Jump to content

Motorola RAZR i


Vercetti13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συμφωνω!και απο την μανα του το κινητακι ειναι φοβερο,ρουτ κανουν οσοι θελεουν να περασουν αλλη ρομ,αλλα απο οτι ξερω ελαχιστες ρομ υπαρχουν λογο intel επεξεργαστη.

μπορεις να απενεργοποιησεις παντως εφαρμογες συστηματος που δεν χρησιμοποιεις ωστε να απελευθερωσης μνημη ραμ αλλα και να μην βλεπεις αυτες της εφαρμογες στο μενου.ενδεικτικα μερικες που εχω απενεργοποιησει:αναζητηση google(για να απενεργοποιηθει το πλαισιο αναζητησεις απο την οθονη εκκινησης),βιβλια google play(εκτος και αν διαβαζεις βιβλια στο κινητο),chrome(πρωσοπικα χρησιμοποιω Opera οποτε μου ειναι αχρηστο),gmail(απλα δεν βλεπω mail στο κινητο),guide me(συμβουλες για αρχαριους ...),κυκλοι(χρησιμο αλλα πιανει πολυ μνημη),swype(αχρηστο με το κινητο σε landscape γραφεις ταχυτερα).

πηγενε ρυθμισεις-εφαρμογες και κυλισε αριστερα εκει που λεει Ολα,πατα την εφαρμογη που δεν θες και πατα Απενεργ/ση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 567
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εχθες παρατηρησα οτι εχει χαθει το auto focus απο την λειτουργια της καμερας του κινητου με αποτελεσμα ολες οι φωτογραφιες που τραβηξα να ειναι θολες.Εκανα και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων χωρις αποτελεσμα.Εχει συμβει σε κανενα σας αυτη η δυσλειτουργια?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αγαπητοί φίλοι αγόρασα πρόσφατα (ΙΟΥΝΙΟΣ 2014) το Motorola XT 890 i RAZR με έκδοση ANDROID 4.1.2.

Εγκατέστησα το VIBER 4.3.3 απο το play store και δυστυχώς όταν προσπαθώ να ηχογραφήσω animated message το πρόγραμμα κρασάρει.Σημειωτέον ότι τις πρώτες ημέρες έπαιζε κανονικά.

Έχω κάνει απεγκατάσταση VIBER και επαναφορά συσκευής αλλά πάλι τα ίδια.Ευχαριστώ

Edited by billygr2014
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδια το κινητο παει σφαιρα δεν κολλαει πουθενα.

 

Οποιος το θελει ας μου στειλει ΡΜ να του το δωσω σε ξεφτιλα τιμη σαν καινουργιο.

Πηρα το moto x.

Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

ειχαν στηλει δικιμαστικες εκδοσεις kitKat σε κεντρα αναβαθμισεων αλλα της απεσυραν γιατι βρεθηκε ενα κενο ασφαλειας :(:mad:.

παλι στο περιμενε,θελω την αναβαθμηση γιατι τι κινητο συνεχεια θελει καθαρισμα η ram μενει με 150-200mb κενη και σερνεται...

 

ετσι μου ρχεραι να παρω το moto E που εχει την kitkat απευθειας και θα παρει και το android L...:p

Link to comment
Share on other sites

Αν δωθει με την αναβαθμιση η δυνατοτητα αποθηκευσης εφαρμογων στην καρτα sd τοτε το κινητο ειναι ανετα για 1,5 χρονο ακομα..
MOTOROLA MILESTONE,MOTOROLA RAZR i,MOTOROLA MOTO X 2nd gen,ONEPLUS 6
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα . Μόλις έλαβα από την Motorola (motorolafeedbacknetwork@motorola.com) ένα Mail στο οποίο με ενημέρωνε ότι με έχουν επιλέξει να δοκιμάσω κάτι (This invitation is not going to everyone. We are reaching out to you because we have an exclusive testing opportunity for select RAZR i owners. This opportunity is first come first serve.) Ακολουθώντας ένα Mail , συμπλήρωσα τα στοιχεία μου , ένα ερωτηματολόγιο, τα στοιχεία του κινητού μου και τι Firmware φοραω

 

Νομίζω ότι πλησιάζει η Beta test φάση της 4.4

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

κανενα νεο μετα την συμπληρωση αυτης της φορμας εχεις φιλε?
MOTOROLA MILESTONE,MOTOROLA RAZR i,MOTOROLA MOTO X 2nd gen,ONEPLUS 6
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σήμερα μου έστειλαν κωδικούς και μπήκα στο Private forum της μοτορόλα για το Kit Kat 4.4 Razr I update feedback

Σε Αμερική και καναδά έχει τρέξει το Update . Ευρώπη θα μας το στείλουν OTA αύριο και μεθαύριο.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

όχι . δυστυχώς την στέλνουν σε συγκεκριμένα IMEI Κάθε μέρα .... Πολλοί δεν έχουμε πάρει ακόμα την αναβάθμιση

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμενα IMEI απο αυτους που εχουν συμπληρωση την φορμα που ελεγες η θα την παρουμε και εμεις συντομα? Θελω πολυ να δω την συμπεριφορα του κινητου με 4.4
MOTOROLA MILESTONE,MOTOROLA RAZR i,MOTOROLA MOTO X 2nd gen,ONEPLUS 6
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Από ότι έχω διαβάσει στη Βραζιλία έχει αρχίσει να κυκλοφορεί.

Στην Ευρώπη έχει διαρρευσει η αναβάθμιση σε beta όμως μορφή.

Επίσης πριν κανένα μηνα κάπου αναφέρθηκε τέλος Νοεμβρίου με αρχές Δεκεμβρίου.

Αυτά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάνω στο εικονίδιο των μηνυμάτων εμφανίστηκε ένα ποτοκαλί σηματάκι με τον αριθμό 1.

Έσβησα μηνύματα, έψαξα παντού αλλά δεν βρήκα τι είναι.

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το εχει rootarei κανεις το κινητο? εντυπωσεις , ποια ROM και παιζει κανενας καλο guide για τη διαδικασια?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Και μετά από 9 σχεδόν μήνες φαίνεται ότι η αναμονή φτάνει στο τέλος της.

Η Motorola ανακοίνωσε τη διάθεση της αναβάθμισης σε kitkat και στο android-hilfe.de αναφέρεται ότι εμφανίστηκε σε συσκευές.

Edited by jotz
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οταν παω στο system updates μου εμφανιζει το εξης system updates is not available without a motorola service account

would you like to setup an account now ?

δεν το εχω rootαρει το κινητο..η να ξεκλειδωσω οτιδηποτε...το ιδιο ισχυει για ολους?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...