Jump to content

Περί... σχολιασμού γενικά


KostasV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paidia exo ena provlima giati den mporo na mpo se oles tis selides eno eimai kanono melos

otan epilego mia ipersindesi mou vgazei aftin tin selida http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=66927

giati

http://www.galaxy92.gr/photos/funtaksidia/cfiles/plastira1.jpg

Λίμνη Πλαστήρα (Ν. Καρδίτσας)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Η μουσική στην διαφήμιση αφαιρέθηκε. Λύθηκε το θέμα πιστεύω... ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

γιατί το se forum είναι το μόνο που δεν εμφανίζεται όταν δεν έχω κάνει log in?
Link to comment
Share on other sites

γιατί το se forum είναι το μόνο που δεν εμφανίζεται όταν δεν έχω κάνει log in?

 

Το επιβεβαιωνω και εγω. Πριν λιγο καιρο ειχα μπει απο PC φιλου και δεν εβρισκα το SE forum. Αναγκαστικα να κανω login.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το μόνο...

 

Και το series 60 στα nokia δεν εμφανίζετε αλλά ούτε και οι απαντήσεις στο Σχολιασμός.

 

Δεν είναι κάποιο πρόβλημα.Έτσι το έχει ρυθμίσει ο Administrator.:)

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το μόνο...

 

Δεν είναι κάποιο πρόβλημα.Έτσι το έχει ρυθμίσει ο Administrator.:)

 

:up: Αυτό ακριβώς... :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

ok δεκτό... αλλά γιατί τα συγκεκριμένα φόρουμ? υπάρχει κάποιος λόγος?
Link to comment
Share on other sites

O Administrator το αποφάσισε για δικούς του λόγους. Νομίζω αυτό είναι αρκετό. :)

Αν αφορούσαν το forum και τους χρήστες θα τους είχε δημοσιοποιήσει.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να δούμε όλα τα αναπάντητα θέματα;
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά με τα reviews? Πολύ καθυστέρηση να μπούν τα καινούργια κινητά! Άσε που μερικά μπαίνουν και επιλεκτικά, ανάλογα τα γούστα αυτού που το γράφει! Τι εννοώ... το review του 6680 μπήκε πριν λίγες μέρες , άσχετα που το ΝΟΚΙΑ 3230 και το Samsung SGH-D500 έιναι διαθέσιμα πολύ πριν απο το 6680!

Σε ερώτηση μου σε κάποιον που γράφει reviews, μου είπε οτι ΔΕΝ του τα εχουν στείλει οι εταιρίες.... ε και? ασχολείσε με κινητά και δεν έχεις γνωστούς που τα έχουν αυτα? :blink:

Ενώ ολο το site είναι παρα πολύ καλό και με πολλούς χρήστες και σωστή οργάνωση και επίβλεψη.... το θέμα των reviews είναι απαράδεχτο! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Οπως πολλες φορες εχει αναφερει ο Mythozz ο οποισδηποτε μπορει να γραψει ενα review για το κινητο που θελει να το στειλει και αυτο να ανεβει μαζι με τα υπολοιπα με το ονομα του αφου πρωτα γινουν οτι αλλαγες χρειαζονται.

 

Σε ερώτηση μου σε κάποιον που γράφει reviews, μου είπε οτι ΔΕΝ του τα εχουν στείλει οι εταιρίες.... ε και? ασχολείσε με κινητά και δεν έχεις γνωστούς που τα έχουν αυτα?

 

Δεν νομιζω να ειναι υποχρεωμενος καποιος να ψαξει να βρει το Χ κινητο για να κανει το review.Οταν θα ειναι διαθεσιμο, θα το εχει στειλει η εταιρια και θα μπορει να το κανει (απο πλευρας χρονου) τοτε και θα γινει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να δω το Buy and Sell. Που πρεπει να εμφανιζεται;;; εχω στειλει ηδη καμια 50μνμ και πρεπει να ειμαι πανω απο ενα μηνα "Μαλλον" μελος του myphone. Μπορειτε να με διαφωτισετε;;;

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Κοίταξε τις ρυθμίσεις ώρας στον πίνακα ελέγχου και έλεξε αν είναι για Ελλάδα
Nαι είναι για Ελλάδα,αλλά δεν νομίζω να είναι αυτό το πρόβλημα αφού τώρα ας πούμε που σου γράφω αυτό το μήνυμα από πάνω γράφει τη σωστή ώρα!
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia7610/2.0 (5.0509.0) SymbianOS/7.0s Series60/2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Eimai sto forum me to 7610 mu kai allazw th rythmish se wap2.0 alla den ginetai oute apply oute save h allagh mu. Einai kapoio eidos bug mhpws? Epishs to truncation ti akrivws einai?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,έχω κάνει κάποιες σκέψεις όσον αφορά το Myphone.gr και θα ήθελα να τις μοιραστώ και με τους υπόλοιπους συμφοιτητές μου.Και λέω συμφοιτητές γιατί πιστεύω ότι στο Myphone.gr κυρίως μορφονώμαστε και μετά γράφουμε σαν μέλη του.

Λοιπόν, να αρχίσω από την πρώτη εισήγηση που έχω να κάνω..

1)Πιστεύω ότι στο Myphone.gr θα έπρεπε να μπει μια επιλογή με παραθυράκια (pop-ups) ενημέρωσης! Για παράδειγμα όταν ανοιγώ το Myphone.gr ή κάποια υποσελίδα του να πετάγονται κάποια pop-ups που να με ενημερώνουν:

Π.χ Πεταγεται παραθυράκι --> Ξέρατε ότι: Νέο review για το Νοκια 9500

ή

Πετάγεται παραθυράκι --> Ξέρατε ότι: Ο ΟΤΕ ανακοίνωσε αυξήσεις της τάξεως του 14% για τα γραπτά μηνύματα (λέμε τώρα)..

Βέβαια θα μου πείτε ότι γι αυτό υπάρχει η αρχική σελίδα που γράφονται οι ειδήσεις αλλά θα ήταν ωραίο όποιος θέλει να μαθαίνει τα νέα εν κινήσει ;)

Πιστεύω ότι θα ήταν κάτι ωραίο, και εαν γίνει να μπορεί να υπάρχει επιλογή για απενεργοποίηση τους!

Και για να κάνω την αρχή, θέλω να ξεκινήσω εγώ να γράφω τα παραθυράκια και να τα στέλνω σε κάποιον να τα δημοσιεύει!!

Και συνεχίζω με την 2η εισήγηση...

2)Καλό θα ήταν τέτοια παραθυράκια να υπάρχουν και για τεχνικές πληροφορίες...Παράδειγμα:

Για να ενημερώνουμε τους χρήστες μας γι αυτά που τους ενδιαφέρουν θα βλέπει το σύστημα που δραστηριοποιείται ο χρήστης.. Π.Χ Ο Ανδρεάς δραστηριοποιείται στο S60 forum..

Θα του πετάγονται παραθυράκια που θα λένε για τα τεχνικά χαρακτηριστικά του Νοκια 6680 ή κάποιου άλλου Νοκια Σ60 κινητού...

Π.χ Ξερατε ότι: Το 6680 φοράει επεξεργαστή ARM ο οποίος είναι χρονισμένος στα 220 Mhz ?

και το 3ο το οποίο είναι ένας προβληματισμός θέλω να το σχολιάσετε...

3)Έχω παρατηρήσει ότι πολλά μέλη φωνάζουν ότι το Myphone.gr έχει χάσει πολύ και ότι μας φυμώνουν οι Διαχειριστές και οι Μοντερατορες και όλα τα σχετικά...Όσο τα βλέπω,τόσο βγάζω σπυράκια από τα νεύρα...ΜΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!

Να βγαίνεται(ουμε) στο ίδιο το site και να θάβουμε ουσιαστικά αυτούς που το έχουν?Ή ότι έχει χάσει την αίγλη του και ότι θα σταματήσουμε να γράφουμε?Ακόμη άκουσα ότι οι μοντς και οι διαχειριστές δεν σέβονται τα μέλη!ΜΑ ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!Εσείς όταν είστε φιλοξενούμενοι στο σπίτι καποιου φίλου(γιατί εγώ προσωπικά,τον μάνο,τους μοντς και όλα τα μέλη τους θεωρώ φίλους και όχι ανώτερους)θάβετε τον ιδιοκτήτη του σπιτιού γιατί δεν σας παρέχει καλές υπηρεσίες?Που και αυτό να κάνετε, είναι αναληθές γιατί το Myphone.gr μας προσφέρει πιστεύω υπηρεσίες όχι 4 και 5 αστέρων αλλά 10000005 αστέρων (όλο το γαλαξιακό μας σύστημα :p )

Θα ήθελα να ακούσω και τα δικά σας σχόλια πάνω στα 3 αυτά θέματα~!

Ευχαριστώ

Φιλικά

DrJu5tM3

Link to comment
Share on other sites

Ta parathyrakia den vohthoyn kanenan.Polles fores einai toso enoxlhtika poy katantoyn anypofora.Osoi theloyn na emhneronontai gia tis ekselikseis mporoyn na episkeptontai thn enothta MYNEWS...

To MYPHONE einai idiokthsia toy Msk kai mono.

Tora oson afora toys MODERATORS pisteyo pos oloi kanoyn sosta th doyleia toys.

Ostoso exo ena parapono sxetika me kapoia kleidomata merikon threads sto CHAT AND FUN.Epeidh dyo-tria atoma vgainoyn synexos off topic,oi mods theoroyn sosto na kleidosoyn to thread.Osoi omos den vgainoyn off-topic,giati na mhn mporoyn na synexizoyn na ekfrazoyn tis apopseis toys sto thread ayto;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πιστεύω ότι όπως το Myphone.gr κερδίζει τις πρωτιες(καλύτερο ελληνικό σαιτ κινητής τηλεφωνίας κλπ) σαν σύνολο, έτσι και σαν σύνολο πρέπει να τρώει τα μούτρα του όταν πρέπει(κλειδώματα,ποινές και τέτοια)
Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ διαφωνώ κάθετα με τον γιάννη!!

Τα reviews δεν είναι καθόλου αρχαία!!Όλα είναι ολόφρεσκα και ειλικρινά απορώ που τα βρίσκουν όλα αυτά τα κινητά οι υπεύθυνοι!!

Τώρα βέβαια εσύ θίκτηκες επειδή έχεις το 3230 και δεν ανέβασαν παρουσίαση!!

Λοιπόν δεν μπορούμε να τα έχουμε και όλα.

Ήδη έχω κάνει συμφωνία με έναν υπεύθυνο και σε λίγες μέρες πρόκειται να του στείλω ένα κινητό που διαθέτω για να το τεστάρει και να ανεβάσει review!

Και στην τελική, όποιος έχει προβλημα ας προσπαθήσει να το λύσει! Εσύ γιάννη, αφού έχεις το 3230 κάθησε και γράψε μια παρουσίαση και στειλτην σε κάποιο υπεύθυνο να την δημοσιεύσει!

Και ας μην ξεχνάμε(επειδή ακούστηκε κάτι για γνωστούς που δανείζουν κινητά)ότι δεν θέλουν όλοι να δανείζουν τα κινητά τους σε καποιον ξένο ουσιαστικά για να τα ξεκωλιάζει(συγγνώμη κιολας)και να τα υποβάλλει σε εξαντλητικά τεστς απλά και μόνο για να γράψει αυτός μια παρουσίαση!

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά με τα reviews? Πολύ καθυστέρηση να μπούν τα καινούργια κινητά! Άσε που μερικά μπαίνουν και επιλεκτικά, ανάλογα τα γούστα αυτού που το γράφει! Τι εννοώ... το review του 6680 μπήκε πριν λίγες μέρες , άσχετα που το ΝΟΚΙΑ 3230 και το Samsung SGH-D500 έιναι διαθέσιμα πολύ πριν απο το 6680!

Σε ερώτηση μου σε κάποιον που γράφει reviews, μου είπε οτι ΔΕΝ του τα εχουν στείλει οι εταιρίες.... ε και? ασχολείσε με κινητά και δεν έχεις γνωστούς που τα έχουν αυτα? :blink:

Ενώ ολο το site είναι παρα πολύ καλό και με πολλούς χρήστες και σωστή οργάνωση και επίβλεψη.... το θέμα των reviews είναι απαράδεχτο! :mad:

 

Πολύ επικοδομητική κριτική...

 

Δεν με πληρώνει κανένας για να γράφω reviews. Τα γράφω επειδή θέλω... και όταν θέλω. Επίσης δεν με πληρώνει κανένας για να χάνω ώρες την ημέρα σε αυτό το site. Επιπλέον δεν ζητάμε από καμία εταιρία κινητά. Καμία εταιρία δεν έχει δώσει κινητό στο ελληνικό Internet σε κανένα site. Η SonyEricsson το έκανε μία φορά στο παρελθόν και η Vodafone άλλη μια φορά σε εμάς. Πουθενά αλλού, αφού καμία εταιρία δεν έχει ιδέα περί προώθησης προιόντων μέσω Νετ.

 

Τα κινητά τα παρουσιάζω, όταν θέλω, όταν έχω χρόνο και, φυσικά διάθεση. Ακριβως επειδή το Myphone για εμένα είναι ένα χόμπυ, είναι μία ενασχόληση στον ελεύθερο χρόνο μου, και δεν έχω καμια, μα καμία, μα καμία αποδοχή από αυτό, κανένας, μα κανένας, μα κανένας δεν μπορεί να μου επιβάλλει έμμεσα ή άμεσα το τι και ποια κινητά θα παρουσιάσω. Όπως και το Myphone σου παρέχεται δωρεάν, έτσι και εσύ πρέπει να μάθεις να προσαρμόζεσαι σε όσα σου προσφέρει. Αν θέλεις και έχεις κινητό μπορείς να γράψεις εσύ ένα review και να μου το στείλεις. Αν κριθεί σωστό σύμφωνα με τα πρότυπα που έχει θέσει ο Admin, τότα θα ανέβει άμεσα. :) Αν δεν σε ικανοποιούν οι υπηρεσίες που προσφέρει δωρεάν το Myphone, στον τομέα της παρουσίασης κινητών, τότε είσαι ευπρόσδεκτος να βρεις άλλο site ελληνικό που να κάνει το ίδιο καλύτερα. :)

 

Αν θέλεις να με πληρώνεις πάντως για να σου παρουσιάσω 200 μοντέλα, όσα βγήκαν δηλαδή το 2004-2005, και μου τα βρεις... από τις εταιρίες και τους... γνωστούς που λες οτι πρέπει να έχουμε, τότε θα στα παρουσιάσω όλα μέσα σε 10 μέρες περίπου...

 

Καλή Ανάσταση.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σχολιασμού γενικά
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...