Jump to content

Περί... σχολιασμού γενικά


KostasV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος petran (22 Μάρ. 2004 , 12:53)

 

Αν προσέξατε από το παραπάνω Post του Trobocop®, η χρήση του glow tag με CRs έχει σαν αποτέλεσμα η σελίδα από κει και κάτω να φαίνεται χάλια! :worry:

Προσοχή λοιπόν!

 

 

Εdited... :ουφ:!

 

Σόρυ για την ταλαιπωρία, δεν το έίχα προσέξει! :cry:

Link to comment
Share on other sites

απλά να πω ότι τα σχετικά θέματα που εμφανίζονται κάτω από τις ειδήσεις πολλές φορές είναι άσχετα με την είδηση... πχ στο θέμα mms over isdn σαν σχετικό θέμα εμφανίζεται ένα για μείωση συνδρομών από την forthnet
Link to comment
Share on other sites

βρε υπάρχει και το test thread για αυτά.. (τώρα περι μπλε δεν κατάλαβα αλλά δεν πειράζει :p )

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

απλά ψάχνει για ίδιες λέξεις στον τίτλο και μερικές φορές βρίσκει άσχετα. Το επόμενο βήμα θα ήταν να χαρακτηρίζαμε τα νέα με ειδικά keywords αλλά αυτό θα βάραινε τη σελίδα και δεν θα ήταν συμβατό με τα παλιότερα άρθρα.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asymvivastos (22 Μάρ. 2004 , 13:02)

 

Δηλαδη petran λες να υπαρχει προβλημα αμα χρησιμοποιησω την εντολη shadow? :worry:

Γενικά όχι, αλλά η χρήση των tags σε παραπάνω από μία γραμμές έχει τα αποτελέσματα που είδατε!!! :eek:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια σας.Δεν νομιζω να δημιουργησω προβλημα γιατι για μια γραμμη στην υπογραφη μου θελω να το χρησιμοποιησω.Αν θελεται μπορειται να κλειδωσεται το παρον thread. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Όταν ένα thread έχει ξεπεράσει τις 5 σελίδες βλέπουμε σε παρένθεση το εξής: 1 2 3 4 5 ... >>.

Το πρόβήμα είναι ότι έτσι μπορείς να πας μόνο στην τελευταία σελίδα απευθείας και από εκεί στην προτετελευταία.

Μήπως θα μπορούσε να προστεθεί ένα link ακόμα που να σε βγάζει στην προτελευταία σελίδα;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται στην κεντρικη σελιδα του my gallery http://www.myphone.gr/gallery/showmembers.php

να λεει οτι υπαρχουν 3 σχολια ενω στην πραγματικοτητα ειναι μονο ενα??? :confused: :wacko: :blink:

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Eπίσης τα σχόλια δείχνουν λάθος ώρα (μια ώρα πίσω, αν θυμάμαι καλά)
Link to comment
Share on other sites

μάλλον στα σχόλια θα μετράει και τις ψήφους.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

ή να υπήρχε ένα page jump όπως υπάρχει και το forum jump... (ή θα βάραινε πολύ έτσι?)
Link to comment
Share on other sites

Να πω και γω μερικες προτασεις που εχω σημειωσει:

 

-Αυτο με το κουμπακι που λεει ο Βασιλης νομιζω καποια στιγμη υπηρχε αλλα αφαιρεθηκε,καλο θα ηταν να εμφανιζεται παντως.(οχι τιποτα αλλο να το βγαλω και γω απο την υπογραφη μου :p )

 

-Να γινει προσπαθεια ωστε να μπουν Ελληνικα σε ολα τα σημεια του φορουμ,πχ You may post new threads ,Smilies , κλπ

 

-Θα προτεινα για ευνοητους λογους αυτο το 30" που εχουμε μεταξυ 2 posts να πηγαινε στο λεπτο ισως; :whistle:

 

-Οταν εισαι μεσα σε ενα thread,το κουμπι http://www.myphone.gr/forum/image/newthread.gif να γινοταν ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΝΕΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ (οπως λεει και το tooltip),και το κουμπι http://www.myphone.gr/forum/image/reply.gif να γινοταν ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ.

 

-Οταν οριζεις απο τις ρυθμισεις να ειναι φανερο το email σου,τοτε στα posts δεν υπαρχει κουμπι για αμεση αποστολη email παρα γινεται μονο αν πας να δεις το προφιλ του μελους και μετα να διαλεξεις "Αμεση αποστολη email".Mηπως θα επρεπε να υπαρχει και αυτο το κουμπι;

 

-Και τελος ποσο εφικτο να δημιουργηθει για ολα τα μελη λογαριασμος email της μορφης @myphone.gr;

 

Αυτα τα ολιγα :)

Τα λεμε παλι σε αγνωστο χρονικο διαστημα... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Θέλω και εγώ με την σειρά μου να ανακοινώσω την αποχώρηση από το Myphone.Περάσαμε μαζί και όμορφες και άσχημες στιγμές και θα τις θυμάμαι όλες με ανάμιχτα συναισθήματα. Εδώ μέσα έκανα πολλές φιλίες που δοκιμάστηκαν και πιστεύω ότι θα παραμείνουν. Παιδιά δεν θα σβηστεί η φιλίας μας και θα τα λέμε συχνά (δεν χρειάζεται να αναφέρω ονόματα αυτοί ξέρουν).

Επίσης ξέρω ποίοι μου στάθηκαν στις? δύσκολες στιγμές στο forum και με βοήθησαν να ανακάμψω. Ακόμα ξέρω ποίοι με έθαβαν συνεχώς από πίσω μου.

 

Ο λόγος: Άκουσα από μέλη πολλά πράγματα και κυρίως ότι πίσω από το logo του Myphone κρύβονται πολύ οι οποίοι το ελέγχουν και το κυβερνούν και φυσικά δεν εννοώ τον MsK. Αυτό, με έκανε να λυπηθώ βαθύτατα και να κυριολεκτικά να πέσω από τα σύννεφα. Μακάρι να μην το μάθαινα ποτέ αλλά δεν γίνετε να ζεις σε ένα ψέμα.

 

Αναπάντητα ερωτήματα: 1) Υπάρχει Moderators’ forum το οποίο δεν το βλέπουν οι χρήστες και μέχρι και εγώ αγνωούσα την ύπαρξή του το βλέπουν μόνο οι staff ,οι Co-Moderators , οι Moderators ,οι Co-Administrators και φυσικά ο Administrator.

 

Αναπάντητα ερωτήματα: 2) Κατά πόσο σκόπιμη ήταν η δημιουργία του Πατάτοthread;

Και αλλά τα οποία δεν μπορώ να θίξω δημόσια.

 

Ακόμα, η υπογραφή μου πού πήγε; Το μεγάλο Myphone φοβήθηκε μην του φύγουν χρήστες και πάνε σε ένα νέο, μικρό πλην ‘καθαρό’ forum; Και μη μου πείτε για spamming τόσοι και τόσοι χρήστες κάνουν διαφήμιση τα site τους μέσω της υπογραφής τους. Πιστεύω, ότι η ελευθερία του λόγου δεν ίσχυσε αυτή την φορά και με φίμωσαν μάταια όμως.

 

Και τέλος, φεύγω και θέλω όλοι να ξέρετε ότι φεύγω καλοπροαίρετα και χωρίς κανένα ίχνος κακίας για κανέναν και όλους θα σας θυμάμαι σαν μια καλή ανάμνηση.

Πείτε την αλήθεια στα 17.500 μέλη σας την αξίζουν.

Όσο σκληρή κι αν είναι πείτε την.

 

 

 

Υστερόγραφο: Στο meeting φυσικά και θα έρθω γιατί εκτός από την άψυχη , την απρόσωπη μέσω του παγωμένου γυαλιού της οθόνης επικοινωνία μας θέλω να γνωρίσω και την ζεστή, την ανθρώπινη. Και φυσικά θα συνεχίσω να μπαίνω chat.

Ελπίζω να μην χάλασα το image του forum σας. Και please μη ζητήσετε ονόματα και περαιτέρω εξηγήσεις. Όσοι θέλουν να με βρουν θα με βρουν στο λινκ της περιοχής μου.

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Εορταστικές φιλοσοφικές αναζητήσεις.

 

Σε όλα τα φόρα του κόσμου υπάρχει ένα thread που βλέπουν μόνο οι moderators προφανώς για λόγους διαχείρισης , κρυφό από τους χρήστες. Απλά στα fora που έχουν κάπως πιο σοβαρό software (όπως PhPBB, vbulletin, Ubb κ.λ.π.) αυτό δεν φαίνεται στους υπόλοιπους χρήστες.

 

Το πατατοthread ανοίχτηκε για να μπορούν οι γνωστοί - άγνωστοι που μας είχαν τρελλάνει όλα τα θέματα με κατά ριπάς άσχετες απαντήσεις να έχουν χώρο να ξεσπάνε να ησυχάσει το υπόλοιπο φόρουμ.

 

Οσο για το ατυχές σχόλιο της υπογραφής σου, σε ενημερώνω ότι ήταν πάνω από 5 γραμμές και για αυτό σβήστηκε. Αλλωστε του ίδιου του Valder δεν την πείραξε κανείς και ας ήταν παρόμοια γιατί δεν παραβίαζε κανέναν κανονισμό.

 

Για όλα τα υπόλοιπα ούτε ξέρω και ούτε με ενδιαφέρει να μάθω.

 

Τώρα να δημιουργούμε εντυπώσεις με βαρύγδουπα ποστς και να αφήνουμε να αιωρούνται θεωρίες συνομοσιας όλοι ξέρουμε να το κάνουμε.

 

End of story.

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω γιατι στο συγκεκριμενο forum πρεπει αναγκαστικα να κανεις login(μπορει να γινεται και σε αλλα,ομως εγω μπαινω κυριως σε αυτο).Και με απασχολει γιατι ορισμενες φορες μπαινω και απο public pc -απο τη σχολη μου- και καποιες φορες ξεχναω να κανω logout.Με αποτελεσμα να μενει το cookie και αν παει καποιος να μπει στο site(πραγμα πολυ πιθανο!!)να μπει με τον δικο μου λογαριασμο.Και το λεω γιατι δεν θα ηθελα να δω τιποτα posts που να μην τα εχω κανει εγω.Δεν θα ηταν καλυτερα κατα την εισοδο ενος μελους να υπαρχει η επιλογη Sign me aytomatically next time ή κατι παρομοιο?? :worry:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

μάλλον sign me out automatically θα ήθελες ώστε να μη μένουν τα μπισκότα στους κοινόχρηστους υπολογιστές!

Δοκίμασε στις ρυθμίσεις να βάλεις τα cookies off και το αυτόματο login off μπας και βοηθήσει, πάντως καλό είναι να μη ξεχνας το logout.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσε να υπαρξει μια καινουρια ενοτητα για τα videogames καθως εχω παρατηρησει οτι πολλοι χρηστες ενδιαφεροντια και οτι γινονται πολλα topics στο computing. επισης καλο θα ηταν να υπαρχει μια ενοτητα με το ονομα γενικα.. αυτα... :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ!

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

HELLO!!!!

Μία απάντηση έστω;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Den vlepo to logo na ginei kati tetoio giati tote kallista kapoios allos tha zitouse na mpei velaki gia tin 3 apo to telos selida.

Mia efkolia tha itan ena koumpaki pou na se vgazei sti ''mesaia'' selida tou thread.

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σχολιασμού γενικά
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...