Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μήπως θέλει κάποια ρύθμιση για να συγχρονιστουν οι επαφές μ γιατί δεν μου τις εμφανίζει όλες. ούτε στο ημερολόγιο
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μήπως θέλει κάποια ρύθμιση για να συγχρονιστουν οι επαφές μ γιατί δεν μου τις εμφανίζει όλες. ούτε στο ημερολόγιο

Ρυθμίσεις-Λογαριασμοί-Επιλέγεις τον Google λογαριασμό σου και επιλέγεις ξανά το google λογαριασμό(θα δεις έχει ένα πράσινο κυκλάκι με 2 καμπυλωτά βέλη) και θα σου ανοίξει ένα νέο παράθυρο στο οποίο επιλέγεις τί θα συγχρονίζεται.

Κάνε μια προσπάθεια και πες αν λύθηκε το πρόβλημα.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Με τις επαφές λύθηκε το πρόβλημα αλλά με το ημερολόγιο δεν.

Έχει επιλογή και για το ημερολόγιο.Το τσέκαρες?Το ημερολόγιο το θέλεις για γενέθλια-γιορτές των επαφών σου?

Αν ναι,τότε εγκατέστησε το Birthday Calendar Adapter.

Σου στέλνω π.μ.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επίσης στην οθόνη κλειδώματος που έχει δύο συντομεύσεις μια για την φωτογραφική και μια ακόμα γιατί δεν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω και επίσης τα ακουστικά μου δεν δουλεύουν ενώ το βύσμα για τα ηχεία δουλεύει κανονικά
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επίσης στην οθόνη κλειδώματος που έχει δύο συντομεύσεις μια για την φωτογραφική και μια ακόμα γιατί δεν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω και επίσης τα ακουστικά μου δεν δουλεύουν ενώ το βύσμα για τα ηχεία δουλεύει κανονικά

 

Γιατί δεν μπορείς; Πατάς πάνω στην ώρα και σέρνεις προς τα δεξιά και σου βγάζει ένα "+" όπου εσύ βάζει ένα widget της αρεσκείας σου. Από την άλλη υπάρχει σαν προεπιλογή η κάμερα.

Όσο για τα ακουστικά αν είναι από άλλη συσκευή, δεν κάνουν. Συγκεκριμένα ακουστικά κάνουν, όχι όλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα ακουστικά με χάλασε! slow motion δεν έχει η κάμερα ? Επίσης δεν ξέρω αν φταίει το screen protector αλλά πολύ χάλια η γωνία θέασης συγκριτικά με one X που είχα!

 

Και εσάς έτσι είναι στην lockscreen οι συντομεύσεις?

Edited by toroman
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά αυτό το προστατευτικό οθόνης της spigen υπάρχει πουθενα να το παραγγείλεις απο Ελλάδα?:confused:

sony xperia S... Z... Ζ1... Z2... LG G3... Z3... Z5 Premium... X Performance ...Xperia XZ για λίγο S8 ...xperia XZ1 ...mate 10 pro ...xperia XZ2 ...xiaomi mi 8 and now ...xiaomi mi 9

pEtEr

Link to comment
Share on other sites

To anti-shatter είναι εκεί απλά για να αποτρέψει τραυματισμό του κατόχου σε περίπτωση που σπάσει το γυαλί της οθόνης, χρειάζεται ένα δικό σου screen protector από πάνω...

 

Εγώ θελω να ρωτήσω το εξής: σε πόσο διάστημα σας έστρωσε η μπαταρία; Γιατί προς το παρόν μου είναι τραγική... (100% σε 5% από τις 15:00 έως τις 00:30, με αρκετό browsing βέβαια)...

Link to comment
Share on other sites

To anti-shatter είναι εκεί απλά για να αποτρέψει τραυματισμό του κατόχου σε περίπτωση που σπάσει το γυαλί της οθόνης, χρειάζεται ένα δικό σου screen protector από πάνω...

 

Εγώ θελω να ρωτήσω το εξής: σε πόσο διάστημα σας έστρωσε η μπαταρία; Γιατί προς το παρόν μου είναι τραγική... (100% σε 5% από τις 15:00 έως τις 00:30, με αρκετό browsing βέβαια)...

 

 

 

Ποσες ωρες οθόνη σ έβγαλε; Επίσης 3g ή wifi;

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πρέπει να το έβγαλα καταλαθος έφυγε και το logo. Σκέφτομαι και εγώ τώρα για το spigen. Γιατί αυτό το screen protector που έχω τώρα δεν είναι καλό και αλλοιώνει τα χρώματα. Επίσης είδα την ρομ από το Honami και μπορώ να πω ότι μου άρεσε πολύ. Και παρατήρησα ότι με ένα άλλον launcher που κατέβασα από το xda που υποτίθεται ότι είναι του Honami άλλαξαν τα χρώματα στην οθόνη! Εσείς ποια ρομ πιστεύετε ότι είναι η καλύτερη για το κινητό? Edited by toroman
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και 3g & WiFi (κυρίως όμως WiFi)... η οθόνη είχε το 63% της καταναλωσης αν θυμάμαι καλά...

Ακόμα το σκαλίζω αρκετά βεβαια και σήμερα έβαλα και το battery doctor & μου φαίνονται λίγο καλύτερα τα πράγματα...

 

Toroman, αν δεν έχει το anti-shatter, θα σου πρότεινα να βάλεις ό,τι καλύτερο μπορείς... Κι εγω το spigen το σκέπτομαι...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πρέπει να το έβγαλα καταλαθος έφυγε και το logo. Σκέφτομαι και εγώ τώρα για το spigen. Γιατί αυτό το screen protector που έχω τώρα δεν είναι καλό και αλλοιώνει τα χρώματα. Επίσης είδα την ρομ από το Honami και μπορώ να πω ότι μου άρεσε πολύ. Και παρατήρησα ότι με ένα άλλον launcher που κατέβασα από το xda που υποτίθεται ότι είναι του Honami άλλαξαν τα χρώματα στην οθόνη! Εσείς ποια ρομ πιστεύετε ότι είναι η καλύτερη για το κινητό?

 

Τι κατά λάθος ρε φιλαράκι, τι πηγές και έκανες; :P

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

και 3g & WiFi (κυρίως όμως WiFi)... η οθόνη είχε το 63% της καταναλωσης αν θυμάμαι καλά...

Ακόμα το σκαλίζω αρκετά βεβαια και σήμερα έβαλα και το battery doctor & μου φαίνονται λίγο καλύτερα τα πράγματα...

 

Toroman, αν δεν έχει το anti-shatter, θα σου πρότεινα να βάλεις ό,τι καλύτερο μπορείς... Κι εγω το spigen το σκέπτομαι...

Με battery doctor στο xperia z σίγουρα τα πράματα ειναι πολύ καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Τι κατά λάθος ρε φιλαράκι, τι πηγές και έκανες; :P

 

Έβαλα λάθος ένα screen protector και φαίνεται όταν το έβγαλα βγήκε και αυτό

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πόσο σου κρατάει στο περίπου;

 

Δες τα δικά μου αποτελέσματα. Λιώσιμο ίντερνετ, 4 ώρες οθόνη. Για μενα είναι ικανοποιητικο το αποτέλεσμα. Θεωρώ ότι είναι καλύτερη απο s3 που το είχα και λίγο χειρότερη απο s4, απο αυτά που διαβάζω.

 

 

@toroman, τσέκαρε στο ebay για screen protector με το λογότυπο;)

 

@piterphone68, νομίζω πως δεν θα το βρεις απο Ελλάδα. Μόνο ebay Amazon και στο επίσημο site.

Edited by dimitrissa
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας ζήσει τον εφιάλτη του Torch 9860 στο θέμα της αυτονομίας, τα αποτελέσματα σου μου φαίνονται καλα... Απλά επειδή ξέρω ότι στρώνει κάπως μετά από κάποιο διάστημα ρωτάω να μάθω πόσο είναι αυτό! :)
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας ζήσει τον εφιάλτη του Torch 9860 στο θέμα της αυτονομίας, τα αποτελέσματα σου μου φαίνονται καλα... Απλά επειδή ξέρω ότι στρώνει κάπως μετά από κάποιο διάστημα ρωτάω να μάθω πόσο είναι αυτό! :)

 

Μετα απο τις πρωτες 5 6 φορτισεις.. ;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

@piterphone68, νομίζω πως δεν θα το βρεις απο Ελλάδα. Μόνο ebay Amazon και στο επίσημο site.

 

οκ ευχαριστώ dimitrissa

sony xperia S... Z... Ζ1... Z2... LG G3... Z3... Z5 Premium... X Performance ...Xperia XZ για λίγο S8 ...xperia XZ1 ...mate 10 pro ...xperia XZ2 ...xiaomi mi 8 and now ...xiaomi mi 9

pEtEr

Link to comment
Share on other sites

Συνδεω το κινητο στο parrot bluetooth του αυτοκινητου μου και ολα καλα.. το συνδεω σε ενα ραδιο-cd sony bluetooth που εχω στη δουλειας το αυτκινητο.. οπου εκει ειχα καποτε το xperia s χωρις προβληματα.. και ενω λειτουργει.. καθε φορα που το βρισκει με ρωταει με ποια εφαρμογη να κανει την ενεργεια και βγαζει ολες τις εφαρμογες του συστηματος..οποια και να πατησω και απο κατω να πατησω παντα δεν αλλαζει κατι.. παντα με ρωταει.. και οταν κανω μπακ.. επειδη εχω nova launcher με ρωταει με πιο launcher μπει αρχικη οθονη.. σπαστικο.. μπορει καποιος να σκεφτει τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Αααααχ αυτό το τέλειο Z που δε θέλουμε να δούμε κάποια "κακά" τόΥ. Σε θαλασσινό νερό το έβαλε ο άνθρωπος όχι σε οξύ! Ένα ξέπλυμα μετά και δε θα πάθει τίποτα!

 

Φίλε μου μάλλον πως πάσχεις κ εσύ, όπως κ εγώ, από http://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-Z-ZL-ZR/SONY-please-fix-all-faulty-back-glass-plates-backs-coming-loose/td-p/346370 . Είχα πάθει το ίδιο με σένα, σε γλυκό νερό βέβαια μμμμ περίεργο, και εντόπισα το πρόβλημα μετά από καιρό.

 

Well done Sony!

Tελικά πέρασαν κάποιες ώρες και συνήλθε εντελώς. Είναι όπως πρίν! Όμως αυτή η κοροϊδία να είναι για βάθος έως 1 μέτρο αλλα όχι σε θάλασσα, φτάνει τα όρια του γελοίου!!! Δηλαδή ας μου εξηγήσει κάποιος, σε τι 1 μέτρο νερού εννοούν; Και τι χρησιμότητα θα έχει σε γλυκό νερό;;;;;

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Tελικά πέρασαν κάποιες ώρες και συνήλθε εντελώς. Είναι όπως πρίν! Όμως αυτή η κοροϊδία να είναι για βάθος έως 1 μέτρο αλλα όχι σε θάλασσα, φτάνει τα όρια του γελοίου!!! Δηλαδή ας μου εξηγήσει κάποιος, σε τι 1 μέτρο νερού εννοούν; Και τι χρησιμότητα θα έχει σε γλυκό νερό;;;;;

 

Θα έχει αν πέσει το νερο στην καφετέρια και δεν πάθει τίποτα. Θα μπορείς μα το ξεπλύνεις οπότε θες.. Ειναι προστασία όπως και να χει. Καμία σονυ δεν ειπε να το βάλεις στη θάλασσα, το απαγορεύει αυτό. Ας μην ξανα λέμε τα ίδια ;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Unofficial meeting ;

 

Εάν το ρυθμίσουμε από βδομάδα τότε μετρήστε και μένα, είμαι μέσα.

και γω μεσα ,αρκει να οριστει μια μερα ,και φυσικα να μπορω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...