Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει τύχει σε κάποιον να εμφανίζει κάθε τόσο πιο παλιά μηνύματα στο e-mail? Σήμερα μου εμφάνισε κάτι μηνύματα από τις 13 του μήνα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει τύχει σε κάποιον να εμφανίζει κάθε τόσο πιο παλιά μηνύματα στο e-mail? Σήμερα μου εμφάνισε κάτι μηνύματα από τις 13 του μήνα.

 

Αν δουλεύεις το πρόγραμμα Gmail τότε είναι λογικό, και εμένα το έχει κάνει γιατί απλά τα Μην που διαγράφεις δεν διαγράφονται, πάνε στον κάδο ανακύκλωσης, αλλά το συγκεκριμένο πρόγραμμα δεν έχει άδειασμα του κάδου (ή έχει και εγώ δεν το έχω βρει ακόμα) οπότε πρέπει μέσω υπολογιστή να σβήνεις και το περιεχόμενο του κάδου για ολοκληρωτική διαγραφή.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αν δουλεύεις το πρόγραμμα Gmail τότε είναι λογικό, και εμένα το έχει κάνει γιατί απλά τα Μην που διαγράφεις δεν διαγράφονται, πάνε στον κάδο ανακύκλωσης, αλλά το συγκεκριμένο πρόγραμμα δεν έχει άδειασμα του κάδου (ή έχει και εγώ δεν το έχω βρει ακόμα) οπότε πρέπει μέσω υπολογιστή να σβήνεις και το περιεχόμενο του κάδου για ολοκληρωτική διαγραφή.

 

Στο hotmail μου το κάνει το gmail δε το δουλεύω

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη, πέρνα μια άλλη Rom στο τηλ σου μπας και δεις προκοπή. Σου το είπα και πριν, δοκίμασε δεν χάνεις τπτ δε μπορεί να συμβαίνει αυτό, ούτε backup;

 

 

 

Σε βλεπω να παιδεύεσαι τοσες ημερες... γιατι δεν κανεις αυτο που σου λεει ο duc ... και αν δεν θελεις να αλλαξεις ROM γιατι δεν στηνεις τα πάντα από reset στις εργοστασιακες ρυθμισεις ... 40 λεπτα θα σου παρει...

 

Αυτό πήγαινα να κάνω. Απλά ήθελα να κρατήσω ένα backup σε περίπτωση που δεν μου αρέσει να γυρίσω πίσω μετά. Πάτησα να κάνει backup. Στα πρώτα 15λεπτα έφτασε στο 98% η μπάρα. Μετά επί 2 ώρες ήταν κολλημένο εκεί. Στο τέλος του έκανα επανεκκίνηση. Πήγα να ξανακάνω και πάλι τα ίδια. (προχτές το έστησα από την αρχή λόγω boot loop, οπότε δεν ήταν και πολύ φορτωμένο )

 

@duc

Έχει κάδο απορριμάτων. Είναι μετά τα ανεπιθύμητα μηνύματα. Πάτα το μεσαίο κουμπάκι στο Gmail και κατέβα κάτω κάτω θα το δεις. Είναι πριν τους custom φακέλους

Edited by basilisraf
.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πήγαινα να κάνω. Απλά ήθελα να κρατήσω ένα backup σε περίπτωση που δεν μου αρέσει να γυρίσω πίσω μετά. Πάτησα να κάνει backup. Στα πρώτα 15λεπτα έφτασε στο 98% η μπάρα. Μετά επί 2 ώρες ήταν κολλημένο εκεί. Στο τέλος του έκανα επανεκκίνηση. Πήγα να ξανακάνω και πάλι τα ίδια. (προχτές το έστησα από την αρχή λόγω boot loop, οπότε δεν ήταν και πολύ φορτωμένο

 

15 λεπτά για να φτάσει στο 98%; Έφυγες να φλασάρεις καινούρια Rom,με το TWRP εγώ έκανα back-up σε 158 δευτερόλεπτα.Και εμένα είναι τιγκαρισμένο.

 

κατι ακομα...στον apex launcher γινεται να κανεις φακελους μεσα στο app drawer..?γιατι προσπαθησα με τον κλασσικο τροπο αλλα ματαια...

 

Λοιπόν μπές μέσα στο app draw πήγαινε και πάτησε πάνω και δεξιά στις τελίτσες, επέλεξε create folder γράψε το όνομα του φακέλου που θέλεις να φτιάξεις π.χ social διάλεξε τα προγράμματα που θέλεις να είναι μέσα στο φάκελο και πάτα κάτω δεξιά αποθήκευση.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω γιατί όταν το συνδέω με τον υπολογιστή δε μου εμφανίζει όλους τους φακέλους ή και αρχεία ενώ με τον file explorer του κινητού τα βλέπω κανονικά ?

 

Και κάτι ακόμα .root για την 101.Α1.434 Υπάρχει κ Ποια ? Ευχαριστώ

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω γιατί όταν το συνδέω με τον υπολογιστή δε μου εμφανίζει όλους τους φακέλους ή και αρχεία ενώ με τον file explorer του κινητού τα βλέπω κανονικά ?

 

Root εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886460 Επιλογή 3 στον υπολογιστή σου βάλε την οθόνη να κλείσει στα 5 λεπτά, επαναφορά των δεδομένων στο τηλ σου μετά displey και test όσο θα κάνει τη διαδικασία μη πειράξεις τπτ στο τηλ σου....

Πως γίνεται να μη τα βλέπεις στον υπολογιστή σου, μια χαρά φαίνονται όλα. Έχεις εξωτερική κάρτα micro SD.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

15 λεπτά για να φτάσει στο 98%; Έφυγες να φλασάρεις καινούρια Rom,με το TWRP εγώ έκανα back-up σε 158 δευτερόλεπτα.Και εμένα είναι τιγκαρισμένο.

 

Λοιπόν μπές μέσα στο app draw πήγαινε και πάτησε πάνω και δεξιά στις τελίτσες, επέλεξε create folder γράψε το όνομα του φακέλου που θέλεις να φτιάξεις π.χ social διάλεξε τα προγράμματα που θέλεις να είναι μέσα στο φάκελο και πάτα κάτω δεξιά αποθήκευση.

 

Ναι. 15 λεπτά και δεν έλεγε να τελειώσει.

 

Όπως και μόλις μπήκα στο πατρικό. Το λαπτοπ συνδέεται στο μοντεμ. Το ταμπλετ επίσης. Το κινητό συνδέεται αλλά δεν πιάνει. Θέλω να το κοπανήσω. (τα μοντ δεν είναι περασμένα ε; )

Κατεβάζω ρομ και την περνάω το απογευματάκι. Τα backups από επαφές και SMS ξαναμπαίνουν κανονικά, έτσι;

 

Ερώτηση εάν βάλω την ρομ και δεν μου αρέσει μπορώ απλά να πατήσω restore και να με γυρίσει πίσω χωρίς να χρειάζεται κάτι άλλο;

(τελικά έκανα backup σε 3 μέρη χωριστά )

Edited by basilisraf
.
Link to comment
Share on other sites

Ναι. 15 λεπτά και δεν έλεγε να τελειώσει.

 

Όπως και μόλις μπήκα στο πατρικό. Το λαπτοπ συνδέεται στο μοντεμ. Το ταμπλετ επίσης. Το κινητό συνδέεται αλλά δεν πιάνει. Θέλω να το κοπανήσω. (τα μοντ δεν είναι περασμένα ε; )

Κατεβάζω ρομ και την περνάω το απογευματάκι. Τα backups από επαφές και SMS ξαναμπαίνουν κανονικά, έτσι;

Ερώτηση εάν βάλω την ρομ και δεν μου αρέσει μπορώ απλά να πατήσω restore και να με γυρίσει πίσω χωρίς να χρειάζεται κάτι άλλο;

(τελικά έκανα backup σε 3 μέρη χωριστά )

 

Βασίλη πήγαινε εδώ και

Κατέβασε την τελευταία έκδοση του flashtool, από εδώ κατέβασε την rom που σου προτείνω και μετά εδώ ακολουθείς τις οδηγίες (πρόσεξε την εικόνα με τους drivers πως τους κάνεις εγκατάσταση) και κάνεις μια ολοκληρωτική επαναφορά μιας καινούριας rom. Root από εδώ ξέρεις τον τρόπο και πέρνα και το TWRP και θα είσαι οκ. Τα back-up μπαίνουν μια χαρά αρκεί να έχεις κρατήσει :lol::lol::lol:

Πιστεύω μετά από αυτό θα είσαι οκ με ένα καινούργιο και όπως πρέπει να είναι Fablet.

Τι εννοείς να μην σου αρέσει; Μια rom είναι για όλο τον κόσμο. Δεν βάζεις custom, την μαμα βάζεις!!

 

EDIT:Όποιος θέλει τα winget καιρού από Asus από Acer και LG optimus στέλνει ΠΜ με το email του, και του στέλνω. Δοκιμασμένα και δουλεύουν μια χαρά.

Μετά από την ερώτηση φίλου και συμφορουμοίτη όσον αφορά τον Apex launcher, κάθησα και τον δούλεψα λίγο και έμεινα εντυπωσιασμένος, έχω περάσει την έκδοση 2.0.0 beta 1 και είναι ότι καλύτερο από launcher έχω δοκιμάσει στο κινητό, πολύ γρήγορος και smooth,Και με πάρα παρά πολλές ρυθμίσεις για όλα τα γούστα.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

1ον το root αυτό το δοκίμασα αλλά δεν πέτυχε 100%. Μετά το display test τελειώνει η διαδικασία πολύ γρήγορα.μου εμφανίζει το εικονίδιο super user όταν το πατάω όμως δεν κάνει τίποτα.κ κάποιες εφαρμογές(για rooted phones) δουλεύουν κ κάποιες άλλες μου εμφανίζουν το μήνυμα ότι το τηλ δεν είναι root. 2ον για το άλλο Έχω κ sd κάρτα.Όμως είτε στη κάρτα είτε στη μνήμη του τηλ όταν τα ανοίγω από το λάπτοπ δε βλέπω και φακέλους κ αρχεία που φαίνονται από τον file explorer του κινητού.πχ Έχω κατεβάσει ταινία σε φάκελο κ δεν εμφανιζόταν ούτε ο φάκελος ούτε η ταινία... Στον υπολογιστη
Link to comment
Share on other sites

1ον το root αυτό το δοκίμασα αλλά δεν πέτυχε 100%. Μετά το display test τελειώνει η διαδικασία πολύ γρήγορα.μου εμφανίζει το εικονίδιο super user όταν το πατάω όμως δεν κάνει τίποτα.κ κάποιες εφαρμογές(για rooted phones) δουλεύουν κ κάποιες άλλες μου εμφανίζουν το μήνυμα ότι το τηλ δεν είναι root. 2ον για το άλλο Έχω κ sd κάρτα.Όμως είτε στη κάρτα είτε στη μνήμη του τηλ όταν τα ανοίγω από το λάπτοπ δε βλέπω και φακέλους κ αρχεία που φαίνονται από τον file explorer του κινητού.πχ Έχω κατεβάσει ταινία σε φάκελο κ δεν εμφανιζόταν ούτε ο φάκελος ούτε η ταινία... Στον υπολογιστη

 

Κάποιες φορές ενίοτε το κάνει, να μη περνάει με την πρώτη το root,δοκίμασε ξανά και θα γίνει.

Τώρα όσον αφορά το θέμα με τους φακέλους εμένα δε μου έχει τύχει και τέτοιο άλλη φορά, οπότε λέω εγώ τώρα μήπως είναι κρυφοί οι φάκελοι στο κινητό σου; Δοκίμασες σε κάποιο άλλο υπολογιστή;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Έφαγα 5 ώρες προσπαθώντας να το κάνω Ρουτ ξανά κ ξανά αλλά τίποτα.το ίδιο αποτέλεσμα κάθε φορά κ το παράτησα.άλλον υπολογιστή δεν έχω.Όμως πριν με το galaxy s2 αλλά κ με το ταμπλετ δεν έχω κανένα πρόβλημα .
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησε με αλλη εφαρμογη super user ,επισης κανε ρισταρτ μετα το ρουτ ,ολοι το εχουμε κανει επιτυχως κατι κανεις λαθος μαλλον

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μπές μέσα στο app draw πήγαινε και πάτησε πάνω και δεξιά στις τελίτσες, επέλεξε create folder γράψε το όνομα του φακέλου που θέλεις να φτιάξεις π.χ social διάλεξε τα προγράμματα που θέλεις να είναι μέσα στο φάκελο και πάτα κάτω δεξιά αποθήκευση.

 

Δυστυχως δε μου την εμφανιζει αυτη την επιλογη στο μενου που λες...δεν ξερω ομως γιατι..

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δε μου την εμφανιζει αυτη την επιλογη στο μενου που λες...δεν ξερω ομως γιατι..

 

Ίσως έχεις έκδοση lite,εγώ έχω βάλει την pro.Στείλτε ΠΜ με το email σου να σου πω τι θα κάνεις.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχεις έκδοση lite,εγώ έχω βάλει την pro.Στείλτε ΠΜ με το email σου να σου πω τι θα κάνεις.

καλησπερα μετα απο αναβαθμηση στο wifi δεν βρισκει το rooter ενω βρισκει ξενα διπλα μου δεν βλεπη το δικο μου τι κανω

Edited by jimmarine
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μετα απο αναβαθμηση δεν βρισκει το rooter ενω βρισκει ξενα διπλα μου δεν βλεπη το δικο μου τι κανω

Το κανεις add ..

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Έφαγα 5 ώρες προσπαθώντας να το κάνω Ρουτ ξανά κ ξανά αλλά τίποτα.το ίδιο αποτέλεσμα κάθε φορά κ το παράτησα.άλλον υπολογιστή δεν έχω.Όμως πριν με το galaxy s2 αλλά κ με το ταμπλετ δεν έχω κανένα πρόβλημα .

 

με αυτόν τον οδηγό ούτε εγώ τα κατάφερα,μετά βρήκα αυτόν και έγινε η δουλειά

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μετα απο αναβαθμηση δεν βρισκει το rooter ενω βρισκει ξενα διπλα μου δεν βλεπη το δικο μου τι κανω

 

Προσπάθησε να αλλάξεις channel στο router σου μέσω της εταιρίας που έχεις ίντερνετ.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να αλλάξεις channel στο router σου μέσω της εταιρίας που έχεις ίντερνετ.

 

πως το κανω add λεει οτι ειναι εκτος εμβελειας

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησε με αλλη εφαρμογη super user ,επισης κανε ρισταρτ μετα το ρουτ ,ολοι το εχουμε κανει επιτυχως κατι κανεις λαθος μαλλον

 

Όταν λες άλλη εφαρμογή super user τι εννοείς

Link to comment
Share on other sites

πως το κανω add λεει οτι ειναι εκτος εμβελειας

 

Άστο το add, αν το έβλεπε θα έπρεπε να το κάνεις. Τώρα προσπάθησε να αλλάξεις channel.

 

Όταν λες άλλη εφαρμογή super user τι εννοείς

 

Λοιπόν δύο είναι οι εφαρμογές για root,αυτός με την νεκροκεφαλή ονόματι super user και η άλλη ονόματι super su.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να αλλάξεις channel στο router σου μέσω της εταιρίας που έχεις ίντερνετ.

 

Όπως είπε και ο φίλος. Στο Ε που έχω για δεύτερο με το που έβαλα 4.1.1 είχα το ίδιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε και ο φίλος. Στο Ε που έχω για δεύτερο με το που έβαλα 4.1.1 είχα το ίδιο θέμα.

 

Είπες είχες, άρα το έχεις λύσει το πρόβλημα σου. Πες τη λύση προς βοήθεια των υπολοίπων.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Άστο το add, αν το έβλεπε θα έπρεπε να το κάνεις. Τώρα προσπάθησε να αλλάξεις channel.

 

 

 

Λοιπόν δύο είναι οι εφαρμογές για root,αυτός με την νεκροκεφαλή ονόματι super user και η άλλη ονόματι super su.

 

το εκανα κ αυτο.τελος παντων θα προσπαθησω στο μελλον ξανα καποια στιγμη. εχω κανει ρουτ s2 ,galaxy pad εχω ξεκληδωσει iphone και εχω κολλησει στο z :mad: ευχαριστω οπως κ να εχει για τις απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...