Jump to content

Αγορά Καινούργιου Αυτοκινήτου


manos20082
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τωρα ξερω ,γεμισαμε το τοπικ του φιλου μας με λιγο εκτος θεματος αλλα κιαυτα που λεμε εχουν μια σχεση με την επιλογη του.

η ουσια ειναι η εξης...ολα τα αυτοκινητα βγαζουν προβληματα.και τα γερμανικα και τα ιταλικα και τα γαλλικα και τα ασιατικα.το θεμα ειναι οτι καποιες εταιρειες δειχνουν μεγαλυτερη προσοχη σε ορισμενα μερη αποτι αλλες.π.χ οι γερμανικες και οι σουηδικες δινουν μεγαλυτερη σημασια στην συγκοληση των μερων και την λεπτομερεια των υλικων φτιαχνοντας ενα πιο προσεγμενο ασφαλες και κομπακτ αυτοκινητο αποτι οι αλλες χωρες.οι ιταλοι και οι γαλλοι δινουν μεγαλυτερη σημασια στο σχεδιο και οι ιαπωνες στους καθαρους και οικονομικους κινητηρες.

και ο ενας προσπαθει να αντιγραψει απο τον αλλο.οι γερμανοι προσπαθουν να βγαλουν πιο οικονομικους κινητηρες,οι ιταλοι και οι γαλλοι την τελειοτητα των συμπαγων αυτοκινητων των γερμανων και οι ιαπωνες τον σχεδιασμο των ευρωπαικων.γιαυτο λεμε οτι οι ιταλογαλλοι στα τελευταια αυτοκινητα τους δειχνουν πιο καλοφτιαγμενα.ομως οσο και εαν δειχνουν εχουν μια διαφορα.

αυτο που με στεναχωρησε ομως ηταν η σπορ αισθηση που ειχαν τα παλιοτερα ιταλικα,αυτο το νευρο που το εχουν χασει ,ακομα και οι αλφα και το εχουν αντικαταστησει με την ''τελειοτητα'' των γερμανων.οποτε για μενα δεν αξιζει πλεον να αγορασεις ιταλικο.

αλλα επειδη θελω να ειμαι δικαιος και να πω και την αλλη πλευρα ενα ιταλικο που το πληρωνεις πιο φθηνα σε αγορα και τα δινεις μετα την 5αετια σε σερβις ισως σου βγαινει πιο φθηνα απο το να δωσεις τα αρκετα παραπανω χρηματα και να παρεις ενα γερμανικο που θα εχεις την ατυχια να ειναι ενα κακο κομματι της σειρας και να το πληρωνεις ξανα στα συνεργεια.γιατι στην ελλαδα με τετοιους δρομους και καυσιμα ειναι σιγουρο οτι τα αμαξια μας χαλανε πιο γρηγορα. οποτε ενα φθηνο ευρωπαικο δεν το λυπασαι και τοσο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 91
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Protopore έχεις μείνει κάποια χρόνια(δεκαετίες δηλαδή) πίσω. Δε θα απαντήσω άλλο σε στερεότυπα.

Σημείωση: Και τα ηλεκτρικά σε όλο το Fiat Group ίδια είναι. Από τις ίδιες εταιρείες.

 

Όταν λέω για προβλήματα μιλάω γενικά. Όχι τι μπορεί να έβγαλε ένα αμάξι ενός φίλου.

 

Το City είτε το πατάς είτε όχι δεν αλλάζει κάτι. Ηλεκτρικά δουλεύει το τιμόνι συνεχώς. Απλά αλλάζει την υποβοήθηση. Αν είναι να χαλάσει θα χαλάσει.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία παιδιά τώρα με έχετε φιάξει !!! :( Κάποιο αξιόπιστο αυτοκίνητο ?

Ωραίες εταιρίες, να σκοτωθείς στον δρόμο!!!

Link to comment
Share on other sites

Το City είτε το πατάς είτε όχι δεν αλλάζει κάτι. Ηλεκτρικά δουλεύει το τιμόνι συνεχώς. Απλά αλλάζει την υποβοήθηση. Αν είναι να χαλάσει θα χαλάσει.

 

Κι όμως φίλε μου. Με το City η υποβοήθηση δουλεύει με πολύ μεγαλύτερη ισχύ και καταπονείται πολλαπλάσια με αποτέλεσμα να χαλάει πολύ συχνότερα.

Ειδικά δε αν κατά λάθος τερματίσεις το τιμόνι στο παρκάρισμα.

Edited by alkis

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Επειδη θες τουρμπακι,κι επειδη ειμαι Γιαπωνεζοφιλος ως το κοκκαλο θα σου προτεινα αυτο

http://www.mitsubishi-motors.gr/TechnicalSpecification.aspx?PMID=71&BTID=1480&VID1=2573&VID2=0&LangType=1032

Στο προηγουμενο μοντελο κατι πειραζανε τα αλανια που το ξερανε και το φτανανε 200 αλογα για πλακα.Ειχε κλαψει πολυς κοσμος μ'αυτο το διαολακι...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλό το czt και γρήγορο, αλλά με πολύ απλό εξοπλισμό (ακόμα a/c έχει), με αδιάφορο εσωτερικό και το αμάξι δεν στρίβει ( αν δεν είσαι μόνο ευθειάκια δηλαδή θα σε απογοητεύσει).

 

Για μένα όταν αγοράζει ένα αμάξι δεν είναι πρωτεύον ρόλος το πόσο γρήγορο είναι.

Πρώτα εξοπλισμός, άνεση, ασφάλια και μετά η ταχύτητα!

Link to comment
Share on other sites

Protopore έχεις μείνει κάποια χρόνια(δεκαετίες δηλαδή) πίσω. Δε θα απαντήσω άλλο σε στερεότυπα.

Σημείωση: Και τα ηλεκτρικά σε όλο το Fiat Group ίδια είναι. Από τις ίδιες εταιρείες.

 

Όταν λέω για προβλήματα μιλάω γενικά. Όχι τι μπορεί να έβγαλε ένα αμάξι ενός φίλου.

 

Το City είτε το πατάς είτε όχι δεν αλλάζει κάτι. Ηλεκτρικά δουλεύει το τιμόνι συνεχώς. Απλά αλλάζει την υποβοήθηση. Αν είναι να χαλάσει θα χαλάσει.

 

φιλε νικ πολυ ιδανικα τα παρουσιαζεις για την φιατ.εγω δεν εχω μεινει καθολου πισω.πηγαινα 15 χρονια στο συνεργειο της αντιπροσωπειας και εβλεπα τι γινοτανε και ρωτουσα για τα τελευταια μοντελα πως τα πηγαιναν.οι ιδιοι οι μηχανικοι μου ελεγαν τα προβληματα που βγαζουν και εγω στα μεταφερω.οποτε δεν ειναι μονο οι δικες μου εκτιμησεις απο το δικο μου φιατακι αλλα και απο μεσα απο το συνεργειο τους.και αποτι βλεπω μαλλον ...η φιατ... εχει μεινει ακομα πισω φιλε νικ!!!!

 

ναι τα ιδια ηλεκτρικα εχουν ολο το γκρουπ .δεν διαφωνω.εχουν τα ιδια προβληματα.ακομα και οι αλφα.αυτο ειπα και εγω.

και φυσικα μετρανε και οι γνωμες των φιλων γιατι ολες οι γνωμες μαζι κανουν μια γενικοτητα.

 

η φιατ πουλαει γιατι ειναι ανταγωνιστικα φθηνη και οι αλφα γιατι ειναι κουκλες και δινουν ακομα μια σπορτιφ αισθηση στον ιδιοκτητη εξωτερικα γιατι σαν μηχανημα τοχει χασει αυτο το χαρακτηριστικο πλεον,γερμανοποιηθηκε με ολα τα καλα και κακα σημαινει αυτο(ως προς την αισθηση στην οδηγηση).

 

για του λογου το αληθες για την φιατ αφου ειναι τοσο καλη ποιοτικα γιατι ο κοσμος ακομα αγοραζει περισοτερο τα ακριβοτερα κορσα ,πολο,γιαρις,φορντ ,ακομα και το ασχημο σιτροεν 3 σαυτην την κατηγορια?5ο ερχεται .γιατι ενω ειναι φθηνοτερο δεν ειναι τοσο αξιοπιστο.

 

φιλε μανωλη ενα αυτοκινητο που το δοκιμασε φιλος επι 2 γενιες και δεν εβγαλε τιποτα ειναι το τζαζ.οικονομικος κινητηρας,πολυ προσεγμενη κατασκευη και καλα υλικα μεσα.βεβαια για μενα εξωτερικα ειναι ασχημο αλλα εαν σαρεσει με 18000 το παιρνεις με εξτρα αλουμινιου ζαντες,ολα τα ηλεκτρονικα καλουδια και γυαλινη πανοραμικη οροφη.πολυ καλη προσφορα.

και για το κορσα εχω ακουσει καλα λογια.το γιαρις το ιδιο αλλα δεν μαρεσει.το φιεστα βγηκε καλο.το πεζο το 208 ειναι ομορφο αλλα καινουριο .

αν σκεφτομουν σημερα για ενα τετοιο μικρο θα ημουν αναμεσα σε πεζο208,κορσα και πολο.

Link to comment
Share on other sites

OK.

Έτσι είναι, όπως τα λες.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Λιγο πολυ ολες οι εταιριες εχουν ικανοποιημενους πελατες και δυσαρεστημενους.Οποτε και τα αυτοκινητιστικα φορουμς δεν ειναι λυση για να παρει καποιος απαντησεις.

Κοιτας αν το αυτοκινητο που θες εχει γενικα καλα σχολια και συνεχιζεις.Λιγο πολυ τωρα πια το ιδιο αξιοπιστα ειναι ολα.

Αν παρει Fiat θα εχει πιο φτηνα ανταλλακτικα απο οτι με να VW.

 

Η οικογενεια μου εχει μαθει με Toyota.Ειχαμε αρκετα κατα το παρελθον και με κανενα δεν ειχαμε θεματα σοβαρα.Τωρα εγω εχω ενα Corolla του 2003 κι οι υπολοιποι βολευονται με ενα Auris του 2007.Και στα 2 περα απο τα σερβις δεν εχουμε δωσει ουτε ενα ευρω για ζημιες εκτος προγραμματος(το δικο μου το εχω κανει 1800 και παλι τιποτα).

 

Αν μπορουσα να παρω τωρα αμαξι ομως θα επαιρνα Ισπανικο ή Γερμανικο λογω τουρμπινων και χαμηλων κυβικων.Οσο να ναι τα ζηλευω αυτα τα μικρα διαολακια και το τουρμπο ειναι μη κολλησεις γιατι μετα δυσκολα γυρνας σε ατμοσφαιρα...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Λιγο πολυ ολες οι εταιριες εχουν ικανοποιημενους πελατες και δυσαρεστημενους.Οποτε και τα αυτοκινητιστικα φορουμς δεν ειναι λυση για να παρει καποιος απαντησεις.

Κοιτας αν το αυτοκινητο που θες εχει γενικα καλα σχολια και συνεχιζεις.Λιγο πολυ τωρα πια το ιδιο αξιοπιστα ειναι ολα.

Αν παρει Fiat θα εχει πιο φτηνα ανταλλακτικα απο οτι με να VW.

 

Η οικογενεια μου εχει μαθει με Toyota.Ειχαμε αρκετα κατα το παρελθον και με κανενα δεν ειχαμε θεματα σοβαρα.Τωρα εγω εχω ενα Corolla του 2003 κι οι υπολοιποι βολευονται με ενα Auris του 2007.Και στα 2 περα απο τα σερβις δεν εχουμε δωσει ουτε ενα ευρω για ζημιες εκτος προγραμματος(το δικο μου το εχω κανει 1800 και παλι τιποτα).

 

Αν μπορουσα να παρω τωρα αμαξι ομως θα επαιρνα Ισπανικο ή Γερμανικο λογω τουρμπινων και χαμηλων κυβικων.Οσο να ναι τα ζηλευω αυτα τα μικρα διαολακια και το τουρμπο ειναι μη κολλησεις γιατι μετα δυσκολα γυρνας σε ατμοσφαιρα...

 

πανος συμφωνω σε ολα μαζι σου.το να παρει ομως φιατ γιατι εχει φθηνα ανταλλακτικα δεν νομιζω οτι ειναι καλο κριτηριο οσο και αληθεια να ειναι ,που ειναι.αν και ναι μεν ειναι φθηνα αλλα και το πας συχνα.γιατι οπως ειπες δεν ειναι τογιοτα να ξεχναει ποτε παει.

τωρα για τα τουρμπο ειναι αλλη αισθηση.εγω δεν εχω προτιμηση αναμεσα σε ατμοσφαιρα η' τουρμπο.απλα τα τουρμπο ξερω οτι καινε λογω οτι αν τοχεις μπαινεις συχνα στον πειρασμο να το τσιτωσεις.γιαυτο το πηρες αλλωστε:happy:

Link to comment
Share on other sites

Τουρμπο δεν ειναι μονο επιδοσεις,αλλωστε τα περισσοτερα απο αυτα στις ψηλες στροφες κρεμανε.Λιγοι κανουν κοντρες τωρα πια οποτε δεν το παιρνεις γι'αυτο το λογο.

Ειναι η ανεση που σου δινει,που δεν χρειαζεται να κατεβασεις ταχυτητα για να "αρπαξει" το αυτοκινητο,ειναι η ενεργητικη ασφαλεια σε μια προσπεραση,ειναι η ροπη που νιωθεις τη δυναμη.Και τωρα πια ειναι κι αξιοπιστα σε σχεση με το παρελθον.

 

Αν με ρωτησεις προσωπικα δεν θα αγοραζα Ιταλικο ή Γαλλικο αυτοκινητο για τους δικους μου λογους αλλα ειναι καποιοι που τα γουσταρουν οποτε δεν εχω λογο να τους αποτρεψω.

 

Σημερα οπως ειναι τα πραματα καλο ειναι ο φιλος να αγοραζε ή ενα Υβριδικο ή ενα Diesel.Και ψηλα κρατανε τη τιμη μεταπωλησης και πιο εξυπνη κινηση ειναι με τα σημερινα δεδομενα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

αν αναφερεσαι στο ''τσιτωσεις'' που ειπα για το ιδιο πραγμα ενοουσα,για τις ροπες.

 

φυσικα και ο καθενας θα παρει οτι γουσταρει.εγω απλα την εμπειρια μου και την γνωμη μου κατεθεσα ,οπως ολοι,και ειπα τι θα εκανα εγω.ε,δεν μπορω να ειμαι απογοητευμενος και να προτρεψω καποιον να παθει το ιδιο.εαν δεν ειχα εμπειρια θα εκανα αυτο που λες εσυ.

 

ενας λογος παραπανω που το εκανα ειναι γιατι ειναι νεος οδηγος και ιδιοκτητης οποτε δεν εχει γνωση της αγορας.και του παραθετω τα μειονεκτημαα και τα πλεονεκτηματα ωστε εκεινος να αποφασισει.και σαν νεος ναι στο ντιζελ αλλα απο το αμπαρθ στο υβριδικο δεν ειναι και καλη προταση ετσι? θελει γκαζια και ροπες ο φιλος οχι οικονομια στο αλλο ακρο.ειναι νεος και θελει κατι σπορ και δυνατο.το μονο σιγουρο ειναι οτι θαναι τουρμπο.

Link to comment
Share on other sites

Επιδή δεν βλέπω να βγένει άκρη με τα Ιταλικά, να κάνω μια ερώτηση τα Chevrolet αξίζουν ή είναι φόλα ?
Link to comment
Share on other sites

Επιδή δεν βλέπω να βγένει άκρη με τα Ιταλικά, να κάνω μια ερώτηση τα Chevrolet αξίζουν ή είναι φόλα ?

 

Όμορφα δεν είναι (της κατηγορίας που κοιτάς), γρήγορα δεν είναι, όπως και στημένα όπως τα abarth, rs, gti kok....Ποιος ο λόγος;;;;Εκτός και αν βλέπεις άλλη κατηγορία πια...

 

 

Σε ατμοσφαιρικό υπάρχει το swift sport και fiesta sport.

Edited by enigma84
Link to comment
Share on other sites

Όμορφα δεν είναι (της κατηγορίας που κοιτάς), γρήγορα δεν είναι, όπως και στημένα όπως τα abarth, rs, gti kok....Ποιος ο λόγος;;;;Εκτός και αν βλέπεις άλλη κατηγορία πια...

 

 

Σε ατμοσφαιρικό υπάρχει το swift sport και fiesta sport.

 

Το Seat Leon Copa ? Υπάρχει άλλη έκδοση Seat Leon Cupra 1.4 ? Πάντα μιλάμε για καινούργειο. και πόσο θα βγούν ?

Edited by manos20082
Link to comment
Share on other sites

Το Seat Leon Copa ? Υπάρχει άλλη έκδοση Seat Leon Cupra 1.4 ? Πάντα μιλάμε για καινούργειο. και πόσο θα βγούν ?

 

Δες καλύτερα για μια πρώτη γνώμη στο site της κάθε εταιρίας και βασικά πήγαινε στην αντιπροσωπία να δεις τι θα σου πουν εκεί. Το copa βγαίνει κανά 15'αρι αλλά είναι με τον 1,2tsi. Με το 1,4tsi είναι στα 17+.

Link to comment
Share on other sites

Το ξεσκισαμε το θεμα ρε παιδες.. Ειπαμε οκ.

Φιλε μου η καθε σχολη, γερμανικη, ιταλικη, ιαπωνεζικη κλπ προσφερει κατι διαφορετικο. Ειναι στο τι θες. Αποψη μου ειναι οτι η ιταλικη σχολη εχει πολυ ωραια σχεδια, βεβαια πλεον μονο για alfa romeo μπορω να το πω αυτο(απο προσιτα ιταλικα σε απλους θνητους ανθρωπους). Δυστυχως ομως στο θεμα ποιοτητας, αρα και αξιοπιστειας για εμενα ετσι πανε αυτα, μαζι, υστερουν κατα πολυ. Σου μιλαω σαν φιλος 2 παιδιων που κατεχουν ιταλικα.

Σαν κατοχος γερμανικου απο την αλλη αλλζουν αυτα. Μπορει να ειναι πιο συντηριτικοι τα τελευταια χρονια στο σχεδιασμο αλλα η ποιοτητα ειναι αλλη. Στο δικο μου ουτε εναν τριγμο δεν εχω, πιανεις τα πλαστικα και ολα τα υλικα που φοραει επανω και λες "ασε ρε". Που δεν ειναι αμαξι των 20-25.000. Ουτε καν.

Εγω προσωπικα εμεινα εκπληκτος. Ημουν με το φιεστακι μου, το τιμιο(!) και οδηγω συχνα και ιταλικο και πραγματικα βλεπεις διαφορα.

Εαν τα εχεις ζυγισει ολα τοτε πραγματικα πηγαινε σε ιταλικο αφου αυτο γουσταρεις.

Στο λεω απλως επειδη κι εγω ημουν σε αυτη τη φαση καποια στιγμη και επειδη το αυτοκινητο που θα παρεις, πιθανον, να το "παντρευτεις" κιολας για λιγα χρονακια να κοιταξεις να ειναι κατι αξιοπιστο. Αποψη μου, τα ιταλικα δεν ειναι για μακροπροθεσμα.

Απο ιταλικο θα επαιρνα το MITO με τον 1.4 multiair turbo 135 ps. Μην γελιεσαι, δεν ειναι λιγα τα 135 για το συγκεκριμενο αυτοκινητο. Ειναι και τουρμπο και πραγματικα αοφυ θα σου τα δινει απο χαμηλα θα εισαι πραγματικα μια χαρα. Μακαρι φιλε να ειχες λιγα παραπανω να επαιρνες το qv αλλα:rolleyes:.

Απο γερμανικα θα ειχες περισσοτερες επιλογες. Audi A1 1.4 turbo ambition με 122 ps ππου σου βγαινει στα 19,090 με αποσυρση. Το γκολφακι επισης θα ηταν μια επιλογη απλως δεν ξερω ακομα ποσο θα λανσαριστει το 7αρι εδω σητν Ελλαδα. Αμα πηγαινες σε μεταχειρισμενο σιιιγουρα θα μπορουσες και το scirocco. :cool:

Σαν εναλακτικη θα σου προτεινα και το mx5. Πισωκινητο, η αληθεια ειναι οτι μπορει να χρειαζοταν λιγα αλογακια ακομα αλλα ειναι μια χαρα για να μαθεις και να παιξεις και να πηγαινεις με αυτα που θες.

Το θεμα ειναι εαν μπορεις να το συντηρεις, οποιο κι αν διαλεξεις.

Να εισαι προσεκτικος με τα αλογα και με το ποιο αυτοκινητο θα διαλεξεις. Ειναι μεγαλη αποφαση.

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το βρήκα και το ερωτεύτικα :love: είναι το Seat Ibiza Cupra 1400cc / 180HP / 250Nm Turbo :w00t: δεν ξέρω πόσο κάνει αλλά θα πάρω τηλ να μάθω!!! :D Γνωρίζει κανείς πόσο κοστίζει να σου βγάλουν πινακίδες άδεια κυκλοφορίας και τα σχετικά ? (Δηλαδή ποιά είναι πρώτα χρήματα που θα δώσω?):confused:
Link to comment
Share on other sites

:lol: Ετυχε να εχω γνωστο που το εχει σε λευκο χρωμα το κουπρακι. Ωραιο η αληθεια ειναι, αλλα να ξερεις οτι ρουφαει.. Και λαδακι κατεβαζει εαν θυμαμαι καλα.

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

:lol: Ετυχε να εχω γνωστο που το εχει σε λευκο χρωμα το κουπρακι. Ωραιο η αληθεια ειναι, αλλα να ξερεις οτι ρουφαει.. Και λαδακι κατεβαζει εαν θυμαμαι καλα.

 

Δεν πειράζει τα θυσιάζω για 180 άλογα τουρμπίσιο και 1400άρι:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει τα θυσιάζω για 180 άλογα τουρμπίσιο και 1400άρι:lol:

 

Λοιπόν η τιμή του είναι: γύρο στις 20,000€ με τα κλειδιά στο χέρι (με πινακίδες, άδεια, μεταβίβαση και μεταλλικό χρώμα) και θα είναι διαθέσιμο στα μέσα Ιανουαρίου:blink: Η seat θα αρχίσει την παραγωγή του ibiza cupra τέλη βδομάδας Νοεμβρίου για το μοντέλο 2012-2013. Σηκώνει παζάρεμα να το κατεβάσω με λίγη πίεση στα 18000 ?:worry:

 

Υ.Γ.: Λένε οτι υπάρχει και σε στόκ το μοντέλο του 2011 με 19.000€ (πάλι με τα κλειδιά στο χέρι). Νομίζω οτι δεν αξίζει να πάρω το 2011 μοντέλο η κάνω λάθος ?

Edited by manos20082
Link to comment
Share on other sites

Από τη μικρή εμπειρία που έχω με αυτοκίνητα θεωρώ τα ιταλικά μεσαίας κατηγορίας ως μια "φτηνή" λύση...

Αν θες, πάνε στην κατηγορία Volvo V40. Το πιο ασφαλές αυτοκίνητο που κατασκευάστηκε ποτέ!

Μην απαξιώνεις τα μεταχειρισμένα... Ιδίως τα τελευταία δυο (2) χρόνια λόγω τελών κυκλοφορίας και κρίσης, ο κόσμος πουλάει όπως-όπως αυτοκίνητα που με το ζόρι έχουν κλήσει δυο (2) χρόνια ζωής.

Edited by gnikolai
Να μην οξυθούν τα πνεύματα....

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Πριν πάρεις το Cupra μάθε αν έφτιαξαν το πρόβλημα της κατανάλωσης λαδιού που έχει ο ανώτερος γερμανικός κινητήρας του.

 

Υποθέτω βέβαια θα σε ενημερώσουν σχετικά και οι υπόλοιποι χρήστες που ξέρουν τα γερμανικά τόσο καλά.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Από τη μικρή εμπειρία που έχω με αυτοκίνητα θεωρώ τα ιταλικά μεσαίας κατηγορίας ως μια "φτηνή" λύση...

Αν θες, πάνε στην κατηγορία Volvo V40. Το πιο ασφαλές αυτοκίνητο που κατασκευάστηκε ποτέ!

Μην απαξιώνεις τα μεταχειρισμένα... Ιδίως τα τελευταία δυο (2) χρόνια λόγω τελών κυκλοφορίας και κρίσης, ο κόσμος πουλάει όπως-όπως αυτοκίνητα που με το ζόρι έχουν κλήσει δυο (2) χρόνια ζωής.

 

Χμμμ.... Δεν είναι κακή ιδέα το σκέφτηκα πολλές φορές μιας και θα πάρω ότι θέλω σε χαμηλότερη τιμή αλλά φοβάμαι, δεν ξέρω πως το είχε ο παλιός ιδιοκτήτης!!! Από μάντρα ? Εκεί θα το χρεώσουν σχεδόν σαν καινούργιο (και δεν δίνω για καινούργειο κανα 4000€ να έχω το κεφάλι μου ήσυχο?):wacko:

 

Πριν πάρεις το Cupra μάθε αν έφτιαξαν το πρόβλημα της κατανάλωσης λαδιού που έχει ο ανώτερος γερμανικός κινητήρας του.

 

Υποθέτω βέβαια θα σε ενημερώσουν σχετικά και οι υπόλοιποι χρήστες που ξέρουν τα γερμανικά τόσο καλά.

 

Φυσικα θα το ψάξω πρώτα να δώ :cool:

Link to comment
Share on other sites

Επισης πριν καταληξεις στο cupra ρωτα τιμη σερβις της αντιπροσωπειας οσο θα εισαι στην εγγυηση.Τσουζει...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...