Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα τελικά το είχα από προχθές που βρήκα στο forum τις nokia κάτι barcode για αναβαθμισεις.

Πάντως το κατάστημα έχει μεγάλο πρόβλημα να μην βγάζει ότι έχεις ενημερωσεις αν δεν ήξερα να ψάξω στο forum τις nokia ακόμα δεν θα το είχα περασμένο το update άσε που πρέπει να ψάχνω μια μια την εφαρμογή να δω αν έχει βγει ενημέρωση για να την κάνω

Εμενα παντως οταν εχω καινουργια ενημερωση μου βγαζει στο εικονιδιο του store τον αριθμο των εφαρμογων που υπαρχει διαθεσιμη ενημερωση και τις εκτελω με την μια ολες.

Καλημέρα η 1308 έχει επιλογή για G2!

Σε εμενα ναι που εχω αγγλικη συσκευη unbranded

καλησπερα! επιτελους ηρθε και σε μενα το 920 μετα απο 2μιση μηνες (προπαραγγελια απ mediamarkt). εχω μια βασικη ερωτηση: βιντεοκλήση(προς αριθμό κινητού) πως μπορούμε να κανουμε εκτός απ Skype?

Με το Viber δοκιμασες εκτος απο Skype?

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γνωρίζετε πως μπορώ να ανεβάσω τις φωτογραφίες που τραβάω στο facebook στην μεγιστη ανάλυση γιατί από τον album άμα πάω και πατήσω αποστολή σε facebook την ανεβάζει πιο μικρή????

Ευχαριστώ

@alextrela αυτό με τις ενημέρωσης απότι διάβασα στο forum τις nokia το έχουν και άλλη

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μπορείτε να με βοηθήσετε με τη μεταφορά επαφών;

Την ερχόμενη βδομάδα θα αποκτήσω ένα 920. Το σκεφτόμουν μεγάλο διάστημα , αλλά περίμενα να δω τι θα γίνει με το autocad ws. Προσπάθησα να χρησιμοποιήσω το welcome home της nokia αλλά δεν αναγνωρίζει τις επαφές μου. Έχω ένα arc s και οι επαφές μου είναι gmail. Υπάρχει κάποια σίγουρη λύση ; Με έχουν αγχώσει οι βλακείες της google με τους συγχρονισμούς. Στα pc είδα και έπαθα να συγχρονίσω επαφές και mail, μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις των w8. Σκεφτείτε ότι στο desktop ακόμα δε βλέπω τις επαφές , παρά μόνο μέσω αουτλουκ.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε πως μπορώ να ανεβάσω τις φωτογραφίες που τραβάω στο facebook στην μεγιστη ανάλυση γιατί από τον album άμα πάω και πατήσω αποστολή σε facebook την ανεβάζει πιο μικρή????

νομιζω δεν γινεται. θα πρεπει να τις ανεβασεις στο skydrive και απο εκει να δωσεις καποιο link να τις κατεβασει καποιος σε full resolution.

 

Καλησπέρα.

Μπορείτε να με βοηθήσετε με τη μεταφορά επαφών;

 

μην ανχωνεσαι, ειναι θεμα 10''

 

στο outlook.com,στο πεδιο <<επαφες>> εχει επιλογή να εισάγεις ενα αρχείο outlook (csv) ή ακομα πιο εθκολα, θα σε ρωτησει αν θελεις να κανεις add people from google contacts

Edited by nikosnt74
Link to comment
Share on other sites

@nikosnt74 Μα εγώ δεν θέλω στο skydrive εγώ θέλω στο facebook να την ανεβάσω φιλε μου εδώ γινότανε με το N8 τις ανέβαζα από το κινητό σε full μέγεθος όπως την είχα τραβήξει δεν μπορεί να μην γίνετε στο lumia έστω με εφαρμογή

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

 

 

μην ανχωνεσαι, ειναι θεμα 10''

 

στο outlook.com,στο πεδιο <<επαφες>> εχει επιλογή να εισάγεις ενα αρχείο outlook (csv) ή ακομα πιο εθκολα, θα σε ρωτησει αν θελεις να κανεις add people from google contacts

 

Συγχώρεσε την άγνοιά μου... Αυτό που αναφέρεις για το outlook γίνεται με το κινητό ή μέσω του PC; Είσαι σίγουρος ότι γίνεται αυτό μετά τη διακοπή υποστήριξης του exchange από τη google ;

 

Υ.Γ. off topic: Με την ανακοίνωση ότι η Microsoft θα σταματήσει την υποστήριξη των wp8 το 2014, σημαίνει ότι αλλάζουμε κινητό , ή θα είμαστε σε wp blue, οπότε... no problem ?

Link to comment
Share on other sites

@nikosnt74 Μα εγώ δεν θέλω στο skydrive εγώ θέλω στο facebook να την ανεβάσω φιλε μου εδώ γινότανε με το N8 τις ανέβαζα από το κινητό σε full μέγεθος όπως την είχα τραβήξει δεν μπορεί να μην γίνετε στο lumia έστω με εφαρμογή

Μηπως εννοει μεσω Skydrive θα την ανεβασεις στο facebook,για να ανεβει στο σωστο μεγεθος που θελεις.

Συγχώρεσε την άγνοιά μου... Αυτό που αναφέρεις για το outlook γίνεται με το κινητό ή μέσω του PC; Είσαι σίγουρος ότι γίνεται αυτό μετά τη διακοπή υποστήριξης του exchange από τη google ;

 

Υ.Γ. off topic: Με την ανακοίνωση ότι η Microsoft θα σταματήσει την υποστήριξη των wp8 το 2014, σημαίνει ότι αλλάζουμε κινητό , ή θα είμαστε σε wp blue, οπότε... no problem ?

Απλως σεταρεις το gmail account σου στο 920 και θα περασουν αυτοματα οι επαφες σου στο κινητο.

Επισης μπορεις στο gmail account σου μεσω pc να ορισεις τον Hotmail account σου να συγχρονιστει με το gmail και αυτοματα μεταφερονται οι ρυθμισεις στο κινητο.

Εχει παρει παραταση η MS μεχρι τελη Ιουνιου για να βρει την καταλληλη φορμουλα υποστηριξεις στα προτυπα που ειναι αναγκαια για να μην υπαρχει προβλημα με contact/calendar κλπ συγχρονισμους.

Τα Windows Blue θα τα παρει το 920 λογικα μετα απο εκει αγνωστο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

@nikosnt74 Μα εγώ δεν θέλω στο skydrive εγώ θέλω στο facebook να την ανεβάσω φιλε μου εδώ γινότανε με το N8 τις ανέβαζα από το κινητό σε full μέγεθος όπως την είχα τραβήξει δεν μπορεί να μην γίνετε στο lumia έστω με εφαρμογή

 

Νομίζω πως η λύση στο θέμα σου είναι η εφαρμογή imgur όπου μπορείς παρά πολυ εύκολα να ανεβάσεις φωτογραφίες και μετά τα ποσταρεις το link

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τελικά βρήκα λύση για να ανεβαίνουν η φωτογραφίες μεγάλες στο facebook χρειάζεται να τις ανεβάζουμε με το facebook pro

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Δε μου λετε βρε συναδελφοι, στις φωτογραφιες στα αλμπουμ απο το skydrive σας βγαζει thumbnail οπως στα υπολοιπα (πριν το ανοιξεις το preview του δλδ) εμενα ειναι γκρι.. :mad:
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κάποιος καμμιά εφαρμογή FB που να μπορεί να επισυνάψεις φωτο σε μήνυμα;

 

 

υ.γ. Εγω ακομα δεν έχω βρει λύση με τα mms μετά την αναβάθμιση....

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κάποιος καμμιά εφαρμογή FB που να μπορεί να επισυνάψεις φωτο σε μήνυμα;

 

 

υ.γ. Εγω ακομα δεν έχω βρει λύση με τα mms μετά την αναβάθμιση....

 

Για το fb δεν βρηκα κάτι. Το μόνο που σκέφτομαι είναι να ανεβάσεις με imgur την φωτογραφία και μετά να προσθέσεις το link στο μήνυμα.

Για mms, πηγαίνεις στη δημιουργία μηνύματος sms και μετά κάτω πατάς το συνδετήρα για να προσθέσεις φωτο. Δεν είναι έτσι σε σένα?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι μετά την 1308 δε μπορώ να στείλω ούτε να λάβω...κατι έγινε με τις ρυθμίσεις και δε μπορώ να το διορθωσω ούτε μέσω access point.....

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι μετά την 1308 δε μπορώ να στείλω ούτε να λάβω...κατι έγινε με τις ρυθμίσεις και δε μπορώ να το διορθωσω ούτε μέσω access point.....

Κάνε μια επανεκκίνηση.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει κάποια videos mkv, avi, mpg και δεν τα παίζει. Γιατί;

 

Υπαρχει αυτη η λυση.

http://www.msdonkey.com/windows-phone/supported-video-formats-and-converting-files-to-play-on-windows-phone-8/

Και εδω η λιστα με τα υποστηριζομενα format

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windowsphone/develop/ff462087%28v=vs.105%29.aspx

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

 

Α, μάλιστα. Ένας ακόμη λόγος που κράζονται τα Windows Phone 8! Μα είναι δυνατόν να μην υπάρχει έστω μία εφαρμογή που να παίζει τα πάντα (και με υπότιτλους); Εδώ τί να απαντήσει κάποιος σε όσους Androidάδες/iPhoneάδες γελάνε; Γελάω και εγώ που έδωσα τόσα λεφτά και δεν έχει βασικές λειτουργίες το κινητό μου. Καλά που έχω και όλα τα άλλα... εντούτοις, δυστυχώς, το 920 δε θα γίνει μάλλον ποτέ το κύριο κινητό μου. Πρώτο είναι το S3 (ή το Note II), δεύτερο το iPhone 5 και μετά το 920. Κρίμα...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανένας το endomondo στο 920; Παρουσιάζει προβλήματα με το σήμα του gps , ή με τη λειτουργία σε background(πχ όταν δεχόμαστε κλήσεις ή όταν ακούμε μουσική); Έχω διαβάσει κάποια σχόλια για διακοπή της καταγραφής σε αυτές τις περιπτώσεις.

Εναλλακτικά, μήπως μπορώ να αγγαρέψω κανέναν από εσάς τους κατόχους του κινητού να το δοκιμάσει και να μου δώσει κάποιο feedback;

Βλέπετε με το άγχος της δουλειάς , τα παιδιά στο σπίτι, τη πεθερά και τα χάλια της ΑΕΚ , το ποδήλατο είναι από τα λίγα πράγματα που με κάνουν να χαλαρώνω .

 

Με τιμή

Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

Α, μάλιστα. Ένας ακόμη λόγος που κράζονται τα Windows Phone 8! Μα είναι δυνατόν να μην υπάρχει έστω μία εφαρμογή που να παίζει τα πάντα (και με υπότιτλους); Εδώ τί να απαντήσει κάποιος σε όσους Androidάδες/iPhoneάδες γελάνε; Γελάω και εγώ που έδωσα τόσα λεφτά και δεν έχει βασικές λειτουργίες το κινητό μου. Καλά που έχω και όλα τα άλλα... εντούτοις, δυστυχώς, το 920 δε θα γίνει μάλλον ποτέ το κύριο κινητό μου. Πρώτο είναι το S3 (ή το Note II), δεύτερο το iPhone 5 και μετά το 920. Κρίμα...

 

Σέβομαι απόλυτα τις ανάγκες σου φίλε μου, αλλά... ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ;; :wacko::wacko:

Που θα ταπεινώσεις ένα κινητό-brand-συσκευή έτσι, επειδή δε σου παίζει 2-3 είδη βίντεο και χωρίς υπότιτλους;; Ήμαρτον! Ήμαρτον ρε παιδιά που λέει και ο Γεωργίου! Δε πειράζει! Ας ειναι 3η επιλογή σου... Και άμα δε το γουστάρεις, ;) πες μας που θα το πετάξεις, να πάμε να το μαζέψουμε!

 

Έχεις κανείς απο σας, δοκιμάσει το Cinemagraph??? Έχει κάποιο review να μας δώσει;;;;

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει κάποια videos mkv, avi, mpg και δεν τα παίζει. Γιατί;

 

Δοκιμασε και αυτα τα 2

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/video-player-for-vlc/2b27eb95-c86f-4989-8c81-3d4efa994654

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/yxplayer-wp8/dd50db36-7dab-4696-acb4-2f2184cc1dbb

Η μπορεις να δοκιμασεις και αυτην τη λυση εδω,βεβαια αναφερεται στα 7ρια αλλα μπορει και στα 8ρια να δουλεψει εξισου.

http://www.1800pocketpc.com/encoding-hd-videos-with-subtitles-for-windows-phone-tutorial/

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σέβομαι απόλυτα τις ανάγκες σου φίλε μου, αλλά... ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ;; :wacko::wacko:

Που θα ταπεινώσεις ένα κινητό-brand-συσκευή έτσι, επειδή δε σου παίζει 2-3 είδη βίντεο και χωρίς υπότιτλους;; Ήμαρτον! Ήμαρτον ρε παιδιά που λέει και ο Γεωργίου! Δε πειράζει! Ας ειναι 3η επιλογή σου... Και άμα δε το γουστάρεις, ;) πες μας που θα το πετάξεις, να πάμε να το μαζέψουμε!

 

Έχεις κανείς απο σας, δοκιμάσει το Cinemagraph??? Έχει κάποιο review να μας δώσει;;;;

 

Δηλαδή, αυτή είναι η μόνη παραφωνία των Windows Phone και της Nokia? ΟΚ, πάω πάσο. Σε κάθε thread πρέπει να γράφεις μόνο θετικά για το κινητό στο οποίο αναφέρεται. Λυπάμαι που έχω τη δυνατότητα να τα δοκιμάζω όλα και να διαμορφώνω ιδία άποψη (που φυσικά μπορεί να διαφέρει από τη δική σου και πολλών άλλων). Όσο για το πέταμα, πολύ φοβάμαι ότι σύντομα το "τουβλάκι" θα μπει στο χρονοντούλαπο της ιστορίας για μένα (στο συλλεκτικό συρτάρι μου), καθώς έρχονται οι προπαραγγελίες μου (HTC One & S4), οπότε δε θα έχω χώρο στο τσαντάκι μου γι΄αυτό...

Τι να γράψω δηλαδή, ότι δεν είμαι απογοητευμένος από αυτά που προσφέρει σε σχέση με τα λεφτά που έδωσα; Είμαι και παραείμαι!

 

Alextrela, σε ευχαριστώ πολύ!

Edited by Pharmex
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Τι να γράψω δηλαδή, ότι δεν είμαι απογοητευμένος από αυτά που προσφέρει σε σχέση με τα λεφτά που έδωσα; Είμαι και παραείμαι!

 

Κάθε χρήστης έχει τα γούστα του και είναι σεβαστά.

Μερικά εκατομυρια χρήστες επέλεξαν το Lumia 920 και κατά την γνώμη σου έκαναν λάθος.Σεβαστό.

Θα έπρεπε να κυκλοφορούν μόνο τα 2 τηλέφωνα που θέλεις γιατί τα άλλα είναι άχρηστα.

Link to comment
Share on other sites

Ως κατοχος του Note II και του Lumia 920, τινω να συμφωνησω με τον Pharmex.

Παρα πολυ ακριβο για αυτο που ειναι...

Επισης το δικο μου βρισκεται εδω και μια βδομαδα για service... ειμαι και απο τους τυχερους!

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Κάθε χρήστης έχει τα γούστα του και είναι σεβαστά.

Μερικά εκατομυρια χρήστες επέλεξαν το Lumia 920 και κατά την γνώμη σου έκαναν λάθος.Σεβαστό.

Θα έπρεπε να κυκλοφορούν μόνο τα 2 τηλέφωνα που θέλεις γιατί τα άλλα είναι άχρηστα.

Άμα έχεις παρωπίδες, ή θέλεις με το ζόρι να υποστηρίξεις την αγορά σου, ΟΚ. Πουθενά δεν έγραψα ότι τα υπόλοιπα τηλέφωνα είναι άχρηστα και ότι πρέπει να κυκλοφορούν μόνο 2, ούτε ότι έκαναν λάθος όσοι το επέλεξαν. ΕΜΕΝΑ δε μου κάνει. Ας μάθουμε να διαβάζουμε...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...