Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως θα διορθωθεί αυτό;; :confused:

 

Ισως παιζει και ρολο οτι χρησιμοποιητε ο google account για συγχρονισμους η' το google+ κ.α και καταναλωνει υψηλους πορους,οπως και στο αλλο παιδι πριν απο εσενα που ανεφερε ακομα πιο μεγαλη καταναλωση σε %

Βεβαια εγω ειμαι stock-stock και μονο, ενω εσυ και root,εχεις βαλεις και διαφορα tips που μπορει να παιζει ρολο,μπορει και οχι αλλα δεν το ξερεις τι γινεται στο παρασκηνιο.

Εγω πχ google account εχω μονο για το Play store αποκλειστικα και μονο,διοτι ο βασικος μου account ειναι hotmail και σε αυτον κανω συγχρονισμους σε επαφες,ημερολογιο,ουτε το google+ χρησιμοποιω ποτε που εχω διαβασει οτι ειναι και αυτος ενεργοβορος μαλιστα και ετσι συνολικα δεν εχω στην πρωτη πενταδα οτιδηποτε σε μορφη ''υπηρεσιες google'' στη συσκευη μου.

Ισως βοηθησει η χρηση εφαρμογων clear cache των εφαρμογων google και ολων των αλλων πχ Fast Reboot Pro και το χρησιμοποιεις που και που να ερχεται στα ισια του η συσκευη σου η' ενα soft reset σε πρωτη φαση και βλεπεις σε τελικη του κανεις hard reset οπως αναφερθηκε πανω απο εμενα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλλον είχα κατά λάθος ανοιχτό το gps και επιλεγμένη την 3η επιλογή. Φορτισα το κινητό και πριν ενα 3ωρο που το άνοιξα, δεν μου έχει εμφανίσει στην χρήση μπαταρίας τ Google services.
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Ισως παιζει και ρολο οτι χρησιμοποιητε ο google account για συγχρονισμους η' το google+ κ.α και καταναλωνει υψηλους πορους,οπως και στο αλλο παιδι πριν απο εσενα που ανεφερε ακομα πιο μεγαλη καταναλωση σε %

Βεβαια εγω ειμαι stock-stock και μονο, ενω εσυ και root,εχεις βαλεις και διαφορα tips που μπορει να παιζει ρολο,μπορει και οχι αλλα δεν το ξερεις τι γινεται στο παρασκηνιο.

Εγω πχ google account εχω μονο για το Play store αποκλειστικα και μονο,διοτι ο βασικος μου account ειναι hotmail και σε αυτον κανω συγχρονισμους σε επαφες,ημερολογιο,ουτε το google+ χρησιμοποιω ποτε που εχω διαβασει οτι ειναι και αυτος ενεργοβορος μαλιστα και ετσι συνολικα δεν εχω στην πρωτη πενταδα οτιδηποτε σε μορφη ''υπηρεσιες google'' στη συσκευη μου.

Ισως βοηθησει η χρηση εφαρμογων clear cache των εφαρμογων google και ολων των αλλων πχ Fast Reboot Pro και το χρησιμοποιεις που και που να ερχεται στα ισια του η συσκευη σου η' ενα soft reset σε πρωτη φαση και βλεπεις σε τελικη του κανεις hard reset οπως αναφερθηκε πανω απο εμενα.

 

και εγω που ειχα μεγαλη κατανάλωση stock χρησιμοποιώ ..εγω πάτησα εκκαθάριση δεδομένων δε ξέρω αν έκανα καλά πάντος διορθώθηκε...

Link to comment
Share on other sites

παίδες , τη βοήθεια σας, ενω βαζω τον ηχο κλησης την ενταση στο φουλ , και εχοντας απενεργοποιησει την σταδιακη αυξηση της εντασης, το τηλεφωνο μετα απο λιγο κατεβαζει μονο του την ενταση κουδουνισματος!

Καθε βοηθεια δεκτή.

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα μπορούσε κάποιος να βοηθήσει εάν γίνεται upgrade από την 244;;;

 

Τι θέλει να πει ο ποιητής;

Update πιο πάνω από 244;

Η να πας στη 244; σε ποια είσαι τώρα;

.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε update για την 244 άλλα δεν μου κάνει εγκατάσταση!! Δεν γίνεται ota αν είσαι root?? Είμαι διακοπές οπότε δεν έχω δοκιμάσει τίποτα που περιλαμβάνει υπολογιστή...θα πρέπει να την περάσω από την αρχή σαν καινούρια έκδοση;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε update για την 244 άλλα δεν μου κάνει εγκατάσταση!! Δεν γίνεται ota αν είσαι root?? Είμαι διακοπές οπότε δεν έχω δοκιμάσει τίποτα που περιλαμβάνει υπολογιστή...θα πρέπει να την περάσω από την αρχή σαν καινούρια έκδοση;

 

μάλλον επειδή η σονυ αποφάσισε να καταργήσει το exploit που επέτρεπε το μέχρι τώρα rootάρισμα, δεν είναι εφικτή η αναβάθμισή σου ota.

 

πάντως εγώ που ήμουν root και είχα απεγκαταστήσει αρκετές εφαρμογές του συστήματος (fb, twitter, google+ κλπ) έκανα χωρίς πρόβλημα αναβάθμιση με το pc companion χωρίς να χάσω επαφές, ρυθμίσεις και εφαρμογές...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε update για την 244 άλλα δεν μου κάνει εγκατάσταση!! Δεν γίνεται ota αν είσαι root?? Είμαι διακοπές οπότε δεν έχω δοκιμάσει τίποτα που περιλαμβάνει υπολογιστή...θα πρέπει να την περάσω από την αρχή σαν καινούρια έκδοση;

 

Με την ελληνική είσαι και σου στείλανε τόσο γρήγορα ota;

.
Link to comment
Share on other sites

Ναι την ελληνική έχω!

 

Αν θες να πας 244 τότε αναγκαστικά από υπολογιστή όταν γυρίσεις και θα χάσεις όλα τα αρχεία κτλ

.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι απαραιτητο να χασει τιποτα ,φλασαρει με flashtool χωρις να κανει wipe

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι απαραιτητο να χασει τιποτα ,φλασαρει με flashtool χωρις να κανει wipe

 

Αυτό όμως δεν καθιστά το κινητό πιο αργό και με κολλήματα;

.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό όμως δεν καθιστά το κινητό πιο αργό και με κολλήματα;

Καμια σχεση ,ποτε δεν ειχα το παραμικρο θεμα σε 3 διαφορετικες συσκευες ,Z,S&Neo v

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Καμια σχεση ,ποτε δεν ειχα το παραμικρο θεμα σε 3 διαφορετικες συσκευες ,Z,S&Neo v

 

Τότε sorry δεν τα έμαθα σωστά δικό μου το λάθος. Γτ οι περισσότεροι λέγαν θα κολλάει κτλ

.
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια περισσότερο διαδικαστική παιδιά. Θέλω να βάλω ταχείες κλήσεις στο αριθμητικό πληκτρολόγιο πχ στο νούμερο 2 την τάδε επαφή, στο 3 την δείνα κ.ο.κ.

 

Ξέρετε πως γίνετε γιατί ψάχνω ψάχνω στα μενού αλλά δε το βρίσκω

Link to comment
Share on other sites

Το είχα ψάξει παλιότερα και αν θυμάμαι καλά δεν υπάρχει αυτή η λειτουργία στο μενού.Μπορείς όμως να βάλεις σαν widget όποια επαφή θέλεις οπότε γίνεται ακόμα πιο γρήγορα η κλήση της.
Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε το dialer, πάτα κάτω δεξιά τις 3 τελίτσες και θα βρεις την επιλογή για speed dial
Link to comment
Share on other sites

Προβλημάτων συνέχεια για μένα. :) Μόλις είδα πως το πίσω καπάκι της συσκευής άρχισε να ξεκολλάει!

 

Επίσης βλέπω πως το αντιμετωπίζουν κ άλλοι http://talk.sonymobile.com/thread/144908

Link to comment
Share on other sites

Προβλημάτων συνέχεια για μένα. :) Μόλις είδα πως το πίσω καπάκι της συσκευής άρχισε να ξεκολλάει!

 

Επίσης βλέπω πως το αντιμετωπίζουν κ άλλοι http://talk.sonymobile.com/thread/144908

 

 

Το πας στο service της Sony ή στο κατάστημα που το αγόρασες και λογικά θα στο καλύψει η εγγύηση.

Μόνος σου δεν μπορείς να κάνεις κάτι, αφού με το άνοιγμα αυτό υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να έχασε τη στεγανοποίηση η συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Οι 3 τελίτσες στο dialer δυστυχώς δεν έχουν την επιλογή speed dial...μάλλον είναι μια από τις παραλείψεις των νέων εκδόσεων

 

Φίλε εσένα που σου χέρι ξεκολλήσει το καπάκι πίσω, πρόσεχε πλέον δεν είσαι αδιάβροχος. Κατευθείαν arvato!!

Link to comment
Share on other sites

Παράξενο αυτό που λες γιατί είμαι στη 244 και μου βγάζει την επιλογή για ρυθμίσεις speed dial, είναι η 3η επιλογή.

 

Άλλος τρόπος, από το dialer πάτησε παρατεταμένα ένα οποιοδήποτε νούμερο π.χ. το 5, θα σε πάει στις ρυθμίσεις του speed dial

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...