Jump to content

Ξεκλείδωμα συσκευών από δίκτυο


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nokia 6600 slide απο Αγγλια

imei 351954030195658

κλειδωμενο στο δικτυο της 3 απο αγγλια μπορει να βοηθησει καποιος?

thanks

It's Nice To Be Important But It's More Important To Be Nice
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 358
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορουσες απλα να πεις οτι δεν γινεται να το κανεις home alone αλλα χρειαζεται εξοπλισμο και να πας σε καποιο καταστημα η στο 9voloto με δεν 3ερω και εγω ποσα €.Τωρα με εκανες και διαβασα 12 σελιδες απο το 2003 και τι καταλαβα,οτι απλα δεν γινεται.Ευχαριστω παντος για τη βοηθεια
It's Nice To Be Important But It's More Important To Be Nice
Link to comment
Share on other sites

Sorry είμαι λίγο ψιλοάσχετος!!Τι είναι ο κωδικός ξεκλειδώματος δικτύου??:worry:

 

Κάποιος να μου εξηγήσει???

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδια Έχω φέρει από το εξωτερικό ένα Νοκια Ν86 δικτυο orange

Πως μπορώ να το ξεκλειδώσω ως προς το δίκτυο?

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε λιγο τα προηγουμενα ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2393657#post2393657

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το φόρουμ ως καινούριος... Ελπίζω να μην γράφω σε λάθος thread... :O

 

Πήρα ένα Nokia 5310 XpressMusic από Αγγλία από Vodafone και είναι κλειδωμένο.

Δοκίμασα κάτι κωδικούς που βρήκα online, αλλά κανένας δεν λειτούργησε και έτσι ξεπέρασα λογικά τις 5 προσπάθειες...

Εξακολουθεί να με αφήνει να βάλω κωδικό, απλά όταν πατάω ok μου γράφει "cannot undo restriction".

 

Επομένως πλέον μπορώ μόνο με καλώδιο??

Αυτό γίνεται μόνο σε καμιά Nokia επί πληρωμή ή μπορώ να βρω κανένα software και να κάνω τη δουλειά μου συνδέοντάς το κινητό με USB??

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει από αγγλία ένα 6700 το οποίο είμαι σίγουρος ότι δε μπορείτε να ξεκλειδώσετε.Αν κάποιος έχει λύση ας απαντήσει.Υπόψιν το κινητό είναι κλειδωμένο στο δίκτυο 3 της αγγλίας.
Link to comment
Share on other sites

Yπαρχουν καρτες sim που ειναι για αυτη την δουλεια. Απο οσο θυμαμαι κοστιζουν περιπου στα 30 € για αυτο αναφερω λιγο παραπανω να διαβασετε ολο το θεμα :rolleyes:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχουν καρτες sim που ειναι για αυτη την δουλεια. Απο οσο θυμαμαι κοστιζουν περιπου στα 30 € για αυτο αναφερω λιγο παραπανω να διαβασετε ολο το θεμα :rolleyes:

 

Ποιος είναι ο αριθμός αυτού του ποστ που γράφεις για την κάρτα sim που κοστίζει 30ε περίπου?

Έννοιεις ότι υπάρχουν κάρτες sim που ξεκλειδώνουν το δίκτυο??

Εγώ όπως έχω γράψει έχω το Ν86 κλειδωμένο και ακόμα δεν έχω καταλάβει αν ξεκλειδώνει η όχι και αν το πηρα αδικα.

Οι πόλοι λένε όχι δεν ξεκλειδώνει ,κάποιοι λένε ναι ,άλλοι δεν απαντάνε καθόλου και τελικά δεν ξέρουμε τι γίνετε.

Edited by kerk74
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πάρτε ενα UFS ******** Μαζί με ενα MX key ******** για να ξεκλειδώνετε τα BB5 κινητά σας. Μην ξεχάσετε να αγοράσετε και το ανάλογο καλώδιο. Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η ανάρτηση λινκ προς παράνομο υλικό !
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σε ολους.Απ`οτι ειδα ολοι λενε μονο για nokia.Εμενα ο μικρος κλειδωσε ενα samsung S3600.Υο ΙΜΕΙ ειναι 356538 02 072225 /1.Μηπως γινεται κατι?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα

 

Εχω ενα NOKIA N81 που ενω εχω Q η πρόσβαση του νετ(wap κλπ) ειναι κλειδωμένη στην vodafone..Μηπως ξέρετε πως μπορώ να το ξεκλειδώσω???

 

Ευχαριστώ πολύ

(Αν υπάρχει ιδιο θέμα παρακαλώ στείλτε μου το link και διαγράψτε αυτο το θέμα)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Εχω ενα NOKIA N81 που ενω εχω Q η πρόσβαση του νετ(wap κλπ) ειναι κλειδωμένη στην vodafone..Μηπως ξέρετε πως μπορώ να το ξεκλειδώσω???

 

Ευχαριστώ πολύ

(Αν υπάρχει ιδιο θέμα παρακαλώ στείλτε μου το link και διαγράψτε αυτο το θέμα)

 

μηπως απλα δεν εχεις τις σωστες ρυθμισεις για πλοηγηση στο internet mesa apo thn vodafone ?

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα sam66 οχι τα δοκιμασα ολα..αλλα ειναι κλειδωμενα ολα τα vodafone live/vodafone mms/vodafone wap...και δεν μπορω ουτε να τα σβησω ουτε να βαλω την Q για πλοηγηση...(δοκιμασα και με browser και εβαλα σαν πλοηγηση την Q αλλα και παλι τπτ...)..μαλλον το κινητο ειναι απο εξωτερικό..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Εχω ενα NOKIA N81 που ενω εχω Q η πρόσβαση του νετ(wap κλπ) ειναι κλειδωμένη στην vodafone..Μηπως ξέρετε πως μπορώ να το ξεκλειδώσω???

 

Ευχαριστώ πολύ

(Αν υπάρχει ιδιο θέμα παρακαλώ στείλτε μου το link και διαγράψτε αυτο το θέμα)

 

 

ΜΑΛΟΝ εχεις ενα κινητο με λογισμικο VODAFONE

H λυση ειναι να πας σε ενα NOKIA CARE ΚΑΙ ΝΑ βγαλεις το μενου της VODAFONE...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΕΧΩ ΕΝΑ 5610 XPRESS MUSIC ΑΠΟ ΚΙΝΑ (CHINA MOBILE)

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ CHINA MOBILE ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΜΑΝΑ ΤΟΥ (ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΑΡΟΧΟΥ?)ΚΑΙΑ ΑΝ ΝΑΙ ΠΩΣ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες,

διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΕΧΩ ΕΝΑ 5610 XPRESS MUSIC ΑΠΟ ΚΙΝΑ (CHINA MOBILE)

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ CHINA MOBILE ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΜΑΝΑ ΤΟΥ (ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΑΡΟΧΟΥ?)ΚΑΙΑ ΑΝ ΝΑΙ ΠΩΣ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες,

διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

 

Νο. :):)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.

Πρέπει να καταλαβουμε οτι τα china mobiles δεν έχουν καμια απολύτως σχέση με τα original.

Μπορεί εσυ να βλέπεις πχ οτι και το μενού είναι ίδιο και η εμφάνιση αλλα όλα είναι κατασκευασμένα ωστε να μοιάζουν με αυτό.

Πολλές φορές έχουν διαφορετικό επεξεργαστή, τελείως διαφορετικό λογισμικόκαι διαφορετική πλακέτα . Αν δεν έχει βγεί στα Ελληνικά τότε λίγο δύσκολο να το δείς με Ελληνικά.

Ακόμα και στα original αν δεν υπόστηριζεται απο τον κατασκευαστή δεν μπορείς να βάλεις γλώσσα που δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

μηπως ομως του φιλου παραπανω ειναι νοκια συσκευη κλειδωμενη στο δικτυο chine mobile?

εσυ leosedf καταλαβες οτι ειναι κλωνος?

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...