Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγαινε το στο επίσημο service (πχ smartec) και θα σου πούνε αν πρόκειται για μαιμου, που μάλλον είναι. Εκει ρώτησε τους τι μπορείς να κάνεις και αν θα μπορούσαν να στο βεβαιώσουν (μάλλον δεν θα εμπλακούν). Επόμενο βήμα θα μπορούσε να ήταν επίσημη καταγγελία σε Samsung.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά για πιο λόγο αυτός ο χαμος?Υπήρχε πότε νότε 2 με μεντια τεκ τσιπακι...ΤΙΠΟΤΑ άλλο δεν χρειάζεται αυτο φτάνει.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

εδώ και αρκετό καιρό ( πάνω από δύο μήνες )

είμαι με την ρομ του sotmax και μπορώ να πω

ότι είναι απροβλημάτιστη και με πολύ καλή διάρκεια

μπαταρίας . με τρώει το χέρι μου όμως να κάνω μία

αλλάγή . θέλω να περάσω την moon v10 . την έχει

φορέσει κάποιος να μας πει εντυπώσεις ? αξίζει ?

έχει καλή διάρκεια μπαταρίας ? το simplistic μπορεί

να μπει? το θέμα του motomoto ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Περα από τα τσιπάκια κλπ κλπ κανει μπαμ οτι ειναι κλώνος απο τα περιθώρια και ολο το σασι γενικά. Ετσι οπως το βλέπω ειναι μεγαλύτερα απο του original
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, τελικα ειναι κλωνος. Το τσιπακι που φοραει ειναι το ΜΤ6575 της MEDIATEK και απο οτι ειδα, ειναι μονοπυρηνο. Το original NOTE II ειναι τετραπυρηνο κανονικα. Πιστευω οτι μονο αυτο να τους αναφερω φτανει!!!

Η καταγγελια στην SAMSUNG δεν θα βοηθησει, γιατι κυκλοφορουν κανονικα και με το νομο στην αγορα αυτοι οι κλωνοι...

Link to comment
Share on other sites

εδώ και αρκετό καιρό ( πάνω από δύο μήνες )

είμαι με την ρομ του sotmax και μπορώ να πω

ότι είναι απροβλημάτιστη και με πολύ καλή διάρκεια

μπαταρίας . με τρώει το χέρι μου όμως να κάνω μία

αλλάγή . θέλω να περάσω την moon v10 . την έχει

φορέσει κάποιος να μας πει εντυπώσεις ? αξίζει ?

έχει καλή διάρκεια μπαταρίας ? το simplistic μπορεί

να μπει? το θέμα του motomoto ?

 

εγω φιλε την δοκιμασα μολις χθες αλλα κυριως επειδη δεν δουλευε το ξυπνητηρι την εβγαλα αν και θα μου πει καποιος πως δεν ειναι θεμα αυτο μια και θα μπορουσα να κατεβασω απο το μαρκετ αλλα εχω ενα θεματακι αν δεν δουλευουν σωστα,,,αλλωστε με την stock rom root και με κερνελ perseus-apha36 εχω και φοβερη διαρκεια στην μπαταρια με βγαζει 3 μερες με φυσιολογικη χρηση και δουλευουν ολα αψογα !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φοραω την Οmega V18 , υπαρχει πουθενα κανα mod για να βαλουμε το widget καιρου του s4 και το S Health του s4 ? Γνωριζει κανενας τιποτα ?
Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Φοραω την Οmega V18 , υπαρχει πουθενα κανα mod για να βαλουμε το widget καιρου του s4 και το S Health του s4 ? Γνωριζει κανενας τιποτα ?

 

Για δες εδω... για το s health νομιζω δεν εχουν βγαλει mod ακομα...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2354640

Link to comment
Share on other sites

Το περασα απο εδω και λειτουργει κανονικα σε Omega V18 - motomoto00 theme :

http://img706.imageshack.us/img706/9210/v6vz.png

To SHealth δε μπορω να βρω!!!

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, τελικα ειναι κλωνος. Το τσιπακι που φοραει ειναι το ΜΤ6575 της MEDIATEK και απο οτι ειδα, ειναι μονοπυρηνο. Το original NOTE II ειναι τετραπυρηνο κανονικα. Πιστευω οτι μονο αυτο να τους αναφερω φτανει!!!

Η καταγγελια στην SAMSUNG δεν θα βοηθησει, γιατι κυκλοφορουν κανονικα και με το νομο στην αγορα αυτοι οι κλωνοι...

 

Οχι. Εφοσον λεει samsung επανω δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι νομιμο. Το παρακολουθω το θεμα σου τις τελευταιες σελιδες και απλα μπορω να σου πω οτι εχεις μια πανεμορφη επιλογη.

Πας ομορφα και ευγενικα και τους λες οτι η σου δινουν ενα αυθεντικοτατο Ν2 στο κουτι του σφραγισμενο η τους κανεις μηνυση για παραπλανηση καταναλωτικου προιοντος (και καταναλωτη φυσικα λογω στοχου σε φημισμενο προιον)και εμπλεκεις και την samsung στο παιχνιδι.

Αποκλειεται να μην στο δωσουν και μαλιστα δωρεαν και ξεκλειδωτο.....

Μην το αφησεις ετσι αν θες την αποψη μου...

 

 

Επισης απο τις φωτο ειναι μαιμου που σκοτωνει απο χιλιομετρα....φαινεται απο την οψη...

Edited by sotmax
Mobile Phone Technician & android development
Link to comment
Share on other sites

Με την Omega V18 εχει δουλεψει κανενας καποιον αλλον κερνελ εκτος του stock που να δουλευει καλυτερα ?
Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαζω απο το πρωι το adam kernel. Και μου φαινεται καλος.ιδιαιτερα σε μπαταρια..
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Το περασα απο εδω και λειτουργει κανονικα σε Omega V18 - motomoto00 theme :

http://img706.imageshack.us/img706/9210/v6vz.png

To SHealth δε μπορω να βρω!!!

 

Κατεβασα το zip απο xda,ξεκινησα απο cwm ,αλλα πατωντας το next στον aroma δε προχωραει,κολλαει εκει.

Εχω ξαναχρησιμοποιησει τον aroma γιατι φλασαρα την ωμεγα v18.

Εχω κανει wipe cashe και dalvik αλλα τα ιδια.

Χρειαζεται να κανω κατι αλλο;

galaxy note 2....galaxy note 2...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το zip απο xda,ξεκινησα απο cwm ,αλλα πατωντας το next στον aroma δε προχωραει,κολλαει εκει.

Εχω ξαναχρησιμοποιησει τον aroma γιατι φλασαρα την ωμεγα v18.

Εχω κανει wipe cashe και dalvik αλλα τα ιδια.

Χρειαζεται να κανω κατι αλλο;

 

Ποιο zip κατεβασες? Του motomoto00 theme η του weather widget του s4 ?

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Μιλαω για το s4 widget.Εχω δοκιμασει να τοποθετησω το αρχειο και στην εσωτερικη και την εξωτερικη μνημη αλλα συνεχιζει να κολλαει.δε ξερω βεβαια αν θα πρεπει να περιμενω πχ 15-20 λεπτα
galaxy note 2....galaxy note 2...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα

εχω ενα πρωτοφανες προβλημα (μου ετυχε για πρωτη φορα)

φοραω την Revolution v19

εχω εγκαταστησει τα προγραμματα που ειχα καθε φορα.. σε ολες τις rom που φορουσα..

τωρα το προβλημα..

ενω εχω εγκαταστημενα τα προγραμματα

α. αυτα που εχω βαλει στην επιφανεια εργασιας (μερικα, σε καθε επανεκκινηση και αλλα) οταν παταω να ανοιξουν μου λεει οτι το προγραμμα δεν ειναι εγκατεστημενο...

β. αυτα που ειναι μεσα στο συρταρι εφαρμογων μερικα χανονται απο μονα τους αυτοματα....

 

οταν παω να τα εγκαταστησω ξανα μου λεει (αντικατασταση εφαρμογης) (αρα υπαρχει μεσα αλλα δεν φαινεται εικονιδιο) παταω οκ και ξανακανει την εγκατασταση.μετα υπαρχει μεσα στο συρταρι εφαρμογων. οταν κανω μια επανεκκινηση μου εξαφανιζει αλλα....

 

την περασα 2 φορες ξανα την rom αλλα παλι τα ιδια.. επισης αλλαξα ολα σχεδον τα κερνελ αλλα παλι τα ιδια.. εκανα και wipe cach και dalvik cache

ΠΑΡΑΞΕΝΟ αλλα δεν καταλαβαινω τη συμβαινει..

ευχαριστω.

Edited by GTHOM
Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάθει κι εγώ αυτό, δεν θυμάμαι όμως με ποια ρομ, το έλυσα με format system απο recovery αλλά έσβησα τα πάντα από την συσκευή... Μετά ξανά πέρασα την ρομ και έστρωσε....
Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάθει κι εγώ αυτό, δεν θυμάμαι όμως με ποια ρομ, το έλυσα με format system απο recovery αλλά έσβησα τα πάντα από την συσκευή... Μετά ξανά πέρασα την ρομ και έστρωσε....

 

Σταυρε αυτην φορεσες και εσυ??

πολυ παραξενο φιλαρακο.

να εξαφανιζονται ξαφνικα οι εφαρμογες σου και οταν πας να την ξαναπερασεις να σου λεει οτι υπαρχει μεσα... :):):):)

ΣΠΑΣΤΙΚΑ πολυ.

θα βαλω αυτην οταν την ανεβασει το απογευμα..

Coming Soon AmnoSferum_Morphine_Release_&_Xperiaclizator_MOD_X XDMG1

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Η με την Revolution HD ήμουν η με Sotmax γιατί μ αυτές τις δύο παίζω.. Βάλε την άλλη που λες και αν συνεχίζει το πρόβλημα κάνε ένα format system...

Μήπως παίζεις καθόλου με τα dpi;

Link to comment
Share on other sites

Η με την Revolution HD ήμουν η με Sotmax γιατί μ αυτές τις δύο παίζω.. Βάλε την άλλη που λες και αν συνεχίζει το πρόβλημα κάνε ένα format system...

Μήπως παίζεις καθόλου με τα dpi;

 

παλια αλλαζα το dpi αλλα τωρα οχι

ευχαριστω παντως

αν συνεχισει και στην αλλη rom θα κανω format σε ολα..

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

παλια αλλαζα το dpi αλλα τωρα οχι

ευχαριστω παντως

αν συνεχισει και στην αλλη rom θα κανω format σε ολα..

 

Οι εφαρμογες που.σου παρουσιαζουν προβλημα, ειναι paid απο το store? Και μηπως χρησιμοποιεις 2 λογαριασμους στο google play?

Link to comment
Share on other sites

Εχει χρησιμοποιησει κανεις το UCCW απο play store που φτιαχνεις τη δικη σου HomeScreen ?
Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογες που.σου παρουσιαζουν προβλημα, ειναι paid απο το store? Και μηπως χρησιμοποιεις 2 λογαριασμους στο google play?

 

ουτε το ενα ουτε το αλλο φιλαρακο μου.

την ξαναπερασα ξανα κανοντας format system και εστρωσε..

ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

ουτε το ενα ουτε το αλλο φιλαρακο μου.

την ξαναπερασα ξανα κανοντας format system και εστρωσε..

ευχαριστω

 

Οκ... αφου εγινε η δουλεια ολα καλα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...