Jump to content

[Note series] Αξεσουάρ γενικά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκεφτομαι να παρω μια θηκη για το θηριο και εχω ψιλοκαταληξει σε αυτην.

http://www.spigen.com/samsung-galaxy-note-2-case-ultra-flip-metallic-series.html

Απο την αλλη επειδη μ αρεσει να εχω οσο πιο αμμεση επαφη γινεται με τη συσκευη σκευτομαι μηπως παρω

αυτο : http://www.ebay.com/itm/160903383869?var=460125871342&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649 και αυτο μαζι

http://www.ebay.com/itm/170933529921?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649.

Την δερματινη της samsung την εχω ξανα αγορασει αλλα την εχασα.Γενικα ημουν πολυ ευχαριστημενος.

Εχει παρει καποιος κατι απο τ αλλα και γενικα τι προτεινεται? Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παδια σήμερα αγόρασα ένα καλώδιο hdmi to hdmi για να το χρησιμοποιήσω με τον ανταπτορα.

Το πρόβλημα μου είναι πως συνδεσα στην αρχη τ τα πάντα και τον φορτιστη. Βαζω ένα βίντεο. Έπαιζε μια χαρά μαζί με ήχο. Μετά όταν πήγα να βάλω άλλο δεν είχα ήχο. Μου βγάζει τους επιλογές για τον ήχο μόλις το συνδέω αλλά δεν ξέρω τι να κάνω. Μπορείτε να βοηθήσετε;

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ψάχνουν πραγματικά για ένα εξαιρετικό bluetooth τότε να δείτε το jabra superme...

Ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει με τρομερή ποιότητα ήχου στην συνομιλία αλλά και πολύ καλό για να ακούς μουσική και βίντεο στο YouTube...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παδια σήμερα αγόρασα ένα καλώδιο hdmi to hdmi για να το χρησιμοποιήσω με τον ανταπτορα.

Το πρόβλημα μου είναι πως συνδεσα στην αρχη τ τα πάντα και τον φορτιστη. Βαζω ένα βίντεο. Έπαιζε μια χαρά μαζί με ήχο. Μετά όταν πήγα να βάλω άλλο δεν είχα ήχο. Μου βγάζει τους επιλογές για τον ήχο μόλις το συνδέω αλλά δεν ξέρω τι να κάνω. Μπορείτε να βοηθήσετε;

 

Οποιος μπορει να με βοηθήσει παρακαλώ.

Εκανα τα παντα. Δεν εχω ηχο απο την τηλεόραση αλλα μονο απο το τηλέφωνο. Κοιταξα το μενού της τηλειρασης και επελεξα στο audio out την θυρα hdmi και παλι τιποτα. Για άλλες συσκευές όπως pc έχει τρόπο μέσω dvi να πάρεις ηχο. Από τη στιγμή που το καλωδιο υποστηρίζει ηχο δεν θα έπρεπε να εχω;:confused:

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/c/45/memory-cards.html?from=popular-backlink&keyphrase=samsung+32gb

 

Aπο αυτές, ποια/ποιες ειναι 1000% συμβατές με το Note 2?Ασχέτως ταχύτητας.

Η ταχύτητα της sd σε τι θέματα θα επηρεάσει την συσκευή στην πράξη?

Απο 64ρες υπάρχει Ελλάδα κάποια προταση?

Link to comment
Share on other sites

 

Το έχω ψάξει πολύ το θέμα βτ. Είναι αρκετά καλό από όσα έχω διαβάσει. Το μόνο μείον είναι το εύκολο πάτημα του πλήκτρου το οποίο σε κάποιους κάπως απρόσεκτους τους οδηγεί σε ακουσιες κλήσεις.

 

Σε αυτή την τιμή όμως είναι ακριβό. Ψάξε στο σκρουτζ για ετοιμοπαραδοτο σε χαμηλότερη τιμή.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ψάξει πολύ το θέμα βτ. Είναι αρκετά καλό από όσα έχω διαβάσει. Το μόνο μείον είναι το εύκολο πάτημα του πλήκτρου το οποίο σε κάποιους κάπως απρόσεκτους τους οδηγεί σε ακουσιες κλήσεις.

 

Σε αυτή την τιμή όμως είναι ακριβό. Ψάξε στο σκρουτζ για ετοιμοπαραδοτο σε χαμηλότερη τιμή.

 

Φιλε μου δεν θα έπαιρνα αυτο ουτε bluettoth γενικα. Βαζω το τηλέφωνο στι αυτι. Απλα για το αμαξι ειναι οτι πρέπει.

Απλα μου έφεραν δωρο απο τα public στα χρήματα αυτα και θελω να το αλλαξω. Και ετσι κοιτάζω μόνο public.

Παρατηρώ ότι δεν εχει πολλα για note

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν θα έπαιρνα αυτο ουτε bluettoth γενικα. Βαζω το τηλέφωνο στι αυτι. Απλα για το αμαξι ειναι οτι πρέπει.

Απλα μου έφεραν δωρο απο τα public στα χρήματα αυτα και θελω να το αλλαξω. Και ετσι κοιτάζω μόνο public.

Παρατηρώ ότι δεν εχει πολλα για note

 

Κανονικα, ολα τα bt κανουν για ολες τις συσκευες, (τυχον ασυμβατοτητες μπορει να υπαρξουν βεβαια, αλλα ειναι εξαιρεση και δεν θα επρεπε να υπαρχουν). Αρα, αυτο που λες (δεν εχει πολλα για το νοτε) δεν ισχυει. Εγω χρησιμοποιω χωρις κανενα προβλημα το plantronics 975 καθως και ενα itech 801 (παλιο μοντελο αυτο)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα, ολα τα bt κανουν για ολες τις συσκευες, (τυχον ασυμβατοτητες μπορει να υπαρξουν βεβαια, αλλα ειναι εξαιρεση και δεν θα επρεπε να υπαρχουν). Αρα, αυτο που λες (δεν εχει πολλα για το νοτε) δεν ισχυει. Εγω χρησιμοποιω χωρις κανενα προβλημα το plantronics 975 καθως και ενα itech 801 (παλιο μοντελο αυτο)

 

Εννοώ από αξεσουάρ δεν έχει τίποτα. Θήκες περισσότερο:p

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ από αξεσουάρ δεν έχει τίποτα. Θήκες περισσότερο:p

 

Αααα, καταλαβα. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ από αξεσουάρ δεν έχει τίποτα. Θήκες περισσότερο:p

Αν πας από κοντά θα βρεις περισσότερα από ότι στο site. Κυρίως πράγματα που δεν έχουν προλάβει να ανέβουν. Όταν με έστησε η κυρά κανα δυο ώρες στο σύνταγμα μπήκα να χαζέψω και βρήκα μερικά. Π.χ. κάτι θήκες σιλικόνης samsung με σχέδια φοιτητών της σχολής καλών τεχνών. Είχε και μια μικρή γωνιά με αξεσουάρ Samsung. δυστυχώς σχεδόν σε όλα οι τιμές είναι τσιμπημένες. Αλλά αφού είσαι εγκλωβισμένος με πιστωτικό πήγαινε από κοντά (δεν ξέρω αν ισχύει το Πάτρα ως τοποθεσία σου και αν το κατάστημα της Πάτρας είναι "γεμάτο").

 

Στην ουσία, με λίγο παραπάνω χρήματα πηγαίνεις σε στεροφωνικό ΒΤ με οθόνη:

 

http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/bluetooth/sony-mw600-bluetooth-handsfree/prod3060415pp/

 

Είναι καιρό στην αγορά αλλά είναι αρκετά καλό ακουστικό. Παράπονα υπάρχουν για το κάπως αδύναμο κλιπάκι (θέλει προσοχή μην σπάσει) και για την μικρή δυσκολία της αυξομείωσης φωνής με την αφή. Από εκεί και έπειτα κερδίζεις το στερεοφωνικό θέμα που ναι μεν προσθέτει ένα περιττό καλώδιο όταν μιλάμε για χρήση τηλεφωνική (αν και η συνομιλία φορώντας 2 ακουστικά είναι πολύ ωραία φάση. Εκτός οδήγησης όμως) αλλά προσθέτει την ευκολία ακρόασης μουσικής ή κάποιου βίντεο με μεγαλύτερη άνεση καθώς και την αναγνώριση κλήσης στο ακουστικό. Στο σκρουτζ το βρίσκεις 10 ευρώ κάτω περίπου από αυτή την τιμή αλλά αν πρέπει σώνει και καλά να πάρεις από εκεί και έχεις καταλήξει να δοκιμάσεις ΒΤ, ρίξε του μια ματιά.

 

Ρώτα και τα παιδιά που γράφουν στα αξεσουάρ για ΒΤ για εντυπώσεις ή άλλες απορίες.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν θα έπαιρνα αυτο ουτε bluettoth γενικα. Βαζω το τηλέφωνο στι αυτι.
προσπάθησε να το συνηθίσεις ...είναι σαν την ζώνη στο αυτοκίνητο ή το κράνος στην μοτοσυκλέτα. Το bt έχει ασήμαντη ακτινοβολία σε σύγκριση με την ακτινοβολία του κινητού κατά την διάρκεια της κλήσης. Βεβαιότητα δεν υπάρχει ότι είναι επικίνδυνη, αλλά ούτε ότι δεν είναι. Επίσης το bt σου απελευθερώνει τα χέρια.
Link to comment
Share on other sites

Αν πας από κοντά θα βρεις περισσότερα από ότι στο site. Κυρίως πράγματα που δεν έχουν προλάβει να ανέβουν. Όταν με έστησε η κυρά κανα δυο ώρες στο σύνταγμα μπήκα να χαζέψω και βρήκα μερικά. Π.χ. κάτι θήκες σιλικόνης samsung με σχέδια φοιτητών της σχολής καλών τεχνών. Είχε και μια μικρή γωνιά με αξεσουάρ Samsung. δυστυχώς σχεδόν σε όλα οι τιμές είναι τσιμπημένες. Αλλά αφού είσαι εγκλωβισμένος με πιστωτικό πήγαινε από κοντά (δεν ξέρω αν ισχύει το Πάτρα ως τοποθεσία σου και αν το κατάστημα της Πάτρας είναι "γεμάτο").

 

Στην ουσία, με λίγο παραπάνω χρήματα πηγαίνεις σε στεροφωνικό ΒΤ με οθόνη:

 

http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/bluetooth/sony-mw600-bluetooth-handsfree/prod3060415pp/

 

Είναι καιρό στην αγορά αλλά είναι αρκετά καλό ακουστικό. Παράπονα υπάρχουν για το κάπως αδύναμο κλιπάκι (θέλει προσοχή μην σπάσει) και για την μικρή δυσκολία της αυξομείωσης φωνής με την αφή. Από εκεί και έπειτα κερδίζεις το στερεοφωνικό θέμα που ναι μεν προσθέτει ένα περιττό καλώδιο όταν μιλάμε για χρήση τηλεφωνική (αν και η συνομιλία φορώντας 2 ακουστικά είναι πολύ ωραία φάση. Εκτός οδήγησης όμως) αλλά προσθέτει την ευκολία ακρόασης μουσικής ή κάποιου βίντεο με μεγαλύτερη άνεση καθώς και την αναγνώριση κλήσης στο ακουστικό. Στο σκρουτζ το βρίσκεις 10 ευρώ κάτω περίπου από αυτή την τιμή αλλά αν πρέπει σώνει και καλά να πάρεις από εκεί και έχεις καταλήξει να δοκιμάσεις ΒΤ, ρίξε του μια ματιά.

 

Ρώτα και τα παιδιά που γράφουν στα αξεσουάρ για ΒΤ για εντυπώσεις ή άλλες απορίες.

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου αλλα στο καταστημα της Πατρας δεν εχουν τιποτα και οποτε παω μου λενε να κοιταξουμε στο Site :mad:

Θα το κοιταξω και αυτο μιας και εχω υπολοιπο αλλαγης 60 ευρω :p

και παλι ευχαριστω

@lipara εχεις απολυτο δικιο.Πιστευω πως μολις το δουλεψω λιγο τοτε θα καταλαβω ποσο σημαντικο ειναι

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Πηρα την flip cover για το Note2 αλλά τελικά, θεωρω οτι θα επρεπε να ειχε μια τρυπουλα για να μπορεις να βλεπεις το notification light οταν πρεπει. Πιθανον να γινεται manual η τρυπουλα αυτη ε? Το εχει κανει καποιος?:)
Link to comment
Share on other sites

Πηρα την flip cover για το Note2 αλλά τελικά, θεωρω οτι θα επρεπε να ειχε μια τρυπουλα για να μπορεις να βλεπεις το notification light οταν πρεπει. Πιθανον να γινεται manual η τρυπουλα αυτη ε? Το εχει κανει καποιος?:)

 

Δεν το έχω κάνει αλλά μια ιδέα θα ήταν για να γίνει όμορφη η τρύπα να πας σε ένα τσαγκαρη να στην κάνει με το εργαλείο που ανοίγουν τρύπες στις ζώνες. Απλά εσύ βάλε προσεκτικά σημάδι ακριβώς που θα ήθελες να γίνει. Νομίζω ότι έχεις δίκιο. Εκτός από την τρύπα στο ηχείο θα έπρεπε να έχει και εκεί μια τρύπα για μπορείς να βλέπεις. Ίσως δεν την έκαναν για αισθητικους λόγους.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω κάνει αλλά μια ιδέα θα ήταν για να γίνει όμορφη η τρύπα να πας σε ένα τσαγκαρη να στην κάνει με το εργαλείο που ανοίγουν τρύπες στις ζώνες. Απλά εσύ βάλε προσεκτικά σημάδι ακριβώς που θα ήθελες να γίνει. Νομίζω ότι έχεις δίκιο. Εκτός από την τρύπα στο ηχείο θα έπρεπε να έχει και εκεί μια τρύπα για μπορείς να βλέπεις. Ίσως δεν την έκαναν για αισθητικους λόγους.

 

Απλα δεν ξερω κατα ποσο ευκολα θα τρυπησει το υλικο αυτο. Φοβαμαι μηπως παει να κανει την τρυπα και επειδη δεν ειναι μαλακο δερμα οπως οι ζωνες, αντι να το τρυπησει, να το τσαλακωσει και με τα να μαλλιοτραβιομαστε :)

Link to comment
Share on other sites

Απλα δεν ξερω κατα ποσο ευκολα θα τρυπησει το υλικο αυτο. Φοβαμαι μηπως παει να κανει την τρυπα και επειδη δεν ειναι μαλακο δερμα οπως οι ζωνες, αντι να το τρυπησει, να το τσαλακωσει και με τα να μαλλιοτραβιομαστε :)

 

Πανευκολα θα τρυπησει :)

Παλιοτερα ειχα καταστημα με δερματινα ειδη και ειχα αυτο το τρυπητηρι (δυστυχως το εδωσα). Θα εκπλαγεις με το παχος των δερματων που εχω τρυπησει :lol: Ειδικα στο μαλακο δερμα τρυπαει πιο δυσκολα γιατι δεν εχει αντισταση.

Απλα αν δεν πεσεις σε μερακλη και δεν το κανει μονος του, πες του να σου βαλει απο τη μεσα πλευρα (εκει δηλαδη που ακουμπα το cover την οθονη) ενα κομματακι δερμα κατα το τρυπημα για να μην τσαλακωσει ή προκαλεσει φθορα στην εσωτερικη πλευρα.

 

Αυτο το τρυπητηρι θα το βρεις στα περισσοτερα τσαγκαρικα/καταστηματα με δερματινα ειδη κλπ.

Επισης το εργαλειο εχει πολλες "μυτες" για τρυπες διαφορετικων διαμετρων, οποτε υπολογισε στο περιπου (οχι σε mm, αλλα καλυτερα με βαση καποια ζωνη σου λ.χ) το μεγεθος που θελεις για να μην ψαχνεστε εκεινη τη στιγμη για το ποια ταιριαζει. Αν και η λογικη ειναι πως αν σου κανει μικροτερη μπορει να πατησει σχετικα ευκολα απο πανω για να σου κανει μεγαλυτερη (με μικρη απωλεια), το αντιθετο προφανως δεν...

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Πανευκολα θα τρυπησει :)

Παλιοτερα ειχα καταστημα με δερματινα ειδη και ειχα αυτο το τρυπητηρι (δυστυχως το εδωσα). Θα εκπλαγεις με το παχος των δερματων που εχω τρυπησει :lol:

Απλα αν δεν πεσεις σε μερακλη και δεν το κανει μονος του, πες του να σου βαλει απο τη μεσα πλευρα (εκει δηλαδη που ακουμπα το cover την οθονη) ενα κομματακι δερμα κατα το τρυπημα για να μην τσαλακωσει ή προκαλεσει φθορα στην εσωτερικη πλευρα.

 

Αυτο το τρυπητηρι θα το βρεις στα περισσοτερα τσαγκαρικα/καταστηματα με δερματινα ειδη κλπ.

Επισης το εργαλειο εχει πολλες "μυτες" για τρυπες διαφορετικων διαμετρων, οποτε υπολογισε στο περιπου (οχι σε mm, αλλα καλυτερα με βαση καποια ζωνη σου λ.χ) το μεγεθος που θελεις για να μην ψαχνεστε εκεινη τη στιγμη για το ποια ταιριαζει. Αν και η λογικη ειναι πως αν σου κανει μικροτερη μπορει να πατησει σχετικα ευκολα απο πανω για να σου κανει μεγαλυτερη (με μικρη απωλεια), το αντιθετο προφανως δεν...

 

Εχω και εγω ενα τετοιο εργαλειακι. Δεν ξερω κατα ποσο διαφερει σε ποιοτητα απο τα επαγγελματικα, σαν αυτο που ειχες εσυ. Το δικο μου το πηρα απο το Lidl αλλα δεν ετυχε να το χρησιμοποιησω ποτε. Να σου πω την αληθεια, σκεφτομουν να το κανω μονος μου αλλα δισταζω κιολας. :)

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω ενα τετοιο εργαλειακι. Δεν ξερω κατα ποσο διαφερει σε ποιοτητα απο τα επαγγελματικα, σαν αυτο που ειχες εσυ. Το δικο μου το πηρα απο το Lidl αλλα δεν ετυχε να το χρησιμοποιησω ποτε. Να σου πω την αληθεια, σκεφτομουν να το κανω μονος μου αλλα δισταζω κιολας. :)

 

Στειλε μου μια φωτογραφια ή λινκ σε ΠΜ και θα σου πω αν μπορω να καταλαβω :)

Αν το κανεις μονος σου κανε πρωτα κανενα πειραμα σε καποια παλια ζωνη ή λουρακι τσαντας. Δεν ειναι δυσκολο, αλλα κανε το για να υπολογισεις περιπου τη δυναμη που πρεπει να βαλεις (καλο ειναι να γινει με τη μια η τρυπα). Και μην ξεχασεις το κομματακι δερμα απο κατω ;)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παδια πήγα στα public σήμερα της Πάτρας. Εντάξει ότι να ναι. Δεν είχαν τίποτα για το note. Ούτε flip cover. Είχαν μια θήκη σιλικόνης με 10+ € τι να το κάνω εδώ ίδια με 1 €

 

Πήρα το mw600. Εντάξει φοβερή κατασκευή. Θα το δω και στην πράξη.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να δωσει καποιος λινκ απο ελληνικο καταστημα "εγγυημενες" micro sd 32gb που να παιζουν στο note 2 ?

 

Εγω eshop ψάχνω και από εκεί πήρα μια verbatim σε προσφορά κιόλας.

Δεν έχω κανένα πρόβλημα μέχρι Τώρα.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εγω eshop ψάχνω και από εκεί πήρα μια verbatim σε προσφορά κιόλας.

Δεν έχω κανένα πρόβλημα μέχρι Τώρα.

 

Προφανως μιλαω για exfat και οχι για fat32.Θελω να βαζω αρχεια >4gb.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note series] Αξεσουάρ γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...