Jump to content

Διαδικασία rooting όλων των συσκευών της σειράς NXT


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραια, σε περιπτωση που θελω να το κανω unroot γινεται ? Η θα εχουμε τραβηγματα με την εγγυηση ?

Updated to v4 - On many requests i added a unroot option

 

Απο την εκδοση 4 και μετα....

Ναι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 76
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα.

Εχω το Xperia P και προσπαθω να το rootαρω...

Κατεβασα το λινκ και απο εδω αλλα και απο τους xda (εδω κατεβαινει το 3 και στους xda κατεβαινει το 15....)

Ενω ακολουθω ολη την διαδικασια και εκτελω το run me but ως διαχειρηστης (εχω windows 7 ) το rooting δεν πετυχαινει....

Μου βγαζει το παρακατω....

http://prntscr.com/k0fta

 

Αυτο γινοταν και στο xperia tipo που προσπαθουσα την περασμενη εβδομαδα...Εχει κανεις καμια λυση???

 

Τελικα τα καταφερα......Δεν θελει εκτελεση ως διαχειρηστης στα windows 7 .....κανονικα διπλο κλικ....και θελει το λινκ που δινουν οι xda ....

 

Σε ποιά έκδοση έκανες το root; Στην προηγούμενη 6.1.Β.0.544 ή στην τελευταία 6.1.1.Β.1.54;

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιά έκδοση έκανες το root; Στην προηγούμενη 6.1.Β.0.544 ή στην τελευταία 6.1.1.Β.1.54;

 

Στην 6.1.Β.0.544.....Οταν περασα το νεο update χαθηκε και το root !!!!!!!! Ακομα δεν εχω δοκιμασει για νεο rootαρισμα ;)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανένας να ρουτάρει την 6.1.1.Β.1.54?

 

Ναι, το έκανα με τη διαδικασία που περιέγραψα εδώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ναι, το έκανα με τη διαδικασία που περιέγραψα εδώ

 

μπορεις μηπως να γινεις πιο συγκεκριμενος? πως επεστρεψες στην έκδοση .544?

εχω το xperia go εδω και 2 μερες και ειναι το 1ο μου ανδροειδες και δεν το πολυκατεχω...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ευχαριστουμε πολυ.Μια ερωτηση εγω εχω branded Cosmote Xperia t Ics,και το εκανα ρουτ..Τωρα πως μπορω να αφαιρεσω τα αρχικα λογοτυπα που εχει η συσκευη οταν ανοιγει κ οταν κλεινει?Ευχαριστω για οποια βοηθεια... Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...

εχει κανει κανενας root το xperua u??εχω ξεκλειδωσει το bootloader κι οταν ξεκιναω την διαδικασια συμφωνα με τις οδηγιες μετα την εντολη root me και επαναφορα μου βγαζει η εξωτερικη μνημη usb δεν λειτουργει κανονικα αποσυνδεστε και ξανα συνδεστε. πως να γινει αυτο εφοσον οι μνημες ειναι ενσωματωμενες στο κινητο .?????

ευχαριστω ...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...

εχει κανει κανενας root το xperua u??εχω ξεκλειδωσει το bootloader κι οταν ξεκιναω την διαδικασια συμφωνα με τις οδηγιες μετα την εντολη root me και επαναφορα μου βγαζει η εξωτερικη μνημη usb δεν λειτουργει κανονικα αποσυνδεστε και ξανα συνδεστε. πως να γινει αυτο εφοσον οι μνημες ειναι ενσωματωμενες στο κινητο .?????

ευχαριστω ...

 

ακριβως το ιδιο μου κανει και μενα σε xperia go με 6.1.1.Β.1.54 και ροοτ δεν γινεται...το εχει κανει κανεις? εγω δεν εχω ξεκλειδωσει bootloader...

Edited by stavroskar7
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω ενα Xperia t,υπάρχει κάποιο one click root που να μην χρειάζεται εντολές cmd?καποιο που να επιλέγω την έκδοση και να τρέχει αυτόματα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν κάνεις κάτι λάθος. Ο τρόπος του bin4ry δουλεύει μόνο στην έκδοση .10 και όχι στην .54

Για την 54 υπάρχει άλλος τρόπος με φλασαρισμα kernels. Πάνε στην κατηγορία sole και στο 1ο post θα βρεις ότι χρειαστείς

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ειμαι κατοχος του xperia sole και θελω να κανω root το κινητο για να μπορω να μεταφερω να τα application στην εξωτερικη sd καρτα μνημης αλλα δεν γινεται root το κινητο...

Εκανα την διαδικασια ακριβως οπως λεει στο αρχικο post και προσπαθησα αλλους πολους τροπους αλλα δεν γινεται root το κινητο μου...Εψαξα λιγο σε διαφορα forum οπως και εδω και λενε οτι φτεει το kernel επειδη ειναι η εκδοση που τελειωνη .54 Και ετσι κατεβασα και το flashtool και που κανει φλασαρη το kernel στο κινητο αλλα δεν πετυχενει μου βγαζει error fail... :(

Καμια βοηθεια ?

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος του xperia sole και θελω να κανω root το κινητο για να μπορω να μεταφερω να τα application στην εξωτερικη sd καρτα μνημης αλλα δεν γινεται root το κινητο...

Εκανα την διαδικασια ακριβως οπως λεει στο αρχικο post και προσπαθησα αλλους πολους τροπους αλλα δεν γινεται root το κινητο μου...Εψαξα λιγο σε διαφορα forum οπως και εδω και λενε οτι φτεει το kernel επειδη ειναι η εκδοση που τελειωνη .54 Και ετσι κατεβασα και το flashtool και που κανει φλασαρη το kernel στο κινητο αλλα δεν πετυχενει μου βγαζει error fail... :(

Καμια βοηθεια ?

 

Στο φάκελο c:/flashtool που έχει δημιουργηθεί στον υπολογιστή σου θα πας εκεί, θα ανοίξεις και θα βρεις ένα φάκελο που λέγεται drivers τον ανοίγεις και εκτελείς το exe αρχείο που θα δεις. Βρες και κάνε εγκατάσταση τους drivers για το τηλ σου, λογικά θα είσαι εντάξει.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω τοση ωρα αλα μου βγαζει error type 3 ξερει κανεις γιατι? εχω την τελευταια αναβαθμιση σε .140 στο xperia T... Edited by hercules11
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω τοση ωρα αλα μου βγαζει error type 3 ξερει κανεις γιατι? εχω την τελευταια αναβαθμιση σε .140 στο xperia T...

Τι προσπαθείς να κάνεις, και σου βγάζει error.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Τι προσπαθείς να κάνεις, και σου βγάζει error.

 

να το ροοταρω...το ειχα κανει μια χαρα....μετα εκανα την αναβαθμιση στην .140 και τωρα δεν κανει με τν καμμια...εκανα και απαναφορα μεσω του seus και τωρα ειμαι ενα βημα πριν το σπασω απ τ νευρα μου :p

Link to comment
Share on other sites

να το ροοταρω...το ειχα κανει μια χαρα....μετα εκανα την αναβαθμιση στην .140 και τωρα δεν κανει με τν καμμια...εκανα και απαναφορα μεσω του seus και τωρα ειμαι ενα βημα πριν το σπασω απ τ νευρα μου :p

 

Απο που κατέβασες το αρχείο για root, είναι το σωστό;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Απο που κατέβασες το αρχείο για root, είναι το σωστό;

 

το σωστο ειναι γιατι αναφερει οτι ροοταρει την .140...bin4ry v28 και V29 τιποτα απο τα δυο δεν το καταφερνει!

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα κι εγω σε xperia u με android 2.3.7 αλλα οπως φαινετε ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ....

 

Μηπως πρεπει να εγκαταστησουμε κατι αλλο πρωτα ρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα κι εγω σε xperia u με android 2.3.7 αλλα οπως φαινετε ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ....

 

Μηπως πρεπει να εγκαταστησουμε κατι αλλο πρωτα ρε παιδια?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886460

 

απ'οτι λεει εδω ο δημηουργος του πρεπει να εισαι στην ice cream sandwich...

Link to comment
Share on other sites

Και αν δεν είσαι τι κάνεις;

 

Εμένα από ota που το τσέκαρα δεν του βγάζει νεότερη έκδοση από την 2.3.7.

 

Μιλάω πάντα για επίσημες rom και Όχι για custom rom.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΎ.

Link to comment
Share on other sites

Και αν δεν είσαι τι κάνεις;

 

Εμένα από ota που το τσέκαρα δεν του βγάζει νεότερη έκδοση από την 2.3.7.

 

Μιλάω πάντα για επίσημες rom και Όχι για custom rom.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΎ.

λογικα θα μπορεις να το αναβαθμισεις μεσω του Sony Update Service http://www.sonymobile.com/gb/tools/update-service/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...