Jump to content

Οι καλύτερες παραλίες


nikkosnet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 248
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θα ρθουμεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!

εγω ηδη σκεφτομαι να την κανω και σημερα!

 

οσο για σενα ιοκαστη την λαρισα εχει παραλιες..στα μεσαγγαλα ή πλαταμωνα ή Ν.πορους...

τωρα για κοσμος ενταξει τουριστικες περιοχες ειναι...

ψαξτο!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

MIB με φτιάχνεις μ αυτο που λες.Η Χαλκιδική είναι υποτιμημενη και την σνομπάρουν κατά κάποιο τρόπο κι όλοι τρέχουν νησιά.

 

Έχει άπειρες παραλίες χωρίς τρελό κοσμο (με τον κόσμο πχ να βρισκέται στις διπλανές παραλίες) και στο πρώτο και στο δευτερο πόδι.Κύμα ελάχιστο κι οταν έχει είναι μια-δυο μέρες.

Επισης και στην Ιερισσό,Ολυμπιάδα και Ουρανούπολη,Πυργαδίκια είναι ωραία.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

χαλκιδικη εχω παει 7-8 φορες,πολυ ωραια ειναι!στη νικητη εμενα,εχω επισκεφτει πολλες παραλιες,στο 2ο ποδι κυριως.ο μαρμαρας ειναι εξισου καλος.

η ναξος ειναι σωστη επιλογη για διακοπες,μονο που οταν ειχα παει εγω ηταν αρκετα κρυα τα νερα,δεν ξερω αν ετυχε η αν ισχυει γενικα.παντως ηταν πεντακαθαρα.

Link to comment
Share on other sites

χαλκιδικη εχω παει 7-8 φορες,πολυ ωραια ειναι!στη νικητη εμενα,εχω επισκεφτει πολλες παραλιες,στο 2ο ποδι κυριως.ο μαρμαρας ειναι εξισου καλος.

η ναξος ειναι σωστη επιλογη για διακοπες,μονο που οταν ειχα παει εγω ηταν αρκετα κρυα τα νερα,δεν ξερω αν ετυχε η αν ισχυει γενικα.παντως ηταν πεντακαθαρα.

 

[/DIAFIMISI THS XALKIDIKIS MODE ON]

Πολύ θα χαρώ να δω συμφορουμιτες στην περιοχή μου...(είμαι απο Νικήτη:ninja: )να συμπληρώσω τα παιδια παραπάνω...Όταν έχει κύμα απο την μια πλευρά η άλλη θα είναι "λάδι" και το πολύ να χρειαστεις 20 λεπτάκια να πας απο την μια στην αλλη με το αυτοκίνητο!!εαν θέλεις κόσμο,extreme(καταλαβαίνεις τι εννοώ ;)) πάρτυ, γενικά νταβαντούρι προτίμησε το 1ο πόδι..εαν θέλεις περισσότερο ησυχία έλα στο 2ο..

Επειδή τυγχαίνει λόγω δουλειάς να έρχομαι σε επαφή με πολούς ξένους και έλληνες τουρίστες όλοι έχουν τις καλύτερες εντυπώσεις απο τις παραλίες..θέλεις βαθιά νερά?θες ρυχά?θες γαλανά?θες πράσσινα?η παραλία πως σ'αρέσει?με πετρες?με πετραδάκια?με ψιλή άμμο? όλα τα έχουμε,και σε όλους τους συνδιασμούς(μέχρι και με πεύκα μέσα στην θάλασσα)

Λόγω του ότι τα "πόδια" της Χαλκιδικής δημιουργούν 2 κόλπους, το νερο έρχεται μέσα σε αυτους μικρότερο ρυθμό απ ότι στο πέλαγος.Έτσι αυτο είναι πιο ζεστό αφού δεν αναναιώνεται τόσο με το κρύο νερό του αιγαίου...αυτό το καταλαβαίνει κανείς αν κάνει μπάνιο τον χειμώνα

:) :)

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Ενα δρομο να ειχε ρε παιδια η Χαλκιδικη, δε ζηταω τιποτα παραπανω! Προσωπικα προτιμω την Πιερια λογω της πολυ ευκολης προσβασης, Χαλκιδικη μονο καθημερινες!
Link to comment
Share on other sites

οντως...εναν δρομο να ειχε...θα ειχαμε αποφυγει πολλα...και φυσικα σε 30'θα ειμασταν μεσα στην θαλασσα!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

οντως...εναν δρομο να ειχε...θα ειχαμε αποφυγει πολλα...και φυσικα σε 30'θα ειμασταν μεσα στην θαλασσα!

 

Μουδανιά τουλάχιστον πας γρήγορα και μια χαρά.

Μόνο το κομμάτι Καλλικράτεια-Μουδανιά θελει διαπλάτυνση κι ένα διάζωμα...

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

δεν μιλαω για μουδανια...μιλαω για το πρωτο ποδι που ειναι ενα δρομακι

και για το δευτερο...ειναι κουραστικο την κυριακη να κανεις 3 ωρες να πας σπιτι σου.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ είνα επαρχιακός αλλά μισή ώρα θες για Μουδανιά Πευκοχώρι πλέον.Έχει ουρά στην Καλλιθεα αλλά άμα ξέρεις τα κοψίματα το παραβλέπεις το πρόβλημα στα γρήγορα!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει κανένα άλλο μέρος στην Ελλάδα εκτός της Χαλκιδικής που να έχει παραλίες χωρίς κύμα?
...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

Σε μερικές, συνήθως και τον Αύγουστο είναι αρκετά κρύο το νερό. Δώστε και γι αυτό το θέμα πληροφορίες όπως η electra87 που είπε για τη Νάξο (με προβλημάτισεςςς).

Στην Χιο που είχα παει εγώ, το νερό είναι κρύο όλο το χρόνο σε όλες τις παραλίες.

 

οσο για σενα ιοκαστη την λαρισα εχει παραλιες..στα μεσαγγαλα ή πλαταμωνα ή Ν.πορους...

τωρα για κοσμος ενταξει τουριστικες περιοχες ειναι...

ψαξτο!

Ακουσα και για τεράστιο τμήμα παραλίας στις εκβολές του Πηνειού που είναι σχεδόν ερημική. Αλλά δεν είπες αν τις πιάνει πολύ το κύμα τον Αύγουστο.

 

 

Η Χαλκιδική ακούγεται καλή περίπτωση, αν και ακούω οτι έχει traffic :blink:

 

Ποιές παραλίες του δεύτερου ποδιού δεν έχουν κόσμο ακόμη και τον Αύγουστο; cddaraa εσύ πρέπει να ξέρεις. Εστω και τα πιο κοντινά χωριά σ'αυτές τις παραλίες.

 

Αν πάω χωρίς να έχω κλείσει δωμάτιο θα βρω; Θέλω να έχει και θέα στην θάλασσα και η τιμή να είναι από 45 και κάτω :D

Link to comment
Share on other sites

τα πιο δυσκολα μας εβαλες!!

το κυμα ειναι σχετικο....μπορει εκει που καθεσαι να περασει τσουναμι!! :p

εγω παντως παω σε ενα ερημικο(ας πουμε) μερος στο πρωτο ποδι και μετα για μπανιο αναλογα πως φυσαει παμε εκει που δεν εχει κυμα.

ή προς αθυτο δηλαδη(που δεν εχει και πολυ κυμα) ή προς Αγ. παρασκευη.

τωρα αν θες ρομαντζα και τετοια...

για δωματιο καλο ειναι να ρωτησεις πρωτα...καλου κακου.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

billakosss, eσύ λες για την Χαλκιδική. Απ'ότι κατάλαβα εκεί είναι εύκολο να βρεις παραλία χωρίς κύμα.

Στο πρηγούμενο post όμως ρώτησα τί παίζει από κύμα στις παραλίες της Λάρισας.

Link to comment
Share on other sites

Ακουσα και για τεράστιο τμήμα παραλίας στις εκβολές του Πηνειού που είναι σχεδόν ερημική. Αλλά δεν είπες αν τις πιάνει πολύ το κύμα τον Αύγουστο.

 

 

Η Χαλκιδική ακούγεται καλή περίπτωση, αν και ακούω οτι έχει traffic :blink:

 

Ποιές παραλίες του δεύτερου ποδιού δεν έχουν κόσμο ακόμη και τον Αύγουστο; cddaraa εσύ πρέπει να ξέρεις. Εστω και τα πιο κοντινά χωριά σ'αυτές τις παραλίες.

 

Αν πάω χωρίς να έχω κλείσει δωμάτιο θα βρω; Θέλω να έχει και θέα στην θάλασσα και η τιμή να είναι από 45 και κάτω :D

 

Θα πας για μπάνιο σε εκβολές???θα γίνεις καφε....:ninja: :ninja: γι αυτό θα είναι ερημική η παραλία

Εντάξει αυτό με την κίνηση είναι πρόβλημα! Αλλά εαν έχεις σκοπό να μείνεις στην Χαλκιδική και να μην ειναι αυθημερόν μπορείς ανετα να έρθεις πέμπτη και να φύγεις τρίτη...η τέλος πάντων αν δεν θέλεις τόσες μέρες κανονισε να έρθεις η να φύγεις μια απο τις 2 αυτες ημέρες..Μην διανοηθείς να έρθεις κατα δω τον Αύγουστο χώρις να κλείσεις...Ακόμη και τα πιο παρακμιακά έχουν γεμίσει!Μόνο εαν είσαι τυχερή και πέτύχεις καμία "σφήνα" 2-3 ημερών μεταξύ άλλων ενοικιαστών..αλλά πάλι δύσκολα

Τώρα όσο για τις παραλίες:

Δεν ξέρω κατά πόσο φωνάζουν οι ειδικοί αλλά οι περισσότερες παραλίες γεμίζουν τις απο τις 10:00 μέχρι τις 5:00 το απόγευμα...Πόσο βλάκες είμαστε να καταλάβεις!

Μετά τις 5 σε όποια παραλία και να πας που βρίσκεται έξω απο χωρίο μπορείς να απολαύσεις μπάνιο χωρίς να σε ενοχλεί κανένας,χωρίς να σε κοιτά περίεργα κανένας..Εγω επειδή είμαι και λίγο κομπλεξικός μ'αρέσει να πηγαίνω κατα τις 6 να βλέπω και τον ήλιο να βασιλεύει!

Για τα ενοικιαζόμενα δωμάτια οι τιμές καθορίζονται απο τον ΕΟΤ...υπολόγισε για τον Αυγουστο απο 35-65...Τωρα για ένα ζευγάρι αν τους πεις οτι δεν θα μαγειρέψεις κιολας πιστεύω με ένα 45 στην χειρότερη περίπτωση θα βρείς..

Τώρα αν θέλεις Θέα και να σκα το κύμα(τάκι :p :p :p ) στα πόδια σου αυτό θα το πληρώσεις ...50 και πάνω ευρώ

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πευκοχώρι ειναι πολύ ωραία, αλλά γίνεται ΧΑΜΟΣ! Πρέπει να βρείτε ενα τρόπο να διώξετε αυτούς που ειναι εκεί! Γι'αυτούς που δεν θέλουν να ταξιδεύουν, ας επισκευτούν τα φλογητά! και εκει χαμος...
Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

piga kai ego to kalokairi sto pefkoxori(xalkidikis)....kai kati xorioudakia pio prin....

MILAME GIA "TIN" 8alassa!

katapliktiki....

xoris kimata kai pentaka8ari....

tora apo paralies ti na sou po....

an den vris paralia OLI diki sou stin xalkidiki.....DEN THA VRIS POU8ENA! :-)

 

sou synisto na pas anepifylakta....

prosekse ta mydia omos giati exo pikres empiries apo dilitiriaseis....

kata ta alla oi topikes tavernes ine SUPER!

PROUD ARSENAL FAN

http://images.skysports.com/images/badges/100x100/3.gif

Link to comment
Share on other sites

Η Ζαχαρω ειναι σχεδον διπλα μου και εχει πολλες φορες κυμα. Ομως πιο κατω δοκιμασε τις παραλιες στη Κυπαρισσία, Καλό Νερό, ΒΟιδοκιλιά κοντά στη Πύλο και θα βρεις την υγεια σου...
Link to comment
Share on other sites

Θα πας για μπάνιο σε εκβολές???θα γίνεις καφε....:ninja: :ninja: γι αυτό θα είναι ερημική η παραλία...

 

Ακριβώς στις εκβολές, εννοείται οτι καλό είναι να μην κάνουμε μπάνιο :happy:

Εννοώ στις παραλίες βόρεια και νότια. Κοντινότερο χωριό το Στόμιο νομού Λάρισας. Βλέπω όμως, κανείς ... myphone-ίτης δεν έχει πάει προς τα κεί.

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/529929

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς στις εκβολές, εννοείται οτι καλό είναι να μην κάνουμε μπάνιο :happy:

Εννοώ στις παραλίες βόρεια και νότια. Κοντινότερο χωριό το Στόμιο νομού Λάρισας. Βλέπω όμως, κανείς ... myphone-ίτης δεν έχει πάει προς τα κεί.

 

 

Έχω πάει εγώ στο Στόμιο. Μια χαρά ήταν η θάλασσα, χωρίς τίποτα το ιδιαίτερο.

Καλύτερα όμως είναι στη Βελλίκα. Ειδικά σε ένα συγκεκριμένο σημείο έχει καταπληκτική θάλασσα :)

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σ'αυτές τις παραλίες έχει πολύ κύμα συνήθως; Η θάλασσα είναι κρύα;

Αν έμεινες ευχαριστημένη από το δωμάτιο που έμεινες, στείλε μου κανένα τηλ. με pm :)

Link to comment
Share on other sites

Σε ολες αυτες τις παραλιες (βελικα, στομιο κλπ) μπορει να πιασει κυμα - οπως και σε ολες σχεδον τις παραλιες του Αγαιου. Το στομιο μαλιστα μπορει να γινει και πιο επικινδυνο γιατι ο βυθος παρουσιαζει διαρκεις αυξομειωσεις βαθους λογου του ποταμιου. Αν δεν θελεις καθολου κυμα, δοκιμασε (στην ευρυτερη περιοχη) τον Παγασητικο, κατα προτιμηση καπως μακρια απο Βολο ή και Γλυφα που ειναι στα ορια Μαλιακου - Παγασητικου. Βεβαια απο ζωη καμια σχεση με Χαλκιδικη, αλλα εχει ηρεμια και ησυχα νερα.

 

ΥΓ. Συμφωνω παντως με τον χαιντρο. Αν εχει κυμα, ειναι αλλη φαση. Αγιος Νικητας Λευκαδας και Αγιοι Σαραντα Πηλιου με 2 μετρα κυμα ειναι σουπερ (παντα σε παραλιες αγιων παω με κυμα, να μας φυλανε κιολας :) )

Link to comment
Share on other sites

Σ'αυτές τις παραλίες έχει πολύ κύμα συνήθως; Η θάλασσα είναι κρύα;

Αν έμεινες ευχαριστημένη από το δωμάτιο που έμεινες, στείλε μου κανένα τηλ. με pm :)

 

Όσες φορές είχα πάει εγώ δεν είχε τύχει ποτέ να έχει κύμα.

Όσο για κρύα να σου πω την αλήθεια δεν θυμάμαι. Πιστεύω όμως [ως αν ήταν ιδιαίτερα κρύα θα το θυμόμουν :rolleyes:

Στο Στόμιο δεν θα έλεγα ότι είναι και πολύ καλή η θάλασσα.

Προτείνω τη Βελλίκα καλύτερα. Και αν πας να σου πω συγκεκριμένα για να βρεις τη παραλία που μου άρεσε πολύ :)

Από δωμάτια δεν ξέρω να σου πω κάτι γιατί δεν είχα μείνει.

Και στα Μεσάγγαλα πάλι είναι ωραία.

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για τις διαφωτιστικότατες πληροφορίες :)

 

Όσες φορές είχα πάει εγώ δεν είχε τύχει ποτέ να έχει κύμα.

Είχε τύχει να πας και Αύγουστο;

 

Προτείνω τη Βελλίκα καλύτερα. Και αν πας να σου πω συγκεκριμένα για να βρεις τη παραλία που μου άρεσε πολύ :)

Αν θέλεις δώσε μου οδηγίες :)

 

Και στα Μεσάγγαλα πάλι είναι ωραία.

Δεν ήταν θολή η θάλασσα; Κάτι τέτοιο έχω ακούσει για τις παραλίες κοντά στον Πλαταμώνα.

 

Αλήθεια ελεύθερο camping μπορεί να γίνει σ'αυτές τις παραλίες;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...