Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γιαυτο λεο σοσ σε ολι τιν παρεα να με βοητησουν στο θεμα κινητου για να τιν μπο σε 2 γιατρουσ με ι φον και κουραφεξαλα

αντε περιμενο νεα σασ με το τι να του βαλο και φισικα το τι κανη το καθενα

 

Σου έχω γράψει πιο πίσω κάποια πράγματα που θα χρειαστείς.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ξέρετε που μπορώ να βρω ματ κάλυμμα για το πίσω μέρος του κινητού μας και σχετικά σε καλή τιμή?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε που μπορώ να βρω ματ κάλυμμα για το πίσω μέρος του κινητού μας και σχετικά σε καλή τιμή?

 

http://item.mobileweb.ebay.com/viewitem?itemId=390547574249

Μήπως ψάχνεις κάτι τέτοιο.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

http://item.mobileweb.ebay.com/viewitem?itemId=390547574249

Μήπως ψάχνεις κάτι τέτοιο.

 

Όχι σορυ δικό μου λάθος! Εννοούσα διαφάνεια! :-P

Link to comment
Share on other sites

Όχι σορυ δικό μου λάθος! Εννοούσα διαφάνεια! :-P

 

Ζελατίνα δλδ, ψάξε στο eBay θα βρεις πολλές.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Όταν κατέβηκε το update στον υπολογιστή με το pc companion και πριν ξεκινήσει η εγκατάσταση, με έβγαλε ένα καρτελάκι με ένα θαυμαστικό κίτρινο σε ένα τρίγωνο και με έγραφε (πρόγραμμα περιήγησης web) και να διαλέξω ναι η όχι!!!! Ξέρει κάνεις τι ήταν αυτό? εγώ πάτησα ναι!!!!!!

 

 

Υ.Γ Αποσυνδεσα όταν τελείωσε το κινητό και το άνοιξα όπως με λεγε το το pc companion και το κινητό φόρτωσε τα αρχεία και μετά δούλεψε κανονικά!!!! Όταν τελείωσε είπα να κάνω μια ακόμη επανεκκίνηση το κινητό, το έκλεισα και όταν το άνοιξα με έβγαλε μια μαύρη οθόνη με ένα τρίγωνο στη μέση το σήμα του servise και από κάτω μια μπλε μπάρα που φορτώνει!!!! Τι να κάνω???? Έμεινε εκεί????

Edited by paul29
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολύ όμορφη λεπτή και διακριτική. Λόγω λευκού την πήρα το χρώμα του πάγου. Αξίζει. Την πήρα από το ίδιο κατάστημα.

Συμφωνώ και εγώ είναι πολύ όμορφη και βολική .

Link to comment
Share on other sites

Όταν κατέβηκε το update στον υπολογιστή με το pc companion και πριν ξεκινήσει η εγκατάσταση, με έβγαλε ένα καρτελάκι με ένα θαυμαστικό κίτρινο σε ένα τρίγωνο και με έγραφε (πρόγραμμα περιήγησης web) και να διαλέξω ναι η όχι!!!! Ξέρει κάνεις τι ήταν αυτό? εγώ πάτησα ναι!!!!!!

 

 

Υ.Γ Αποσυνδεσα όταν τελείωσε το κινητό και το άνοιξα όπως με λεγε το το pc companion και το κινητό φόρτωσε τα αρχεία και μετά δούλεψε κανονικά!!!! Όταν τελείωσε είπα να κάνω μια ακόμη επανεκκίνηση το κινητό, το έκλεισα και όταν το άνοιξα με έβγαλε μια μαύρη οθόνη με ένα τρίγωνο στη μέση το σήμα του servise και από κάτω μια μπλε μπάρα που φορτώνει!!!! Τι να κάνω???? Έμεινε εκεί????

 

Καλησπέρα σας και πάλι τώρα που γύρισα από την δουλειά το κινητό είχε φύγει το σήμα που φορτώνει και ήταν κλειστό!!! Όταν το ανοίγω μετά το σήμα το Xperia που αρχίζει και βγάζει τα χρώματα από αριστερά προς τα δεξιά σταματάει και κάνει συνεχεία επανεκινιση μόνο του!!! Τι να κάνω?????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και πάλι τώρα που γύρισα από την δουλειά το κινητό είχε φύγει το σήμα που φορτώνει και ήταν κλειστό!!! Όταν το ανοίγω μετά το σήμα το Xperia που αρχίζει και βγάζει τα χρώματα από αριστερά προς τα δεξιά σταματάει και κάνει συνεχεία επανεκινιση μόνο του!!! Τι να κάνω?????

 

Χρησιμοποίησε το SUS και κάνε ξανά επαναφορά του λειτουργικού. Έπεσες σε bootloop πως τα κατάφερες μετά από εγκατάσταση μέσω αναβάθμισης;

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησε το SUS και κάνε ξανά επαναφορά του λειτουργικού.

 

τι είναι το sus που το βρίσκω και πως κάνω επαναφορά???

Link to comment
Share on other sites

τι είναι το sus που το βρίσκω και πως κάνω επαναφορά???

 

Εδώ http://www.sonymobile.com/gb/tools/update-service/ και γίνεται πανεύκολα, απλά ακολούθησε τις οδηγίες αφού το εγκαταστήσεις στον υπολογιστή σου.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εδώ http://www.sonymobile.com/gb/tools/update-service/ και γίνεται πανεύκολα, απλά ακολούθησε τις οδηγίες αφού το εγκαταστήσεις στον υπολογιστή σου.

 

Στην επιλογή του κινητού με βγάζει δυο επιλογές για το Ζ το ένα σκέτο και το άλλο γράφει διπλά (SO-02E) ποιο από τα δυο επιλέγω?????

Link to comment
Share on other sites

Στην επιλογή του κινητού με βγάζει δυο επιλογές για το Ζ το ένα σκέτο και το άλλο γράφει διπλά (SO-02E) ποιο από τα δυο επιλέγω?????

 

Το σκέτο Ζ φίλε μου.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Το σκέτο Ζ φίλε μου.

 

Ωραία μέχρι εδώ καλά πάμε!!!! Ξεκίνησε η λήψη λογισμικού!!!! Μέχρι να τελειώσει θέλω πρώτον να σε ευχαριστήσω και δεύτερον να μου εξηγήσεις τι είναι αυτό που έπαθα ? τι είναι το sus ? τι διάφορα έχει με το pc companion?

Link to comment
Share on other sites

Ωραία μέχρι εδώ καλά πάμε!!!! Ξεκίνησε η λήψη λογισμικού!!!! Μέχρι να τελειώσει θέλω πρώτον να σε ευχαριστήσω και δεύτερον να μου εξηγήσεις τι είναι αυτό που έπαθα ? τι είναι το sus ? τι διάφορα έχει με το pc companion?

 

Κοίτα δεν είναι και τόσο σύνηθες, αλλά όχι ότι δεν γίνεται (το έχω ακούσει κι άλλη φορά) να πάθεις το λεγόμενο bootloop. Δλδ να κολλήσει το τηλ σου στο λογότυπο και να κάνει συνέχεια επανεκκινήσεις.

Το SUS είναι το απόλυτο εργαλείο για τα Sony, ότι κι αν πάθουμε ότι χαζομάρα κι αν κάνουμε με αυτό το εργαλείο όπως θα κατάλαβες κι εσύ επαναφέρουμε το τηλ μας στην αρχική του κατάσταση, όπως το αγοράσαμε δλδ, άρα πρέπει να υπάρχει για κάθε ενδεχόμενο.

Η διαφορά με το pc companion είναι ότι, αυτό μπορεί να δει το τηλ ακόμα κι όταν έχει πέσει σε bootloop κάτι που το pc companion δεν το κάνει, μόνο με ανοιχτό το τηλ μπορείς να τι κάνεις αυτό.

Ελπίζω να έλυσα τις απορίες σου, Καλή επιτυχία.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα δεν είναι και το σύνηθες, αλλά όχι ότι δεν γίνεται (το έχω ακούσει κι άλλη φορά) να πάθεις το λεγόμενο bootloop. Δλδ να κολλήσει το τηλ σου στο λογότυπο και να κάνει συνέχεια επανεκκινήσεις.

Το SUS είναι το απόλυτο εργαλείο για τα Sony, ότι κι αν πάθουμε ότι χαζομάρα κι αν κάνουμε με αυτό το εργαλείο όπως θα κατάλαβες κι εσύ επαναφέρουμε το τηλ μας στην αρχική του κατάσταση, όπως το αγοράσαμε δλδ, άρα πρέπει να υπάρχει για κάθε ενδεχόμενο.

Η διαφορά με το pc companion είναι ότι, αυτό μπορεί να δει το τηλ ακόμα κι όταν έχει πέσει σε bootloop κάτι που το pc companion δεν το κάνει, μόνο με ανοιχτό το τηλ μπορείς να τι κάνεις αυτό.

Ελπίζω να έλυσα τις απορίες σου, Καλή επιτυχία.

 

ναι φίλε μου και σε ευχαριστώ!!!! το λογισμικό που περνάει τώρα είναι το ίδιο με το pc companion έχει κάποια διάφορα η είναι από άλλη χώρα??? και μπορείς να μου πεις τι είναι αυτό που με έβγαλε χθες πριν την εγκατάσταση με το θαυμαστικό που πάτησα ναι και τι είναι αυτό που έβγαλε μετά με το servise και φόρτωνε??? υπάρχει περίπτωση να μου δημιούργησε κάποια βλάβη στο κινητό????

Link to comment
Share on other sites

ναι φίλε μου και σε ευχαριστώ!!!! το λογισμικό που περνάει τώρα είναι το ίδιο με το pc companion έχει κάποια διάφορα η είναι από άλλη χώρα??? και μπορείς να μου πεις τι είναι αυτό που με έβγαλε χθες πριν την εγκατάσταση με το θαυμαστικό που πάτησα ναι και τι είναι αυτό που έβγαλε μετά με το servise και φόρτωνε??? υπάρχει περίπτωση να μου δημιούργησε κάποια βλάβη στο κινητό????

 

Λοιπόν, Ναι είναι το ίδιο που είχε και πριν το τηλ σου, αν το πήρες από Ελλάδα είναι το Ελληνικό αν το πήρες από άλλη χώρα θα είναι από εκείνη τη χώρα που το πήρες.

 

Αυτό που σου έβγαλε χθες, αν και είδα την δημοσίευση σου, δεν σου απάντησα γιατί δεν ήξερα ακριβώς τι είναι, πολλές φορές έχω κάνει επαναφορά με SUS αλλά τέτοιο πράγμα Πρώτη φορά το ακούω.

 

Αυτό που φόρτωνε, μάλλον θα ήταν κάτι από το χθεσινό που πάτησες.

 

Κανένα πρόβλημα δε σου δημιούργησε το χθεσινό, μόλις τελειώσει η επαναφορά θα έχεις ένα καθαρό και παρθένο τηλ.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, Ναι είναι το ίδιο που είχε και πριν το τηλ σου, αν το πήρες από Ελλάδα είναι το Ελληνικό αν το πήρες από άλλη χώρα θα είναι από εκείνη τη χώρα που το πήρες.

 

Αυτό που σου έβγαλε χθες, αν και είδα την δημοσίευση σου, δεν σου απάντησα γιατί δεν ήξερα ακριβώς τι είναι, πολλές φορές έχω κάνει επαναφορά με SUS αλλά τέτοιο πράγμα Πρώτη φορά το ακούω.

 

Αυτό που φόρτωνε, μάλλον θα ήταν κάτι από το χθεσινό που πάτησες.

 

Κανένα πρόβλημα δε σου δημιούργησε το χθεσινό, μόλις τελειώσει η επαναφορά θα έχεις ένα καθαρό και παρθένο τηλ.

 

Από εδώ και πέρα θα με ενημερώνει και το sus και το pc companion ταυτόχρονα όταν θα έχω νέο update με ποιο να το κάνω και γιατί??? η εγγύηση τώρα ισχύει η λόγω αυτού που έκανα την έχασα?????

Edited by paul29
Link to comment
Share on other sites

Από εδώ και πέρα θα με ενημερώνει και το sus και το pc companion ταυτόχρονα όταν θα έχω νέο update με ποιο να το κάνω και γιατί??? η εγγύηση τώρα ισχύει η λόγω αυτού που έκανα την έχασα?????

 

H εγγύηση ισχύει κανονικά και θα σε ενημερώνει και το SUS. Πολλές φορές το SUS βρίσκει αναβάθμιση όταν το PCC κοιμάται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από εδώ και πέρα θα με ενημερώνει και το sus και το pc companion ταυτόχρονα όταν θα έχω νέο update με ποιο να το κάνω και γιατί??? η εγγύηση τώρα ισχύει η λόγω αυτού που έκανα την έχασα?????

 

Ότι θέλεις εσύ από τα δύο θα σε ενημερώνει, καμία εγγύηση δεν έχεις χάσει φίλε μου.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ότι θέλεις εσύ από τα δύο θα σε ενημερώνει, καμία εγγύηση δεν έχεις χάσει φίλε μου.

 

Γιατί η sony έχει βγάλει δυο suites που κάνουν την ίδια δουλειά??? πάντως έμενα αυτό το sus μου φαίνεται ποιο επαγκελματικο, μήπως αυτό είναι που χρησιμοποιουναι στην sony όταν τους πάμε για επιδιόρθωση το κινητό?????

Link to comment
Share on other sites

Γιατί η sony έχει βγάλει δυο suites που κάνουν την ίδια δουλειά??? πάντως έμενα αυτό το sus μου φαίνεται ποιο επαγκελματικο, μήπως αυτό είναι που χρησιμοποιουναι στην sony όταν τους πάμε για επιδιόρθωση το κινητό?????

 

Σου είπα πιο πριν γιατί, είναι το μόνο που μπορεί να δει το τηλ σου ακόμα κι όταν τίποτα άλλο δεν το βλέπει ή το βλέπει σαν να έχει την τελευταία ενημέρωση, όπως θα κατάλαβες όταν έπαθες το bootloop ακόμα κι όταν το Συνδέες στο υπολογιστή σου το PCC δεν μπορούσε να το δει, το SUS με τη διαδικασία που έκανες (πατημένο το power button και το volume down) μπόρεσε και το είδε, άρα αυτό που θα έκανε το service τι έκανες τελικά μόνος σου.

 

Και ναι ίσως είναι το εργαλείο που χρησιμοποιούν και στο service για να διορθώσουν τα τηλ μας.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Help παιδες εγκατέστησα την 253 μέσω pc companion και το πρόβλημα που προέκυψε είναι ότι δεν έχω καλό σήμα wifi ενώ με την 434 είχα πολύ καλό, κάπου διαβασα ότι πρέπει να κάνουμε καθαρή εγκατάσταση πριν πως γίνεται αυτό ?μιας και δεν το κατέχω το άθλημα ?

 

Καποιος να βοηθησει ?

Link to comment
Share on other sites

Καποιος να βοηθησει ?

 

Δεν νομίζω να χρειάζεται καθαρή εγκατάσταση,εγώ τουλάχιστον δεν έκανα.

Τώρα καθαρή εγκατάσταση δεν ξέρω τι σημαίνει. Υποθέτω ότι σημαίνει hard reset μετά την αναβάθμιση.

Δλδ στήσιμο από την.Αρχή του τηλεφώνου

Επίσης μη λαμβάνεις ΠΟΛΥ υπόψη τις μπάρες του σήματος. Το θέμα είναι.να μην έχεις αποσυνδεσεις και όχι πόσες μπάρες βλέπεις

Link to comment
Share on other sites

Καποιος να βοηθησει ?

 

Αν δεν εχεις κανει root οι λυσεις που εχουμε δεν σου κανουν.... και επειδη root στην συγκεκριμενη εκδοση δεν παιζει για αυτο και δεν σου απανταει κανεις... Οπως και να εχει δοκιμασε να αλλαξεις καναλι στο router σου μηπως και σιάξει..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...