Jump to content

Gmail (ή ποιος θέλει gmail account;)


alfa 156
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος antonis_wrx (26 Ιούν. 2004 , 13:50)

 

σήμερα μόλις μου έδωσαν το πρώτο invitation (ένα μόνο)... όποιος προλάβει με pm όνομα επώνυμο και e-mail (στα αγγλικά)

 

 

Και εγώ σήμερα παρέλαβα το πρώτο μου invitation :)Μη μου στείλετε πμ γιατί είναι κρατημένο από καιρό ... ;)

Ubuntu Linux

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νά'σαι καλά φίλε Bayern7! :D

 

Μήπως σου βρίσκεται κι ένα εισητηριάκι για τον ημιτελικό του EURO? Θα σου ήμουν αιώνια ευγνώμων! :whistle:

 

 

edit: OMG! Με φάγανε στη στροφή! Θα αρκεστώ στο εισητήριο φαίνεται! :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gadgetakias (26 Ιούν. 2004 , 14:51)

 

Νά'σαι καλά φίλε Bayern7! :D

 

Μήπως σου βρίσκεται κι ένα εισητηριάκι για τον ημιτελικό του EURO? Θα σου ήμουν αιώνια ευγνώμων! :whistle:

 

 

edit: OMG! Με φάγανε στη στροφή! Θα αρκεστώ στο εισητήριο φαίνεται! :p

 

 

:p :p to proto invitation pou tha mou erthei ( an den exeis parei mexri tote) tha einai diko sou :)

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου ήρθε. Τι έγινε; Σε όλους έστειλαν από ένα σήμερα ;

Μην στείλετε PM. Το είχα κρατήσει για τους προηγούμενους που δεν πρόλαβαν προχτές :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα μου ήρθε και εμένα το πρώτο invitation. Όποιος θέλει ας μου στείλει PM με το ονοματεπόνυμό του (αγγλικά) και με το email του για να του το στείλω. Πάντως είναι μόνο ένα γι'αυτό όποιος θέλει ας βιαστεί.

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε αρχισαν οι τσιγκουνιες; :) Και εμενα 1 μου εστειλαν σημερα.Οποιος το θελει ας στειλει ΡΜ.
http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

και εγώ το έδωσα το invitation αλλά δεν του δουλεύει σε αυτόν που το έστειλα! λέει ότι το Link δεν είναι valid... ένα Invitation τζάμπα πήγε φαίνεται..
Link to comment
Share on other sites

an to ekane mia fora klik kai de proxwrhse sto na kanei account tote akyrw8hke to link...

egw esteile pantws se 2 se yahoo kai hotmail kai de phge pote...

mh stelnete invites se yahoo kai hotmail...

de paei polles fores giati to vlepoun san BULK spam...

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση : πως προσθέτω μια επαφή στους παραλήπτες όταν φτιάχνω νέο mail...?? :o

πατώντας contacts τα ανοίγει σε μικρό παράθυρο και δεν μπορώ να τα βάλω κάπως μέσα στους παραλήπτες, εκτός βέβαια αν γίνουν copy-paste που δεν βολεύει καθόλου...ααα,και το δεξί κλικ και άνοιγμα σε νέο παράθυρο δεν παίζει εε,..?? :o

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κι απο'δω ό,τι έχετε ευχαρίστηση :D

xourxoulitsos@hotmail.com

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nikos_s3 (27 Ιούν. 2004 , 19:24)

 

ερώτηση : πως προσθέτω μια επαφή στους παραλήπτες όταν φτιάχνω νέο mail...?? :o

πατώντας contacts τα ανοίγει σε μικρό παράθυρο και δεν μπορώ να τα βάλω κάπως μέσα στους παραλήπτες, εκτός βέβαια αν γίνουν copy-paste που δεν βολεύει καθόλου...ααα,και το δεξί κλικ και άνοιγμα σε νέο παράθυρο δεν παίζει εε,..?? :o

 

 

Αν η επαφή είναι ήδη στα contacts σου, όπως λες, τότε όταν στέλνεις email αρκεί να πληκτρολογήσεις στο καταλληλο πεδίο το πρώτο γράμμα του ονόματος αυτού που θέλεις να στείλεις email ή του email του. Έπειτα χρησιμοποιείς τη λειτουργία auto-complete του gmail (περισσότερες πληροφορίες εδώ, από κάτω δηλαδή εμφανίζεται ενα μενού με τους παραλήπτες των οποίων το όνομα/email ξεκινά από το γράμμα που έβαλες. Επιλέγεις αυτόν που θέλεις και πατάς Enter. Και συνεχίζεις έτσι για όσους παραλήπτες θέλεις!

Το δεξί κλικ και άνοιγμα σε νέο παράθυρο, σε μερικά link παίζει, σε άλλα όχι! Αλήθεια που το χρειάστηκες? :O

Ελπίζω να βοήθησα! Keep Gmailing!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος l3ft3r1s (28 Ιούν. 2004 , 04:18)

 

Αν η επαφή είναι ήδη στα contacts σου, όπως λες, τότε όταν στέλνεις email αρκεί να πληκτρολογήσεις στο καταλληλο πεδίο το πρώτο γράμμα του ονόματος αυτού που θέλεις να στείλεις email ή του email του. Έπειτα χρησιμοποιείς τη λειτουργία auto-complete του gmail (περισσότερες πληροφορίες εδώ, από κάτω δηλαδή εμφανίζεται ενα μενού με τους παραλήπτες των οποίων το όνομα/email ξεκινά από το γράμμα που έβαλες. Επιλέγεις αυτόν που θέλεις και πατάς Enter. Και συνεχίζεις έτσι για όσους παραλήπτες θέλεις!

Το δεξί κλικ και άνοιγμα σε νέο παράθυρο, σε μερικά link παίζει, σε άλλα όχι! Αλήθεια που το χρειάστηκες? :O

Ελπίζω να βοήθησα! Keep Gmailing!

 

 

για τις επαφές θα έλεγα ότι δεν είναι καθόλου χρήσιμο αυτό με το πρώτο γράμμα...προτιμώ το σύστημα της hotmail που τις έχεις όλες δίπλα,τις βλέπεις και απλά κλικάρεις σε όποια θες χωρίς να κινδυνεύεις να ξεχάσεις κάποιον...αντίθετα έτσι όπως είναι στο gmail πανεύκολα μπορείς να παραλείψεις κάποιον-κάποιους..:o

το δεξί κλικ σαφέστατα και είναι πολύ χρήσιμο ειδικά αν λαμβάβεις αρκετά mails από φίλους....αντί να ανοίγεις ένα-ένα και ξανά μανά πίσω στο inbox, απλά άνοιγμα όλων σε νέα παράθυρα , και έλεγχος όλων με απλά αριστερά κλικ σε κάθε παράθυρο...εύκολα και γρήγορα...:)

νομίζω και τα δυο θα πρέπει να προστεθούν στο gmail....le'ts see..:o

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο όντως έχεις δίκιο! Χμμμ μια πιο "γύφτικη" μέθοδος είναι να ανοίξεις τα contacts, και αφού αυτά ανοίγουν αυτόματα σε νέο παράθυρο, να τα κάνεις copy-paste! (Συνηθίσαμε βλέπεις με το outllοok τις μικρομαλακής, που και auto-complete έχει για να στείλεις μόνο σε έναν, και το σύστημα με τα κλικ που λες για να το στείλεις σε πολλούς)

 

Δεν ξέρω τις δυνατότητες της java για να προβλέψω ωστόσο αν θα υπάρχει (αν θα υπάρξει ουσιαστικά) η δυνατότητα να κάνουμε κλικ πάνω στα contacts στο νέο παράθυρο και να εισάγονται αυτόματα σε "παλιό" παράθυρο του explorer στο "To:'. Αυτό ας μας το πει κάποιος προγραμματιστής σε java... ΩΣΤΟΣΟ υπάρχει χώρος εκεί δίπλα από το μήνυμα για να βάλουν τις επαθές, αν δεν είναι δυνατό αυτό με το νέο παράθυρο...

 

Όσο για το δεύτερο, εφόσον

 

- σε μια δεδομένη α στιγμή δεν μπορείς να διαβάζεις πάνω από ένα mail ταυτόχρονα και

- φορτώνεται όλη η java στην αρχή, όταν κάνεις login, με αποτέλεσμα οι λειτουργίες από κει και πέρα να ναι ταχύτατες (καμία σύγκριση με τις ταχύτητες του hotmail, μιλώντας πάντα για PSTN)

 

εμένα το παρών σύστημα με έχει βολέψει! Ελπίζω να το συνηθίσεις και εσύ ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jog (28 Ιούν. 2004 , 09:38)

 

Παιδιά και γω θα ήθελα ένα invitation

 

myphonejog@yahoo.gr

 

ή

 

adiminas@yahoo.gr

 

Ευχαριστώ!!! :)

 

 

sent

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...