Jump to content

Περί... σχολιασμού γενικά


KostasV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απορία: πότε ήταν η τελευταία φορά που το myphone έμεινε χωρίς κανένα μέλος ή επισκέπτη στις σελίδες του;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ποτέ. ήδη από τις 16 ιουλίου είχε 30-50 αρχικά μέλη μέσα και επισκέπτες και μετά από 2-3 μέρες έγινε το μέγα μπαμ και φτάσαμε τους 100+ χρήστες online. ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με όλα τα παραπάνω αλλά έτσι και αλλιώς αφού όπως λές και εσύ ξέρουμε ποιοί είναι οι ενεργοί χρήστες (και είναι αυτοί οι 50 - 100 - 200 ) , τι χρειάζεται να βάζουμe και ταμπέλες "ενεργό μέλος" ?

'Οσοι γράφουμε και έχουμε μια παρουσία διακριτική( ή μη ) , το ξέρουμε... Οι άλλοι όπως είπε και ο Mythozz γράφονται για να μπορούν να κάνουν την περιήγηση τους άνετα στο φορουμ... :)

:X
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω να πω πως:

Τα αγαπητά μέλη που μας στηρίζουν με την εγγραφή τους,μπαίνουν και γράφονται στο site για πολλούς άλλους λόγους!(κατέβασμα πρωγραμμάτων κ.α).Έχουμε δημοκρατικό πολίτευμα και τα μέλη μπορούν να κάνουν ότι θέλουν αρκεί να μην ενοχλούν άλλουν η τους προσβάλλουν.Εγώ τους ευχαριστώ για την στήριξη τους,που μας βοηθούν στο δύσκολο έργο μας,και προτιμούν το myphone.gr για την ενημέρωση τους.

πιστέψτε με πως πήρα το μάθημά μου. :)

Link to comment
Share on other sites

Λέγοντας για επισημασμένα... να προτείνω να γίνει επίσημασμενο το thread για τα laptop στο computing?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το έχω χρησιμοποιήσει... δεν χρησιμοποιώ καμία ειδοποίηση πλεον... Μου είχε φανεί πολύ χρήσιμο τότε...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος antonis_wrx (23 Ιαν. 2004 , 15:03)

 

Λέγοντας για επισημασμένα... να προτείνω να γίνει επίσημασμενο το thread για τα laptop στο computing?

 

 

Το σωστό είναι να στείλεις ένα ΡΜ στους αρμόδιους Moderators του Computing forum.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά για μια φορά που θα το κάνεις μπορείς να το κάνεις από το control panel ;)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να υπηρξε ή θα υπαρξει τετοια στιγμη....

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τα στατιστικά στοιχεία... ποτέ. Η ώρα με το λιγότερο κόσμο online ωστόσο είναι από τις 5.30 έως τις 7 το πρωί, όπου βρίσκονται και οι λιγότεροι χρήστες online (από 30 έως 65), από τους οποίους τα 2/3 είναι σχεδόν πάντα εγγεγραμμένα μέλη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρκετοί το έχουν χρησιμοποιήσει, αφού έχει γίνει κλικ περισσότερες από 1500 φορές από την αρχή λειτουργίας του site. Εκτός των άλλων, το e-mail πρέπει πάντα να αναφέρει έναν τρόπο διακοπής όλων των ειδοποιήσεων για να μην θεωρηθεί spam :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μμμμμ πράγματι πολύ ωραίο το προγραμματάκι, δεν επιβαρύνει τον Η/Υ κατά την εκκίνηση και επίσης ανοίγει τα θέματα στον default browser μου τον MyIE2 (ένα front end,κάπως έτσι λέγεται, το οποίο χρησιμοποιεί τον ΙΕ αλλά του αλλάζει την εμφάνιση και προσθέτει μερίκς χρησιμες λειτουργίες) ενώ άλλα προγράμματα ανοίγουν τα links στον ίδιο τον ΙΕ.Μπορείς επίσης να ορίσεις πόσες μέρες θα κρατάει τις ειδιποιήσεις, από 1 ως 5.

 

Επίσης έχει skins, αν και δεν αλλάζουν πολλά είναι καλό που έχει αυτή την δυνατότητα. Μια άλλη δυνατότητα του είναι να γίνεται transparent για μερικους χρησιμο για άλλους παλι όχι, για μένα πάντως δεν είναι. Η μόνη ένσταση που έχω είναι ότι δεν μπορείς να διαγράψεις τις ειδοποιήσεις που δεν θες, για παράδειγμα το θέμα "Τραπεζικές υπηρεσίες με SMS από τράπεζα της Κίνας" δεν θέλω να το διαβάσω δεν μπορώ όμως να το διαγράψω θα πρέπει να πρεριμένω να διγραφεί αυτόματα μετά από τρεις μέρες. Καλό θα ήταν να μπορώ να το διαγράφω μόνος μου έτσι ώστε να μειώνονται και τα θέματα που δεν έχω διαγράψει.

Mobile Lineup : Nokia 3330 --> SE T300--> SE T630--> SE K750-->SE W960--> HTC Touch--> SE j105--> Nokia 5530 XpressMusic + Nokia C5 --> Huawei Ideos X5--> SE Xperia Neo V + LG Optimus 7-->Samsung Galaxy S4 mini DUOS-->ASUS Zenfone 2 (2GB Ram).Τα καλύτερα Κ750 --> Xperia Neo V-->j105 (έπεσε στην θάλασσα και έσταζε σκουριά)--> Νοκια C5 --> Ideos X5
Link to comment
Share on other sites

Tha ithela na proteino na ginei stin kentriki selida mia diefkolinsi kai sigekrimena ekei opou vlepoume ta threads (stili sizitiseon) ta links na anoigoun se neo parathiro opos ginetai otan patas sto onoma enos melous. Emena toulahiston tha me diefkoline poli!
Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aggelopas (25 Ιαν. 2004 , 02:14)

 

Nai ontos.Yparhei kai afto..Den einai kalitero omos na einai opos sta onomata ton melon? Direct diladi.

 

 

Τους περισσότερους σίγουρα δεν θα τους βολεύει. Μόνη λύση θα ήταν να υπάρχει σε μορφή ρύθμισης για κάθε χρήστη...

Είμαστε όλοι εδώ
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσαμε να μεταφέρουμε το linkάκι της αξιολόγησης των θεμάτων ψηλά (αντί στο κάτω μέρος της σελίδας που βρίσκεται τώρα); Νομίζω η βαθμολόγηση των διαφόρων thread είναι μια σημαντική λειτουργία για να καταλάβουν τα μέλη αν ένα θέμα αξίζει ή όχι.

 

ΚΤΓΜ, εκεί που βρίσκεται τώρα ο σύνδεσμος είναι δυσεύρετος... :X-X:

Link to comment
Share on other sites

Κατά εμέ το πρόβλημα δεν είναι το... που βρίσκεται η φόρμα της αξιολόγησης, αλλά ο τρόπος με τον οποίο αρκετά μέλη ψηφίζουν :) Ουσιαστικά η αξιολόηγηση θα πρέπει να αντικατοπτρίζει το πόσο χρήσιμο και ουσιαστικό είναι το κάθε θέμα που κάθεται στο σκαμνί. Ωστόσο, πολλές φορές και ιδιαίτερα παλαιότερα στις ειδήσεις, χάνονταν η ουσία. Για παράδειγμα ένα θεμα της μορφής "Η τάδε εταιρεία χρεώνει πανάκριβα τα SMS" ενώ μπορεί να είναι ουσιαστικό και να προσφέρει έως και πληροφορίες για τις τιμές σε όλη την Ευρώπη, θα αξιολογηθεί αρνητικά από τα μέλη (1, 2 αστεράκια) επειδή απλούστατα περιγράφεαι κάτι που είναι αρνητικό γι αυτούς.

 

Η φόρμα πάντως της αξιολόγησης εμφανίζεται σε δύο σημεία. Στις σελίδες του showthread, όπου εμφανίζονται και όλα τα μηνύματα που περιέχει το θέμα. Εκεί πραγματικά δε νομίζω ότι χωράει πουθενά αλλού ( δυστυχώς ) αφού κάθε θέση έχει καταληφθεί από κάτι συγκεκριμένο.

 

Στην "απάντηση" (reply) εμφανίζεται λίγο πιο πάνω από την υποβολή.

 

Για να εμφανιστεί το αποτέλεσμα της αξιολόγησης θα πρέπει να έχουν ψηφίσει τουλάχιστον 2 άτομα. Αυτό γίνεται ώστε να μην έρθει κάποιος που έχει βάλει ως στόχο να τα βαθμολογήσει όλα με 1 και να φύγει, να χαντακώσει το κάθε θέμα που είναι διαθέσιμο.

 

Κατά την άποψή μου λοιπόν θα πρέπει να μάθουμε να ψηφίζουμε :) Εν' όψει εκλογών ας αρχίσουμε να βαθμολογούμε πιο συχνά τα θέματα, όχι για τον τίτλο τους, αλλά για το κατά πόσο συμβάλουν στην ενημέρωση, για το αν περιέχουν ουσιαστικό κείμενο και το κατά πόσο... μας αρέσουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PunkBuster (24 Ιαν. 2004 , 19:20)

Η μόνη ένσταση που έχω είναι ότι δεν μπορείς να διαγράψεις τις ειδοποιήσεις που δεν θες, για παράδειγμα το θέμα "Τραπεζικές υπηρεσίες με SMS από τράπεζα της Κίνας" δεν θέλω να το διαβάσω δεν μπορώ όμως να το διαγράψω θα πρέπει να πρεριμένω να διγραφεί αυτόματα μετά από τρεις μέρες. Καλό θα ήταν να μπορώ να το διαγράφω μόνος μου έτσι ώστε να μειώνονται και τα θέματα που δεν έχω διαγράψει.

 

 

Η νεότερη beta έκδοση που διατίεθεται εδώ και καιρό από το site του Klipfolio σου δίνει τη δυνατότητα να κάνεις δεξί κλικ στον τίτλο μιας είδησης που σε ενδιαφέρει και να την κάνεις είτε Mark as Read (ώστε να φύγει η έντονη μορφοποίησή της), είτε Remove για να αφαιρεθεί από τη λίστα με τις ειδήσεις. Επειδή νομίζω ότι έχουμε την ίδια έκδοση του Klipfolio δεν δοκιμάζεις να πειραματιστείς με το δεξί πλήκτρο του ποντικιού ? :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MsK (25 Ιαν. 2004 , 17:49)

 

Κατά εμέ το πρόβλημα δεν είναι το... που βρίσκεται η φόρμα της αξιολόγησης, αλλά ο τρόπος με τον οποίο αρκετά μέλη ψηφίζουν :) Ουσιαστικά η αξιολόηγηση θα πρέπει να αντικατοπτρίζει το πόσο χρήσιμο και ουσιαστικό είναι το κάθε θέμα που κάθεται στο σκαμνί. Ωστόσο, πολλές φορές και ιδιαίτερα παλαιότερα στις ειδήσεις, χάνονταν η ουσία. Για παράδειγμα ένα θεμα της μορφής "Η τάδε εταιρεία χρεώνει πανάκριβα τα SMS" ενώ μπορεί να είναι ουσιαστικό και να προσφέρει έως και πληροφορίες για τις τιμές σε όλη την Ευρώπη, θα αξιολογηθεί αρνητικά από τα μέλη (1, 2 αστεράκια) επειδή απλούστατα περιγράφεαι κάτι που είναι αρνητικό γι αυτούς.

Καλά εντάξει, δεν μπορεί να επικαλείσαι όμως την κακή χρήση κάποιου μέτρου από κάποιους άσχετους για να μη του δίνεις σημασία. Νομίζω θα μπορούσε να χωρέσει το κουμπάκι της αξιολόγησης και πάνω-αριστερά.

 

Δείτε το.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:!:!Wireless Power!:!:: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Posoi apo sas exete faei kolhma me auto to forum?Posoi drastiriopoihste me ta mhnumata sas gia na to kanete kalutero! Me liga logia posoi apo auta ta 13000 melh erxonte gia na ekferoun thn apopsh tous, kai oxi mono gia ta download kai gia ta nea? Parakalw apanthste me ena paron/ousa kai tha ithela na mhn parallilistei me to "welcome" tou Manou!

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σχολιασμού γενικά
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...