Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε DSL over PSTN μπορεί κάποιος να είναι στο internet και να τηλεφωνεί ταυτόχρονα???? τι άλλες διαφορές έχει το DSL over PSTN με το DSL over ISDN???

 

Ευχαριστώ και συγνώμη αν έχει απαντηθεί κάπου αλλού..., αλλά δεν βρήκα κάπου σαφή απάντηση...

Το DSL παίζει ανεξάρτητα της γραμμής σου οπότε είσαι στο internet και έχεις και τηλέφωνο όπως είχες (είτε 1 γραμμή στο psnt ή 2 στο isdn).
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλιστα.

Απο ότι κατάλαβα έχεις γραμμή αορίστου χρόνου απο ΟΤΕ.

Καταρχάς ΔΕΝ χρειάζεται να κόψεις τη γραμμή σου. Απλά δεσμέυσαι για ένα εξάμηνο και έχεις τις τιμές του Conn-x.

Προς το παρών οι τιμές αυτές (22.50/28.50/47.50 για 384/512/1024 αντίστοιχα) ισχύουν μέχρι 15/5 αλλά το κόβω να παίρνει παράταση.

 

Η διακοπή της γραμμής πραγματοποιείται σε 2-12 μέρες.

Μια καινούρια ενεργοποίηση παίρνει πάνω κάτω 10-15 μέρες.

 

 

αυτό με ενδιαφέρει βασικά...

Και πάλι μου ερχεται πιο φθηνα. Αν πάρω 512 ας πουμε , θα πληρωνω 28.5 , ενώ τωρα πληρώνω

 

31.2 (διμηνια μεν) αλλα πληρωνω και provider κάθε μήνα... στα 384...

 

Οποτε αν μπορει να αλλαξει κατι , θα ηταν βολικό για μένα.

Πληροφορίες θέλω περισσότερες ... :)

 

Το κουτι ομως το αγοραζω κανονικα , ετσι ?

:X
Link to comment
Share on other sites

0)Δεν αγοράζεις κανένα πακέτο

1)Πληκτρολογείς 134

2)Γεια σας θέλω να μπώ στο 6μηνο πακέτο για τάδε ταχύτητα

3)Σε 2-3 μέρες έρχεται με courrier η σύμβαση για να υπογράψεις, και τα στοιχεία σύνδεσης της otenet.

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγινε ενα μπέρδεμα στο όλο πράγμα. Στις 8/3/2006 με πηραν απο το 134 κ μου προτειναν το Connx με 22,5 ευρώ/μήνα. Έδωσα στοιχεια για ενεργοποιηση τηλεφωνικά κ μου είπαν θα ξαναπάρουν τηλ για να μου στειλουν το μοντεμ. Περασαν 2 μήνες και μόλις σήμερα 5/5/2006 με πήραν στο κινητο και μου ανακοινωσαν οτι ενεργοποιηθηκε η dsl γραμμη. Το κακό είναι οτι αφου δεν επερναν τοσο καιρο τηλ ,νομιζα οτι με εγραφαν στα παλια τους τα παππουτσια και πριν απο 10 μερες αγορασα το on dsl kit της οτενετ στην οποια εστειλα τα δικαιολογιτικα για ενεργοποιηση. Τωρα εστειλα παλι φαξ στην οτενετ να μην λαβουν υποψιν την αιτηση ενεργοποιησης και αν γινεται επιστροφή χρηματων. Λετε να δεχτούν? ή θα πληρώνω 2 συνδρομές ?:( ειναι σαν να πήρα 2 πακετα.
Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανο ειναι οτι την πατησες. Εκανες 12μηνο me to ondsl γιατι εαν ναι τοτε την πατησες σιγουρα εαν οχι ε!! τοτε μικρο το κακο πληρωνεις ή μαλλον ηδη πληρωσες για τους 2+2 μηνες (ή ποσο ειναι τωρα η προσφορα) και thats all no more.

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Exo kanei 12mino alla den exei energopoiithei i ypiresia. Mono ta xartia ekana. H otenet tha kanei aitisi ston OTE alla tha dei oti yparxei idi energopoiimeni grammi dsl k etsi kai allios den mporei na proxorisei ti diadikasia. Gi ayto esteila grigora fax gia na diakopsoun tin energopoiisi. Pira to kentro tis otenet k o ipalilos mou eipe na steilw fax na diakopsw tin energopoiisi tou on dsl kit. etsi kai alios k me Connx i otenet einai paroxeas. den xanoun kai tipota.
Link to comment
Share on other sites

Ean mou poun den ginetai tipota tote diakoptw to connx opws mou eipe o ypallilos, opou i diakopi thelei 12 ergasimes, kai meta prepei na ksanaperimeno kana 2mino. xese mesa..... empleksa. ftaio kai go alla ftaine k oi otetzides. 2 mines meta energopoiisan to connx.
Link to comment
Share on other sites

αυτό με ενδιαφέρει βασικά...

Και πάλι μου ερχεται πιο φθηνα. Αν πάρω 512 ας πουμε , θα πληρωνω 28.5 , ενώ τωρα πληρώνω

 

31.2 (διμηνια μεν) αλλα πληρωνω και provider κάθε μήνα... στα 384...

 

Οποτε αν μπορει να αλλαξει κατι , θα ηταν βολικό για μένα.

Πληροφορίες θέλω περισσότερες ... :)

 

Το κουτι ομως το αγοραζω κανονικα , ετσι ?

 

Οπως σου ειπαν και τα παιδια, δεδομενης της τωρινης σου καταστασης, το μονο που θελει για να εχεις τις τιμες του connx (οποτεδηποτε θες εσυ) ειναι να παρεις ενα τηλεφωνο στο 134 και να μπεις οτι θες να μπεις στο πακετο του προπληρωμενου Connx. Η γραμμη σου δεν θα διακοπει καθολου, απλα δεν θα διακιουσαι εκπτωση 15 ευρω στον εξοπλισμο (modem) και τα φιλτρα/splitters. Αλλα προφανως δεν σε ενδιαφερει γιατι τα εχεις ηδη. ;) :)

 

Το μονο - θεωρητικο - προβλημα ειναι η προσφορα του προπληρωμενου 6μηνου ληγει στις 15 Μαιου, αλλα προφανως θα υπαρξει καποια αλλη ή θα συνεχιστει η ιδια, μιας και μονο τα προπληρωμενα προωθει ο ΟΤΕ. ;) Οποτε δεν χρειαζεται να δεσμευτεις απο τωρα αγοραζοντας καποιο, ποσο μαλλον οταν δεν γνωριζεις αν θα μπορεις να το ενεργοποιησεις οποτε θες εσυ με τις τωρινες τιμες (πιθανολογω οτι μπορεις μεν να το αγορασεις τωρα και να το ενεργοποιησεις οποτε θες, αλλα με τις εκαστοτε τιμες που ισχυουν)

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα φταινε οι οτετζηδες αλλα ψιλοφταις και εσυ γιατι ενω ειχες ηδη μια αιτηση χωρις να ρωτησεις για την τυχη της εκανες αλλη αιτηση για ondsl. Παντως το να "ξεμπλεξεις" τοσο ευκολα μου φαινεται λιγο δυσκολο (για Ελλαδα παντα) αν και στο ευχομαι. Οσο για το οτι ειναι ιδιος ο παροχος εχεις δικιο αλλα στην ουσια αλλο το connx allo to ondsl διαφορετικοι διαχειριστες ιδιος παρονομαστης ειναι.

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

To xero oti ftaiw. Pira tilefono to kentro exipiretisis tis otenet gia na diakopsw k mou eipane na tous steilw aitisi diakopis se 12 ergasimes meres apo tin imera pou ekana aitisi gia to on dsl kit. k tote tha me paroun na mou pws tha epistrepsw pisw to paketo me ton exoplismo kai na parw ta lefta pisw. eipa oti ekana 12mini simvasi k eipe oti den iprxei provlima. Gantemis eimai. gia mia bdomada egine olokliro mperdema
Link to comment
Share on other sites

Παντως εαν εισαι τοσο τυχερος και σου δωσουν πισω λεφτα και σου κανουν και διακοπη συμβολαιου θελω να μου πεις 5 νουμερα + 1 για να τα παιξω Joker:) :D

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Tώρα μπορείς ΠΑΝΤΑ,

 

"Με μία κάρτα Υα! των €3 να μιλάς 60 λεπτά προς τα σταθερά Ελλάδας, Αγγλίας, Γερμανίας, Ιταλίας, Πολωνίας και Ρωσίας και προς τα κινητά και σταθερά σε ΗΠΑ και Καναδά ", ανεξάρτητα προσφοράς.

 

Η τελική χρέωση προς τους παραπάνω προορισμούς συνεχίζει να είναι €0,05/λεπτό, συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 19% και του 10% δωρεάν χρόνου ομιλίας και ισχύει όλες τις ώρες και ημέρες της εβδομάδας.

 

Από τις παραπάνω χρεώσεις εξαιρούνται οι αριθμοί που αρχίζουν από +4470, +7501, +7502, +7503 και +7505_

 

Επιτελους βαζουν τελος στις "προσφορες" και γινονται μονιμες οι τιμες. Ας ακολουθησουν και οι αλλες....:happy: Η talktalk πλεον αναφερει και αυτη οτι οι τιμες ισχυουν "απο" και οχι μεχρι την ταδε ημερομηνια.

Link to comment
Share on other sites

to 12mino isxiei otan energopoithei to ondsl kit. ego eimai sti diadikasia aitisewn akoma. an itan energopoiimeno kai ithela na to diakopsw tote tha plirona 20.5*12mines=246euro alla mallon ti glitono. oso gia ta tixera paixnidia tou opap ekei kai an eimai gantemis. sto stoihima 4-5 fores piga tameio edo k 6 xronia
Link to comment
Share on other sites

Φίλτρα θα βρείς μόνο σε OTEShop.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra > S23 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > S3 Classic > Samsung Galaxy Watch4 Classic

Link to comment
Share on other sites

Εχει και με 5 ευρω παλι απο οτεshop και ειναι αρκετα αξιοπιστα θα ελεγα. Βασικα μονο εκει ειχα βρει οταν εψαχνα για να βαλω σε αλλο μερος για 2η συσκευη.
Link to comment
Share on other sites

Εχει και με 5 ευρω παλι απο οτεshop και ειναι αρκετα αξιοπιστα θα ελεγα. Βασικα μονο εκει ειχα βρει οταν εψαχνα για να βαλω σε αλλο μερος για 2η συσκευη.

στα κεντρικά της forthnet που αγόρασα το in a box, αγόρασα extra φίλτρα. Νομίζω ότι είχαν 2,5 ευρώ το ένα. Αν και πάει πολύς καιρός από τότε.

"Αν Α είναι επιτυχία, τότε A = X + Y + Z

X είναι δουλειά.

Υ είναι παιχνίδι.

Ζ είναι να κρατάς το στόμα σου κλειστό." - Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Καλως ήρθες στο φόρουμ. :)

Αν θες κάνε την ερώτησή σου στο παρακάτω thread,ίσως πάρεις περισσότερες απαντήσεις απο ότι εδώ.

 

Βοήθεια σε εργασίες

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δύο προβλήματα....

 

 

α) Δεν δουλέυει στο Mozilla το copy (παλιά μου δούλευε). *Δεν φταίει η σελίδα.

 

β) Κάνω εκπομπή radio από το pc μου μέσα από το winamp. Γίνεται όμως να φορτώσω τραγούδια σε ένα host χώρο που έχω, και να βγαίνει η εκπομπή απο εκεί ωστε να είμαι online συνέχεια.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

εχω το speedtuch 530 και θελω να το κανω να ανοιγει και να κλεινει μαζι μετο pc.......γινετε αυτο????

πως μπορω να το κανω????

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...