Jump to content

Newman N1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά.Θα ήθελα τη βοήθειά σας

Αγόρασα 2 κινητά το Newman N1 και το THL V12 http://www.pandawill.com/thl-v12-dual-core-slim-smart-phone-40-inch-ips-screen-android-40-3g-gps-p68490.html

Το THL V12,δεν έχει ελληνικό μενού,μπορώ να του βάλω τη rom με ελληνικά του Newman N1 που κυκλοφορούν διάφορες?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Καλησπέρα

Καταρχάς ούτε το Newman N1 έχει ελληνικό μενου, εκτός αν το πήρες από etotalk. Επίσης σε καμιά περίπτωση δεν βάζεις rom από άλλη συσκευή έτσι απλά! Τώρα, με λίγη τροποποίηση μπορείς να προσθέσεις ελληνικά, αν σ ενδιαφέρει ενημέρωσέ με με pm.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχει κατεφερει κανενας να περασει παιχνιδια της gameloft?

 

μου λεει δεν ειναι συμβατα. χρησιμοποιει κανεις τροποποιημενο build.prop ?? εβαλα στοιχεια απο το build.prop του htx one s Που εχουν ιδια αναλυση και παλι δεν το δεχτηκε

 

Εγω φιλε μου με αυτο το build παιζω κανονικοτατα games της gameloft

http://dl.dropbox.com/u/30518847/build.rar

Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε μου με αυτο το build παιζω κανονικοτατα games της gameloft

http://dl.dropbox.com/u/30518847/build.rar

 

Καταρχας ευχαριστω

 

Το δοκιμασα το δικο σου build.prop αλλα εχω 2 θεματα:

 

Το βασικο ειναι οτι μου βγαζει αρκετα συχνα οτι η διαδικασια android.process.media εχει τερματιστει

Το δευτερο ειναι κατεβαζει τα απιχνιδια της gameloft αλλα τα γραφικα δεν εχουν παντα textures! δεν περιμενα να το δω ποτε σε κινητο κι ομως συνεβη.

 

 

Θα δοκιμασω να τροποποιησω το δικο μου build.prop παιρνοντας κομματια απο το δικο σου . Βλεπω κι εσυ καποια εκδοση 1.0.9 φορας οποτε περιμενα να μην υπαρχει θεμα... Για να δουμε

 

 

Φοραω την ρομ του gommers 1.0.9 v6 χωρις το mod για τα αναμενα πληκτρα

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως την ιδια εχω περασμενη gommers 1.0.9 v6.Απλα ειχα το ιδιο προβλημα και στο Huawei Ideos 5 που ειχα και ακολουθησα τον ιδιο οδηγο οπως σου παραθετω http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=14450240&postcount=5.

Προσπαθησε να το κανεις edit εσυ

 

Παιζω το NFS MOST WANTED χωρις καποιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Άντε να έρθει με το καλό το κινιτάκι γιατί περιμένω 2 μέρες τώρα :lol: πλάκα κάνω.. 2 μέρες περιμένω αλλά ως που να έρθει θα κάνει κανένα μισό μήνα ακόμη :p ... Πως μπορώ να μάθω που βρίσκεται το δέμα με το κινιτάκι τώρα;; Με ems rates το πείρα..
Link to comment
Share on other sites

Άντε να έρθει με το καλό το κινιτάκι γιατί περιμένω 2 μέρες τώρα :lol: πλάκα κάνω.. 2 μέρες περιμένω αλλά ως που να έρθει θα κάνει κανένα μισό μήνα ακόμη :p ... Πως μπορώ να μάθω που βρίσκεται το δέμα με το κινιτάκι τώρα;; Με ems rates το πείρα..

βαζεις το tracking number εδώ

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως την ιδια εχω περασμενη gommers 1.0.9 v6.Απλα ειχα το ιδιο προβλημα και στο Huawei Ideos 5 που ειχα και ακολουθησα τον ιδιο οδηγο οπως σου παραθετω http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=14450240&postcount=5.

Προσπαθησε να το κανεις edit εσυ

 

Παιζω το NFS MOST WANTED χωρις καποιο προβλημα.

 

Εκανα κατι αλλαγες, κατεβαζει πλεον τα παιχνιδια αλλα ακομα εχω θεμα με τα γραφικα. Μηπως μπορεις να μου στειλεις κι εσυ το δικο σου build.prop Να συγκρινω?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το build.prop είναι μόνο για το NEWMAN Ν1 ή να το δοκιμάσω και στο δικό μου? Έχω αυτό : x825a-mtk6575-ram-1g

Ίδια GPU , και η Cpu είναι με έναν πυρήνα.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω.. Κανε back up το original και δοκιμασε το.Εγω παντως το πηρα απο το προηγουμενο κινητο που ειχα IDEOS X5

και δουλευει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια ξανά. Ερώτηση 1): Η μπαταρία πόσες ώρες βγάζει με κανονική χρήση;

Ερώτηση 2: Όταν λέει στο σάιτ του sao.cn Συμβάν:Αφήνοντας το κέντρο θεραπείας, έστειλε στην Αθήνα,τοποθεσία: Guangzhou κατάσταση: Overseas και Τροχιά: Child Site Null τι ακριβώς εννοεί ;; :confused: Θέλω να πώ σε ποιο ακριβώς στάδιο βρίσκεται η αποστολή από την παραγγελία του n1 μου ;;;

Edited by highrockalelulia
Link to comment
Share on other sites

Γεια ξανά. Ερώτηση 1): Η μπαταρία πόσες ώρες βγάζει με κανονική χρήση;

Ερώτηση 2: Όταν λέει στο σάιτ του sao.cn Συμβάν:Αφήνοντας το κέντρο θεραπείας, έστειλε στην Αθήνα,τοποθεσία: Guangzhou κατάσταση: Overseas και Τροχιά: Child Site Null τι ακριβώς εννοεί ;; :confused: Θέλω να πώ σε ποιο ακριβώς στάδιο βρίσκεται η αποστολή από την παραγγελία του n1 μου ;;;

1) με κανονική χρήση, τι εννοεις; Γενικά βγάζει μια ημέρα.

2) Γύρνα τη γλώσσα στο sao στα αγγλικά να βγάλεις νόημα:p πάντως αφού λέει overseas, έχει φύγει κι ερχεται στην ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα από etotalk με το Etotalk Mod ROM στις 15.01.2013 και το παρέλαβα σήμερα 07.02

Μετά την παραγγελία - και μετά από επίμονες προσπάθειές τους να δεχτώ να μου αποσταλεί με EMS ή DHL λόγω πιθανής αργοπορίας λόγω Κινέζικης Πρωτοχρονιάς - ζήτησα να μου το στείλουν με Singapore Post, όπερ και εγένετο.

Το δέμα έφυγε από SP στις 30.01 και ήρθε σήμερα.

Κανένα πρόβλημα με τελωνεία ή άλλη κόμπλα.

 

Τώρα φορτίζω την μπαταρία και σε κάνα δίωρο θα το βάλω μπρος!

 

Για να ιδούμε...

 

Μήπως γνωρίζει κανείς αν το Ν1 είναι αισθητικό αντίγραφο κάποιου επώνυμου κινητού? π.χ HTC, Moto, κλπ?

Ψάχνομαι να αγοράσω μια καλή θήκη προστασίας. Καμία πρόταση?

 

Ευχαριστώ,

 

Θανάσης

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα από etotalk με το Etotalk Mod ROM στις 15.01.2013 και το παρέλαβα σήμερα 07.02

Μετά την παραγγελία - και μετά από επίμονες προσπάθειές τους να δεχτώ να μου αποσταλεί με EMS ή DHL λόγω πιθανής αργοπορίας λόγω Κινέζικης Πρωτοχρονιάς - ζήτησα να μου το στείλουν με Singapore Post, όπερ και εγένετο.

Το δέμα έφυγε από SP στις 30.01 και ήρθε σήμερα.

Κανένα πρόβλημα με τελωνεία ή άλλη κόμπλα.

 

Τώρα φορτίζω την μπαταρία και σε κάνα δίωρο θα το βάλω μπρος!

 

Για να ιδούμε...

 

Μήπως γνωρίζει κανείς αν το Ν1 είναι αισθητικό αντίγραφο κάποιου επώνυμου κινητού? π.χ HTC, Moto, κλπ?

Ψάχνομαι να αγοράσω μια καλή θήκη προστασίας. Καμία πρόταση?

 

Ευχαριστώ,

 

Θανάσης

Πώς κι άργησαν τόσο πολύ να το στείλουν;;

(υπόψιν πώς εφόσον στάλθηκε ως επιστολή, δεν περνάει ποτέ τελωνείο)

Δεν ήταν φορτισμένες οι μπαταρίες; Κανονικά φορτισμένα τα στέλνουν.

Κι όχι, δεν είναι αντίγραφο κανενός, μόνο από Κίνα θα βρεις θήκες, και πολύ καλές μάλιστα (nikkin, reimax κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Θανάση για του λόγου το αληθές θα ήθελα να μου πεις αν το κινιτό σου ήρθε τελείως αφόρτιστο γιατί και εγώ από εκεί το παράγγειλα με τιν ίδια ρομ στις 3 του μηνός.. Επίσης παίδες με λίγο έρευνα που έκανα στο google για το n1 στο xda forum λένε ότι το κινιτό έχει 2 states στην cpu ένα όταν είναι κλειδωμένο κανονικά με την οθόνη κλειστή το οποίο είναι στα 250 mhz και το άλλο όταν είναι αναμένη ο οθόνη στα 1 ghz γιαυτό και δεν κρατάει πάρα πολύ η μπαταρία του. Όμως αυτό αλλάζει λένε με 1 πρόγραμμα το setcpu .. Τώρα τι γίνεται στα αλήθεια δεν ξέρω όμως αν είναι να τελειώνει η μπαταρία έτσι όπως λένε ίσως κάνω το κολπάκι αυτό και εγώ όταν μου έρθει το κινιτό. ;)
Link to comment
Share on other sites

Θανάση για του λόγου το αληθές θα ήθελα να μου πεις αν το κινιτό σου ήρθε τελείως αφόρτιστο γιατί και εγώ από εκεί το παράγγειλα με τιν ίδια ρομ στις 3 του μηνός.. Επίσης παίδες με λίγο έρευνα που έκανα στο google για το n1 στο xda forum λένε ότι το κινιτό έχει 2 states στην cpu ένα όταν είναι κλειδωμένο κανονικά με την οθόνη κλειστή το οποίο είναι στα 250 mhz και το άλλο όταν είναι αναμένη ο οθόνη στα 1 ghz γιαυτό και δεν κρατάει πάρα πολύ η μπαταρία του. Όμως αυτό αλλάζει λένε με 1 πρόγραμμα το setcpu .. Τώρα τι γίνεται στα αλήθεια δεν ξέρω όμως αν είναι να τελειώνει η μπαταρία έτσι όπως λένε ίσως κάνω το κολπάκι αυτό και εγώ όταν μου έρθει το κινιτό. ;)

Το κινητό τρέχει με governor hydrib, απ τα 250 μέχρι τα 1000MHz ανάλογα τη χρήση που κανεις εκείνη τη στιγμή, χωρίς πρόβλημα. Για ποια rom αναφέρθηκε το πρόβλημα που λες;

Link to comment
Share on other sites

αμα βαλεις την τελευταια ρομ δεν υπαρχει αυτο το προβλημα. Εμενα πλεον μου βγαζει ανετα μια ημερα με νορμαλ χρηση, και 2 ημερες με ελαχιστη χρηση.

 

Για μενα το μονο θεμα που μενει να διορθωθει ειναι η φορτιση που διαρκει περιπου 3,5 ωρες, αν και δεν το βλεπω να διορθωνεται. Πρεπει να υπαρχει περιορισμος λογω hardware

Link to comment
Share on other sites

Gerstavros2 ο τύπος στο xda δεν αναφέρει την ρομ του η τουλάχιστον δεν είδα σε προηγούμενα ποστ του

Dimzan Όταν λες την τελευταία ρομ του ποια ακριβώς εννοείς την οφίσιαλ μήπως;

Link to comment
Share on other sites

[...]

Για μενα το μονο θεμα που μενει να διορθωθει ειναι η φορτιση που διαρκει περιπου 3,5 ωρες, αν και δεν το βλεπω να διορθωνεται. Πρεπει να υπαρχει περιορισμος λογω hardware

:blink:

Πολύ απλά χρησιμοποίησε δυνατότερο φορτιστή

Link to comment
Share on other sites

Καμια σχέση,δεν είναι θέμα φορτιστή αλλα κυκλώματος φόρτισης.με 10w φορτιστή,δηλαδη με δυνατότητα παροχής 2Α ρεύμα πάλι το ίδιο κάνει.Υπερ:μακροζωία στη μπαταρία,κατά:δεν μπορείς μέσα στο μεσημέρι να έχει πλήρη φορτιση

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Gerstavros2 ο τύπος στο xda δεν αναφέρει την ρομ του η τουλάχιστον δεν είδα σε προηγούμενα ποστ του

Dimzan Όταν λες την τελευταία ρομ του ποια ακριβώς εννοείς την οφίσιαλ μήπως;

 

1.0.9 ειναι η τελευταια επισημη, κυκλοφορουν και πολλες παραλλαγες της με διαφορα Mods. Εγω φοραω την 1.0.9 του gommers χωρις το mod για το φως στα κουμπια.

 

:blink:

Πολύ απλά χρησιμοποίησε δυνατότερο φορτιστή

 

ο μαμα φορτιστης ειναι 1 αμπερ και φορτιζει το ιδιο γρηγορα με εναν SE φορτιστη με εξοδο 0.55 αμπερ. Με το προγραμμα battery widget monitor βλεπω οτι το ρευμα φορτισης ειναι σε καθε περιπτωση περιπου 0.45 αμπερ (ή 450mA αν σε βολευει ετσι) οποτε και 2 αμπερ φορτιστη να βαλω παλι υπαρχει αλλου περιορισμος που θα με ριξει στα 0.45 . Μπορω να βαλω και screenshot αμα θες. Δεν εχω ιδεα που στο καλο οφειλεται αυτος ο περιορισμος: θεμα software του κινητο? θεμα hardware του κινητου? θεμα κυκλωματος μπαταριας? Προς το παρον απλα εχω συμβιβαστει με το γεογονος οτι το φορτιζω το βραδυ ....

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Πρώτη φορά ακούω κινητό με κύκλωμα φόρτισης που περιορίζει το ρεύμα τόσο χαμηλά
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!

ειναι νεο μελος, και χρειαζομαι τη βοηθεια σας!

μολις πηρα το Ν1, απο etotalk. ειμαι αρκετα ικανοποιημενη και θα ημουν περισσοτερο αν καποιος με βοηθουσε να λειτουργησει το WI FI. εντοπιζει δικτυο, του δινω κωδικο και κολλαει γραφοντας η οθονη ...."ληψη διευθυνσης IP", και περιμενω λιγα λεπτα, και εμφανιζει " για αποφυγη κακων συνδεσεων ιντερνετ".δεν ξερω τι να κανω! αν καποιος μπορει να με βοηθησει, ας το κανει παρακαλω λεγοντας μου οσο πιο απλα γινεται, αν υπαρχει κατι που μπορω να κανω!

σας ευχαριστω!:)

Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσες να ρωτησεις εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=345959 χωρις να ανοιξεις καινουριο θεμα.

 

 

Πες μας μονο αν το κανει σε ολα τα wifi που προσπαθεις να συνδεθεις για να βγαλουμε ακρη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...