Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προσωπικα κανενα κινητο δεν θα επαιρνα παζι μου στην θαλασσα...ομως να που το Ζ θα το επαιρνα!

Θα είσαι και πιο άνετος μη σου πέσει στην άμμο το κινητό , να μην πέσει καφές ή να μην βραχεί.Δεν το συζητάω σου φεύγει ένα άγχος!! :P

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι πάρτε εσείς κινητό στη θάλασσα να σας το κάνει το αλάτι καινούριο...

 

Το αλατι ειναι το θεμα ή οι βουτηχτρες??:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα κανενα κινητο δεν θα επαιρνα παζι μου στην θαλασσα...ομως να που το Ζ θα το επαιρνα!

 

Εγώ Δημήτρη νομίζω ότι αυτή η εξαιρετική καινοτομία είναι για να μας απαλλάσσει από το άγχος, αλλά καλύτερα ας μην προκαλούμε την τύχη μας.

Μια τάπα να μην έχουμε κλείσει σωστά και έγινε το κακό.

Άσε που μπορεί να υπάρξουν συσκευές με ελαττωματική στεγανοποίηση σε κάποιο σημείο.

 

Η ορθή χρήση είναι να μην το βάζουμε σε νερό κλπ. Εμένα θα μου αρκούσε ότι μπορώ να το πιάσω με βρεγμένα χέρια, να μην φοβάμαι να το χρησιμοποιήσω όταν βρέχει και να μπορώ να το καθαρίσω μ ένα αρκετά βρεγμένο πανί.

Στην θάλασσα και ειδικά στην άμμο ούτε γι αστείο. Η άμμος είναι σαν γυαλοχαρτο. Φαντάζεσαι τι μπορεί να κάνει στην οθόνη η στο πίσω κρύσταλλο.

 

Από τα βίντεο φαίνεται ότι το υλικό που κρατά τις τάπες, είναι εύκαμπτο και γερό. Μακάρι γιατί στο Lumia δεν βολεύει καθόλου. Κινδυνεύει μονίμως να σπάσει.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια το κινητό έρχεται με προ εγκαταστημενη μεμβράνη μπρος πισω, αλλά οπως πολύ σωστά ανέφερες καλό είναι να μην προκαλούμε την τύχη μας...
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να συμφωνήσω περισσότερο. Ας μην προκαλούμε. Το ότι είναι αδιάβροχο δεν σημαίνει ότι είναι για καταδύσεις!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

μας έχει τρελάνει η sony με τα κινητά της.πρώτα arc μετά arc s απο se,μετά s...τότε είπα οτι δεν θα ξαναπάρω sony.Μετά πήρα το t και πάλι είπα ότι δεν θα ξαναπάρω sony.Και τώρα δεν βλέπω την ώρα για να πάρω το z! Περίεργη περίπτωση αυτή η sony ρε gmt.:lol:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ Δημήτρη νομίζω ότι αυτή η εξαιρετική καινοτομία είναι για να μας απαλλάσσει από το άγχος, αλλά καλύτερα ας μην προκαλούμε την τύχη μας.

Μια τάπα να μην έχουμε κλείσει σωστά και έγινε το κακό.

Άσε που μπορεί να υπάρξουν συσκευές με ελαττωματική στεγανοποίηση σε κάποιο σημείο.

 

Η ορθή χρήση είναι να μην το βάζουμε σε νερό κλπ. Εμένα θα μου αρκούσε ότι μπορώ να το πιάσω με βρεγμένα χέρια, να μην φοβάμαι να το χρησιμοποιήσω όταν βρέχει και να μπορώ να το καθαρίσω μ ένα αρκετά βρεγμένο πανί.

 

ωρε ματια αμπονόρα κάστηκες να με μπομπάρεις αισιοδοξια! :lol:

 

κοιτα και να μπορω να απανταω στο κινητο μολις βγω απο το νερο τελειο ειναι!

φαντασου για την θαλασσα ειχα αγορασει ενα Νοκια απο 50Ε και φωτογραφιες μαπα ειχα μονο

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να μην ξαναπαρεις sony?!

 

Γιατί (κατά τη γνώμη μου πάντα) δίνει λιγότερα απο αυτά που διαφημίζει.Εννοώ ας πούμε: Πήρα τελευταία το Τ γιατί -εκτός των άλλων- διαφημιζόταν για την φοβερή του camera.Τελικά δεν ήταν και τιποτα super και απογοητεύτηκα.Επίσεις μου τραβάει συχνά πυκνά διάφορα κολήματα του τύπου "η εφαρμογή com.android.phone δεν αποκρίνεται.Και μένω χωρίς τηλέφωνο και πρέπει να κάνω restart.Τέλως πάντων δεν τα αναφέρω όλα γιατί μάλλον έχω βγει off topic.Oπως και να΄χει πάντως και για να επανέλθουμε,το Ζ είναι τόσο όμορφο που θα το έπαιρνα με βασικό κριτήριο την εμφάνιση και ποιότητα.Αν αυτή τη φορά κάνει και ότι μας υπόσχεται η sony,ακόμα καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

campaigns.sonymobile.com/preorder/

 

Τα ακουστικά αυτά παίζουν στα 200 ευρώ. Αφήστε με στην ησυχία μου.... Κι έχω να βαφτισω λεμε...

Άξιος Άξιος:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εικόνες απ το εσωτερικό της συσκευής http://www.engadget.com/2013/01/19/xperia-z-fcc/

Γιωργος

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 Pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη θα εχει χαμηλο SAR δηλαδη 0.55w/kg

http://www.xperiablog.net/2013/02/04/the-xperia-z-has-a-reasonably-low-sar-value/

Καλο νεο αυτο για οσους δεν χρησιμοποιουν bt handsfree η' σκετο handsfree.

Εμενα αδιαφορο μου ειναι ποσο εχει αφου το bt handsfree δεν το αποχωριζομαι ποτε μου-παντα το ιδανικο ζευγαρι και παντα πακετο μαζι-:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι πολλοι το κοιτανε το SAR. Οποτε καλη κινηση απο την εταιρια
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απορία.

Επειδή είδα το πακέτο με τα ακουστικά μαζί και ψήθηκα να το πάρω, ξέρει κανένας ποιο είναι πιο αξιόλογο online shop από τα 4 ? θα το φέρουν το πακέτο εάν το παραγγείλουμε από μαγαζιά όπως expansys ή μόνο από αυτά τα 4 ?

Και εάν στέλνουν Ελλάδα με αντικαταβολή ή θέλουν καρτούλα τράπεζας?

 

 

http://sonymobile.m.delivery.net/w/webView?cid=12951426386&mid=1097529990&pid=12088&vid=13797&ee=bWFyaW9zYXNvZUB5YWhvby5jb20_&si=&mv=H&bv=H&oc=H&k=11Qlg6&sc=

.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απορία.

Επειδή είδα το πακέτο με τα ακουστικά μαζί και ψήθηκα να το πάρω, ξέρει κανένας ποιο είναι πιο αξιόλογο online shop από τα 4 ? θα το φέρουν το πακέτο εάν το παραγγείλουμε από μαγαζιά όπως expansys ή μόνο από αυτά τα 4 ?

Και εάν στέλνουν Ελλάδα με αντικαταβολή ή θέλουν καρτούλα τράπεζας?

 

 

http://sonymobile.m.delivery.net/w/webView?cid=12951426386&mid=1097529990&pid=12088&vid=13797&ee=bWFyaW9zYXNvZUB5YWhvby5jb20_&si=&mv=H&bv=H&oc=H&k=11Qlg6&sc=

Εχω την εντυπωσει οτι δεν αφορα το expansys σε καμια περιπτωση,διοτι η προσφορα αυτη ειναι απο τα συγκεκριμενα καταστηματα που συνεργαζονται με παροχους κινητης τηλεφωνιας και αμφιβαλλω αν στελνουν Ελλαδα καποια απο τα 4 που αναγραφονται στο Link που παραθετεις.

Πολυ καλη η προσφορα παντως αν και εγω με το που τα επαιρνα αυτα τα ακουστικα-βραχονησιδα θα τα πουλουσα την επομενη ημερα.

Δεν θελω τετοιο μαραφετι πανω απο το κεφαλι μου:lol::p

Και οπως κοιταξα μολις τωρα ειναι μονο για Αγγλια και στα 3 απο τα 4 με συμβολαιο κινητης και μονο το Carphone Warehouse δινει και σκετη συσκευη αλλα με παραλλαβη μονο απο αυτους στην Αγγλια δηλαδη.

Οποιος παει Αγγλια αρχες Μαρτιου ας στειλει κανα μηνυμα να κανουμε καμια ομαδικη παραγγελια.

Εγω ψηθηκα παντως και μετα το πουλαω το μαραφετι.

Επλιζω μονο να δεχονται ελληνικη καρτα για πληρωμη.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

δεν θα με χαλούσαν για το pc :P

ειδικά για gaming ότι πρέπει ...

 

γιατί ούτως ή άλλως από όσο είδα , ίδια τιμή είναι με Ελλάδα (ίσως και λίγο πιο φτηνά + ακουστικά δώρο )

 

 

οπότε άντε να βρούμε άτομο στην Αγγλία .. ΑΧ ΡΕ ΣΟΝΥ μας κατέστρεψες

.
Link to comment
Share on other sites

Όντως εκαι εγώ δεν θα τα φορούσα αυτά!Με βολέυουν οι ψείρες- ακουστικά περισσότερο και για λόγους μεταφοράς!Στη συσκευασία του κινητού ξέρουμε τι ακουστικά θα έχει μέσα? :p
Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικα που θα περιεχει η συσκευασια μπορεις να τα δεις εδω

 

http://www.sonymobile.com/gr/products/phones/xperia-z/

 

Το αστειο της υποθεσης με τα ακουστικα ειναι οτι δεν ειναι 100% συμβατα με android συσκευες.

Δηλαδη θα μπορεις να ακους μουσικη απο το κινητο σου,αλλα δεν θα μπορεις να χρησιμοποιεις τα κουμπακια των ακουστικων(ρυθμιση ηχου,αλλαγη τραγουδιου).

Αυτο μπορεις να το κανεις μονο με i phone.

Οσον αφορα τις κλησεις σιγουρα θα ακους τον συνομιλητη σου τελεια,αλλα δεν ειναι τοσο σιγουρο οτι θα σε ακουει κι ο αλλος το ιδιο καλα.Το να απαντας με το hands free,μαλλον το ξεχναμε.

Γενικα το 99% των καλων ακουστικων ειναι συμβατα με i phone.

Link to comment
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=ndXBUf9Xdgo&feature=youtube_gdata_player

 

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Τέλη Φεβρουαρίου το περιμένουνε στην Ελλάδα μετά απο σημερινό τηλεφώνημα στη ΣΟΝΥ αλλά χωρίς να ξέρουνε τιμή !;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...