Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να ρωτησω κατι ?μου εκοψε το λαστιχακι το μαυρο ,η φλαντσα που το κραταει αδιαβροχο στο κουμπωμα για την φορτιση usb,,ξερει κανεις καπου να πεταχτω να αγορασω μια
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ?μου εκοψε το λαστιχακι το μαυρο ,η φλαντσα που το κραταει αδιαβροχο στο κουμπωμα για την φορτιση usb,,ξερει κανεις καπου να πεταχτω να αγορασω μια

 

Ριξε μια ματια εδω κατι θα βρεις:

http://www.skroutz.gr/c/583/antallaktika-kinhtwn-tilefwnwn.html?keyphrase=sony+xperia+z&order_dir=asc&page=1

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ειμαι καινουργιος εδω, εχω το z εδω και 6 μηνες κ ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα απο τοτε π εκανα την αναβαθμιση σε 4.4.2 το κινητο εγινε πολυ αργο ακομα κ στο μενου.Ξερετε αν μπορω να του κανω τιποτα για να πηγαινει πιο γρηγορα η αν χρειαζεται να αλλαξω τιποτα απτις ρυθμισεις? ομως στις ρυθμισεις δν μου εχει την επιλογη:επιλογες για προγραμματιστες γιατι? επισης πως γινεται να 3αναβαλω την προηγουμενη αναβαθμιση 4.3 π δν ειχα κανενα απολυτως προβλημα? :worry:
Link to comment
Share on other sites

διορθωστε με αν κανω λαθος αλλα δεν ειδα κανενα δημοσιευμα τελευταια που να λεει οτι θα παρει 4.4 ανιτθετα ειδα δημοσιευματα οπου λεγανε οτι η συσκευη φτανει στο τελος της και αποσυρετε
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά δημιούργησε μπόλικα κομπιάσματα και θεματάκια,τώρα πια νομίζω πως είναι μια χαρά η 4.4.2 στο κινητό μου,απενεργοποιημένη φυσικά η τοποθεσία και ο αυτόματος συγχρονισμός για εξοικονόμηση μπαταρίας...μόνον τα σκαλωτά ''κρακ" κρακ" όταν κατεβάζεις την σελίδα των ρυθμίσεων, μου είναι ενοχλητικά θα έλεγα ...γενικά menu, παιχνίδια ,σερφάρισμα όλα γρήγορα και απαλά θα έλεγα υπέρ ευχαριστημένος από το Ζετάκι!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά δημιούργησε μπόλικα κομπιάσματα και θεματάκια,τώρα πια νομίζω πως είναι μια χαρά η 4.4.2 στο κινητό μου,απενεργοποιημένη φυσικά η τοποθεσία και ο αυτόματος συγχρονισμός για εξοικονόμηση μπαταρίας...μόνον τα σκαλωτά ''κρακ" κρακ" όταν κατεβάζεις την σελίδα των ρυθμίσεων, μου είναι ενοχλητικά θα έλεγα ...γενικά menu, παιχνίδια ,σερφάρισμα όλα γρήγορα και απαλά θα έλεγα υπέρ ευχαριστημένος από το Ζετάκι!

 

Εμενα εχει γινει πολυ αργο.Ξερεις αν γινεται να επιστρε4ω στην 4.3?:blink:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εχει γινει πολυ αργο.Ξερεις αν γινεται να επιστρε4ω στην 4.3?:blink:

 

μαλλον δεν εχεις κανει clean install

με 4.4.2 και με ενα σκασμο προγραμματα που του εχω βαλει πεταει το κινητο

Edited by loypis
Link to comment
Share on other sites

μαλλον δεν εχεις κανει clean install

με 4.4.2 και με ενα σκασμο προγραμματα που του εχω βαλει πεταει το κινητο

 

ναι δεν εκανα :cry:

Link to comment
Share on other sites

γνωμη μου ειναι να κανεις ενα backup και να περασεις καθαρη την 4.4.2 για να ευχαριστηθεις το κινητο σου.

backup εννοεις απτις ρυ9μισεις π λεει:δημ.αντ.ασφα.και επαναφορα? η απτο sony pc companion? κ επειδη ειμαι λιγο ασχετος να περασω καθαρη την 4.4.2 δηλαδη να κανω clean install? μπορεις να μου πεις πως γινεται να κανω clean install?:worry:

Link to comment
Share on other sites

πολυ απλα κανε ενα back up της επαφες σου στην sd και κανε και ενα back up στο pc companion που λεει εφαρμογες και τα λειπα απλως να θημασαι οτι φοτογραφια εχεις κατεβασει στο κινητο απο το internet ειναι στην εσωτερικη μνημη οχι στην sd

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

διαβαστε και εδω http://au.ibtimes.com/articles/564273/20140828/sony-xperia-z-leaked-android-4-kitkat.htm#.VALzqGPQp5o 22/09 ξεκιναει η αναβαθμιση αυστραλια

Link to comment
Share on other sites

πολυ απλα κανε ενα back up της επαφες σου στην sd και κανε και ενα back up στο pc companion που λεει εφαρμογες και τα λειπα απλως να θημασαι οτι φοτογραφια εχεις κατεβασει στο κινητο απο το internet ειναι στην εσωτερικη μνημη οχι στην sd

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

διαβαστε και εδω http://au.ibtimes.com/articles/564273/20140828/sony-xperia-z-leaked-android-4-kitkat.htm#.VALzqGPQp5o 22/09 ξεκιναει η αναβαθμιση αυστραλια

α και αυτο ειναι το 'clean install'?

Link to comment
Share on other sites

Clean install δεν είναι το backup. Περίμενε το update και ρώτα πριν το κάνεις πως θα κάνεις καθαρή εγκατάσταση.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

το backup το κανουμε για να μην χασουμε τα πραγματα μας το clear install γινεται με το προγραμα sony update και βαζουμε την επιλογη επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων
Link to comment
Share on other sites

To sus τελικά δουλεύει ακόμα; Δεν σταματησε η υποστήριξη του;
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο αμφίσημη η έννοια σταματά υποστήριξη. Μπορεί να ερμηνευτεί ως "δεν θα υπάρξουν update της σουΐτας" ή μέχρι και το χειρότερο σενάριο "δεν συνδέεται καν στους server".

 

To δοκίμασες και δεν παίζει ή απλά ρωτάς;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Απλά ρωτάω για να ξέρω αν θα μπορούσαμε να το πρτοτεινουμε σε φίλο που θέλει clean install.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ. Πιστεύω ότι απλά δεν θα πάρει άλλα updates πράγμα που σημαίνει ότι τα καινούρια κινητά της Sony απλά δεν θα υπάρχουν στο SEUS. Θα έχει πλέον μόνο ότι ήταν περασμένο μέχρι σήμερα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι κάτοχος ενός z εδώ κι ένα μήνα περίπου. Εκανα τις αναβαθμίσεις σε 4.4.2. (από το τηλέφωνο) αλλά εχω εντοπίσει ένα πρόβλημα. Δεν γράφει ήχο στο video recording. Όχι σε όλα τα video που τραβάω αλλά σε μερικά (με random τρόπο). Όπως καταλαβαίνετε, είναι παραπάνω από ενοχλητικό όταν αντιλαμβάνεσαι ότι ένα ωραίο videaki που τράβηξες είναι στην ουσία άχρηστο λόγω έλλειψης ήχου. Ερωτήσεις:

1. Το έχει εντοπίσει άλλος αυτό το πρόβλημα;

2. Είναι πρόβλημα hardware ή software;

3. Υπάρχει τρόπος να λυθεί ή μήπως πάει κατευθείαν για service;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί στο xda σαν software πρόβλημα. Δες εδώ (μπορεί να είναι για custom rom το θέμα αλλά αναφερει κάποιος πως είναι bug της official 4.4.2) http://forum.xda-developers.com/xperia-z/development/rom-existenz-ultimate-1-0-0-light-dark-t2779949/page181 .

 

Περιμένουμε μέσα στον μήνα την 4.4.4 , ελπίζοντας πως θα λύσει τέτοια θέματα. Αν δεν λυθούν το στέλνεις και στο service.

 

Προσωπικά δεν μου έχει τύχει αλλά δεν τράβηξα και πολλά video.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...