρχείο. Σήμερα στο κουπόνι αν δείτε στο Ίντερνετ γράφει για συσκευές αγορασμενες απο 10/12:X

Στους όρους γράφει ότι μπορούν απροειδοποιητα να αλλάξουν ημερομηνίες ή και τους όρους,παρόλα αυτα όσοι στείλανε εμπροθεσμα θα πάρουν το ποσο.

Τους πήρα τηλέφωνο εγω και το παίζανε κινέζοι, πως απο 10/12 ξέρουν αυτοί. Μόλις τους είπα ότι έχω σώσει το αρχείο, και πως μίλησα χτες με το κέντρο τους,είπαν να τους το στείλω και μάλλον θα λαβή το ποσό.

Απλά αν στείλετε το κουπόνι,με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά,μην το κόψετε κάτω και σωστε το αρχείο κάπου.

Σορρυ για το μεγάλο πόστ.:D

Edited by cmeletis
Διορθωση
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σε αυτούς που πήραν από Γερμανό. Το τηλέφωνο είναι unbranded? Γιατί σήμερα είδα ένα Note 2 από Γερμανό, ημερών, branded cosmote.
Ναί ! Εχεί σήματα έναρξης και κλεισίματος της cosmote, καθώς και κάποιες εφαρμογές προεγκατεστημένες. Αλλά δεν γνωρίζω αν είναι κλειδωμένο η όχι.

Αν μπορεί κάποιος φίλος να απαντήσει ???

Link to comment
Share on other sites

1. Αν το κινητο απο το Γερμανο ειναι branded στην Cosmote, ενοχλει σε κατι αυτους που το θελουν μαμισιο και το πολυ να κανουν ενα root;

2. Παιζει να ειναι branded και να μην ειναι κλειδωμενο;

3. Απο Public που βλεπω οτι το εχει στα 599 (ομοιως με Πλαισιο, Κωτσοβολο και Multirama δηλαδη), ξερει κανεις αν ειναι branded στην Wind;

4. Εχει κανεις πληροφοριες αν θα φερει πριν τις γιορτες αποθεμα ο Γερμανος; Γιατι αυτο που ακουγεται για τελη Γεναρη δεν ειναι καλο για μας, ουτε και για το Γερμανο φανταζομαι! :rolleyes:

 

Πολλα ρωτησα ε; :D

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις ηρθα απο γερμανο το εκλεισα το κινητο σε ασπρο μου ειπαν οτι εχει χαμηλη διαθεσιμοτητα αλλα σε 2 μερες θα ειναι εδω(αλεξανδρουπολη) τους εδωσα προκαταβολη 50 ευρω τους ειπα οτι αν δεν ερθει την αλλη βδομαδα περνω πισω τα λεφτα και το ακυρωνω.....ελπιζω να ειναι και της samsung Hellas να παρουμε και το εκατοστάρικο πισω και ολα μια χαρα!

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις ηρθα απο γερμανο το εκλεισα το κινητο σε ασπρο μου ειπαν οτι εχει χαμηλη διαθεσιμοτητα αλλα σε 2 μερες θα ειναι εδω(αλεξανδρουπολη) τους εδωσα προκαταβολη 50 ευρω τους ειπα οτι αν δεν ερθει την αλλη βδομαδα περνω πισω τα λεφτα και το ακυρωνω.....ελπιζω να ειναι και της samsung Hellas να παρουμε και το εκατοστάρικο πισω και ολα μια χαρα!

 

Φιλε μου, επειδη θα ειμαι Αλεξπολη απο βδομαδα για κανα τριημερο, εχεις υποψη σου αν το εχουν σε γκρι;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...