Jump to content

Motorola RAZR i


Vercetti13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υγ προς Narta η τιμολόγηση του Nexus 4 είναι ειδική περίπτωση από την στιγμή που η ίδια η google έχει δηλώσει ότι τα προϊόντα της θα τα πουλάει με όσο το δυνατόν μικρότερο κέρδος και κοντά στο κόστος - λογικό από την στιγμή που δεν είναι αυτή η κύρια δραστηριότητά της και απλά χρησιμοποιεί τις συσκευές αυτές για να προωθήσει το android - αντίθετα με τη μοτορόλα και τις λοιπές εταιρείες .

 

ΥΓ2 Στο XDA-forum Κάποιος έγραψε ότι έχουν ξεκινήσει να ετοιμάζουν Custon ROM βασισμένη στα ASOP x86 αρχεία της 4.2 που έδωσε στην δημοσιότητα η Google.

 

Ειτε ειναι ειδικη περιπτωση είτε οχι, αυτην την στιγμη ειναι στην αγορα. Ποσως ενδιαφέρει τον καταναλωτη αν η Google χανει λεφτα. Το θεμα ειναι οτι το standard εχει τεθει και πρεπει να γινει προσαρμογη ολων.

 

Εκτιμω απεριοριστα την Motorola σε ποιοτητα κατασκευης και συναρμογη και θεωρω οτι εχει τα καλυτερα υποσυστηματα radio/wifi/bt Αλλα, εξακολουθει να εχει χαλια καμερες (σε ολα τα μοντελα) υποστηριξη για γέλοια (αν και βελτιώνεται) και σχεδιασμο περασμενης 5ετιας. Το RAZR i ειναι εξαιρετικο οσον αφορα το μεγεθος και την ποιοτητα κατασκευης. Αδιαμφισβητητα. Παραμενει ομως ενα πειραμα. Ειμαι σιγουρος οτι θα δοκιμασω ιδιας χειρας τον επερχομενο 2πυρηνο Intel οταν βγει καπου μεσα στο 2013.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 567
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

δεν χρειάζεται να γινόμαστε υπερβολικοί (fastgr) γενικά ο dual_sun προσπαθεί να είναι αντικειμενικός σε κάποια θέματα πχ όπως το μέγεθος του τηλεφώνου, η ποιότητα κατασκευής, η μπαταρία κλπ (θέματα που με αφοράν και μένα), όσο αφορά τον μονοπύρηνο μη ξεχνάμε ότι είναι διαφορετικής αρχιτεκτονικής από ότι όλοι οι υπόλοιποι επεξεργαστές που τρέχουν αυτή τη στιγμή στα υπόλοιπα τηλέφωνα.

 

Αυτή τη στιγμή εγώ μια ολοκληρωμένη άποψη για το chipset αν και έψαξα αρκετά δεν μπόρεσα να βγάλω γενικά είναι ένα μέτριο chipset με επιδόσεις 2 πύρινων, εκεί που χάνει κυρίως φανερά είναι σε κάτι τεστ γραφικών..

τέσπα..

αυτή η τιμή του nexus 4 σε κάνει να το θέλεις και ειδικά όταν ξέρεις ότι θα έχεις υποστήριξη απο την google και όχι όπως εδώ στο razr i που γενικά δεν ξέρουμε και πολλά για τις μελλοντικές του δυνατότητες..

 

Επειδή εγώ είμαι άτομο που το κινητό το θέλω να το κρατήσω και 2 χρόνια αν με βγάλει, με φοβίζει η αγορά του razr γιατί ο επεξεργαστής του είναι ήδη ένα χρόνο στην αγορά, είναι ίσως απο τους λίγους επεξεργαστές που ξεκίνησαν με την gingerbread τώρα πάνε στην jellybean και ίσως αργότερα στην 4.2 αλλά μέχρι πού?

Φίλε μου τις ίδιες ανυσηχίες που έχεις εσύ έχω και γω. Κανείς δεν είπε ότι το κινητό δεν είναι καλό απλά δεν είναι τόσο καλό (τουλάχιστον όπως φαίνεται μέχρι στιγμής) ώστε να δικαιολογεί αυτή την τιμή σύμφωνα με τον ανταγωνισμό. Επίσης δεν μπορεί να συγκριθεί με την υποστήριξη που θα έχουν τα κινητά του ανταγωνισμού (βγάζω εκτός το nexus διότι είναι ασυναγώνιστο σε ότι αφορά την υποστήριξη) μιας και μιλάμε για επεξεργαστή ''πείραμα'' μέχρι στιγμής. Δεν είχα και ούτε έχω τη διάθεση να γίνομαι υπερβολικός (πάντα είμαι αντικειμενικός και λόγω της κοινωνικής μου θέσης) άλλωστε όπως φαίνεται και παραπάνω από αλλού ξεκίνησε η υπερβολή.

Ευχαριστώ!!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Καλό κινητό φαίνεται να είναι για τους λόγους που είπε και ο φίλος κάτοχος.

Εφόσον έκανε και πτώση της τιμής (με τη μια και σε διάστημα 2 εβδομάδων αν δεν κάνω λάθος) από 475 στα 425, θα πέσει και άλλο μέχρι τις γιορτές για όσους δεν βιάζονται.

 

ΠΑΝΤΩΣ αν η ποιότητα του βίντεο είναι αυτή:

(θα μας το επιβεβαιώσει και ο κάτοχος αν είναι έτσι)

τότε εγώ για κινητό την βρίσκω πάρα πολύ καλή!

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να είμαι εκτός θέματος αλλά γιατί υπάρχει τόσο ενδιαφέρον για το i και καθόλου για το Μ? Το i είναι καλύτερο?

 

To M είναι μόνο για την Verizon.

Link to comment
Share on other sites

To M είναι μόνο για την Verizon.

Και σε Ασία θα βγει, δηλαδή Razr M και όχι Droid Razr M.

Δυστυχώς στην Ευρώπη μέχρι στιγμής μας φέρνουν μόνο το Razr i...... :mad: :mad: :mad: :mad:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και σε Ασία θα βγει, δηλαδή Razr M και όχι Droid Razr M.

Δυστυχώς στην Ευρώπη μέχρι στιγμής μας φέρνουν μόνο το Razr i...... :mad: :mad: :mad: :mad:

 

Ίσως και να μην βγει το M στην Ασία αλλά όπως και στην Κίνα να κυκλοφορήσει μια παραλλαγή του Razr I, το Razr I MT788

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

αν και επιφυλακτικος προς το android αυτο το κινητο μου γυαλισε.μεγαλη οθονη με μικρο μεγεθος και καλη μπαταρια ειναι συνδυασμος που σκοτωνει.ξερετε ποσοι υπαρχουν σαν και εμενα που θελουν κορυφαια χαρακτηριστικα με βολικο μεγεθος και δεν υπαρχει τηλεφωνο να τους ικανοποιει?ντε και καλα να κουβαλαμε ολοι παντοφλες στα παντελονια.περιμενα το Htc 8s αλλα αυτο μου φαινετε καλυτερο.περισσοτερο απολα με χαλαει η καμερα.χαθηκε να του βαλουν μια καμερουλα σαν του one s?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αν και επιφυλακτικός προς το android αυτο το κινητο μου γυάλισε, μεγαλη οθονη με μικρο μεγεθος και καλη μπαταρια ειναι συνδυασμος που σκοτωνει. Ξερετε ποσοι υπαρχουν σαν και εμενα που θελουν κορυφαια χαρακτηριστικα με βολικο μεγεθος και δεν υπαρχει τηλεφωνο να τους ικανοποιει?Ντε και καλα να κουβαλαμε ολοι παντοφλες στα παντελονια .Περιμενα το Htc 8s αλλα αυτο μου φαινετε καλυτερο.περισσοτερο απολα με χαλαει η καμερα.χαθηκε να του βαλουν μια καμερουλα σαν του one s?

 

Αυτά ακριβώς είχα και γω στο μυαλό φίλε μου και αποφάσισα να το πάρω και βλέπουμε! Το έκανα παραγγελία, οπότε θα σας πω από την άλλη εβδομάδα αναλυτικές εντυπώσεις!! Τελικά φίλε DuAl_SuN γίναμε 2 στο φόρουμ που το έχουμε ...!!:lol:

Εσείς που θέλετε το Μ, ρίξτε μια ματιά εδώ και μάλλον θα προτιμήσετε το i ...!! (Έχει πέσει στα 420 ευρώ η τιμή στα Σκρουτζομάγαζα που την θεωρώ αρκετά καλή γι' αυτά που προσφέρει , αλλά και για την ποιότητα κατασκευής!)

Link to comment
Share on other sites

Αυτά ακριβώς είχα και γω στο μυαλό φίλε μου και αποφάσισα να το πάρω και βλέπουμε! Το έκανα παραγγελία, οπότε θα σας πω από την άλλη εβδομάδα αναλυτικές εντυπώσεις!! Τελικά φίλε DuAl_SuN γίναμε 2 στο φόρουμ που το έχουμε ...!!:lol:

Εσείς που θέλετε το Μ, ρίξτε μια ματιά εδώ και μάλλον θα προτιμήσετε το i ...!! (Έχει πέσει στα 420 ευρώ η τιμή στα Σκρουτζομάγαζα που την θεωρώ αρκετά καλή γι' αυτά που προσφέρει , αλλά και για την ποιότητα κατασκευής!)

 

Καλορίζικο. Δεν θα το μετανιώσεις . ΈΧει βγει update για την Eu rom και την GB (εγώ έχω την GB). Πραγματικά το πιο ολοκληρωμένο android που είχα μέχρι τώρα από όλες τις απόψεις. Ακόμα και η κάμερα δεν θα σε απογοητεύσει για τις βασικές καθημερινές ανάγκες. Όσο για αυτονομία ... εκεί που το P με την ίδια χρήση το φόρτιζα κάθε 16-18 ώρες , το Razr I το φορτίζω κάθε 30-40 ώρες ανάλογα τη χρήση.

 

Όσο για τα Benchmark ... Σχεδόν σε όλα είναι λίγο πίσω από το τετραπύρηνο One X .... και πάνω απ όλα τα διπύρηνα . (και θεωρείται μονοπύρηνος ο επεξεργαστής του)

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Απο που το αγορασατε παιδια ??? Καλοριζικο . Εχει ακουστει ποτε θα ερθει επισημα ελλαδα ???

 

Στην Ελλάδα μάλλον ποτέ ..., αν γράψεις στο Skroutz : Motorola RAZR i , θα σου βγάλει από το φτηνότερο στο ακριβότερο!

Από Γερμανία τα φέρνουν συνήθως, οπότε έχουν Ευρωπαϊκή εγγύηση που εννοείτε ισχύει και από την Ελληνική Motorola!

Link to comment
Share on other sites

Και το amazon.de σε μια χαρα τιμουλα το δινει. Ετσι κι αλλιως και οι εδω μεταπωλητες απο εξω τα φερνουν:

 

http://www.amazon.de/dp/B009DZJMES?m=A3JWKAKR8XB7XF&tag=idealocom&ascsubtag=6StQYRgV9wUHNkO-L9pYgA

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα πάρει από το Expansys στα 430 και είναι Αγγλικό αλλά η τιμή που έχει το γερμανικό amazon είναι φοβερή. Το προτείνω ανεπιφύλακτα

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Και το amazon.de σε μια χαρα τιμουλα το δινει. Ετσι κι αλλιως και οι εδω μεταπωλητες απο εξω τα φερνουν:

 

http://www.amazon.de/dp/B009DZJMES?m=A3JWKAKR8XB7XF&tag=idealocom&ascsubtag=6StQYRgV9wUHNkO-L9pYgA

 

Έτσι ακριβώς φίλε Γιώργο .., αυτό κάνουν! Αν βάλεις και τα έξοδα αποστολής , θα περάσει το 400ρικο!

Απλά να σου πω τον δικό μου φόβο με τα παραπάνω μαγαζιά.., ενώ είναι 100% αξιόπιστα, τα πληρώνεις με paypal ή πιστωτική και μετά στο φέρνει εδώ ο ταχυδρόμος και το πετάει στην πόρτα σου απ' έξω ή το αφήνει πάνω από το γραμματοκιβώτιό σου , οπότε είναι μια χαρά δωράκι για τον κάθε πακιστανό "φυλλαδιά" (..και Ελληνάρα φυσικά)! Τουλάχιστον από Ελλάδα, στο φέρνουν με αντικαταβολή και είσαι ήσυχος!

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς φίλε Γιώργο .., αυτό κάνουν! Αν βάλεις και τα έξοδα αποστολής , θα περάσει το 400ρικο!

Απλά να σου πω τον δικό μου φόβο με τα παραπάνω μαγαζιά.., ενώ είναι 100% αξιόπιστα, τα πληρώνεις με paypal ή πιστωτική και μετά στο φέρνει εδώ ο ταχυδρόμος και το πετάει στην πόρτα σου απ' έξω ή το αφήνει πάνω από το γραμματοκιβώτιό σου , οπότε είναι μια χαρά δωράκι για τον κάθε πακιστανό "φυλλαδιά" (..και Ελληνάρα φυσικά)! Τουλάχιστον από Ελλάδα, στο φέρνουν με αντικαταβολή και είσαι ήσυχος!

 

Όχι σου έρχεται συστημένο και πας και το παίρνεις από το ταχυδρομείο με δέμα.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Όχι σου έρχεται συστημένο και πας και το παίρνεις από το ταχυδρομείο με δέμα.

 

Δεν ξέρω από το συγκεκριμένο τι παίζει, αλλά εγώ τόσα χρόνια που ψωνίζω από amazon.uk, από το play, από ebay και μερικά άλλα, ΠΑΝΤΑ μου τα φέρνει ο ταχυδρόμος και τα παρατάει εκεί!! Σπάνια βαράει και μια φορά το κουδούνι πριν φύγει!! Τι να πω, ίσως δεν βάζω κάτι σωστά στην παραγγελία!

Ίσως παίζει ρόλο και το ποσό! Αυτά που αγοράζω εγώ κάνουν από 5-150 ευρώ συνήθως! Ίσως για αγορά τηλεφώνου που είναι πολλά παραπάνω το στέλνουν έτσι συστημένο! Αλλά αν δεν είμαι σίγουρος πως είναι έτσι, ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να το διακινδυνέψω!!

Να σου πω φίλε, σχετικά με το ράδιο .., θυμάμαι πως είχες γράψει πως κατέβασες κάποιο apk για να εμφανιστεί η λειτουργία του! Μπορείς να μου δώσεις το link? Αν είναι από "μαγαζάκι" στείλε μου το σε pm !! Ισχύει αυτό που διάβασα κάπου πως αν σου έρθει οποιαδήποτε ειδοποίηση την ώρα που ακούς ράδιο, αυτό κλείνει και πρέπει να κλείσεις μετά την εφαρμογή και να την ανοίξεις για να ξαναδουλέψει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω από το συγκεκριμένο τι παίζει, αλλά εγώ τόσα χρόνια που ψωνίζω από amazon.uk, από το play, από ebay και μερικά άλλα, ΠΑΝΤΑ μου τα φέρνει ο ταχυδρόμος και τα παρατάει εκεί!! Σπάνια βαράει και μια φορά το κουδούνι πριν φύγει!! Τι να πω, ίσως δεν βάζω κάτι σωστά στην παραγγελία!

Ίσως παίζει ρόλο και το ποσό! Αυτά που αγοράζω εγώ κάνουν από 5-150 ευρώ συνήθως! Ίσως για αγορά τηλεφώνου που είναι πολλά παραπάνω το στέλνουν έτσι συστημένο! Αλλά αν δεν είμαι σίγουρος πως είναι έτσι, ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να το διακινδυνέψω!!

Να σου πω φίλε, σχετικά με το ράδιο .., θυμάμαι πως είχες γράψει πως κατέβασες κάποιο apk για να εμφανιστεί η λειτουργία του! Μπορείς να μου δώσεις το link? Αν είναι από "μαγαζάκι" στείλε μου το σε pm !! Ισχύει αυτό που διάβασα κάπου πως αν σου έρθει οποιαδήποτε ειδοποίηση την ώρα που ακούς ράδιο, αυτό κλείνει και πρέπει να κλείσεις μετά την εφαρμογή και να την ανοίξεις για να ξαναδουλέψει?

 

Spirit FM light από το Google Play . Ναι ισχύει , όπως επίσης ισχύει ότι υπάρχει ένα ενοχλητικό φύσημα ενώ ακούς ραδιόφωνο που το χάνεις αν παίξεις λίγο με τις ρυθμίσεις. Γενικά έχει θεματάκια το Radio αλλά μην ξεχνάμε ότι σύμφωνα με την MOtorola ΔΕν έχει ραδιόφωνο το κινητό οπότε μια χαρά .

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το νοκια ν97 μινι κ λεω να το πουλησω για να παρω το μοτορολα. Ειστε ευχαριστημενοι οι κατοχοι?

 

Εγώ ναι. Τώρα δεν ξέρω αν υπάρχει άλλος κάτοχος ακόμα .

 

Μέσα στο Q1 του 2013 θα αναβαθμιστεί σε jelly bean 4.1.2

Edited by DuAl_SuN

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ναι. Τώρα δεν ξέρω αν υπάρχει άλλος κάτοχος ακόμα .

 

Μέσα στο Q1 του 2013 θα αναβαθμιστεί σε jelly bean 4.1.2

 

Θα μπορούσες να μου πείς αν παίρνει standar sim ή micro;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να μου πείς αν παίρνει standar sim ή micro;

Ευχαριστώ!

 

micro- sim

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...