Jump to content

[Note series] Αξεσουάρ γενικά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Του έβαλα σήμερα το flip cover της Samsung.Σε σχέση με την zenus που είχα, μειώθηκε ο όγκος πάρα πολύ.

 

Λές και έχω άλλο τηλέφωνο.

 

Ότι καλύτερο σε θήκη που να του δίνει ομορφιά και καθόλου όγκο είναι αυτές που έβαλες...

Λίγο άβολες βέβαια όταν είσαι σε κίνηση αλλά και εγώ που σου μιλάω την ίδια φοράω...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω παντως θα παραγειλω μαλλον αυτο

 

Ειναι οτι πρεπει για να αρχισω να δουλευω και λιγοτερο το PC...

 

Αμα θελει κανεις μου λεει(μεσω PM φυσικα) για να μοιραστουν τα εξοδα. Ισως παιξει και εταιρικο ΑΦΜ...

Link to comment
Share on other sites

@sleon

 

Ωραίες προτάσεις.Περισσότερο μου άρεσε το bt keyboard απο το you.

Δεν σκοπεύω να κάνω βαριά χρήση του κινητού ως pc,τα βασικά μόνο όταν το συνδέω σε tv οπότε ένα keyboard αυτού του μεγέθους θα είναι πρακτικότατο!

Μόλις παραλάβεις πες μας αν έχει συμβατότητα.Τα ενσύρματα πληκτρολόγια,ποντίκια θέλω να τα αποφύγω για να γλυτώσω το κόστος του docking station.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πώς είμαστε βέβαιοι ότι τα πληκτρολόγια bt θα γράφουν και ελληνικά? ή παίζει στάνταρ?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως θα παραγειλω μαλλον αυτο

 

Ειναι οτι πρεπει για να αρχισω να δουλευω και λιγοτερο το PC...

 

Αμα θελει κανεις μου λεει(μεσω PM φυσικα) για να μοιραστουν τα εξοδα. Ισως παιξει και εταιρικο ΑΦΜ...

Πολύ καλή τιμή. Αν και το αναφερει ειναι το γνησιο? Ποσο εχει ελλαδα αυτο. Αυτο που ειδα στο μιντια μαρκτ ηταν το ασυρματο οποτε δεν εχω εικονα για αυτο εδω για τιμη.

 

@Nfeel & ddr2,

Τωρα σας γραφω απο το ιον. Θ ανεβασω και φωτο το βραδυ να το δειτε. Συνδεθηκε αμεσως και δουλευει ρολοι. Δουλευουν και τα πληκτρα ηχου οπως και τα βελακια και το σιφτ για κεφαλαια. Δεν δουλευουν τα συμβολα. Δλδ δουλευουν αλλα βγαζει αλλα απο αυτα που εχουν τα πληκτρα. Με παρατεταμενο πατημα βγαζει κανονικα τα τονισμενα. Θα το ηθελα λιγο πιο μεγαλο σε πλατος αλλα το μεγεθος του κανει ευκολη την πληκτρολογηση με τους αντιχειρες. Κρατωντας το δλδ με τα χερια στον αερα. Ελληνικα γραφει κανονικα αλλα πρεπει να αλλαζεις την γλωσσα απο το πληκτρολογιο του τηλεφωνου. Προσπαθησα μηπως πιανει καποιος συνδυασμος αλλα δεν βρηκα. Αλλα και στο θινιτυ δεν βρηκα καποιον συνδυασμο. Για να δουλεψει αλλαζει αυτοματα το πληκτρολογιο σε σαμσουνγκ, λογικο. Ειναι πολυ λεπτο και ελαφρυ. Φορτιζει απο usb και εχει ονομαστικη αυτονομια 80 ωρες αν θυμαμαι καλα.

 

Εντιτ, αναφερει για την βαση οτι δεχεται και τις λεπτες θηκες. Εμενα ειναι καπως χοντρη. Υπαρχει ανταπτορας micro usb θηλυκο-> micro usb αρσένικο αν δεν χωραει; και αν ναι που εχετε δει;

Edited by sleon

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Του έβαλα σήμερα το flip cover της Samsung.Σε σχέση με την zenus που είχα, μειώθηκε ο όγκος πάρα πολύ.

 

Λές και έχω άλλο τηλέφωνο.

 

Στην πρώτη φωτογραφία δεν είναι γνήσια αλλά προσφέρει ολική προστασία και αφαιρείται εύκολα αν θες να το δουλέψεις λίγο χωρίς θήκη.

 

Με την ορίτζιναλ πάντως, αν το κρατάς σωστά δεν πρόκειται να σου πέσει ποτέ κάτω.

Εγώ συνήθως δεν την διπλωνω πίσω.

Κρατάω την συσκευή με το δεξί και με το αριστερό συγκρατω το καπάκι της.

2 φορές που μου γλίστρησε το συγκράτησα έτσι.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι με την zenus έχεις προστασία full. Ακόμα και από πτώσεις.

 

Εμένα με χάλαγε ότι έκανε την συσκευή τεράστια!

 

Με την original της Samsung είναι πιο κομψό.

 

Όσο αφορά το πως το χειρίζεσαι είναι καθαρά θέμα συνήθειας.

 

Εγώ τις περισσότερες φορές την διπλωνω.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

παρηγγειλα μια otterbox.ελπιζω να ειναι ανταξια της τιμης της 47 ευρω

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή τιμή. Αν και το αναφερει ειναι το γνησιο? Ποσο εχει ελλαδα αυτο. Αυτο που ειδα στο μιντια μαρκτ ηταν το ασυρματο οποτε δεν εχω εικονα για αυτο εδω για τιμη.

 

@Nfeel & ddr2,

Τωρα σας γραφω απο το ιον. Θ ανεβασω και φωτο το βραδυ να το δειτε. Συνδεθηκε αμεσως και δουλευει ρολοι. Δουλευουν και τα πληκτρα ηχου οπως και τα βελακια και το σιφτ για κεφαλαια. Δεν δουλευουν τα συμβολα. Δλδ δουλευουν αλλα βγαζει αλλα απο αυτα που εχουν τα πληκτρα. Με παρατεταμενο πατημα βγαζει κανονικα τα τονισμενα. Θα το ηθελα λιγο πιο μεγαλο σε πλατος αλλα το μεγεθος του κανει ευκολη την πληκτρολογηση με τους αντιχειρες. Κρατωντας το δλδ με τα χερια στον αερα. Ελληνικα γραφει κανονικα αλλα πρεπει να αλλαζεις την γλωσσα απο το πληκτρολογιο του τηλεφωνου. Προσπαθησα μηπως πιανει καποιος συνδυασμος αλλα δεν βρηκα. Αλλα και στο θινιτυ δεν βρηκα καποιον συνδυασμο. Για να δουλεψει αλλαζει αυτοματα το πληκτρολογιο σε σαμσουνγκ, λογικο. Ειναι πολυ λεπτο και ελαφρυ. Φορτιζει απο usb και εχει ονομαστικη αυτονομια 80 ωρες αν θυμαμαι καλα.

 

Εντιτ, αναφερει για την βαση οτι δεχεται και τις λεπτες θηκες. Εμενα ειναι καπως χοντρη. Υπαρχει ανταπτορας micro usb θηλυκο-> micro usb αρσένικο αν δεν χωραει; και αν ναι που εχετε δει;

 

Σου απανταω και εδω για να το δουν και οι υπολοιποι. Ναι ειναι το γνησιο και στην Ελλαδα δεν το εχω δει κατω απο 75 ευρω. Δεν νομιζω να εχει προβλημα με τις θηκες, εκτος και αν εχεις καποια otterbox.Παντως για τον ανταπτορα που λες εχω παραγγειλει και περιμενω αυτο

Link to comment
Share on other sites

παρηγγειλα μια otterbox.ελπιζω να ειναι ανταξια της τιμης της 47 ευρω

 

Απο την πειρα μου, σε αλλα κινητα, οι θηκες της ειναι πολυ καλες και πολυ προστατευτικες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αυτά ήθελα να αποφύγω γι'αυτό πήρα το multimedia dock . Άλλο πληκτρολόγιο άλλο ποντίκι βάλε και τον ανταπτορα μαζί hdmi και δεν έχεις ελεύθερο usb .

Έδωσα 79 ευρώ και βάζω αυτά που έχω στο pc keyboard_mouse και έχω και θύρες ελεύθερες .Για σκληρό δίσκο και τον γνήσιο φορτιστή μαζί για δεύτερο...Εάν τα υπολογίσεις πάνω κάτω στα ίδια λεφτά θα βγεις με καλό πληκτρολόγιο .Πόντικι. hdmi.usb otg...

Οπότε πήρα το ντοκ και ησύχασα...Είναι και κομψό και χωρίς πολλά καλώδια.

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά ήθελα να αποφύγω γι'αυτό πήρα το multimedia dock . Άλλο πληκτρολόγιο άλλο ποντίκι βάλε και τον ανταπτορα μαζί hdmi και δεν έχεις ελεύθερο usb .

Έδωσα 79 ευρώ και βάζω αυτά που έχω στο pc keyboard_mouse και έχω και θύρες ελεύθερες .Για σκληρό δίσκο και τον γνήσιο φορτιστή μαζί για δεύτερο...Εάν τα υπολογίσεις πάνω κάτω στα ίδια λεφτά θα βγεις με καλό πληκτρολόγιο .Πόντικι. hdmi.usb otg...

Οπότε πήρα το ντοκ και ησύχασα...Είναι και κομψό και χωρίς πολλά καλώδια.

 

+1 και εγώ αυτό σκέφτομαι. Μόνο το otg έχω πάρει για να το έχω κυριολεκτικά on the go. Απλά χάνεις λίγο σε φορητοτητα λόγω όγκου των περιφερειακων...

 

Edit:

Μεχρι στιγμης εγω και ο sleon ενδιαφερομσατε για τη βαση. Οσοι πιστοι προσελθετε!

Edited by agekalp
Link to comment
Share on other sites

...

 

Edit:

Μεχρι στιγμης εγω και ο sleon ενδιαφερομσατε για τη βαση. Οσοι πιστοι προσελθετε!

Μην ντρέπεστε! Προσέλθετε εις την αγοράν ταύτην. Η ώρα που θα μεταμορφωθεί ο νοτέλης μας σε κέντρο οικιακής διασκέδασης δεν είναι μακριά! :)

 

@@@@

Χρωστούσα κάποιες φωτό με το πληκτρολογιακί το ΙΟΝ. Τις παραθέτω για να έχετε μία εικόνα του μεγέθους:

 

http://s12.postimage.org/4duke9mbh/DSC01038.jpg

 

http://s12.postimage.org/qr2b12n99/DSC01039.jpg

 

http://s12.postimage.org/do6ohsx19/DSC01040.jpg

 

http://s12.postimage.org/qgushq8n1/DSC01041.jpg

 

http://s12.postimage.org/fijizjk1p/DSC01042.jpg

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκέφτεται κανείς να βαλει θήκη με extended battery για το note ii? Κυκοφορούν διάφορες στο ebay... Αγόρασε κανείς καμία?
Link to comment
Share on other sites

Τωρα σας γραφω απο το ιον. Θ ανεβασω και φωτο το βραδυ να το δειτε. Συνδεθηκε αμεσως και δουλευει ρολοι. Δουλευουν και τα πληκτρα ηχου οπως και τα βελακια και το σιφτ για κεφαλαια. Δεν δουλευουν τα συμβολα. Δλδ δουλευουν αλλα βγαζει αλλα απο αυτα που εχουν τα πληκτρα. Με παρατεταμενο πατημα βγαζει κανονικα τα τονισμενα. Θα το ηθελα λιγο πιο μεγαλο σε πλατος αλλα το μεγεθος του κανει ευκολη την πληκτρολογηση με τους αντιχειρες. Κρατωντας το δλδ με τα χερια στον αερα. Ελληνικα γραφει κανονικα αλλα πρεπει να αλλαζεις την γλωσσα απο το πληκτρολογιο του τηλεφωνου. Προσπαθησα μηπως πιανει καποιος συνδυασμος αλλα δεν βρηκα. Αλλα και στο θινιτυ δεν βρηκα καποιον συνδυασμο. Για να δουλεψει αλλαζει αυτοματα το πληκτρολογιο σε σαμσουνγκ, λογικο. Ειναι πολυ λεπτο και ελαφρυ. Φορτιζει απο usb και εχει ονομαστικη αυτονομια 80 ωρες αν θυμαμαι καλα.

 

 

Για τα keyboard mappings αν θες δες και το προγραμματάκι που παρουσιάζει ο Lucidmike78 στο τελευταίο του βίντεο στο youtube

Edited by _XrS_
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Συγγνώμη που χαλάω την σειρά της κουβέντας.

Ο ανταπτορας δεν έχει έρθει. Τι πρέπει να κάνω; (βασικά να κάνει αυτός που έκανε την Παραγγελία για λογαριασμό μου)

 

Μου την έκανε ο Κινέζος. Ευτυχώς είναι 7 €

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Συγγνώμη που χαλάω την σειρά της κουβέντας.

Ο ανταπτορας δεν έχει έρθει. Τι πρέπει να κάνω; (βασικά να κάνει αυτός που έκανε την Παραγγελία για λογαριασμό μου)

 

Μου την έκανε ο Κινέζος. Ευτυχώς είναι 7 €

 

Αρχικα θα στειλεις μηνυμα στον πωλητη. Ποσες μερες εχουν περασει?

Θα του πεις πως δεν ηρθε η παραγγελια. Αν σε ρωτησει αν θελεις refund ή επαναποστολη θα πεις το πρωτο για να μη χασεις το δικαιωμα να κανεις dispute στο paypal αν κατι παει στραβα παλι.

Μην ανησυχεις συμβαινουν αυτα και το σιγουρο ειναι πως δε θα χασεις τα χρηματα σου. Το πιθανοτερο ειναι πως εχει καθυστερησει το δεμα για καποιον λογο και θα σου ερθει ετσι κι αλλιως μετα το refund οποτε το στελνεις πισω.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Συγγνώμη που χαλάω την σειρά της κουβέντας.

Ο ανταπτορας δεν έχει έρθει. Τι πρέπει να κάνω; (βασικά να κάνει αυτός που έκανε την Παραγγελία για λογαριασμό μου)

 

Μου την έκανε ο Κινέζος. Ευτυχώς είναι 7 €

 

Και εμένα άργησε πάρα πολύ να έρθει ο MHL adaptor (~40 ημέρες!!!) αν αναφέρεσαι σε αυτόν...

Βέβαια ήταν και η κινεζικη πρωτοχρονιά κάπου στις αρχές Φεβρουαρίου οπότε ίσως να οφείλεται και σε αυτό. Άλλα όμως πράγματα μου ήρθαν αντίστοιχα μέσα σε 15 μέρες οπότε γενικά είναι και λίγο τυχαίο.

Κοίτα στο ebay / Summary μέχρι πότε μπορείς να στείλεις αναφορά στο resolution center, δες πόσο ακόμα μπορείς να περιμένεις και πράξε ανάλογα

Υπόψιν πάντως ότι εμένα το καθυστέρησαν τουλάχιστον 1 εβδομάδα στο τοπικό ΕΛΤΑ της περιοχής μου (μου άφησαν ειδοποίηση για δέμα παρότι ήταν σε φάκελο και δεν ήταν ιδιαίτερα ογκώδες..)

 

υγ: ok μόλις είδα ότι απαντήθηκε ενώ έγραφα :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδια. Περιμένω 30 μέρες β τώρα. Θα το κοιτάξω. Και πάλι σας ευχαριστώ.

 

Εμένα μου το είχε ξαναστείλει (κ καλά). Ουτε το 2ο ήρθε :mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....Οι εφαρμογές που κατέβασες από το store ποιες ήταν??

 

 

οι εφαρμογές που έχω κατεβάσει από το play store είναι

 

1) smart wireless headset pro

2) sony extras for facebook

3) find phone smart extras

4) messaging smart extras

5) gmail smart extras

6) call log smart extras

7) email smart extras

 

 

αυτές έχω κατεβάσει . το bleutooth

το συνδεσα με το pc και περάστηκε η

τελευταία αναβάθμιση . ακόμα όμως

ενώ συνδέεται με το κινητό το όνομα

αυτού που με καλεί δεν φαίνεται αλλα

μόνο ο αριθμός του και επίσης οι ειδοποιήσεις

από το facebook και τα e-mail δεν φαίνονται

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

οι εφαρμογές που έχω κατεβάσει από το play store είναι

 

1) smart wireless headset pro

2) sony extras for facebook

3) find phone smart extras

4) messaging smart extras

5) gmail smart extras

6) call log smart extras

7) email smart extras

 

 

αυτές έχω κατεβάσει . το bleutooth

το συνδεσα με το pc και περάστηκε η

τελευταία αναβάθμιση . ακόμα όμως

ενώ συνδέεται με το κινητό το όνομα

αυτού που με καλεί δεν φαίνεται αλλα

μόνο ο αριθμός του και επίσης οι ειδοποιήσεις

από το facebook και τα e-mail δεν φαίνονται

 

Για το όνομα δεν ξέρω αλλά αν βάλεις την εφαρμογή watchit! Παίρνεις ειδοποιήσεις για όποια εφαρμογή/service θες. Ακόμα και όταν συνδέεται στο WiFi. Φυσικά απενεργοποιείς όποιες δεν θες γιατί είναι υπερβολικά πολλές ειδοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκέφτεται κανείς να βαλει θήκη με extended battery για το note ii? Κυκοφορούν διάφορες στο ebay... Αγόρασε κανείς καμία?
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ακούσει κάποιον το τελευταίο 3μηνο να έβαλε extended battery, μάλλον διότι ακόμα και με συνεχή χρήση, με καθημερινή βραδινή φόρτιση, βγάζει άνετα ολόκληρη την ημέρα. Βέβαια μπορεί να είσαι πολύ ιδιαίτερη περίπτωση, πχ να δουλεύεις gps πολλές ώρες, οπότε καταλαβαίνω την ανάγκη. Πάντως, εκτός του έξτρα πάχους και βάρους δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note series] Αξεσουάρ γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...