Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

από σήμερα και εγώ ευτυχής κάτοχος του τούμπανου σε μαύρο χρώμα!!!

το έχω και κάνει την πρώτη φόρτιση.

μετά θα βάλω αυτό http://www.spigen.com/cell-phone/sony-xperia/sony-xperia-z-screen-protector-glas-t-premium-tempered-glass.html (που έχω ήδη στα χέρια μου), αφού ελέγξω για τυχόν καμμένα pixels.

και μετά σειρά έχει ο οδηγός του minotavrs από την αρχή μέχρι το τέλος!!!

 

και για να μην χαλάω το καπάκι των ακουστικών με το άνοιξε κλείσε, περιμένω και αυτό http://www.sonymobile.com/gr/products/accessories/stereo-bluetooth-headset-sbh20/

 

το μόνο που θέλω ακόμη για να ολοκληρωθεί το πακέτο και να μην ξανανοίξω καπάκι είναι η βάση φόρτισης. κανένα νέο? εμφανίστηκε ελλάδα πουθενά?

 

Καλοριζικο φιλε μου!!!!

Σου ευχομαι να μην εχει καμμενο πιξελ. Γιατι αμα μπλεξεις με ΣΟΝΥ αστα να πανε. Δεν βγαζεις ακρη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

από σήμερα και εγώ ευτυχής κάτοχος του τούμπανου σε μαύρο χρώμα!!!

το έχω και κάνει την πρώτη φόρτιση.

μετά θα βάλω αυτό http://www.spigen.com/cell-phone/sony-xperia/sony-xperia-z-screen-protector-glas-t-premium-tempered-glass.html (που έχω ήδη στα χέρια μου), αφού ελέγξω για τυχόν καμμένα pixels.

και μετά σειρά έχει ο οδηγός του minotavrs από την αρχή μέχρι το τέλος!!!

 

και για να μην χαλάω το καπάκι των ακουστικών με το άνοιξε κλείσε, περιμένω και αυτό http://www.sonymobile.com/gr/products/accessories/stereo-bluetooth-headset-sbh20/

 

το μόνο που θέλω ακόμη για να ολοκληρωθεί το πακέτο και να μην ξανανοίξω καπάκι είναι η βάση φόρτισης. κανένα νέο? εμφανίστηκε ελλάδα πουθενά?

 

Καλοδούλευτο και καλορίζικο το Ζετάκι, διάβασε και θα βρεις πολλά για να περάσεις.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά,

 

Επειδή έτυχε να είχα πάει βόλτα στη γερμανία πριν ένα μηνα και αγόρασα από εκεί την συσκευή.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω άμα γνωρίζετε, με σιγουριά, εάν η εγγύηση με καλύπτει στη ελλάδα?

Edited by Daimon
Link to comment
Share on other sites

Μόλις με ενημέρωσαν από το κατάστημα ότι εγκρίθηκε το αίτημα μου για αντικατάσταση!:up:

αλλά επειδή έχουν ετοιμοπαράδοτες μόνο vodafone branded συσκευές θα περιμένω να φέρουν ελληνικές και θα μου το στείλουν από βδομάδα. Ούτε που θα μπω στο κόπο να δω αν έχει και το άλλο καμμένα πίξελς γιατι τσάμπα θα συγχυστώ! Δε το ξαναστέλνω πίσω...

Link to comment
Share on other sites

Κώστα φοβερό αυτό για το wifi. Στις 2 φορτίσεις ήδη είδα διαφορά. Το δούλευα επίτηδες wifi όλη μέρα για να το δω πως πάει.

 

Παρατήρησε κάνεις με το τελευταίο mod ήχου, στα ακουστικά να κάνει κενά εάν παίζει δυνατά μουσική ή έχει τέρμα τον ήχο συνομιλητής;

.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά,

 

Επειδή έτυχε να είχα πάει βόλτα στη γερμανία πριν ένα μηνα και αγόρασα από εκεί την συσκευή.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω άμα γνωρίζετε, με σιγουριά, εάν η εγγύηση με καλύπτει στη ελλάδα?

Ισχύει πανευρωπαϊκά μην αγχώνεσαι.

 

Κώστα φοβερό αυτό για το wifi. Στις 2 φορτίσεις ήδη είδα διαφορά. Το δούλευα επίτηδες wifi όλη μέρα για να το δω πως πάει.

 

Σου είπα πρώτα δοκιμάζω και μετά τι δίνω για να το περάσουν και οι υπόλοιποι. Και εγώ το δούλευα για πάνω από δύο εβδομάδες.

Πέρνα και την εντολή που έδωσα πιο πάνω(τν βάζεις στο build.prop)για καλύτερες φώτο και θα πάθεις πλάκα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μόλις με ενημέρωσαν από το κατάστημα ότι εγκρίθηκε το αίτημα μου για αντικατάσταση!:up:

αλλά επειδή έχουν ετοιμοπαράδοτες μόνο vodafone branded συσκευές θα περιμένω να φέρουν ελληνικές και θα μου το στείλουν από βδομάδα. Ούτε που θα μπω στο κόπο να δω αν έχει και το άλλο καμμένα πίξελς γιατι τσάμπα θα συγχυστώ! Δε το ξαναστέλνω πίσω...

 

Και εμενα είναι vodafone branded,

 

θα ήθελα να ρωτήσω, υπάρχει κάποιος τρόπος (χωρίς να έχω πρόβλημα με εγγύηση) να το κάνω ένα format/clean install android?

 

έτσι ώστε να φύγουν όλες η προ-εγκατεστημένες εφαρμογές (οι οποιες δεν γίνονται απεγκατάσταση, μονο άμα είναι root η συσκευή)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα,

 

έχω το εξής πρόβλημα: αφού εγκατέστεισα χωρίς πρόβλημα τα περισσοτερα πράγματα από τον οδηγό του minotavrs, εκεί που μου τα χάλασε είναι στο μάυρο status bar. ενώ το χρώμα είναι οκ, αυτό που έχει θέμα είναι η στάθμη σήματος του δικτύου κινητής (που εξαφανίστηκε) και το wifi (που ενώ είναι συνδεδεμένο κανονικά, βγάζει μη σύνδεση ή σύνδεση με πρόβλημα). καμιά ιδέα;

 

δοκίμασα δυο τρία διαφορετικά mod αλλά τίποτα

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα,

 

έχω το εξής πρόβλημα: αφού εγκατέστεισα χωρίς πρόβλημα τα περισσοτερα πράγματα από τον οδηγό του minotavrs, εκεί που μου τα χάλασε είναι στο μάυρο status bar. ενώ το χρώμα είναι οκ, αυτό που έχει θέμα είναι η στάθμη σήματος του δικτύου κινητής (που εξαφανίστηκε) και το wifi (που ενώ είναι συνδεδεμένο κανονικά, βγάζει μη σύνδεση ή σύνδεση με πρόβλημα). καμιά ιδέα;

 

δοκίμασα δυο τρία διαφορετικά mod αλλά τίποτα

 

περασε την μοντα με τα blue icons μηπως και σιαξει... κανε αναζητηση στο συγκεκριμενο νημα και θα τα βρεις εναλλακτικα πες στο duc (Kωστας) να σου τα ανεβασει γιατι ειμαι εκτος..

Link to comment
Share on other sites

περασε την μοντα με τα blue icons μηπως και σιαξει... κανε αναζητηση στο συγκεκριμενο νημα και θα τα βρεις εναλλακτικα πες στο duc (Kωστας) να σου τα ανεβασει γιατι ειμαι εκτος..

 

δυστυχώς τζίφος. το μόνο που κατάφερα είναι να χαθεί τελείως η status bar

πάω για ξανα εγκατάσταση με pc companion...

Link to comment
Share on other sites

 

Σου είπα πρώτα δοκιμάζω και μετά τι δίνω για να το περάσουν και οι υπόλοιποι. Και εγώ το δούλευα για πάνω από δύο εβδομάδες.

Πέρνα και την εντολή που έδωσα πιο πάνω(τν βάζεις στο build.prop)για καλύτερες φώτο και θα πάθεις πλάκα.

 

Το έβαλα από τη πρώτη στιγμή και απλά κάνει φοβερή δουλειά

.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα,

 

έχω το εξής πρόβλημα: αφού εγκατέστεισα χωρίς πρόβλημα τα περισσοτερα πράγματα από τον οδηγό του minotavrs, εκεί που μου τα χάλασε είναι στο μάυρο status bar. ενώ το χρώμα είναι οκ, αυτό που έχει θέμα είναι η στάθμη σήματος του δικτύου κινητής (που εξαφανίστηκε) και το wifi (που ενώ είναι συνδεδεμένο κανονικά, βγάζει μη σύνδεση ή σύνδεση με πρόβλημα). καμιά ιδέα;

 

δοκίμασα δυο τρία διαφορετικά mod αλλά τίποτα

Πάντα πρέπει να έχεις ένα back - up σε περίπτωση που πάθεις κάτι τέτοιο. Είναι πίκρα να στήνεις το τηλ από την αρχή, ενώ υπάρχει η δυνατότητα ενός restore.

 

Το έβαλα από τη πρώτη στιγμή και απλά κάνει φοβερή δουλειά

Βασίλη χαίρομαι που επιτέλους το έστρωσες το τηλ σου, και που σου έκατσε καλά και το αρχείο για το WiFi.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

 

Βασίλη χαίρομαι που επιτέλους το έστρωσες το τηλ σου, και που σου έκατσε καλά και το αρχείο για το WiFi.

 

Ένα dock περιμένω τώρα μόνο και μια θήκη λεπτή να πάρω σε μαύρο και τελειωσα.

 

Όντως το αρχείο σου έκανε απίστευτη δουλειά. Μερα με την νύχτα είναι

.
Link to comment
Share on other sites

Ένα dock περιμένω τώρα μόνο και μια θήκη λεπτή να πάρω σε μαύρο και τελειωσα.

 

Όντως το αρχείο σου έκανε απίστευτη δουλειά. Μερα με την νύχτα είναι

 

Πες μου από που πήρες το dock, με ενδιαφέρει κι εμένα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Σώθηκες από τη σονυ. Υπάρχουν κάτι ζελατίνες με το λογότυπο σονυ στην αγορά αν και τσιμπάνε λίγο στη τιμή. Μάλλον θα χρειαστεί να πάρει καμιά τέτοια.

Περίμενε και άλλες γνώμες για πάντα ενδεχόμενο

 

Μαλιστα,οπωτε μονο σε αυτην την λυση παμε.Γενικα ποσο παει η αγορα για μια τετια ζελατινα?

Link to comment
Share on other sites

Πες μου από που πήρες το dock, με ενδιαφέρει κι εμένα.

 

Δεν το έθεσα σωστά. Περιμένω να βρω στην αγορά εννοούσα (εντός ή εκτός Ελλάδος ) . Διότι δεν πρόλαβα τα πρώτα και η σονυ 1 μηνα τώρα ξύνεται.

 

Φίλε για σιγουριά αυτό με τις ζελατίνες κοίτα το και σε xda ή Google

.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. φιλοι μου επειδη ειναι δυσκολο να διαβασω αμεσα 190 σελιδες και μου δινεται η ευκαρια να ανταλλαξω ενα note 2 με το xperia z, τι λετε? να το κανω?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. φιλοι μου επειδη ειναι δυσκολο να διαβασω αμεσα 190 σελιδες και μου δινεται η ευκαρια να ανταλλαξω ενα note 2 με το xperia z, τι λετε? να το κανω?

 

Άποψη μου πάντα, πάρτο με χίλια......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση αλλα μπορεις να τεκμηριωσεις την αποψη σου?

 

Ότι και να σου πω εγώ δεν είναι αντικειμενικό, είναι καθαρά υποκειμενική η άποψη μου. Προσωπικά ξαναλέω για εμένα, ποιοτική κατασκευή στιβαρή,design που ξεφεύγει από τα τηλέφωνα που ήξερες, χαρακτηριστικά από Θέμα δυνατοτήτων που δύσκολα θα βρεις σε άλλο τηλ, αδιάβροχο, γρήγορο σε όλα όσα κάνεις, είναι η ναυαρχίδα της Sony,θα έχεις την πλήρη υποστήριξη και από την Sony μέχρι την έκδοση 5 τουλάχιστον του Android,Την πλήρη υποστήριξη από τους developers του xda μιας και η Sony πλέον συνεργάζεται μαζί τους σε ότι αφορά την βελτιστοποίηση του software. Διάβασε την αρχική σελίδα από το νήμα που διαβάζεις για περισσότερα. Και αν μπορείς διάβασε και εδώ όσα περισσότερα, για να έχεις και άλλη άποψη.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει screen prot. με το logo της Sony?Aν ναι που?
“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κάνεις με το τελευταίο mod ήχου, στα ακουστικά να κάνει κενά εάν παίζει δυνατά μουσική ή έχει τέρμα τον ήχο συνομιλητής;

 

φιλε νομιζω πως εχω το ιδιο προβλημα...χθες που ακουσα μουσικη απο τα ακουστικα για πρωτη φορα απο τοτε που περασα την v13,τα ακουστικα εκαναν συνεχεια διακοπες..μία δουλευε το ενα,μία δε δουλευαν καθολου σε σημειο να μου σπασουν τα νευρα...σκεφτηκα οτι χαλασαν...γιατι να το κανουν αυτο ομως..?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχω σκαλώσει τώρα που μπορώ να δω και να ρυθμισω τις προεπιλεγμένες εφαρμογές?

 

Γίνε λίγο πιο σαφής, τι ακριβώς θέλεις να κάνεις;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...