Jump to content

[ROM] Omega for Samsung Galaxy Note II


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδες, οσοι την εχετε περασει, εχετε δει καθολου να αργει να ανοιξει η οθονη οταν ειναι κλειδωμενο το τηλεφωνο? το ειχα και σε προηγουμενες 4.3 αυτο το θεμα και για αυτο παντα γυρναγα πισω στην v18.

δεν το κανει παντα, καποιες φορες ανοιγει "ακαριαια", καποιες αλλες μπορει να κανει και 10 δευτερολεπτα. :worry::worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 469
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

προσέξτε αυτό το σημείο γιατί σε μένα από εκεί ξεκίνησαν όλα...τώρα ευτυχώς το έσωσα το τηλέφωνο και είμαι με 4.1.2...:(
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για τη νέα ρομ. Δυστυχώς το νότε 3 μοντ δεν συνεργάζεται σωστά.

 

Το samsung keyboard εχει αλλαξει στη 4.3 ; τα γραμματα φαινονται πιο μικρά σε σχέση με την 4.1.2 που είχα πριν.

 

Επίσης και σε μένα αργεί να ανοίξει η οθόνη κλειδωματος

Link to comment
Share on other sites

Στο πληκτρολόγιο δουλεύει η εναλλαγή γλωσσών?

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Η εναλλαγή γλώσσας δουλεύει. Έβαλα για να σΙγουρευτω , ξανα το πληκτρολόγιο Samsung απο omega files αλλα πάλι τα γράμματα είναι μικρα και το πληκτρολόγιο διαφέρει απο το στοκ που είχα
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν δουλεύει η εναλαγή γλώσσας με το στοκ samsung πληκτρολόγιο. Δουλεύει μόνο όταν επιλέγω την λειτουργία αναγνώρισης χαρακτήρων.

 

Η γραμματοσειρά του πληκτρολογίου είναι διαφορετική από τις προηγούμενες Omega.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά η kalagas theme δεν δουλεύει με την 4.3?

 

Επίσης το record το αυτόματο δεν υπάρχει στις ρυθμίσεις πλέον. Υπάρχουν πουθενά αλλού αυτά?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως χρειάζεται να προσθεσεις και τη δεύτερη γλώσσα απο τις ρυθμισεις ,για να γίνεται η εναλλαγή ;

 

Υπάρχει τρόπος να έχουμε το παλιό / όλοίδιο με στοκ πληκτρολόγιο ;

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει να προσθέσω δύο και τρεις γλώσσες και αυτό κάνει τα ίδια.

Την λύση έδωσε το slick keyboard.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας θέλω να σας ρωτήσω κάτι

όταν πείρα την συσκευή έγραφε ότι το Note 3 δέχεται μονο ευρωπαϊκές κάρτες sim..

εγώ ταξιδεύω συχνά στην Asia και έχω ασιατική κάρτα sim.. την τοποθέτησα στο Note 3.. μου έδειξε σήμα με ένα R διπλα.. μου έδειξε τις επαφές που έχω στην sim και μου ήρθε και γραπτό μήνυμα από την ασιατική εταιρία.. αυτό σημαίνει ότι θα μπορώ να to χρησιμοποιώ στην Asia με ασιατική sim..?

Link to comment
Share on other sites

Μεταφερω ενα ποστ απο xda για οποιον ενδιαφερομενο με ομεγκα ρομ για νοτε 3 μοντ.

 

''I flashed this mod here,

http://forum.xda-developers.com/show....php?t=2537186

Flash then wipe cache partition before booting.

When you boot after flashing open TB (or application manager) and wipe data for TW Launcher or the launcher will FC.I only hasd to do it with the Launcher.Boot back to recovery and wipe dalvik and cache partition again.So far I have had 1 or 2 glitches at the beginning but then they stopped and now all is working fine. ''

 

Προσωπικά μ δούλεψε αλλα με προβλήματα

 

 

Edit : δούλεψε αρκετα σωστα όταν έκανα τα παρακάτω. Φλασαρισμα ομεγκα ρομ. Factory reset , wipe cache , wipe dalvik. Reboot πάλι σε recovery ( δεν αφήνουμε να γίνει το πρώτο boot ). Φλασαρισμα νότε 3 mod. Factory reset , wipe cache , wipe dalvik. Πρώτο boot

Edited by souftasuk
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ με omega 19 έχω ένα προβληματάκι στο θέμα της εκφωνησης δηλαδή λέει ποιος περνει τηλέφωνο αλλά μετά λέει κάτι άλλες βλακειες στο καπάκι. Επίσης αυτό που με είχε βολέψει τρομερά ήταν το auto recording που είχα στην 4.1 και δεν υπάρχει στην 4.3

Φυσικά είναι ακόμα η πρώτη έκδοση αλλά ειδικά το θέμα ομιλίας με στεναχωρεί πολύ μιας και έχω πληρώσει κιόλας την ariadne

 

Και έχω μια εντύπωση για την μπαταρία ότι αδειάζει πιο γρήγορα αλλά δεν είμαι σίγουρος ακομα

Edited by jote
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να εγκαταστήσεις το Call Recorder αυτό με το πράσινο εικονίδιο, το οποίο είναι εξαιρετικό και με πολλές δυνατότητες και ρυθμίσεις αυτόματης εγγραφής.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Omega v19 Android 4.3

http://omegadroid.co/samsung-galaxy-note-2-n7100/

 

καλημερα παιδια θελω μια βοηθεια περασα αυτην την νεα ρομ χωρισ φουλ wipe και δεν μου ανοιγει καθολου το wifi στα υπολοιπα δε προσεξα κατι σοβαρο πειτε μ τι μπορω να κανω? νατην ξαναπερασω? δε θελω να τα χασω ολα γιαυτο δεν εκανα φουλ wipe γιατι δε πηρα μπακ απ σας ευχαριστω προκαταβολικα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στο πρώτο post, υπάρχει σύνδεσμος με εφαρμογή που διορθώνει το πρόβλημα με το wiki.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS!!! εχω ενα προβλημα...πηγα να κανω backup στη μνημη του κινητου note 2 μεσω cwm κ δεν είχε πολύ αποθ χώρο μέσα..λίγο πριν το τελος του backup μου γραφει failed backup και απο τοτε μου αναβοσβηνει συνεχως το τηλεφωνο!! ξέρει κανεις πως να το φτιάξω? δεν εχω προηγουμενο backup
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στο πρώτο post, υπάρχει σύνδεσμος με εφαρμογή που διορθώνει το πρόβλημα με το wiki.

 

 

φιλε μου δε καταλαβα που λες μπορεις να μ το βαλεις με λινκ? το περναω παλι με wipe κ αυτο ξερεις αν υπαρχει κανα αλλο μπαγκ? αλλο ενα που ειδα δε ξερω αν ειναι μπαγκ οταν πατας το κεντρικο κουμπι ναδεις ποιες ειναι οι ανοιχτες εφαρμογες οταν το ξαναπατας να σε παει στο κεντρικο μενου εξαφανιζονται κ τα ξαναδειχνει!

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Είναι στο 5ο ποστ οδηγίες εγκατάστασης.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=32251109&postcount=4

 

Το κατεβάζεις το αποθηκεύεις και το περνάς με recovery.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έπαθε το κινητό μου και δεν μπουτάρει.

΄βγαίνει μόνο η μαύρη οθόνη Samsung galaxy note ii και μένει εκεί, δεν κάνει τίποτε άλλο.

Ούτε σε recovery μπορώ να μπω, μόνο σε download mode.

help

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έπαθε το κινητό μου και δεν μπουτάρει.

΄βγαίνει μόνο η μαύρη οθόνη Samsung galaxy note ii και μένει εκεί, δεν κάνει τίποτε άλλο.

Ούτε σε recovery μπορώ να μπω, μόνο σε download mode.

help

 

σε download mode δεν μπαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε download μπαινει.

Δοκίμασα να κάνω από την αρχή την root διαδικασία με ovin, ολοκληρώνεται η διαδικασία γράφει pass στο παραθυράκι του ovin στο pc, αλλά πάλι δεν μπουτάρει.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε download μπαινει.

Δοκίμασα να κάνω από την αρχή την root διαδικασία με ovin, ολοκληρώνεται η διαδικασία γράφει pass στο παραθυράκι του ovin στο pc, αλλά πάλι δεν μπουτάρει.

 

Ποιο root? Fw πρέπει να κατεβάσεις και να το flasaeis με odin

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα για μια μερα τη νεα ρομ.. μου αρεσε εχει εναν αερα ανανεωσης!δυστυχως ειχε μπαγκ με το wifi και δεν προσπαθησα να το βαλω με οντιν και αναγκαστηκα να επιστρεψω στη ν 18 με φουλ wipe γιατι χωρις φουλ κολλουσε στο σημα της ωμεγα.. ελπιζω να βγει ξανα η νεα ρομ κ να απογειωσει την κινηταρα μας χωρις καθολου μπαγκ γιατι με την 18 η μπαταρια δεν παει καλα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...