Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ερωτήσεις: αυτή η διαδικασία τι θα αλλάξει δηλαδή στο τηλέφωνο? (το πως γίνεται το κατάλαβα από οσα διαβασα)

αν την κανω να υποθέσω θα χαθεί ότι έχω σωστά?

και επίσης, θα πρέπει να έχω κάνει τιποτα άλλο πρώτα? γιατί δεν εχω πειράξει τίποτα μέχρι στιγμής....

σορρυ για το πρήξιμο!

 

Ίσως δεν θέλει ρομ. Όταν αλλάζεις ρομ τα χάνεις όλα. Κάνε πρώτα αυτό που γράφω παρακάτω.

 

-Πάνε ρυθμίσεις > οδηγός ρύθμισης (στην κατηγορία προσωπικό )

Από εκεί και πέρα.

Στο πρώτο βήμα βάλε τικ και πάτα επόμενο.

Στο δεύτερο βήμα πατα στο "δίκτυο κινητής τηλεφωνίας και wifi " και μετά επόμενο.

Στο τρίτο βήμα που σε ρωτάει για ρυθμίσεις mms και νετ πάτα ναι.

Στα υπόλοιπα βήματα απλά κάνε τα όλα γρήγορα και είσαι έτοιμος.

 

Εμένα χρειάστηκε να το ξανά τρέξω στην αρχή τον οδηγό διότι πρώτη φορά που το άνοιξα δεν είχε σιμ μέσα οπότε δεν κατέβασε ρυθμίσεις.

 

Υ. Σ. 1: αφού πιάνει το ίντερνετ από δίκτυο, τι τα θες τα mms? Υπάρχουν τα Gmail, talk, email, hangout, Skype, oovoo, viber (τώρα και σύνδεση από pc με βάση το νούμερο σου ), whatsapp και σύντομα BBM για να στέλνεις αρχεία πιο εύκολα.

Υ. Σ. 2: Το lte πάει σφαίρα απλά. Το ενεργοποίησα πριν 6-7 μέρες και είναι κάτσε καλά. Μακάρι να είχε απεριόριστο πρόγραμμα για MB η κοσμοτε. Θα έκανα tethering από το κινητό στο λαπτοπ.

Υ . Σ. 3: έβαλε κάνεις το μοντ ηχούν v16 (είμαι στο v14 προσωπικά ) ; έχει πάλι bootloops; (αν και διάβασα ότι τα διόρθωσε, αφαίρεσε τα αρχεία που το προκαλούσαν )

Αύριο θα κάνω νέο μπακαπ και θα το δοκιμάσω αν δεν το κάνει κανείς ως τότε.

Edited by basilisraf
.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αλήθεια! δείτε, μόνο αυτα έχει.... και το έψαχνα και εγώ γιατί στην υποστήριξη που έχει το κινητό το ίδιο μου λέει αλλά δεν την έχει την επιλογή! τώρα να ρωτήσω μια...τι? σε ένα τι? για το υπόλοιπο ή θα με βρίσετε? :p

 

Δες εμένα τι έχει στο συγκεκριμένο μενού.

 

Υ . Σ. 3: έβαλε κάνεις το μοντ ηχούν v16 (είμαι στο v14 προσωπικά ) ; έχει πάλι bootloops; (αν και διάβασα ότι τα διόρθωσε, αφαίρεσε τα αρχεία που το προκαλούσαν )

Αύριο θα κάνω νέο μπακαπ και θα το δοκιμάσω αν δεν το κάνει κανείς ως τότε.

 

Εγώ το πέρασα Βασίλη, Ναι όντως δεν κάνει bootloop αλλά διαφορά πλέον δεν έχω καταλάβει.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Δες εμένα τι έχει στο συγκεκριμένο μενού.

 

 

 

Εγώ το πέρασα Βασίλη, Ναι όντως δεν κάνει bootloop αλλά διαφορά πλέον δεν έχω καταλάβει.

 

To myxperia που το τσιμπησες πάλι ρε θηριο ? δεν το εχει το δικο μου... για στειλε το apk απο το system/app :)

Link to comment
Share on other sites

To myxperia που το τσιμπησες πάλι ρε θηριο ? δεν το εχει το δικο μου... για στειλε το apk απο το system/app :)

 

Τι είναι αυτό; στείλε το μια βόλτα από εδώ. Καλό φαίνεται. (το τελευταίο που είχα μου ακυρώνει το stamina Mode και εξοικονόμηση ενέργειας)

.
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό; στείλε το μια βόλτα από εδώ. Καλό φαίνεται. (το τελευταίο που είχα μου ακυρώνει το stamina Mode και εξοικονόμηση ενέργειας)

 

http://www.xperiablog.net/2013/02/18/my-xperia-leaked-now-available-to-download-for-all/

 

από εκεί το εγκατέστησα και δουλεύει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Το εστειλε ο Κωστας... αλλα καλα εκανες και το ξαναεβαλες γιατι δεν το ειχα δει... μπαινει στα must have του oδηγου
Link to comment
Share on other sites

Το εστειλε ο Κωστας... αλλα καλα εκανες και το ξαναεβαλες γιατι δεν το ειχα δει... μπαινει στα must have του oδηγου

 

απλά πρέπει να γίνει κατανοητό σε όλους, ότι για να δουλέψει σωστά η όλη φάση, πρέπει η εφαρμογή να έχει εγκατασταθεί πριν την απώλεια της συσκευής.

για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις... ;)

Link to comment
Share on other sites

απλά πρέπει να γίνει κατανοητό σε όλους, ότι για να δουλέψει σωστά η όλη φάση, πρέπει η εφαρμογή να έχει εγκατασταθεί πριν την απώλεια της συσκευής.

για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις... ;)

αυτο νομιζω οτι ειναι αυτονοητο... εκτος και αν εχουμε γεμισει "ξανθιές" :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Θελει και δεδομενα ανοικτα ,προφανως το κλεφτρονι δεν θα αντισταθει στον πειρασμο ..

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Θελει και δεδομενα ανοικτα ,προφανως το κλεφτρονι δεν θα αντισταθει στον πειρασμο ..

 

αρκεί το wifi...

Link to comment
Share on other sites

αρκεί το wifi...

MyXperia needs attention

..for full functionality enable: Data access ..

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

MyXperia needs attention

..for full functionality enable: Data access ..

 

το πρωί που το δοκίμασα, με δεδομένα κλειστά και wifi ανοιχτό, το εντόπισε μια χαρά μέσω gps, έκανε lock και βάρεσε και το κουδούνι... ίσως να απαιτήται το data για εσωτερικούς χώρους που δεν πιάνει το gps

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ειμαι καινουργιος και θα η8ελα να ροτισω ποση μνημη περνει γιατι σε καποια μαγαζια λεει 16 και σε καπιοα αλλα 64 :dizzy: επισησ αν μπωρω να βρω την εργοστασιακη ζελατινη
Link to comment
Share on other sites

γεια σας ειμαι καινουργιος και θα η8ελα να ροτισω ποση μνημη περνει γιατι σε καποια μαγαζια λεει 16 και σε καπιοα αλλα 64 :dizzy: επισησ αν μπωρω να βρω την εργοστασιακη ζελατινη

 

Εξωτερική micro sd παίρνει μια χαρά έως 64gb.

Τη ζελατίνα την εργοστασιακή, αυτή που είναι από τη μαμά επάνω μόνο στην αντιπροσωπεία.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ίσως δεν θέλει ρομ. Όταν αλλάζεις ρομ τα χάνεις όλα. Κάνε πρώτα αυτό που γράφω παρακάτω.

 

-Πάνε ρυθμίσεις > οδηγός ρύθμισης (στην κατηγορία προσωπικό )

Από εκεί και πέρα.

Στο πρώτο βήμα βάλε τικ και πάτα επόμενο.

Στο δεύτερο βήμα πατα στο "δίκτυο κινητής τηλεφωνίας και wifi " και μετά επόμενο.

Στο τρίτο βήμα που σε ρωτάει για ρυθμίσεις mms και νετ πάτα ναι.

Στα υπόλοιπα βήματα απλά κάνε τα όλα γρήγορα και είσαι έτοιμος.

 

Εμένα χρειάστηκε να το ξανά τρέξω στην αρχή τον οδηγό διότι πρώτη φορά που το άνοιξα δεν είχε σιμ μέσα οπότε δεν κατέβασε ρυθμίσεις.

 

Υ. Σ. 1: αφού πιάνει το ίντερνετ από δίκτυο, τι τα θες τα mms? Υπάρχουν τα Gmail, talk, email, hangout, Skype, oovoo, viber (τώρα και σύνδεση από pc με βάση το νούμερο σου ), whatsapp και σύντομα BBM για να στέλνεις αρχεία πιο εύκολα.

Υ. Σ. 2: Το lte πάει σφαίρα απλά. Το ενεργοποίησα πριν 6-7 μέρες και είναι κάτσε καλά. Μακάρι να είχε απεριόριστο πρόγραμμα για MB η κοσμοτε. Θα έκανα tethering από το κινητό στο λαπτοπ.

Υ . Σ. 3: έβαλε κάνεις το μοντ ηχούν v16 (είμαι στο v14 προσωπικά ) ; έχει πάλι bootloops; (αν και διάβασα ότι τα διόρθωσε, αφαίρεσε τα αρχεία που το προκαλούσαν )

Αύριο θα κάνω νέο μπακαπ και θα το δοκιμάσω αν δεν το κάνει κανείς ως τότε.

 

ούτε στον οδηγό ρυθμίσεων μου έχει το βήμα για τα mms! Μα τι γίνεται? άλλο κινητό πήρα εγώ?? :Ρ

δεν καίγομαι κιόλας για τα mms αλλά μια στο τόσο τα χρησιμοποιώ....τώρα όμως είναι το ****το που λέμε! που δεν μπορώ να βρω ακρη!

Link to comment
Share on other sites

ούτε στον οδηγό ρυθμίσεων μου έχει το βήμα για τα mms! Μα τι γίνεται? άλλο κινητό πήρα εγώ?? :Ρ

δεν καίγομαι κιόλας για τα mms αλλά μια στο τόσο τα χρησιμοποιώ....τώρα όμως είναι το ****το που λέμε! που δεν μπορώ να βρω ακρη!

 

Ναι είναι πολύ παράξενο, πραγματικά το μόνο που πιστεύω είναι ότι δεν έχει γίνει σωστή εγκατάσταση του λειτουργικού. Για αυτό τον λόγο σου είπα εχθές να περάσεις στην φάση της επανεγκατάστασης μιας καινούριας Rom.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι πολύ παράξενο, πραγματικά το μόνο που πιστεύω είναι ότι δεν έχει γίνει σωστή εγκατάσταση του λειτουργικού. Για αυτό τον λόγο σου είπα εχθές να περάσεις στην φάση της επανεγκατάστασης μιας καινούριας Rom.

 

εύκολο το εχεις αυτό όμως?? δεν έχω ιδέα τι είναι όλα αυτα που λέτε! Για αυτό προσπάθησα να διαβάσω τα προηγούμενα ποστ και μου φάνηκαν κινέζικα! χαχαχα θα προσπαθήσω με το site που ειπαμε χθες...αλλά κάνω κατευθείαν αυτήν την διαδικασία ή θέλει κάτι άλλο να έχει γίνει αρχικά?

Link to comment
Share on other sites

εύκολο το εχεις αυτό όμως?? δεν έχω ιδέα τι είναι όλα αυτα που λέτε! Για αυτό προσπάθησα να διαβάσω τα προηγούμενα ποστ και μου φάνηκαν κινέζικα! χαχαχα θα προσπαθήσω με το site που ειπαμε χθες...αλλά κάνω κατευθείαν αυτήν την διαδικασία ή θέλει κάτι άλλο να έχει γίνει αρχικά?

 

Πας εκει απευθείας,δεν χρειάζεται τίποτα άλλο για να περάσεις την Rom.

Εδώ δίνω οδηγίες αλλά και μαζεμένα όλα τα*λινκ που θα χρειαστείς για να το κάνεις, η Rom που προτείνω εκεί είναι αυτή που έχω τώρα εγώ, και όχι αυτή που έχει ανεβάσει ο συμφορουμοίτης Minotavrs, και σου έχω προτείνει λίγο πιο πάνω οποία όμως και να επιλέξεις από τις δύο δε θα έχεις πρόβλημα.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

New firmware (10.1.1.A.1.253) for XperiaZ- Change List

 

Following are the changes which I can see:

1. Default Launcher is smooth now, bettter than before

2. White Balance Display

3. Navigation Bars are now Dark Black

4. Pulse Light Notification - LED Notification Issue Resolved

5. NFC Firmware update

6. Widgets - World Clock

7. Album - Photo Tagging Option added

8. Movies - Portrait mode available

9. Small Apps - Icon Changed, Browser from Xperia

10. Camera - Enhanced image quality, Camera opens fast from lock screen now

11. Keyboard changed slightly

12.

 

 

 

Issues/Problems:

1. Camera still taking too much time to launch

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2278544

http://www.xperiablog.net/2013/05/14/new-firmware-10-1-1-a-1-253-rolling-out-for-xperia-z/

Link to comment
Share on other sites

Πας εκει απευθείας,δεν χρειάζεται τίποτα άλλο για να περάσεις την Rom.

Εδώ δίνω οδηγίες αλλά και μαζεμένα όλα τα*λινκ που θα χρειαστείς για να το κάνεις, η Rom που προτείνω εκεί είναι αυτή που έχω τώρα εγώ, και όχι αυτή που έχει ανεβάσει ο συμφορουμοίτης Minotavrs, και σου έχω προτείνει λίγο πιο πάνω οποία όμως και να επιλέξεις από τις δύο δε θα έχεις πρόβλημα.

 

έκανα την διαδικασία με το flashtool και τελικά το έφτιαξα! τώρα έχω τα ίδια με εσάς! και έφυγαν και οι βλακείες της vodafone που δεν τις χρησιμοποιούσα! Τώρα,μιας και ασχολήθηκα με τέτοια τι άλλο κάνουμε σε μια....του κουτιού πλέον συσκευή?? (με απλά ελληνικά σε εμένα την άσχετη που δεν ξέρω τα διάφορα που λέτε)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οποιος εχει περασει το v16 για τον ηχο, λειτουργει κανονικα ο ηχος σε bluetooth κατα τη διαρκεια κλησης?

Σε εμενα δεν ακουγεται τιποτα κ δεν με ακουν... Δοκιμασα 2 διαφορετικες συσκευες κ στο συστημα του αυτοκινητου μου, αλλα τιποτα.

Restart επανα-pairing κτλ αλλα τζιφος!

 

Δυστυχώς και με το 16.5 κάνει το ίδιο, ενώ η μουσική στο Bluetooth παίζει κανονικά.. Ενημέρωσα και τον Zero να το τσεκάρει.

Σε εσάς λειτουργεί;

Edited by antilonely
Link to comment
Share on other sites

έκανα την διαδικασία με το flashtool και τελικά το έφτιαξα! τώρα έχω τα ίδια με εσάς! και έφυγαν και οι βλακείες της vodafone που δεν τις χρησιμοποιούσα! Τώρα,μιας και ασχολήθηκα με τέτοια τι άλλο κάνουμε σε μια....του κουτιού πλέον συσκευή?? (με απλά ελληνικά σε εμένα την άσχετη που δεν ξέρω τα διάφορα που λέτε)

 

Είδες που σου είχα πει πως δεν ήταν τίποτα δυσκολο; Λοιπόν διάβασε στην υπογραφή μου υπάρχει ο οδηγός για το τηλέφωνο μας, ξεκίνα να διαβάζεις εκεί και πέρνα ότι σου αρέσει και σε ενδιαφέρει.

Πρώτα από όλα όμως κανε root το τηλέφωνο σου,υπάρχει λεπτομερέστατος Οδηγός.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και με το 16.5 κάνει το ίδιο, ενώ η μουσική στο Bluetooth παίζει κανονικά.. Ενημέρωσα και τον Zero να το τσεκάρει.

Σε εσάς λειτουργεί;

 

Εάν έχει κάποιος το v15 Sound mod να μου το στείλει, ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...