Jump to content

Motorola RAZR i


Vercetti13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια δυο σημαντικα θεματα.

 

1)το πρωτο και σημαντικοτερο, παω να εγκαταστησω καποια apps σε εξωτερικη 32bg class 10 microSD αλλα δε μου παιζουν μετα.

μετα κατεβασα το app2sd για να μεταφερω καποια μεγαλα GPS progs oπως sygic αλλα μου λεει "η συσκευη δεν διαθετει εξωτερικη μνημη ή η εξωτερικη μνημη ειναι προσωμειωμενη". τι συμβαινει???

 

2)το δευτερο,οταν συνδεω το τηλεφωνο στον υπολογιστη ,πως κανω ασφαλη αποσυνδεση για να το βγαλω?δε βλεπω πουθενα κατι και απλα τραβαω το καλωδιο.

Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 567
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

παιδια δυο σημαντικα θεματα.

 

1)το πρωτο και σημαντικοτερο, παω να εγκαταστησω καποια apps σε εξωτερικη 32bg class 10 microSD αλλα δε μου παιζουν μετα.

μετα κατεβασα το app2sd για να μεταφερω καποια μεγαλα GPS progs oπως sygic αλλα μου λεει "η συσκευη δεν διαθετει εξωτερικη μνημη ή η εξωτερικη μνημη ειναι προσωμειωμενη". τι συμβαινει???

 

2)το δευτερο,οταν συνδεω το τηλεφωνο στον υπολογιστη ,πως κανω ασφαλη αποσυνδεση για να το βγαλω?δε βλεπω πουθενα κατι και απλα τραβαω το καλωδιο.

 

1ον) Μήπως δεν αναγνωρίζει την κάρτα σου ? Εμένα με 16gb class 10 Kingston όλα είναι κομπλέ και δεν χρειάζομαι καν το app2sd

 

2ον ) Απλά βγάλε πρώτα το καλώδιο από το κινητό - δεν έχω βρει άλλη λύση

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

οταν παω στο τηλεφωνο ρυθμισεις->χωρος αποθηκευσης φαινεται πρωτα η εσωτερικη μνημη του κινητου οπου φαινεται με διαφορα χρωματα ποσο χωρο εχει συνολικα,ποσο χωρο τρωνε οιεγαρμοφες,οι εικονες,βιντεο κτλ

και αποκατω δειχνει γκριζαρισμενα τον συνολικο χωρο της εξωτερικης καρτας μνημης και τον διαθεσιμο.

Μηπως το οτι ειναι γκριζαρισμενα σημαινει κατι?ετσι ειναι και σενα?

παντως φωτος και βιντεος που τραβαω αποθυκευονται κανονικα στην εξωτερικη καρτα μνημης.

Edited by Hamurabi
Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

Για να περάσω ελληνικά πληκτρολόγιο περνάω απευθείας πχ SwiftKey 3 ή πρώτα θέλει morelocale ?

 

Έχει κανονικά Ελληνικό πληκτρολόγιο

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό μάλιστα...!!!!!!! του πάει πολύ το λευκό.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

dualsun, αν μπορεις σε παρακαλω απαντησε στο απο πανω για τη καρτα μνημης γιατι με καει.

ευχαριστω πολυ

 

Έχεις δίκιο... δεν βρίσκω πλέον την επιλογή για μεταφορά στην κάρτα SD παρόλο που τα παιχνίδια μου έχουν μεταφερθεί στην κάρτα !!!

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα το go sms.

γινεται να απεγκαταστησω το sms προγραμμα πουχε μεσα το κινητο?

εντωμεταξυ με χαλαει που στο εργοστασιακο προγραμμα οταν εχω μηνυμα εδειχνε και τον αριθμο "1" πανω στο εικονιδιο του προγραμματος ενω στο go sms δεν δειχνει κατι στο εικονιδιο του παρα μονο πανω στον πινακα ειδοποιησεων ενα "+".

 

τελος στα τρια κυκλακια πουχει στην οθονη το μεγαλο το πρωτο δειχνει την ωρα και οταν ειχα μηνυμα και το μηνυμα. αλλα δειχνει το μηνυμα μεσω του εργοστασιακου προγραμματος,γινεται να το κανω να το δειχνει μεσω του go sms?

Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με αφορμη την 1η καλη τουμπα πουφαγε το κινητακι μου σημερα,ευτυχως τη γλυτωσε με μικρους μωλωπες, αμα χτυπα ξυλο παθει κατι το κινητο μας που το παμε για σερβις?
Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έρχετε ένας θείος μου από Αμερική σε λίγες μέρες και ήθελα να του πω να μου φέρει ένα κινητό.

 

Σε πρώτη φάση δοκιμάσαμε για Nexus 4 αλλά είναι εξαντλημένο. Ξέρει κανείς τι γίνεται με το Μοτορόλα M και το i ? Το i υπάρχει στην Αμερική? Μπορεί να μου βρεί το m εύκολα? Είναι κλειδωμένο? Σόρυ για τις άπειρες απορίες απλά θέλω να εκμεταλευτώ την διαφορά δολαρίου-ευρώ και να πάρω ένα καλό κινητό..

 

Όποιος μπορεί να με καθοδηγήσει λίγο με οποιαδήποτε πρόταση θα του ήμουν ευγνώμων..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έρχετε ένας θείος μου από Αμερική σε λίγες μέρες και ήθελα να του πω να μου φέρει ένα κινητό.

 

Σε πρώτη φάση δοκιμάσαμε για Nexus 4 αλλά είναι εξαντλημένο. Ξέρει κανείς τι γίνεται με το Μοτορόλα M και το i ? Το i υπάρχει στην Αμερική? Μπορεί να μου βρεί το m εύκολα? Είναι κλειδωμένο? Σόρυ για τις άπειρες απορίες απλά θέλω να εκμεταλευτώ την διαφορά δολαρίου-ευρώ και να πάρω ένα καλό κινητό..

 

Όποιος μπορεί να με καθοδηγήσει λίγο με οποιαδήποτε πρόταση θα του ήμουν ευγνώμων..

Ξέχνα οποιοδήποτε Motorola από Αμερική.

Το γιατί μπορείς να το βρεις ψάχνοντας, απλά επειδή είδα ότι θέλεις απάντηση άμεσα σου απάντησα για να σε σώσω.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ξέχνα οποιοδήποτε Motorola από Αμερική.

Το γιατί μπορείς να το βρεις ψάχνοντας, απλά επειδή είδα ότι θέλεις απάντηση άμεσα σου απάντησα για να σε σώσω.

 

ok θα το ψάξω! έχεις να προτείνεις κάτι άλλο που να μπορεί να μου φέρει και να αξίζει?

ευχαριστώ πάντως για την άμεση απάντηση...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη το keyboard του εχει ποπυ στενα κουμπια εχετε να προτεινετε καποιο καλυτερο?

 

Έχεις δίκιο... δεν βρίσκω πλέον την επιλογή για μεταφορά στην κάρτα SD παρόλο που τα παιχνίδια μου έχουν μεταφερθεί στην κάρτα !!!

 

Τελικα φιλε μου μπορεσες να περασεις στην εξωτερικη καρτα μνημης εφαρμογες? Ακομα δε βρηκα τροπο...

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

Τελικα φιλε μου μπορεσες να περασεις στην εξωτερικη καρτα μνημης εφαρμογες? Ακομα δε βρηκα τροπο...

 

Δεν είναι τόσο εύκολο φίλε μου! Πρέπει να "πειράξεις" το κινητό....!!!

Δες εδώ ..... , και εδώ!!!

*Να ξέρεις πως χάνεις την εγγύηση με τον παραπάνω τρόπο!

Θα σου πρότεινα να κάνεις λίγη υπομονή και να περιμένεις την Jelly Bean που είναι κοντά, μπας και κάνει καμιά έκπληξη η moto και αυξήσει τα 5GB που έχει αφήσει ελεύθερα για εφαρμογές!

Εγώ προσωπικά, του έχω βάλει καμιά 200ρια εφαρμογές και παιχνίδια και έχω ακόμα ελεύθερο χώρο !! Σε γενικές γραμμές και φυσικά μετά από τόσο καιρό που το έχω, χαλαρά μπορώ να πω ότι είναι το καλύτερο κινητό που έχει περάσει από τα χέρια μου! Είμαι σίγουρος πως με την JB θ' απογειωθεί !!:)

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Ξέχνα οποιοδήποτε Motorola από Αμερική.

Το γιατί μπορείς να το βρεις ψάχνοντας, απλά επειδή είδα ότι θέλεις απάντηση άμεσα σου απάντησα για να σε σώσω.

 

Κοιτα την υπογραφη μου. Atrix HD or bust :p

 

 

Nexus 4 or nothing!

 

Και AT&T (μονο!) Optimus G ή Droid DNA ή Atrix HD. Εξαιρετικες συσκευες, λειτουργουν σε GSM (το Optimus και το Atrix HD θελoyn απλα ενα ξεκλειδωμα απο ebay) και σε σχετικα καλες τιμες :)

Edited by narta

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το συγκρινα με iphone 4 και 4s και τα τσακισε και τα δυο.

Ενω ολοι αρχικα μου λεγανε οτι κακως πηρα motorola και οχι iphone τελικα ξενερωσανε με το αποτελεσμα του τεστ.

Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

Για συγνώμη παιδιά. Δηλ. Δεν μπορεί να στείλει SMS με 160 ΚΕΦΑΛΑΙΟΥΣ ελληνικούς χαρακτήρες; Λείπουν κάποια γράμματα;

 

Handcent sms or go sms.

 

Καλημέρα

 

Σε μικρά γράμματα ΔΕΝ τα στέλνει καμία εφαρμογή αν δεν κάνω λάθος. Κατέβασε το handsent sms και ενεργοποίησε την υποστήριξη για Ελληνική γλώσσα στο κείμενο των μηνυμάτων και θα μπορείς να στέλνεις κανονικά μηνύματα με ελληνικούς χαρακτήρες / 160 μέσω του Handsent.

 

Αυτό συμβαίνει σε ΟΛΑ τα Android που ΔΕΝ έχουν firmware τροποποιημένο για την Ελλάδα . Και το Razr I ΔΕΝ έχει τέτοιο firmware γιατί ΔΕΝ έχει κυκλοφορήσει για Ελλάδα ή Βαλκάνια ακόμα (και πιθανόν δεν πρόκειται).

 

Είναι κάτι απολύτως φυσιολογικό και δεν χρειάζεται να τρελαίνεστε, ενώ θα έπρεπε να το περιμένετε αφού αγοράζετε κινητό από το εξωτερικό.

 

Αν χρησιμοποιείτε το ελληνικό πληκτρολόγιο swype που υπάρχει ως επιλογή, γράφετε κανονικά μηνύματα με 160 χαρακτήρες.

 

Edit "τρωει" τουλαχιστον το σ, αλλα οχι παντα... Εβαλα το handcent κι εγω...

Edited by keras
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να το πάρω (πουλώντας το Xperia T που πήρα με την επιδότηση).

Τελευταία αμφιβολία. Έγραψε κάποιος στο XDA ότι το GPS δε δουλεύει καλά. Έχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο στις βόλτες σας;

Το GPS είναι η Νο2 λειτουργία για εμένα μετά το browsing και δε θέλω να είναι άχρηστο.

 

 

Edit: βλέπω πάντως ότι υποστηρίζει HD Voice. :)

Edited by lewton

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει ΆΨΟΓΑ ... (με το Navigon το χρησιμοποιώ)!!

Για δώσε link με το τόπικ που λένε για τα προβλήματα! Ομολογώ πως δεν το ήξερα! Ίσως ήταν τίποτα πρώτες φουρνιές προβληματικές, τι να πω! Βέβαια μην σε πάρουμε στο λαιμό μας και μετά μας βρίζεις!! :p Εδώ που τα λέμε όμως, μπορεί να πάρεις και iPhone και να σου βγει φόλα το gps... τυχερά είναι αυτά!!:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει ΆΨΟΓΑ ... (με το Navigon το χρησιμοποιώ)!!

Για δώσε link με το τόπικ που λένε για τα προβλήματα! Ομολογώ πως δεν το ήξερα! Ίσως ήταν τίποτα πρώτες φουρνιές προβληματικές, τι να πω! Βέβαια μην σε πάρουμε στο λαιμό μας και μετά μας βρίζεις!! :p Εδώ που τα λέμε όμως, μπορεί να πάρεις και iPhone και να σου βγει φόλα το gps... τυχερά είναι αυτά!!:ninja:

Έδωσα link. :p

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2071827

 

Thanks για το feedback πάντως.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...