Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες, επειδή δε θέλω να το στήσω σε μαμα ROM και μετά να το ρουτάρω ξαναστήνοντας από την αρχή... Αξίζει να το ρουτάρω με τη μία; ή να μείνω με τη μαμα ROM, μην έχω τίποτα περίεργα κολλήματα ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες, επειδή δε θέλω να το στήσω σε μαμα ROM και μετά να το ρουτάρω ξαναστήνοντας από την αρχή... Αξίζει να το ρουτάρω με τη μία; ή να μείνω με τη μαμα ROM, μην έχω τίποτα περίεργα κολλήματα ...

 

Μα αν κανεις ροοτ δεν θα χαθεί τίποτα φίλε :) Είτε το στήσεις πρώτα είτε μετά το ροοτ είναι το ίδιο. Απλά να προσέξεις τη διαδικάσια. :)

Edited by dimitrissa
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Έχω σκοπό να περάσω τα προτεινόμενα mods του οδηγού του Μινώταυρου... Στην απόδοση του κινητού έχεις δει διαφορά από μαμά ROM σε rooted & με τα mods για τον ήχο κλπ.;

 

Υ.Γ.: Εδώ να πω, ότι ήταν καθοριστικό για την αγορά του το γεγονός ότι τα όποια bugs του κινητού τα διορθώνει το community αλλά και το "support" που δίνετε εδώ μέσα!

Link to comment
Share on other sites

Έχω σκοπό να περάσω τα προτεινόμενα mods του οδηγού του Μινώταυρου... Στην απόδοση του κινητού έχεις δει διαφορά από μαμά ROM σε rooted & με τα mods για τον ήχο κλπ.;
Τα becmarks που εχω κανει με το untutu σε clean install δεν εδειξαν κατι τετοιο...

 

Υ.Γ.: Εδώ να πω, ότι ήταν καθοριστικό για την αγορά του το γεγονός ότι τα όποια bugs του κινητού τα διορθώνει το community αλλά και το "support" που δίνετε εδώ μέσα!

 

Οπως εχω πει ξανα το ποσο καλή ειναι η κοινοτητα μιας συσκευης εχει πολλαπλά οφέλη και αυτο το εχουν καταλαβει οι εταιριες.... Οπως και να εχει ξεκινα και εδω ειμαστε για οποια βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο φόρουμ.η 10.3.Α.0.423 που μου βγάζει το κινητό είναι η τελευταία έκδοση?αξίζει να τη περάσω ή να περιμένω τη 4.3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο φόρουμ.η 10.3.Α.0.423 που μου βγάζει το κινητό είναι η τελευταία έκδοση?αξίζει να τη περάσω ή να περιμένω τη 4.3

 

Καλημερα. Η τελευταια ειναι η. 244

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.. Οταν χρησιμοποιείται τα εφε της καμερας η το hdr σας βγαζει κι εσας μετα απο λιγη ωρα... η καμερα έχει ανεβασει θερμοκρασία περιμένετε λιγο... η ειναι δικο μου θεμα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.. Οταν χρησιμοποιείται τα εφε της καμερας η το hdr σας βγαζει κι εσας μετα απο λιγη ωρα... η καμερα έχει ανεβασει θερμοκρασία περιμένετε λιγο... η ειναι δικο μου θεμα?

πρωτη φορα το ακουω

Link to comment
Share on other sites

πρωτη φορα το ακουω

 

Βασικα εχω το zr αλλα δεν υπαρχει πιο κοντινο forum.. Μου το βγάζει το μνμ οταν βγαλω συνεχομενες hdr η οταν βγαλω συνεχόμενες με εφε ασπρομαυρες σεπια κτλ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.. Οταν χρησιμοποιείται τα εφε της καμερας η το hdr σας βγαζει κι εσας μετα απο λιγη ωρα... η καμερα έχει ανεβασει θερμοκρασία περιμένετε λιγο... η ειναι δικο μου θεμα?

 

Κ σε μένα το έκανε μια φορά ! Αλλά δεν είχα κάποιο εφέ ενεργοποιημένο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τά'χω πάρει στο κρανίο. Υποτίθεται αδιάβροχο και μου πήρε υγρασία και τώρα δεν ανάβει. Το μεσημέρι το έβαλα στην θάλασσα με 2 ελαφριές βουτιές 10 πόντων βάθους με 2-4 δευτερόλεπτα διάρκεια. Είχα 100% ελέγξει τις τάπες ώστε να διασφαλίσω την στεγανότητα της συσκευής. Τέλειωσα απο το μπάνιο δεν μου έβγαλε τίποτα και μετά απο 2 ώρες είδα θολή την κάμερα και τον κέρσορα επάνω αριστερά. Νομίζω είναι της φωτεινότητας δεν θυμάμαι. Άνοιξα τις τάπες της φόρτισης και των ακουστικών και είχαν κόκκινο σημαδάκι. Δηλαδή είχε περάσει νερό εκεί!!!! Που βρίσκω το δίκιο μου τώρα; Τι κουραφέξαλα λέει η εταιρία περι αδιάβροχης συσκευής; Πρίν 1 μιση μήνα το είχα ξαναβάλει στην θάλασσα περισσότερο μέσα κιόλας αλλα δεν έπαθε τίποτα. Το κινητό το έχω απο τον Μάιο περίπου.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, αλλα που ακριβως αναφερει η σονυ οτι το κινητο μπορει να βουτηχθει στη θαλασσα; νομιζω οτι αντιθετα διαβαζοντας το manual καταλαβα οτι δεν πρεπει να βουτηχθει στη θαλασσα. μηπως ειμαστε λιγο υπερβολικοι αναφορικα με την αδιαβροχοποιηση του κινητου;
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την Cyanogenmod 10.2 ; H rom που προσφέρει το Free Xperia Project τι διαφορές έχει;
Sony Ericsson T610i - Nokia 6680 - iPhone 1st generation - HTC Desire - Samsung Galaxy S - HTC HD2 - Samsung Galaxy S3 - Nokia Lumia 920 - Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Ο player δεν καταναλωνει και τοση μπαταρια.. Ειδικα αν ακους απο ακουστικα.

 

Παιδιά τά'χω πάρει στο κρανίο. Υποτίθεται αδιάβροχο και μου πήρε υγρασία και τώρα δεν ανάβει. Το μεσημέρι το έβαλα στην θάλασσα με 2 ελαφριές βουτιές 10 πόντων βάθους με 2-4 δευτερόλεπτα διάρκεια. Είχα 100% ελέγξει τις τάπες ώστε να διασφαλίσω την στεγανότητα της συσκευής. Τέλειωσα απο το μπάνιο δεν μου έβγαλε τίποτα και μετά απο 2 ώρες είδα θολή την κάμερα και τον κέρσορα επάνω αριστερά. Νομίζω είναι της φωτεινότητας δεν θυμάμαι. Άνοιξα τις τάπες της φόρτισης και των ακουστικών και είχαν κόκκινο σημαδάκι. Δηλαδή είχε περάσει νερό εκεί!!!! Που βρίσκω το δίκιο μου τώρα; Τι κουραφέξαλα λέει η εταιρία περι αδιάβροχης συσκευής; Πρίν 1 μιση μήνα το είχα ξαναβάλει στην θάλασσα περισσότερο μέσα κιόλας αλλα δεν έπαθε τίποτα. Το κινητό το έχω απο τον Μάιο περίπου.

Νομίζω πως μέσα σε γλυκό νερό δεν απαγορεύεται να κάνεις " μπάνιο " το κινητό και όχι μέσα στην θάλασσα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, γιατι στην καμερα δεν υπαρχει επιλογη για 13mp;

 

HDR >off> 13Mp

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

HDR >off> 13Mp

 

ωραίος Νικόλα. Το ερώτημα είναι το εξής. Αξίζει να απενεργοποιήσουμε το HDR για να έχουμε 1MP παραπάνω; (άσχετος περί φωτογραφίας απλά ξέρω ότι το HDR είναι καλό να υπάρχει)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ωραίος Νικόλα. Το ερώτημα είναι το εξής. Αξίζει να απενεργοποιήσουμε το HDR για να έχουμε 1MP παραπάνω; (άσχετος περί φωτογραφίας απλά ξέρω ότι το HDR είναι καλό να υπάρχει)

 

Επισης ασχετος ,ας μας πει καποιος που ασχολειται

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις εγιν Κατωχος ενος xperia z και ειμαι πολυ ευχαριστημενος ! ολα μεχρι τωρα καλα αρκει να μαθω και πως το κανουμε ροοτ !
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, αλλα που ακριβως αναφερει η σονυ οτι το κινητο μπορει να βουτηχθει στη θαλασσα; νομιζω οτι αντιθετα διαβαζοντας το manual καταλαβα οτι δεν πρεπει να βουτηχθει στη θαλασσα. μηπως ειμαστε λιγο υπερβολικοι αναφορικα με την αδιαβροχοποιηση του κινητου;

Α έτσι λοιπόν. Οκ. Νερό σημαίνει λοιπόν αφαλατωμένο, βρόχινο, πόσιμο. Δεν είχα καταλάβει οτι στην φώτο που δείχνει βρεγμένο το κινητό δεν είναι θαλασσινό το νερό. Βλέπεις δεν μυρίζουν οι φώτος. Επίσης σε όλα τα βίντεο που το τεστάρουν βουτηγμένο, έπρεπε να καταλάβω οτι τα τέστ είναι για να δουν εαν στην μπανιέρα τους μπορούν να βουτάνε με το κινητό. Εκεί φυσικά είναι απαραίτητη η χρησιμότητα υποβρύχιας λήψης (εως 1 μέτρο όπως λένε οι ψεύτες) και όχι σε κάποια θάλασσα για παράδειγμα που θα βρεθούμε με την παρέα μας η τραβώντας κάτι απο τον βυθό. Τέλος πάντων. Συνήλθε τελικά το κινητό ευτυχώς. Να είστε καλά για την απάντηση-κατσάδιασμα. :)

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις εγιν Κατωχος ενος xperia z και ειμαι πολυ ευχαριστημενος ! ολα μεχρι τωρα καλα αρκει να μαθω και πως το κανουμε ροοτ !

 

Τσέκαρε την υπογραφή μου και διάβασε τον οδηγό του Minotavrs :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

πολυ αναλυτικος ο οδηγος αλλα δεν ειχα ποτε στο παρελθον σονυ και ετσι φοβαμαι να κανω ροοτ ! ειχα μαθει με htc
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...