Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από τη συσκευή μου έχουν περάσει cosmote και Vodafone με ενεργοποιημένο το 4G. LTE ένδειξη ΔΕΝ είδα σε καμιά

εταιρία μόνο 4G και πίσω. Υπάρχει τελικά αυτό το δίκτυο ή αν ναι η ένδειξη αυτή στη συσκευή?

 

είμαι με Vodafone.

όσο ήμουν με 4.2 είχα την ένδειξη 4g πάνω από τη μπάρα με το σήμα της κινητής (lte κάλυψη στο κέντρο της Αθήνας).

τώρα που αναβάθμισα σε 4.3 πάνω από τη μπάρα της στάθμης σήματος βλέπω το LTE.

 

και το δίκτυο υπάρχει και η ένδειξη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To Background Defocus σαν apk χωρις root εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2612382 για όποιον το θέλει. Έκανα μερικές δοκιμές και δουλεύει μια χαρά.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..

Ψαχνω καποιο προγραμμα ωστε να μην υπαρχουν διαφημίσεις μεσα στο apps

Παλια ειχα ενα αλλα δεν θυμάμαι ποιο ειναι...Εχω βρει το Adaway αλλα θελει root!

Καμια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

είμαι με Vodafone.

όσο ήμουν με 4.2 είχα την ένδειξη 4g πάνω από τη μπάρα με το σήμα της κινητής (lte κάλυψη στο κέντρο της Αθήνας).

τώρα που αναβάθμισα σε 4.3 πάνω από τη μπάρα της στάθμης σήματος βλέπω το LTE.

 

και το δίκτυο υπάρχει και η ένδειξη

 

Εγώ πάντως και με τις 2 και κέντρο και όπου αλλού τριγύρω πάντα 4G έβλεπα και μόνο, ασχέτως επίσης 4.2 ή 4.3 που έχω τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..

Ψαχνω καποιο προγραμμα ωστε να μην υπαρχουν διαφημίσεις μεσα στο apps

Παλια ειχα ενα αλλα δεν θυμάμαι ποιο ειναι...Εχω βρει το Adaway αλλα θελει root!

Καμια βοηθεια?

 

Δεν υπαρχει εφαρμογη κατα των διαφημισεων που να δουλευει χωρος ρουτ..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως και με τις 2 και κέντρο και όπου αλλού τριγύρω πάντα 4G έβλεπα και μόνο, ασχέτως επίσης 4.2 ή 4.3 που έχω τώρα.

 

ok. αφού βλέπεις 4g τότε τι ψάχνεις;

4g=LTE

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει εφαρμογη κατα των διαφημισεων που να δουλευει χωρος ρουτ..:)

 

Ναι οκ..Αλλα πως να το κανω root? Υπαρχει ο καλος κλασικός τροπος One Click Root ?

Link to comment
Share on other sites

ok. αφού βλέπεις 4g τότε τι ψάχνεις;

4g=LTE

 

Ψάχνω να βρω τι γίνεται ειδικά αφού μου ανέφερες ότι έχεις ένδειξη LTE.

Άλλο 4G άλλο 4G LTE.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω τι γίνεται ειδικά αφού μου ανέφερες ότι έχεις ένδειξη LTE.

Άλλο 4G άλλο 4G LTE.

 

4.3 δεν έχω την official rom αλλά existenz. οπότε το lte μπορεί και να είναι custom

στην 4.2 είχα ένδειξη 4g.

για cosmote δεν ξέρω, αλλά για vodafone, το επόμενο στάδιο του 3g είναι το lte, οπότε αφού στο κινητό είχα την ένδειξη 4g, τότε σημαίνει πως ειχα lte σύνδεση...

 

δεν υπάρχει ουσιαστική διαφορά ανάμεσα σε 4g και lte, όπως δεν υπάρχει ουσιαστική διαφορά ανάμεσα σε 3g και hsdpa

Link to comment
Share on other sites

φαίνεται πως το τι ένδειξη θα δείχνει για το LTE εξαρτάται από το customization number

εγώ που ήμουν μόνο ελληνικές, έβλεπα πάντα 4g.

τώρα που έβαλα την existenz η οποία βασίζεται στην commercial & journalist βλέπω το LTE

 

αναφέρεται και εδώ αυτό το θέμα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2233163

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με την 4.2 γερμανική ρομ είχε ένδειξη LTE, από τότε που πέρασα την ελληνική 4.3 η ένδειξη έγινε 4G!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τζίφος, με την 4.3 wifi και mw1 bluetooth δεν παίζουν μαζί. Το wifi αρνείται... Με ένα ψάξιμο είδα ότι πολλοί έχουν το ίδιο πρόβλημα με το smart watch
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τζίφος, με την 4.3 wifi και mw1 bluetooth δεν παίζουν μαζί. Το wifi αρνείται... Με ένα ψάξιμο είδα ότι πολλοί έχουν το ίδιο πρόβλημα με το smart watch

 

Ευχαριστω για την ενημερωση. Ημουν ενα τσικ πριν παρω το mw1 αλλα διαβαζω τερατα δεξια και αριστερα...

Ποσο σου κραταει η μπαταρια?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου δώσει μια λογική εξήγηση πως ανεξήγητα έχασε τον ήχο κλήσης, και το θέμα είναι ότι δεν μπορεί με τίποτα να περάσω ήχο mp3.Μόνο απ τους ήχους του συστήματος περνά ήχο κλήσης....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου δώσει μια λογική εξήγηση πως ανεξήγητα έχασε τον ήχο κλήσης, και το θέμα είναι ότι δεν μπορεί με τίποτα να περάσω ήχο mp3.Μόνο απ τους ήχους του συστήματος περνά ήχο κλήσης....

 

Βαλτον στο φακελο ringtones ή χρησιμοποιησε καποιον player για να ορισει ηχο κλησης

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βαλτον στο φακελο ringtones ή χρησιμοποιησε καποιον player για να ορισει ηχο κλησης

 

Τα δοκίμασα όλα συνονόματε, μέχρι και να μεταφέρω τα αρχεία mp3 μέσα στο /system στον φάκελο που υπάρχουν ήδη τα προεπιλεγμένα, τα μετέτρεψα κι όλας σε . ogg όπως είναι τα προεπιλεγμένα... Αλλά αρνείτο πεισματικά να τα διαβάσει.... Οπότε επέλεξα την καλύτερη λύση, να κάνω restore το back up που είχα κρατήσει και όλα καλώς πλέον. Αυτό φίλε μου είναι το "κακό "του root, περνάς προγράμματα που μπορούν να σου σβήσουν αρχεία που είναι απαραίτητα.... Και τότε ψάχνεις να δεις που έκανες την μακακία.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον λογω root ειχες κρατησεις back up! :p

 

Ναι είναι ένα και μοναδικό καλό...:)

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι ένα και μοναδικό καλό...:)

 

Ελα ελα Κωστη, μην εισαι αδικος.. οτι ξηλωνεις ο,τι θες δεν ειναι καλο; ή η αφαιρεση των διαφημισεων..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ελα ελα Κωστη, μην εισαι αδικος.. οτι ξηλωνεις ο,τι θες δεν ειναι καλο; ή η αφαιρεση των διαφημισεων..;)

 

Η αφαίρεση των διαφημίσεων Πώς γίνεται?:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί...

Πλέον το timeshift burst που έλειπε από την φωτογραφική του xperia z σε σχέση με το z1 μπορεί να μπει σε κάθε 4.3 sony μέσα από το Google Play. Προσοχή ΔΕΝ το έχουν βάλει στις εφαρμογές της φωτογραφικής αλλά μόνο μέσα απ το play μπορεί να το κατεβάσει κανείς..

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonymobile.android.addoncamera.timeshift

 

Παίζει άψογα όσο το είδα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε Craven..:)

 

Τι στο καλο, ακομα να βγει ευκολο root για την 4..3 ή εστω το sound mode?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...