Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτη ειναι εδω

 

Έγινε ευχαριστώ. Θα την πάρω απο το eshop. Αντε να έρθει το bumper, να δούμε αν λέει..

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Έγινε ευχαριστώ. Θα την πάρω απο το eshop. Αντε να έρθει το bumper, να δούμε αν λέει..

 

τα φοβαμαι τα ρημάδια τα bumper... υπάρχει κινδυνος να κανουν ζημια στα πλαινα της συσκευης

Link to comment
Share on other sites

τα φοβαμαι τα ρημάδια τα bumper... υπάρχει κινδυνος να κανουν ζημια στα πλαινα της συσκευης

 

Είναι πανέμορφα τα άτιμα..

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι εδω

 

Ειναι πολύ όμορφη λεπτή και διακριτική. Λόγω λευκού την πήρα το χρώμα του πάγου. Αξίζει. Την πήρα από το ίδιο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κανένα μαμα clock widget δε μπορεί να μπει σε nova launcher??

 

Όχι Δημήτρη δεν μπαίνουν, δοκίμασε σε κάποια από το play.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

4η φόρτιση. Είμαι πολύ ευχαριστημενος απο την μπαταρια. 2 ώρες ανοιχτή οθόνη στο 75% με λιώσιμο ίντερνετ και είναι στο 54%. Η χρήση ήταν fb, tapatalk, browser+ τηλεφωνικές κλήσεις κανα 20 λεπτό..
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

4η φόρτιση. Είμαι πολύ ευχαριστημενος απο την μπαταρια. 2 ώρες ανοιχτή οθόνη στο 75% με λιώσιμο ίντερνετ και είναι στο 54%. Η χρήση ήταν fb, tapatalk, browser+ τηλεφωνικές κλήσεις κανα 20 λεπτό..

 

να σε ρωτησω,εχεις την τελευταια αναβαθμιση 2ΧΧ ?

γιατι εμενα ενω τα πηγαινε περιφημα απο μπαταρια,μετα τηντελευταια αναβαθμιση,ειναι σκατα..μου θυμιζει το one x η ταχυτητα με την οποια πεφτει η μπαταρια..

Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτησω,εχεις την τελευταια αναβαθμιση 2ΧΧ ?

γιατι εμενα ενω τα πηγαινε περιφημα απο μπαταρια,μετα τηντελευταια αναβαθμιση,ειναι σκατα..μου θυμιζει το one x η ταχυτητα με την οποια πεφτει η μπαταρια..

 

Εχω την. 253

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιο app που όταν το συνδέσεις στο dock να σου εμφανίζει το ρολόι όπως το daydream στο galaxy nexus?
Link to comment
Share on other sites

Όσο περνάει ο καιρός , τόσο το λατρεύω το κινητό. Καταπληκτική δουλειά απο τη sony :D
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ΣΟΣ ΣΟΣ εχο κανη αγορα το app 2 sd pro KAI ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΙΛΟ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΣΤΙΝ ΚΑΡΤΑ SD ΜΟΥ ΓΡΑΦΙ %3A(%3A(%3A(

η καρτα ινε 64 gb και δοκιμασα και με αλλεσ το ιδιο τι να κανο

http://imageshack.us/photo/my-images/580/screenshot2013052611570.png/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/580/screenshot2013052611570.png/

καλημερα ΣΟΣ ΣΟΣ εχο κανη αγορα το app 2 sd pro KAI ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΙΛΟ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΣΤΙΝ ΚΑΡΤΑ SD ΜΟΥ ΓΡΑΦΙ %3A(%3A(%3A(

η καρτα ινε 64 gb και δοκιμασα και με αλλεσ το ιδιο τι να κανο

 

http://imageshack.us/photo/my-images/580/screenshot2013052611570.png/

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
SAN TIN KOYTRA TIPOTA STON KOSMO...... :wink:
Link to comment
Share on other sites

Help παιδες εγκατέστησα την 253 μέσω pc companion και το πρόβλημα που προέκυψε είναι ότι δεν έχω καλό σήμα wifi ενώ με την 434 είχα πολύ καλό, κάπου διαβασα ότι πρέπει να κάνουμε καθαρή εγκατάσταση πριν πως γίνεται αυτό ?μιας και δεν το κατέχω το άθλημα ?
Link to comment
Share on other sites

http://imageshack.us/photo/my-images/580/screenshot2013052611570.png/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/580/screenshot2013052611570.png/

 

Γιατι καλε μου ανθρωπε να στησεις το app2sd σε συσκευη με τοοοοοοση εσωτερικη μνημη ..... η συγκεκριμενη εφαρμογη δεν σου προσφερει τιποτα πιστεψε με..... το es file explorer αρκεί...

Edited by Minotavrs
Link to comment
Share on other sites

Δύο μήνες κάτοχος του Ζ και δεν έχω παράπονα. Όλα τα κάνει γρήγορα και όμορφα. Όμορφο είναι και το κινητό κατά γενική ομολογία όσων το έχουν δει και πιάσει στα χέρια τους. Η οθόνη για εμένα είναι μια χαρά και παραπάνω. Άλλωστε ότι και να πάρεις σήμερα.... Η τεχνολογία τρέχει με γρήγορους ρυθμούς. Για τα χρήματα που διατίθεται σήμερα νομίζω ότι είναι μονόδρομος.

SAMSUNG GALAXY S7 EDGE GOLD

SONY Xperia Z white LOLLIPOP

Link to comment
Share on other sites

Γιατι καλε μου ανθρωπε να στησεις το app2sd σε συσκευη με τοοοοοοση εσωτερικη μνημη ..... η συγκεκριμενη εφαρμογη δεν σου προσφερει τιποτα πιστεψε με..... το es file explorer αρκεί...

 

μπορησ να μοθ πισ τι να κανο και γιατι μου γραφι αθτο το πραμα... θελο να μεταφερο απο το τηλ στην καρτα εφαρμογεσ και δεν το δεχετε του εβαλα 64 καρτα .

Edited by opapous
SAN TIN KOYTRA TIPOTA STON KOSMO...... :wink:
Link to comment
Share on other sites

μπορησ να μοθ πισ τι να κανο και γιατι μου γραφι αθτο το πραμα... θελο να μεταφερο απο το τηλ στην καρτα εφαρμογεσ και δεν το δεχετε του εβαλα 64 καρτα .

Φίλε μου σου απάντησε ο Minotavrs, δεν χρειάζεται να περάσεις το συγκεκριμένο πρόγραμμα, όλη ή μήνη του κινητού ή εσωτερική είναι δυναμική, διατίθεται δλδ για τα πάντα, δεν σου λέει ότι έχεις ένα γίγα η δύο μόνο για εφαρμογές. Όση μνήμη διαθέτει το κινητό δλδ περίπου δέκα γίγα διατίθεται για εφαρμογές. Οπότε σου είναι άχρηστο το app2sd, δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα για μεταφορά των εφαρμογών στην sd σου.

 

Η μοναδική περίπτωση να μεταφέρεις εφαρμογές στην sd είναι με partition στην sd ext 2, και να περάσεις το link2sd. Μόνο τότε θα μπορέσεις να μεταφέρεις εφαρμογές, αλλά το κιν θα είναι πιο αργό.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστο απλα ιμε papous για τετια πραματα ........

Όταν εννοείται είστε παππούς για πόσο χρονών μιλάμε, γιατί αρκετοί από εδώ μέσα έχουμε φτάσει αν όχι περάσει τα δεύτερα άντα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σου απάντησε ο Minotavrs, δεν χρειάζεται να περάσεις το συγκεκριμένο πρόγραμμα, όλη ή μήνη του κινητού ή εσωτερική είναι δυναμική, διατίθεται δλδ για τα πάντα, δεν σου λέει ότι έχεις ένα γίγα η δύο μόνο για εφαρμογές. Όση μνήμη διαθέτει το κινητό δλδ περίπου δέκα γίγα διατίθεται για εφαρμογές. Οπότε σου είναι άχρηστο το app2sd, δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα για μεταφορά των εφαρμογών στην sd σου.

 

Η μοναδική περίπτωση να μεταφέρεις εφαρμογές στην sd είναι με partition στην sd ext 2, και να περάσεις το link2sd. Μόνο τότε θα μπορέσεις να μεταφέρεις εφαρμογές, αλλά το κιν θα είναι πιο αργό.

 

..

αν θελισ πεσ εφαρμογεσ ποθ αχιζουν να εχο στο κινιτο μιασ και δεν εχο ιδεα τι να του βαλο

αρα την 64 ποθ του εωαλα μονο για φοτογραφιεσ και ηχουσ τηα ινε

SAN TIN KOYTRA TIPOTA STON KOSMO...... :wink:
Link to comment
Share on other sites

..

αν θελισ πεσ εφαρμογεσ ποθ αχιζουν να εχο στο κινιτο μιασ και δεν εχο ιδεα τι να του βαλο

αρα την 64 ποθ του εωαλα μονο για φοτογραφιεσ και ηχουσ τηα ινε

 

Οι εφαρμογές είναι καθαρά δικό σου θέμα, το τι θέλεις να δουλεύεις στο κινητό σου ή καλύτερα γιατί το θέλεις; πρώτα από όλα θα χρειαστείς να τι κάνεις root, δες στη υπογραφή μου υπάρχει ο οδηγός για το Xperia z από τον Minotavrs. Εκεί θα σου λυθούν πολλές απορίες για όλα.Από εκεί και πέρα για ότι άλλο χρειαστείς και μπορούμε να βοηθήσουμε, θα βοηθήσουμε.

Προγράμματα λοιπόν για μετά το root, θα χρειαστείς το titanium back up για να πάρεις ένα back up όλο το system σου, αλλά και όλες τις εφαρμογές που θα εγκαταστήσεις. Το AdAway για να μην έχεις διαφημίσεις.

Τον solid explorer, ο καλύτερος explorer για να διαχειρίζεσαι τα αρχεία της SD σου και όχι μόνο, αλλά και της εσωτερικής μνήμης αλλά και όλων των συσκευών USB . Το aTorrent pro για να κατεβάζεις αρχεία torrent.

Το TuneIn radio pro για να ακούς εκατοντάδες σταθμούς ανά τον κόσμο.

Το Snapseed για να μπορείς να κάνεις ρετουσάρισμα τις φωτογραφίες σου.

Το Sygic για να έχεις ένα από τα καλύτερα GPS που κυκλοφορούν.

Το vider για να μιλάς τσάμπα, αλλά και να στέλνεις άμεσα μην.

Το AVG anti-virus για να έχεις τι κεφάλι σου ήσυχο για κανένα Spam.

Τον Dolfin browser που υποστηρίζει και flash player, με τον μαμά είναι κορυφαίοι. Το Instagram για να μοιράζεσαι τους φωτο σου.

Και τον BS Player που παίζει τα πάντα και ψάχνει on line για υπότιτλους, για να βλέπεις τα πάντα από βίντεο.

Αυτά και άλλα πολλά.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Όταν εννοείται είστε παππούς για πόσο χρονών μιλάμε, γιατί αρκετοί από εδώ μέσα έχουμε φτάσει αν όχι περάσει τα δεύτερα άντα.

 

ιντα 2 να το αφισο ολοι στην ιλικιαμοθ περνοθν το ιπφονε 5 εγο πιρα το ζ και θελο να τουσ τιν μπενο βοητηστε να τουσ βγο εγο

SAN TIN KOYTRA TIPOTA STON KOSMO...... :wink:
Link to comment
Share on other sites

ιντα 2 να το αφισο ολοι στην ιλικιαμοθ περνοθν το ιπφονε 5 εγο πιρα το ζ και θελο να τουσ τιν μπενο βοητηστε να τουσ βγο εγο

Χαχα, θα μάθεις στην πορεία πως τα πράγματα που κάνει το Ζ και γενικά το Android (συνδυασμός Xperia Z και Android), μπροστά τους το μήλο δεν είναι τίποτα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, θα μάθεις στην πορεία πως τα πράγματα που κάνει το Ζ και γενικά το Android (συνδυασμός Xperia Z και Android), μπροστά τους το μήλο δεν είναι τίποτα.

γιαυτο λεο σοσ σε ολι τιν παρεα να με βοητησουν στο θεμα κινητου για να τιν μπο σε 2 γιατρουσ με ι φον και κουραφεξαλα

αντε περιμενο νεα σασ με το τι να του βαλο και φισικα το τι κανη το καθενα

SAN TIN KOYTRA TIPOTA STON KOSMO...... :wink:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...