Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παίδες πούλησα το s3 και λέω να χτυπήσω το Ζ από kaizershop στα 502,00 ευρώ που το'χει. Είναι αξιόπιστο το μαγαζί; Υπάρχει περίπτωση να είναι ελλατωματική η συσκευή; (γιατί είναι πρώτη φορά που θα αγοράσω από αυτό το κατάστημα)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ το έστειλα την περασμένη βδομάδα με κουριερ και με πήραν σήμερα από το κατάστημα και με ρώτησε ο τεχνικός πού ακριβώς είδα τα καμμένα πίξελς(!). Άντε να του εξηγήσω από το τηλέφωνο... Μου είπε ότι θα το στείλουν στην αντιπροσωπία και θα με ειδοποιήσουν σε 3 μέρες.αν όντως είναι καμμένα θα το αντικαταστήσουν....γιατί όμως έχω την εντύπωση ότι όλως τυχαίως ο τεχνικός δε θα δεί τίποτα το ανησυχητικό;;; Το μετάνιωσα που το έστειλα, δεν είναι να μπλέκεις με αυτά τα πράματα στην Ελλάδα!

 

Και εγω το ιδιο εχω μετανιωσει που το πηγα. Ακριβως τα ιδια μου ειπαν και εμενα σε 3 εργασημες μερες. και εχουν περασει 13 εργασημες μερες και τιποτα ακομα. Μας βλεπω για μετα το πασχα και αν.

 

Ζόρισε τους κι άλλο, δεν μπορεί κάποιοι να είναι σωστοί και κάποιοι άλλοι να είναι αντί επαγγελματίες. Η sony δεν θέλει να σπιλώσουν το όνομα της με τέτοιες καταστάσεις.

 

Ποσο ακομα καθε μερα σχεδον τους παιρνω τηλεφωνο. Και καθε την ιδια απαντηση.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Και εγω το ιδιο εχω μετανιωσει που το πηγα. Ακριβως τα ιδια μου ειπαν και εμενα σε 3 εργασημες μερες. και εχουν περασει 13 εργασημες μερες και τιποτα ακομα. Μας βλεπω για μετα το πασχα και αν.

 

Και πως είμαστε σίγουροι ότι και το δεύτερο δε θα έχει τα ίδια ή και περισσότερα καμμένα πίξελς; Γιατί και 15 να έχει εγώ δε το ξαναστέλνω! :down:

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε θεμα ανοιξτε εδω ενα τοπικ ,εχω δει τους μοντ να παρεμβαινουν και να ειδοποιουν τις κατα τοπο Σονυ παγκοσμιως ..

http://talk.sonymobile.com/community/support/xperia_z_zl

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

απο την παρασκευή έχω παραδώσει την συσκευή μου..σε γερμανο για το πρόβλημα που είχα αναφέρει (όσο αγγιζα το κινητό στα πλάγια αριστερά μου έκανε μαύρα νερά στην οθόνη)... ακόμη περιμένω...και λογικά θα περιμένω κάποιες μέρες ακόμα..... συμβουλή μου.... μιλήστε απευθείας με το τηλ της xperia ειναι οι μόνοι που με κατατόπισαν. η αλυσίδα καταστημάτων που μου πούλησε το κινητό δεν μου φέρθηκε σωστά παρόλο που ήμουνα στην 7η μέρα που το είχα αγοράσει (και όταν λέω αλυσίδα ενοω ότι πουλάει τα πάντα απο κουζίνες μέχρι κινητά) κατά τα άλλα το κινητό ΠΕΤΆΕΙ!
Link to comment
Share on other sites

Το έστειλα τελικά για αντικατάσταση λόγω καμμένων πίξελς και περιμένω απάντηση. Υπάρχει κάποιος που να αντιμετώπισε πρόβλημα με αυτό, να του αρνηθούν τελικά την αντικατάσταση της συσκευής; Ή είναι πολιτική όλων των καταστημάτων να το δέχονται; Γιατί δε μου είπαν σίγουρα αν θα το αλλάξουν και έχω λίγο άγχος...:worry:

 

Το αγόρασα 3/4 είδα στις 5/4 ότι είχε 6 καμμένα pixels παίρνω τηλ στη sony μου είπαν να το πάω στη wind που το αγόρασα. 9/4 το πάω μου είπαν θα το είχα τέλος βδομάδας και τίποτα, τους παίρνω τηλ και μου είπαν ότι στη sony δεν βρήκαν τίποτα και θα στείλουν το κινητό στα κεντρικά της wind να το δουν μήπως γίνει κάτι από εκεί και μέχρι σήμερα είμαι χωρίς τηλέφωνο

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα 3/4 είδα στις 5/4 ότι είχε 6 καμμένα pixels παίρνω τηλ στη sony μου είπαν να το πάω στη wind που το αγόρασα. 9/4 το πάω μου είπαν θα το είχα τέλος βδομάδας και τίποτα, τους παίρνω τηλ και μου είπαν ότι στη sony δεν βρήκαν τίποτα και θα στείλουν το κινητό στα κεντρικά της wind να το δουν μήπως γίνει κάτι από εκεί και μέχρι σήμερα είμαι χωρίς τηλέφωνο

 

καλησπερα εγω το πηγα στην wind και εγινε αντικατασταση επιτοπου αφου επιβεβαιωσα τα καμμενα πιξελ σε ενα επισημο σερβις ποιντ της sony και πηρα ενα λευκο ολοκαινουργιο χωρις κανενα προβλημα η εξυπηρετηση ητανε αψογη

 

Μην μασας ,απο 2 και πανω καμμένα κολλημένα δικαιούσαι αντικατάσταση ,παρε την Σονυ αυριο τηλ κι πες τους για το προβλημα σου και ρωτησε τους για το καθεστώς εγγύησης ,να επιμενεις γιατι εχεις δικιο παντα κοσμια χωρις φωνες υπερβολες κτλ ..

Ενημερωσε μας

 

ακομη και ενα πιξελ να χεις καμμενο μπορεις να διεκδικησεις αντικατασταση γιατι μπορει να αργοτερα να σου καει ενα ακομη η και δυο εκτος εαν μπορουν να σου εγγυηθουν οτι δεν θα σου καει κανενα αλλο πραγμα αδυνατον οπως και ενα κινητο που ειναι ενταξει μπορει να καει ενα πιξελ η δυο εμενα μου ειχε τελικα 6 καμμενα και 4 ητανε γειτονικα και σχηματιζαν μια μεγαλη λευκη κουκιδα

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

ακομη και ενα πιξελ να χεις καμμενο μπορεις να διεκδικησεις αντικατασταση γιατι μπορει να αργοτερα να σου καει ενα ακομη η και δυο εκτος εαν μπορουν να σου εγγυηθουν οτι δεν θα σου καει κανενα αλλο πραγμα αδυνατον οπως και ενα κινητο που ειναι ενταξει μπορει να καει ενα πιξελ η δυο εμενα μου ειχε τελικα 6 καμμενα και 4 ητανε γειτονικα και σχηματιζαν μια μεγαλη λευκη κουκιδα

 

Συνηθως τα πιξελ κολλανε η καιγονται κατα τα πρωτα λεπτα η ωρες λειτουργιας, -απ'οσο ξερω ,μπορει να κανω και λαθος -

Επισης απ'οσο ξερω η εγγυηση της Σονυ καλυπτει τουλαχιστον 2 και πανω ..βεβαια αυτο διαφερει ανα τον κοσμο

Εσυ επραξες σοφα τους εκανες να μην μπορουν να σου πουν μα και μου ..

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Οχι,με το δαχτυλο σου να ακουμπησεις την οθονη και να την πιεσεις με λιγη δυναμη προς τα μεσα η πιασε την συσκευη απο τα πλαινα και με τα δυο χερια,και προσπαθησε με λιγη δυναμη να την στρεψεις(με αντιθετη φορα τα χερια σου),αυτα τα σημαδακια που βγαζει στην οθονη στιγμιαια...μαλλον φυσιολογικο ειναι...εξαλλου για ποιον λογο να του φερεσαι ετσι?

 

το γυαλι που χρησιμοποιειται για την προστασια της οθονης ειναι λεπτο γι αυτο οταν πιεζεται την οθονη οι υγροι κρυσταλλοι παραμορφωνονται προσωρινα και αλλαζει το χρωμα εαν το παρακανετα θα παθουν ανεπανορθωτη ζημια και χωρις καλυψη απο την εγγυηση το ιδιο και εαν το πιεζεται απο τα πλαινα οποτε μην το πιεζεται πολυ δεν χρειαζεται ουτως η αλλος

 

Συνηθως τα πιξελ κολλανε η καιγονται κατα τα πρωτα λεπτα η ωρες λειτουργιας, -απ'οσο ξερω ,μπορει να κανω και λαθος -

Επισης απ'οσο ξερω η εγγυηση της Σονυ καλυπτει τουλαχιστον 2 και πανω ..βεβαια αυτο διαφερει ανα τον κοσμο

Εσυ επραξες σοφα τους εκανες να μην μπορουν να σου πουν μα και μου ..

 

μιλησα πρωτα με την sony κια μετα εκανα τις ενεργεις που ανεφερα ακομη και η καινουργια συσκευη να ειχε καμμενα πιξελ θα την αλλαζα επιτοπου και εκεινη

 

καλησπερα

σημερα εντελως τυχαια παρατηρησα πως οταν μιλαω στο τηλεφωνο(εννοω με καποιον αλλο συνομιλιτη)

ενω η οθονη ειναι σβησμενη(μαυρη)καποιες φορες αναβε και μετα παλι εσβηνε

γιατι?μπορει να με βοηθησει καποιος?

 

ο αισθητηρας εγγυτητας που βρισκεται δεξια απο το λογοτυπο κατα την διαρκεια της κλησης απομακρυνεται και αναβει η οθονη ενω οταν τον καλυπτεις με το αυτι σου η οθονη σβηνει μιλα με το δεξι χερι για να καλυπτεται συνεχως

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα 3/4 είδα στις 5/4 ότι είχε 6 καμμένα pixels παίρνω τηλ στη sony μου είπαν να το πάω στη wind που το αγόρασα. 9/4 το πάω μου είπαν θα το είχα τέλος βδομάδας και τίποτα, τους παίρνω τηλ και μου είπαν ότι στη sony δεν βρήκαν τίποτα και θα στείλουν το κινητό στα κεντρικά της wind να το δουν μήπως γίνει κάτι από εκεί και μέχρι σήμερα είμαι χωρίς τηλέφωνο

 

Ακριβως το ιδιο και σε εμενα. Μονο που εγω το πηγα στις 11/4. Σου εχω στειλει pm.

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα 3/4 είδα στις 5/4 ότι είχε 6 καμμένα pixels παίρνω τηλ στη sony μου είπαν να το πάω στη wind που το αγόρασα. 9/4 το πάω μου είπαν θα το είχα τέλος βδομάδας και τίποτα, τους παίρνω τηλ και μου είπαν ότι στη sony δεν βρήκαν τίποτα και θα στείλουν το κινητό στα κεντρικά της wind να το δουν μήπως γίνει κάτι από εκεί και μέχρι σήμερα είμαι χωρίς τηλέφωνο

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τα ενθαρρυντικά σου σχόλια! Μου δίνεις κουράγιο...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δλδ ακόμη δεν το έχεις κάνει; Ερώτηση,USB debaging τικαρισμένο το έχεις; Έχω τρελαθεί, δεν είναι δυνατόν να μη μπορείς να το κάνεις root.

 

Ναι ακόμη.το παράτησα.προσπάθησα με το που άνοιξα το κουτί.Αλλά χωρίς επιτυχία.τικαρισμενο κ αυτό κ ότι άλλο χρειαζόταν

 

με αυτόν τον οδηγό ούτε εγώ τα κατάφερα,μετά βρήκα αυτόν και έγινε η δουλειά

 

Έχει διαφορά αυτός ο τρόπος?ίδιος μου φαίνεται.απλά αναφέρει την 101.Α1.434

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

ακομη και ενα πιξελ να χεις καμμενο μπορεις να διεκδικησεις αντικατασταση γιατι μπορει να αργοτερα να σου καει ενα ακομη η και δυο εκτος εαν μπορουν να σου εγγυηθουν οτι δεν θα σου καει κανενα αλλο πραγμα αδυνατον οπως και ενα κινητο που ειναι ενταξει μπορει να καει ενα πιξελ η δυο εμενα μου ειχε τελικα 6 καμμενα και 4 ητανε γειτονικα και σχηματιζαν μια μεγαλη λευκη κουκιδα

 

Στο ένα πιξελ σε Asus δεν μου το άλλαξαν πάντως. Είναι ανάλογα την εταιρία. (ήταν και μέσα στη μέση )

 

απο την παρασκευή έχω παραδώσει την συσκευή μου..σε γερμανο για το πρόβλημα που είχα αναφέρει (όσο αγγιζα το κινητό στα πλάγια αριστερά μου έκανε μαύρα νερά στην οθόνη)... ακόμη περιμένω...και λογικά θα περιμένω κάποιες μέρες ακόμα..... συμβουλή μου.... μιλήστε απευθείας με το τηλ της xperia ειναι οι μόνοι που με κατατόπισαν. η αλυσίδα καταστημάτων που μου πούλησε το κινητό δεν μου φέρθηκε σωστά παρόλο που ήμουνα στην 7η μέρα που το είχα αγοράσει (και όταν λέω αλυσίδα ενοω ότι πουλάει τα πάντα απο κουζίνες μέχρι κινητά) κατά τα άλλα το κινητό ΠΕΤΆΕΙ!

 

Άγγιγμα η πίεση; έχει διαφορά. Μετά από σχόλια σου προβληματιστηκα και πάταγα όλες τις οθόνες από ταμπλετ και κινητά που έβλεπα (και μένα το έκανε το ζ μου ) . Και στο nexus 7 μου το έκανε. Και σε κάποια άλλα. Αν και θέλω να πάω να το κάνω σε ένα Ζ αντιπροσωπίας κάποιου μαγαζιού.

 

 

 

Το μοντ για ήχο φοβερό και τα πέρασαν όλα σε ένα από ότι είδα.

Για κάμερα να δούμε αν βγάλουν ποτέ.

 

Κώστα (Duc ) με εκείνο για το wifi που έλεγες, πως πάει;

.
Link to comment
Share on other sites

Κώστα (Duc ) με εκείνο για το wifi που έλεγες, πως πάει;

Το δουλεύω ακόμα Βασίλη, αλλά αν θες να το δοκιμάσεις πες μου και σου το στέλνω μαζί με οδηγίες πως το περνάς.

 

Και για κάμερα θα βγάλουν να είσαι σίγουρος.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Το δουλεύω ακόμα Βασίλη, αλλά αν θες να το δοκιμάσεις πες μου και σου το στέλνω μαζί με οδηγίες πως το περνάς.

 

Και για κάμερα θα βγάλουν να είσαι σίγουρος.

 

Αν δεν σου κάνει κόπο, κάνε το μια πάσα να το δοκιμάσω, ειδικά αυτές τις μέρες που λειτουργώ πολύ wifi, να δω πάνω κάτω πώς τα πάει.

 

Αυτό για την κάμερα του περιμένω πως και πως, ειδικά το delay τις εκκίνησης είναι κάπως ενοχλητικό

.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση .

το τηλ μου έχει στοιχισει 700 και κάτι ευρώ..μου είπαν ότι δεν είναι φυσιολογικό άρα είναι ένα προβλημα.

θεωρώ ότι δεν θα έπρεπε να το κάνει .... :):)

 

Μην μου λες τέτοια και με βάζεις σε ανησυχίες.....

Λέτε να το πάω πίσω και εγώ; το έχει κανένας άλλος;

 

Στο μεταξύ όταν ανοίγω το twrs μερικές φορές κολλάει και δεν κάνει τίποτα.. Οπότε το κάνω επανεκκίνηση με τα κουμπιά

 

βρήκα και άλλο Z με το ίδιο πρόβλημα με εμένα ,,,,,,,, πιστεύω να μου κάνουν αντικατασταση από τη sony ....θα σας ενημερώσω όταν θα μου πουν ...προς το παρών είμαι χωρίς τηλεφωνώ εδώ και το video που βρήκα στο youtube

 

Και σε μένα το κάνει! Αλλά δεν το θεωρώ πρόβλημα μιας και θέλει αρκετή πίεση για να εμφανιστεί..Γι'αυτό δεν το έδωσα σημασία δηλαδή!Πάντως αν μπορείς ενημέρωσε μας για τυχόν εξελίξεις να ξέρω να ζητήσω και εγώ αντικατάσταση!!

 

Παιδια μαλλον το κανουν ολα!!!

Αναλογως πως θα το πιεσεις στην οθονη(με λιγη δυναμη),η αν το πιασεις στο πλαι και με τα δυο χερια και το ψιλοστρεψεις...

Εμενα παντως το κανει και το δικο μου,και ενος φιλου,και ενα που δοκιμασα σημερα στο πλαισιο(πηγα γι'αυτο τον λογο και μονο γιατι ειχα αγχωθει),οποτε μαλλον.....

 

@sks13sakis and all

 

Εμενα παντως δεν το κανει ,εκτος αν εχω καταλαβει λαθος ..δηλ σε ασπρο φοντο να κανει σκια το συρσιμο με το δαχτυλο ? αυτο λετε ?

 

Ουτε σε εμενα το κανει... (αγορασμενο απο Ελλαδα)

 

Οχι,με το δαχτυλο σου να ακουμπησεις την οθονη και να την πιεσεις με λιγη δυναμη προς τα μεσα η πιασε την συσκευη απο τα πλαινα και με τα δυο χερια,και προσπαθησε με λιγη δυναμη να την στρεψεις(με αντιθετη φορα τα χερια σου),αυτα τα σημαδακια που βγαζει στην οθονη στιγμιαια...μαλλον φυσιολογικο ειναι...εξαλλου για ποιον λογο να του φερεσαι ετσι?

 

Ειλικρινα δεν πιανω το νοημα ,θα πρεπει να το αναγκασω να το κανει ..?

Ωρε τυχεροι με την Ζετα ,χαρειτε την κι αστε τα δηθεν που διαβαζετε δεξια κι αριστερα ..

 

Φιλε Σακη η παραθεση ειναι γενικη δεν σε αφορα προσωπικα ..

..θα ηθελα ομως να μαθω τι εκανε ο φιλος beowulf με το προβλημα του ??

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4668885#post4668885

 

το γυαλι που χρησιμοποιειται για την προστασια της οθονης ειναι λεπτο γι αυτο οταν πιεζεται την οθονη οι υγροι κρυσταλλοι παραμορφωνονται προσωρινα και αλλαζει το χρωμα εαν το παρακανετα θα παθουν ανεπανορθωτη ζημια και χωρις καλυψη απο την εγγυηση το ιδιο και εαν το πιεζεται απο τα πλαινα οποτε μην το πιεζεται πολυ δεν χρειαζεται ουτως η αλλος

 

Παιδιά μάζεψα εδώ όλα τα ποστ με το "πρόβλημα" της οθόνης που περιγράφουν κάποιοι, η αλήθεια είναι ότι δεν είχα δώσει σημασία μέχρι σήμερα που το φιλαράκι μου ανακάλυψε ότι και με ένα απλό πάτημα των πλήκτρων αυξομείωσης της έντασης (εμένα δεν το κάνει) το τηλ έκανε εκείνα τα ανεξήγητα "νερα" στην οθόνη του. Σήμερα λοιπόν το έψαξα κι εγώ, πιάνοντας λοιπόν το κινητό με τα δύο χέρια από την πάνω πλευρά και την κάτω προσπαθησα να το στρέψω αντίθετα, και ναι το κάνει και εμένα και φυσικά δεν του άσκησα μεγάλη πίεση. Το ερώτημα που γεννάται είναι το εξή, είναι ΠΡΌΒΛΗΜΑ; Όπως είπαν στον george222 στο πρώτο ποστ, ή είναι φυσιολογικό να το κάνει μάλλον σε όλα τα τηλ. Μήπως πρέπει να το ψάξουμε;

MOD: SuperStaminaMode.apk

Όπως ξέρετε βάζοντας το τηλ μας σε λειτουργία Stamina mode σταματάει να δουλεύει η πρεοειδοποιητική ένδειξη led που μας δείχνει αν έχουμε χάσει κάποια κλήση η μην η email κτλ.*Το*λύσαμε και αυτό το θέμα, τα παιδιά του xda βρήκαν πώς θα λειτουργεί ακόμα και όταν το έχουμε σε stamina mode.

1. Κατεβάζετε από εδώ http://www.sendspace.com/file/tiea4p το βελτιωμένο SuperStamina.apk.

2. Πηγαίνετε στις ρυθμίσεις /Δχση ενέργειας και αν έχετε τσεκαρισμένες τις τρεις επιλογές για εξοικονόμηση ενέργειας απενεργοποιήστε της.

3. Γυρίστε την γλώσσα στα Αγγλικά (γιατί αλλιώς δεν θα το βρείτε) πηγαίνετε στις ρυθμίσεις /εφαρμογές /όλα και βρείτε την εφαρμογή Eco Mode controller και κάνετε εκκαθάριση των δεδομένων της εφαρμογής.

4. Πάρτε αντίγραφο με έναν file Manager που υποστηρίζει root απο το system /app την ορίτζιναλ εφαρμογή SuperStamina.apk (σε περίπτωση που δεν θέλετε άλλο την βελτιωμένη εκδοση)

5. Κάνετε αντιγραφή τώρα την βελτιωμένη έκδοση που έχω δώσει στο πιο πάνω link και με έναν file Manager που υποστηρίζει root πηγαίνετε στο system και κάνετε επικόλληση. Βάζετε τα σωστά permitions rw-r-r και κάνετε αποκοπή την εφαρμογή, βρίσκετε τον φάκελο /app τον Ανοίγετε και κάνετε επικόλληση, επιλέξτε αντικατάσταση της παλιάς με την καινούρια εφαρμογή.

6. Βγείτε από τον file Manager, επιλέξτε επανεκκίνηση στο τηλέφωνο σας. Έχει πλέον ενεργοποιηθει η λειτουργία του led ακόμη και όταν είστε σε stamina mode, που δεν λειτουργούσε πριν.

Το δουλεύω εδώ και μια εβδομάδα απροβλημάτιστα.

Edited by zxr

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Το έχει βουτήξει κανείς στο νερό το κινητό ? :)

 

Ναι . Και μπάνιο με τσίπουρο & Σόδα.

το καθάρισα με αρκετά υγρό πανί επειδή το είχα γεμίσει λάδια.

Το έβαλα κάτω από βρύση για να βάλω πιο εύκολα τα screen protector.

Δεν έχει θέμα, αντέχει..

.
Link to comment
Share on other sites

άγγιγμα..... πόσο δύναμη μπορείς να βάλεις με την παλάμη σου για να ψηλώσεις τον ήχο με το ένα χέρι ....

 

Στο ένα πιξελ σε Asus δεν μου το άλλαξαν πάντως. Είναι ανάλογα την εταιρία. (ήταν και μέσα στη μέση )

 

 

 

Άγγιγμα η πίεση; έχει διαφορά. Μετά από σχόλια σου προβληματιστηκα και πάταγα όλες τις οθόνες από ταμπλετ και κινητά που έβλεπα (και μένα το έκανε το ζ μου ) . Και στο nexus 7 μου το έκανε. Και σε κάποια άλλα. Αν και θέλω να πάω να το κάνω σε ένα Ζ αντιπροσωπίας κάποιου μαγαζιού.

 

 

 

Το μοντ για ήχο φοβερό και τα πέρασαν όλα σε ένα από ότι είδα.

Για κάμερα να δούμε αν βγάλουν ποτέ.

 

Κώστα (Duc ) με εκείνο για το wifi που έλεγες, πως πάει;

 

άγγιγμα..... πόσο δύναμη μπορείς να βάλεις με την παλάμη σου για να ψηλώσεις τον ήχο με το ένα χέρι ....

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω να είδατε ότι έδωσαν νέα updates μέσω του update center...

 

Τα εκανα αλλα με Nova Launcher δεν τα εμφανιζει τα widget της sony υπαρχει κανενα mod/κολπο??:confused:

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλεις να ενεργοποιήσει την ποιότητα της εικόνας στο 100 % δεν έχει παρά να περάσει στο build.prop στο τέλος του αρχείου με κάποιον root explorer την εξής εντολη.

#Activating 100% JPEG Quality

ro.media.enc.jpeg.quality=100
μη ξεχάσετε να κάνετε επανεκκίνηση το τηλ . Ανοίξτε το άλμπουμ ή την συλλογή και δείτε την ποιότητα των φωτογραφιών, τεράστια διαφορά με πριν, πολύ ζωντανά χρώματα.

 

Τα εκανα αλλα με Nova Launcher δεν τα εμφανιζει τα widget της sony υπαρχει κανενα mod/κολπο??:confused:

 

Όταν έχουμε άλλον launcher εκτός του μαμά είναι αρκετά τα winget που δεν μπορεί να τα εμφανίσει ο nova ο apex και άλλοι. Θα συμβιβαστείς αντικαθιστώντας τα με κάποια από το Play market.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,θα ηθελα την βοηθεια σας.Ο αδερφος μου ειναι κατοχος ενος xperia z μαυρου(1μιση μηνος),αλλα του εχει γρατζουνιστη ελαφρως μπροστα η μαμισια ζελατινα του κινητου,με αποτελεσμα σε σκουρα χρωματα να φαινεται εμφανος στην οθονη του κινητου.Τι μπορει να γινει ωστε να απαλαχθει απο αυτο το γεγονος?να το παει σε καπιο εξουσιοδοτημενο σερβις της σονυς?αλλα θα του την αλλαξουν επιτοπου με αλλη?.Ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,θα ηθελα την βοηθεια σας.Ο αδερφος μου ειναι κατοχος ενος xperia z μαυρου(1μιση μηνος),αλλα του εχει γρατζουνιστη ελαφρως μπροστα η μαμισια ζελατινα του κινητου,με αποτελεσμα σε σκουρα χρωματα να φαινεται εμφανος στην οθονη του κινητου.Τι μπορει να γινει ωστε να απαλαχθει απο αυτο το γεγονος?να το παει σε καπιο εξουσιοδοτημενο σερβις της σονυς?αλλα θα του την αλλαξουν επιτοπου με αλλη?.Ευχαριστω πολυ.

 

Σώθηκες από τη σονυ. Υπάρχουν κάτι ζελατίνες με το λογότυπο σονυ στην αγορά αν και τσιμπάνε λίγο στη τιμή. Μάλλον θα χρειαστεί να πάρει καμιά τέτοια.

Περίμενε και άλλες γνώμες για πάντα ενδεχόμενο

.
Link to comment
Share on other sites

από σήμερα και εγώ ευτυχής κάτοχος του τούμπανου σε μαύρο χρώμα!!!

το έχω και κάνει την πρώτη φόρτιση.

μετά θα βάλω αυτό http://www.spigen.com/cell-phone/sony-xperia/sony-xperia-z-screen-protector-glas-t-premium-tempered-glass.html (που έχω ήδη στα χέρια μου), αφού ελέγξω για τυχόν καμμένα pixels.

και μετά σειρά έχει ο οδηγός του minotavrs από την αρχή μέχρι το τέλος!!!

 

και για να μην χαλάω το καπάκι των ακουστικών με το άνοιξε κλείσε, περιμένω και αυτό http://www.sonymobile.com/gr/products/accessories/stereo-bluetooth-headset-sbh20/

 

το μόνο που θέλω ακόμη για να ολοκληρωθεί το πακέτο και να μην ξανανοίξω καπάκι είναι η βάση φόρτισης. κανένα νέο? εμφανίστηκε ελλάδα πουθενά?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...