Jump to content

I'm fine thanks!!!


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατι..."σαν" μηνυμα; Μου θυμιζει το μηνυμα υποδοχης που εχουν (προ)εγκατεστημενο οι -νεας τεχνολογιας καρτες sim, που εμφανιζουν για 3δευτερολεπτα το μηνυμα "How are you?" σε καθε ανοιγμα της συσκευης.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aggelopas (13 Ιούν. 2004 , 20:48)

 

Iparhei to edit....!!!

 

Προφανώς και υπάρχει το edit, αλλά πως θα αυξήσουμε και τα μηνύματα; (εις βάρος πάντα των υπολοίπων χρηστών :mad: ) Δεν είναι η πρώτη φορά που το κάνει!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος evripidis (13 Ιούν. 2004 , 19:38)

 

Prin 5' skaei kati san minima sto kinito den polikatalava giati eixa k sms adiavasto kai elege kati gia sim card pataw apodoxh kai mou grafei: "how are you?"

ti itan ayto pali? :wacko:

 

 

Υποθέτω ότι έχεις nokia, οπότε πήγαινε στις ρυθμίσεις τηλεφώνου και στην "επιβεβαίωση ενεργειών υπηρεσιών SIM" άλλαξε τη ρύθμιση και βάλε το αντίθετο από αυτό που έχεις, πιθανότατα δεν θα σου ξανασυμβεί... :)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Petros the Great (14 Ιούν. 2004 , 01:28)

 

Υποθέτω ότι έχεις nokia, οπότε πήγαινε στις ρυθμίσεις τηλεφώνου και στην "επιβεβαίωση ενεργειών υπηρεσιών SIM" άλλαξε τη ρύθμιση και βάλε το αντίθετο από αυτό που έχεις, πιθανότατα δεν θα σου ξανασυμβεί... :)

 

Είχα με επιβεβέωση τώρα έβαλα χωρίς.. Ευχαριστώ αλλα δεν κατάλαβα τι ήταν αυτό..

 

'Οχι το κινητό δεν εκανε Restart σιγουρα. Ενα 6510 ειναι και δεν μου κανει ποτέ τέτοια..

 

Λοιπόν όποτε πάω στο χώριο μου στην υπάτη, λίγο εξω απο τη λαμία, συμβένουν τα πιο περίεργα πράγματα κάποια μέρα θα σας πώ την πιο περιεργη ιστορία που εχω ζησει με το κινητό μου, για 3 συνεχόμενα χρόνια πάντα την ιδια μερα..

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά 6510 το κάνουν αυτό, όπως και πολλά 2100 και κάποια 6210 και 6310...

Για πες την ιστορία, για πες :)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

λέγοντας για τις sim cards της vf είναι τόσο δύσκολο να τις αναβαθμίσουν OTA έτσι ώστε τα νούμερα των υπηρεσίων που καλούνται από το vodafone menu/CU menu να είναι τα καινούργια? (έχουν αλλάξει εδώ και ένα χρόνο...)... Στην ούσια μεγάλο μέρος το επίλογων του μενού αυτού έχει αχρηστευθεί με αυτόν τον τρόπο!
Link to comment
Share on other sites

Πάνε 4-5 χρόνια απο την 1η φορά, παραμονή πρωτοχρονιάς νατανε κατα τις 10 το βράδυ βγαινω μια βολτίτσα μεχρι το καφέ του χωριού, ένα έχουμε, παρέα με τον ξαδερφό μου για να κανονίσουμε την αφτερ νιου γιαρ φάσι πώς και τι με τα άλλα παιδιά και όλα τα σχετικά..

 

Και οι δυο ειχαμε βοντα cu.

 

Κάποια στιγμή στο καφέ που βρισκόμουνα παίρνω το 4ψήφιο νουμεράκι να ακόυσω το υπόλοιπο αξίας συνδιαλέξεων γιατι ήθελα να κάνω ενα δυο τηλεφωνάκια λογο της ημέρας για χρόνια πολλά, να ξεμπερδέυω πριν την αλλαγή του χρόνου γιατί μετα ξέρεται όλοι τι γίνεται με τις γραμμές, παίρνω λοιπόν το νουμεράκι και έκανε πώς μιλάει ή με πέταγε έξω δεν θυμάμαι και καλά, μια δύο τίποτα, δεν μπορούσα να ακόυσω το υπόλοιπο, ο ξαδερφος μου τα ίδια ακριβώς..

 

Ηξερα βεβαια οτι δεν είχα πολύ παραπάνω απο 1 ευρώ (δραχμές τότε..). Παω να πάρω τηλ. έπερνε κανονικά, κανω ενα τηλέφωνο 2,3,4,5.... να μιλάω ώρα και να μην τελειώνει η κάρτα με τίποτα! ο ξαδερφός μου τα ίδια..

 

Πάω σπιτι για την αλλαγή του χρόνου το λέω και στον αδερφό μου που έιχε και αυτός cu, το λοιπόν τηλέφωνα φουλ και οι τρείς, όλους τους θυμηθήκαμε! για 10+ ώρες είμασταν στα τηλέφωνα, ωσπου κάποια στιγμή βαρεθήκαμε.

 

Το μεσημεράκι της αλλης μέρας ολά επανήλθαν και στο λογαριασμο είχα και τα λεφτά που είχα απο πρίν.

 

Την επόμενη χρονιά το ιδιο σκηνικό και οι τρείς στο ιδιο μέρος παραμονή πρωτοχρονιάς λέει ο ξαδερφός μου σε κάποια φάση, λέτε? παιρνει να ακουσει το υπόλοιπο τα ιδια πάλι και δώστου τηλέφωνα την 3η χρονια πλέον δεν είχε ενδιαφέρον ήταν στανταρ!

 

Εχω 2 χρόνια να κάνω πρωτοχρονιά στο χωριό μου και δεν ξέρω αν συμβαίνει ακόμα.. :D

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (PtG@myqnet.gr: Nokia3200/1.0 () Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

To idio synevei se ola ta cu thn proth evdomada tou 2001 kai se mena alla kai se olous tous gnostous mou pou eixan cu! Gia MIA OLOKLHRH EVDOMADA free thlefona an kai hthele 4-5 prospatheies gia na vgalei grammh! Akomh kai ta astika thlefonhmata mou ta ekana apo to cu!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Aχ τι μου θυμήσατε τώρα...

Ένδοξες εποχές...

Πρωτοχρονιά του 2001 ήταν όλη τη μέρα και περίπου μέχρι τις 2-3 του Γενάρη όλα τζαμπέ, το τι ώρες μίλησα δε λέγεται...

φυσικά όλα τα αστικά τηλεφωνήματα τα έκανα από κινητό όπως και τα διεθνή προς Αμερική σε συγγενείς...

περασμένες εποχές αλλά γλυκές όταν τις θυμάσαι!!!

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...