Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηγαινε με τον root explorer ,systrm ,etc,inid και δες εαν ειναι οι scheduler ,row,bfg.O agni αφηνει το αποτυπωμα της ημερομηνιας της εκδοσης ποιο καιρνουργιας.Ο κερνελ στο ρομ ερχεται με τις δικες μου ρυθμισεις δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα.

 

Μέσα στη διαδρομή: System/etc/init.d δεν υπάρχει scheduler κτλ.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χμμμ εχω καταλαβει τι εχεις κανει περα απο αυτο που λες.Παρε λοιπον μια παλια eclipse μεχρι την εκδοση 5 και το δικο μου ρομ και...βαλτα στην εξωτερικη SD.Ξεκινα κανε ολα τα wipe και φλασαρε την eclipse.Αφου μπει στην επιφανεια εργασιας μπες ξανα recovery κανε wipe και φλασαρε το δικο μου ρομ .Μετα θα εισαι ομορφοπαιδο γαμπρος-γαμπρος:D
Link to comment
Share on other sites

Η ρομ ειναι καλυτερη απο την 26-01. Ειμαστε υποχρεοι ακιςς.

Ευτυχως δεν εβαλες το s pen menu απο το νοτε5 που δεν μου αρεσει. Επισης εβαλες το s finder εκει που πρεπει. Αν γινεται να βαλεις και το προηγουμενο χρωμα στα toggles θα με φτιαξεις τελειως.

Αν αποφασισεις να ασχοληθεις και με το νοτε4 καποια στιγμη, πες μας. Οι ρομ που εχω δει μεχρι τωρα (για το f) δεν με ψηνουν να κανω κι εκει το μεγαλο βημα. Η 5.1.1 στο νοτε4 ειναι σχεδον τελεια. Το μονο που της λειπει ειναι το multiwindow σε ολες τις εφαρμογες, κι οχι σε μερικες μονο. Καμμια ομως καστομ ρομ δεν ειναι τελειως απροβληματιστη. Γι αυτο αν μπορεις, στα ρεπα σου, φτιαξε μας και το νοτε4 οπως μας εφτιαξες και το νοτε2.

Link to comment
Share on other sites

Thanks αλλα δεν εχω Note 4 το εδωσα δυστυχως εχω μονο Note 2 ,S7 edge ,και ενα Note 3 neo αυστραλιανο 1080p 3giga ram. Περιμενω φιλε τον γιγαντα Note 6.ΕΠΙΣΗΣ...μου εστειλε ενας φορουμιτης μηνυμα πως να γινει τα σκιν να ειναι ολοκληρα και οχι κομμενες οι λεξεις.Αυτο ειναι θεμα γραμματοσειρας.Στο ρομ εχω βαλει παρα πολλες.Πηγαινετε βαλτε Droidsans η droidsans bold και θα γινει optimize ολα τα σκιν και οι φρασεις θα ειναι ολοκληρες και γενικα θα παει σφαιρααααα οεοοοοο:D Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Που βρίσκουμε της ρομ.σημερα μετά 2 χρονια ξαναπηρα note 2.αλλα είχε custome ρομ και έκανε μάλλον επαναφορά εργοστασιακή ρυθμίσεων και από τότε δεν ανοίγει.και λέω να περάσω άλλη ρομ.και από ότι βλέπω καλά σχόλια του Άκη.

 

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Άκη ευχαριστώ για την νέα ρομ!Την έβαλα από το πρωί και δεν έχω βρει κάποιο πρόβλημα!!!Πάει καλύτερα από οποιαδήποτε άλλη!!!! 100000000 Ευχαριστώ φίλε!

 

Υ.Γ. Το μόνο που παρατήρησα χωρίς να με ενοχλεί είναι στο μενού των κλήσεων κάτι κινέζικα...(Δες εικόνα) Μπορεί να φταίει ότι έκανα dirty flash με wipe cache/dalvik/internal memory χωρίς wipe τα data....

 

http://s29.postimg.org/ser2cb043/2016_04_12_16_58_22.jpg

Edited by Namgal
Link to comment
Share on other sites

Είναι πιο σμουθ απο αυτήν που ανέβασες χτες?

 

Με ενδιαφέρει να μην έχει λαγκ στα apps...

 

sent from my Galaxy NoteII

 

Ειναι πολυ γρηγορο σε σχεση με το χθεσινο ισως το ποιο γρηγορο tw που εχουμε βαλει ποτε...Τις επομενες μερες:)

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ εχω καταλαβει τι εχεις κανει περα απο αυτο που λες.Παρε λοιπον μια παλια eclipse μεχρι την εκδοση 5 και το δικο μου ρομ και...βαλτα στην εξωτερικη SD.Ξεκινα κανε ολα τα wipe και φλασαρε την eclipse.Αφου μπει στην επιφανεια εργασιας μπες ξανα recovery κανε wipe και φλασαρε το δικο μου ρομ .Μετα θα εισαι ομορφοπαιδο γαμπρος-γαμπρος:D

Είσαι αρχηγός, παιδευόμουν τόσο καιρό και έδωσες τη λύση :D

Η rom είναι ταχύτατη, lag δεν έχω δει αν και πέρασα τις εφαρμογές με restore από το Google Play και το Titanium. Μένει να δω και την μπαταρία.

Ευχαριστούμε και πάλι Άκη. ...

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Βρε και αυτο πετάει, εχω πάθει χοντρόπλακα.....με τα apps να γίνει κάτι....

 

sent from my Galaxy NoteII

 

Ναι βρε αγορι μου περιμενε να δουμε πως λειτουργει το ρομ με τα καινουργια αρχεια.Κανε λιγο υπομονη γιατι περα απο τις αλλαγες που εγιναν ειναι περιπλοκα τα ζητηματα .Ενα αρχειο αλλαζει η τροποποιειται και μπορει να βγαλει προβληματα .Ενα αλλο μπορει να μειωσει τις επιδοσεις ενα αλλο μειωνει την ταχυτητα στο net κτλ.Δεν εχω κανα τιμ με 15 ατομα να φτιαχνουν το ρομ.:D

 

Είσαι αρχηγός, παιδευόμουν τόσο καιρό και έδωσες τη λύση :D

Η rom είναι ταχύτατη, lag δεν έχω δει αν και πέρασα τις εφαρμογές με restore από το Google Play και το Titanium. Μένει να δω και την μπαταρία.

Ευχαριστούμε και πάλι Άκη. ...

 

 

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Τιποτα .:)

Μη ξεχναμε να βαλουμε την γραμματοσειρα που προτεινω( <droidsans> πορτ απο CM S6-Edge) για καλυτερη οπτικη αποδοση και λειτουργικοτητα:rolleyes:

Edited by akiss_
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες ! Κωστη εγω τις μερες που εχω το ρομ παρατηρω σε ολα τα επιπεδα μια χαρα συμπεριφορα αρκετα καλυτερη σε σχεση με τα παλιοτερα ρομ .Και τα αρχεια του S7 που εχουν εγκατασταθει αλλα και τα θεματα δεν εχουν δημιουργησει λειτουργικα προβληματα. Δεν ξερω τι συμβαινει σε σενα.:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα η ρομ του ακιςς τρεχει περιφημα. Απορω ποσο καλυτερα μπορει να παει η καινουργια.

Επειδη την εχουν βαλει αρκετοι τη ρομ και δεν εχει αναφερθει κατι (οχι τοσο σοβαρο σαν του παιδιου παραπανω, αλλα οποιοδηποτε παραπονο), μηπως φταιει κατι αλλο κι οχι η ρομ του ακιςς?

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα η ρομ του ακιςς τρεχει περιφημα. Απορω ποσο καλυτερα μπορει να παει η καινουργια.

Επειδη την εχουν βαλει αρκετοι τη ρομ και δεν εχει αναφερθει κατι (οχι τοσο σοβαρο σαν του παιδιου παραπανω, αλλα οποιοδηποτε παραπονο), μηπως φταιει κατι αλλο κι οχι η ρομ του ακιςς?

 

Εγω οτι εχω παρατηρησει παντως περα απο ελαχιστες μεταφρασεις σε μερικα υπομενου που ειναι κορεατικα δεν βλεπω κατι κακο.Τα fc που δηλωνει ο Κωστας εχω υποψια για τα Google-service.Το κοιταω λοιπον αλλωστε σημερα ειμαι free και θα ανεβασω δυο ρομ .S7 FULL και LITE:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ.Εχω βαλει στο Note II μου την ρομ του Dr Ketan.Την ειχα ενα χρομο και ξαφνικα ενω εχω ενεργοποιημενο το 3g δικτυο το κινητο κολλα ενω μου βγαζει οτι δεν εχω σημα (το στρογγυλο σημα με τη γραμμη) κανει επαννεκινηση μονο του και αρχισει και λειτουργει μονο αν βγαλω την μπαταρια (η οποια οσο κι αν ειναι φορτισμενη πεφτει κατω απο 15% ενω μερικες φορες δειχνει και 1% και θελει παλι φορτιση).Ξαναφλασαρα τη Ρομ και μετα απο 3 μηνες μου δημιουργει το ιδιο προβλημα.Εχει κανεις καποια ιδεα τι φταιει,αν μπορω να το διορθωσω η αν ειναι να παω σε καποια αλλη ρομ?

Η του Ketan μου εκατσε κουτι και δεν ειχε κανενα προβλημα (μεχρι τωρα) ενω με βολεψαν και τα feat του 3αριου.

Καθε βοηθεια η καθε ιδεα δεκτη guys

Link to comment
Share on other sites

Στην Ketan μετά από καιρό άρχισε να χάνεται το σήμα 3g. Πολύ αραιά συνέβαινε χωρίς καμία άλλη επίπτωση. Επανερχόταν μόνο με επανεκίννηση. Για τη μπαταρία δεν είχα παρόμοιο θέμα
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Στην Ketan μετά από καιρό άρχισε να χάνεται το σήμα 3g. Πολύ αραιά συνέβαινε χωρίς καμία άλλη επίπτωση. Επανερχόταν μόνο με επανεκίννηση. Για τη μπαταρία δεν είχα παρόμοιο θέμα

Εμενα κολλαει τελειως το κινητο και πρεπει να βγαλω την μπαταρια για να ερθει στα ισια του.Οταν αρχιζει να συμβαινει μετα γινεται συνεχεια σε μενα.Ανοιγω 3G καθομαι κανενα 5λεπτο και κολλαει.Αλλαξες rom;Γιατι δε μπορω να εχω τετοιο θεμα μιας και χρησιμοποιω πολυ συχνα 3G

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα rom γιατί την βαρέθηκα αλλά και γι' αυτό το κόλλημα. Λόγω δουλειάς πρέπει να παίρνω όλη την ημέρα ειδοποιήσεις. Δοκίμασε μια άλλη rom για να δεις αν δεν το κάνει. Πρότασή μου να μην κάνεις επαναφορά κάποιο backup και μεταφέρεις κάποιο πρόβλημα στη νέα rom. Πάρε τον χρόνο να στήσεις το τηλέφωνο από την αρχή. Edited by pantelos
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξω rom γιατί την βαρέθηκα αλλά και γι' αυτό το κόλλημα. Λόγω δουλειάς πρέπει να παίρνω όλη την ημέρα ειδοποιήσεις. Δοκίμασε μια άλλη rom για να δεις αν δεν το κάνει. Πρότασή μου να μην κάνεις επαναφορά κάποιο backup και μεταφέρεις κάποιο πρόβλημα στη νέα rom. Πάρε τον χρόνο να στήσεις το τηλέφωνο από την αρχή.

 

Κι εγω θα την αλλαξω.απ οτι φαινεται.Υπαρχει καποια καλη προταση,κατι παραπλησειο με του δοκτωρ γιατι απο τοτε που την εβαλα και μου εκατσε κουτι δεν εχω ασχοληθει;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάποια από αυτές του akiss_. Πολλοί είναι ευχαριστημένοι εδώ και θα μπορέσουν να σε βοηθήσουν. Δες στην υπογραφή του για να την κατεβάσεις
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάποια από αυτές του akiss_. Πολλοί είναι ευχαριστημένοι εδώ και θα μπορέσουν να σε βοηθήσουν. Δες στην υπογραφή του για να την κατεβάσεις

 

Σ ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Εγω οτι εχω παρατηρησει παντως περα απο ελαχιστες μεταφρασεις σε μερικα υπομενου που ειναι κορεατικα δεν βλεπω κατι κακο.Τα fc που δηλωνει ο Κωστας εχω υποψια για τα Google-service.Το κοιταω λοιπον αλλωστε σημερα ειμαι free και θα ανεβασω δυο ρομ .S7 FULL και LITE:D

Έχω τη rom από την πρώτη μέρα, δεν έχω κανένα θέμα, μόνο τις μεταφράσεις που λέει ο Άκης και το εξής:

Στα μηνύματα, πατάμε το εικονίδιο για διαγραφή, επιλέγουμε τα μηνύματα που θέλουμε να διαγραφούν, αλλά στη μπάρα εργασίας δεξιά δεν υπάρχει η επιλογή για διαγραφή αλλά εάν πατήσεις στο σημείο που θα έπρεπε να βρίσκεται ,τα μηνύματα διαγράφονται κανονικά.

Ξαναλέω η rom είναι απροβλημάτιστη.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Edited by sb68s

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...