Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε Cosmote, θα ανοιξεις καμια μερα το update για εμας που εχουμε branded τηλεφωνα cosmote? Ποσο πρεπει να περιμενουμε?
Apple iphone 12 mini
Link to comment
Share on other sites

Εδω εισαι!Και σε .ftf και σε .zip

 

Σε ευχαριστω... Απλα μια noob ερωτηση αν ξερετε: Λεει μεσα αν εχουμε locked bootloader να φλασαρουμε απο cwm...Πως βλεπω αν εχω κλειδωμενο η οχι? Αν δεν εχω τελικα η διαδικασια γινεται πως? Με το flashtool?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το ροοτ και την cm 10.1 να ρωτήσω το εξής γιάτι εγώ είμαι σε στοκ ακόμη. Το mhl για έξοδο εικόνας από την usb σε hdmi, το mobile bravia engine και το xloud δουλεύουν κανονικά; Το έχετε δοκιμάσει;
Link to comment
Share on other sites

Μιλς έγινε η αναβάθμιση σε. 245 και το root και ξεμπέρδεψα από την σαβούρα!!! Ποια πιστεύετε ότι είναι καλή ρομ;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω... Απλα μια noob ερωτηση αν ξερετε: Λεει μεσα αν εχουμε locked bootloader να φλασαρουμε απο cwm...Πως βλεπω αν εχω κλειδωμενο η οχι? Αν δεν εχω τελικα η διαδικασια γινεται πως? Με το flashtool?

 

Αν δεν εχεις βαλει καποια custom rom τοτε ειναι κλειδωμενος(αν και μερικες υποστηριζουν κλειδωμενο).Μην μπλεκεις ομως με αυτα.Κατεβασε τα .ftf (Odexed version + τον κερνελ) και περασε τα με το flashtool χωρις να τικαρεις τιποτα.Πρωτα βεβαια κανε μια εκκαθαριση εσωτερικης μνημης και factory reset να καθαρισει το κινητο.

 

Σχετικά με το ροοτ και την cm 10.1 να ρωτήσω το εξής γιάτι εγώ είμαι σε στοκ ακόμη. Το mhl για έξοδο εικόνας από την usb σε hdmi, το mobile bravia engine και το xloud δουλεύουν κανονικά; Το έχετε δοκιμάσει;

 

Η 10.1 ειναι rootαρισμενη απο μαμα.Bravia engine και xloud δεν εχει(εξαλλου ελαχιστη η διαφορα στο ματι).Για ηχο εχει το DSP Manager και το ρυθμιζεις οπως θες.Το mhl δεν το εχω δοκιμασει.

Edited by panostr10
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε παιδιά.το πήρα τελικά και εγώ για την γυναίκα από galaxy store στα 256 Τελευταίο κομμάτι.Σήμερα ήρθε Σαντορίνη και από πρώτη εντύπωση ικανοποιημένος! Βέβαια η γυναίκα υπέρ ενθουσιάστηκε(και με το δίκιο της) ειδικά με την κάμερα.Όπως και εγώ αφού σε σχέση με το nexus μου είναι έτη μπροστά.Για αρχή το αφήνουμε στοκ και στην πορεία βλέπουμε.πάντως επειδή όλα μου τα προηγούμενα κινητά ήταν της se ομολογώ ότι μου έλειψε λίγο η εταιρεία ειδικά σε σχέση με το"άδειο" nexus.με βλέπω για κανένα Honami...
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις βαλει καποια custom rom τοτε ειναι κλειδωμενος(αν και μερικες υποστηριζουν κλειδωμενο).Μην μπλεκεις ομως με αυτα.Κατεβασε τα .ftf (Odexed version + τον κερνελ) και περασε τα με το flashtool χωρις να τικαρεις τιποτα.Πρωτα βεβαια κανε μια εκκαθαριση εσωτερικης μνημης και factory reset να καθαρισει το κινητο.

 

 

 

Η 10.1 ειναι rootαρισμενη απο μαμα.Bravia engine και xloud δεν εχει(εξαλλου ελαχιστη η διαφορα στο ματι).Για ηχο εχει το DSP Manager και το ρυθμιζεις οπως θες.Το mhl δεν το εχω δοκιμασει.

 

Απο οτι ειδα αυτα τα αρχεια που εχει ειναι zip.Αρα πρεπει να μπω στο recovery... Το flashtool που χρησιμευει αρα? Δεν ειδα FTF πουθενα...Βρηκα μονο ενα ftf αλλα λεει orange bond. Αυτο εννοεις? Αν ναι οκ με αυτο. Το κερνελ παλι δεν θελει recovery?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ναι κατεβασε το orange bond αυτο ειναι.Τον κερνελ θα στον στειλω εγω.Θα τα περασεις με το flashtool μονο ετσι περνας τα ftf.

Edit:Εδω ο κερνελ :)

Edited by panostr10
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας και από εμένα,

έχω και εγώ το xperia T του 007 και θέλω να του αναβαθμίσω το firmware. Το πρόβλημα που έχω είναι οι γνωστές επανεκινήσεις που από ότι είδα έχουν και άλλοι χρήστες. Το τηλέφωνο κάνει reboots στα καλά του καθουμένου..Είδα στο internet ότι το τελευταίο firmware δεν είναι αυτό που γράφει μέσα το jelly bean..Έχουνε βγει 2-3 ακόμα.Το πρόβλημα είναι ότι το κινητό μου βγάζει ένδειξη ότι είναι ενημερωμένο με το τελευταίο firmware ,το ίδιο και το pc companion και δε μπορώ να το αναβαθμίσω..Μήπως ξέρετε τι συμβαίνει;H έκδοση που γράφει το τηλέφωνο είναι η 9.1.A.1.140 ενώ η νεότερη ειναι η 9.1.A.1.141 που αν είδα καλά sephiroth13 εσύ έχεις. Επίσης είδα μέχρι και 9.1.A.1.145 ( το σχετικό link εδώ http://www.xperiablog.net/2013/06/27/new-firmware-9-1-a-1-145-certified-for-xperia-tv-xperia-tx-gets-9-1-g-0-3/ ) Εσείς ποια έκδοση έχετε;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε sparrow2a εγω με την 141 αρχισα να ΄εχω αυτα τα προβληματα. Την Δευτερα θα το στειλω σερβις.... Αν δεν γινει τιποτα θα αρχισω να εξταζω εναλλακτικες καθως για την 10.1 ψηνομαι παρα πολυ. Κρισιμη ερωτηση panostr10 αφου εβαλες την 10.1 αν κανεις εγκτασταση τωρα ΄με SUS θα επανελεθει το κινητο στην μαμα κατασταση η θελει αλλον τροπο;
Link to comment
Share on other sites

@sephiroth13 ξέρουμε το λόγο που υπάρχει αυτή η διαφορά στις εκδόσεις; εσύ για παράδειγμα έχεις την 141 ως τελευταία έκδοση ενώ εμένα τελικιάζει στην 140. άλλοι πάνε μέχρι και την 145! Υπάρχει μεγάλη διαφορά στις εκδόσεις με τη Sony να κάνει λόγο για επιδιόρθωση διαφόρων bugs..επίσης αυτές οι επανεκινήσεις άρχισαν από τότε που έβγαλα το παγωτό sandwich και του φόρεσα την jelly bean. Όλα αυτά με επίσημα updates και τέλος διάβασα ότι υπάρχει να ευθύνεται ακόμα και κάποια εφαρμογή.. Edited by sparrow2a
διόρθωση αριθμού
Link to comment
Share on other sites

Ξερια κανενας επιδει δεν μου βγαζει χαρακτηρες στα sms αν στελνει 150 η 70 στα ελληνικα ?

 

ποσο χρονο κανει για φορτισει απο το 0 ?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

@sephiroth13 ξέρουμε το λόγο που υπάρχει αυτή η διαφορά στις εκδόσεις; εσύ για παράδειγμα έχεις την 141 ως τελευταία έκδοση ενώ εμένα τελικιάζει στην 140. άλλοι πάνε μέχρι και την 145! Υπάρχει μεγάλη διαφορά στις εκδόσεις με τη Sony να κάνει λόγο για επιδιόρθωση διαφόρων bugs..επίσης αυτές οι επανεκινήσεις άρχισαν από τότε που έβγαλα το παγωτό sandwich και του φόρεσα την jelly bean. Όλα αυτά με επίσημα updates και τέλος διάβασα ότι υπάρχει να ευθύνεται ακόμα και κάποια εφαρμογή..

 

Φίλε Sparrow αν είναι εφαρμογή πάντως πρέπει να είναι κάποια απο αυτές που φέρει μέσα η ίδια η ROM αφού την πρώτη φορά που έκανα hard reset κράτησα επίτηδες το κινητό με τις μαμά εφαρμογές για να δω ακριβώς αν φταίει κάποια 3η εφαρμογή... Τζίφος.. το κινητό έκανε restart και συνεχομένα loops μέσα στο 1ο μισάωρο...

Συνεπώς δεν νομίζω πως φταεί η εφαρμογή, ούτε μπρούμε να πούμε πως το κινητό ζορίζεται απο RAM αλλά ακόμα και αν γινόταν αυτό δεν θα δικαιολογούσε τα Restart (όσοι είχαν το SOLE με ICS και μονίμως 50-70 mb free RAM με καταλαβαίνουν).

 

Εγω απο την μεριά μου έχω δοκιμάσει αλλαγή SIM, λειτουργία χωρίς external SD και πέρασμα της ROM εκ νέου με SUS. Κανένα αποτέλεσμα όμως... Σκέφτομαι να πάρω μια μικρή εξωτερική πηγη φόρτισης και να την έχω μόνιμα διαθέσιμη για να ξεπερνάω το loops καθώς μόνο όταν το συνδέω στον φορτιστή επανέρχεται. Για εμένα το πρόβλημα είναι η ROM ή ίδια ή ο KERNEL...

 

Επίσης παρότι γουστάρω πολύ το Android οφείλω να αομολογήσω πως 3/4 major updates που έχω κάνει έως τώρα έκαναν τα πράγματα χειρότερα (ASUS TF101 απο Honecomb σε ICS? sleep of death για ένα 2μηνο, XPERIA SOLA απο 2.3 σε 4.0.3? Γελούσαν και οι πέτρες με το lag, και τώρα που βρήκα αυτό το κινητό σε πολύ καλή τιμή και πέταγε για τις δικές μου ανάγκες έρχεται το κωλο update και μου βγάζει το κινητό off κάθε λίγο και λιγάκι.

 

Ο τρόπος που οι διάφορες κατασκευάστριες εταιρείες διαμορφώνουν τις ROM είναι πραγματικά άθλιος, αυτή η ποικιλομορφία του Android δυστηχώς έχει φέρει μόνο δεινά γιατί όταν η SONY για έχει 20 εμπορικά διαθέσιμα κινητά στην αγορά είναι αδύνατο να τα συντηρεί σωστά. Επενδύουν στο γόητρο της νέας συσκευής (που πολλές φορές δεν προσφέρει τίποτα νέο) αντί να συντηρούν αξιοπρεπώς τα πρόσφατα μοντέλλα και ειδικά κινητά όπως το T που θεωρούνται ναυαρχίδες και υποτίθεται τους φέρνουν τα φράγκα. Λυπάμαι που το λέω αλλά η εταιρεία με τα μήλα είναι πολύ μπροστά σε αυτό τον τομέα...

 

Παραθέτω και το νήμα με τις διαμαρτυρίες στο επίσημο SONY Support για όποιον θέλει να του ρίξει μια ματιά.

 

http://talk.sonymobile.com/thread/135926

http://talk.sonymobile.com/thread/136000?tstart=60

Link to comment
Share on other sites

Ναι κατεβασε το orange bond αυτο ειναι.Τον κερνελ θα στον στειλω εγω.Θα τα περασεις με το flashtool μονο ετσι περνας τα ftf.

Edit:Εδω ο κερνελ :)

 

Το θεμα ξερεις ποιο ειναι? Οτι εγω δεν εχω προβληματα επανεκκινησεων κτλ. Και φοβαμαι μηπως βαλω την 145 και τοτε αποκτησω αυτα που διαβαζω... Το μονο θεμα που τελικα δεν ειναι θεμα αλλα bug προφανως ειναι οτι τα στατιστικα της μπαταριας την δειχνουν πολυ πιο λιγο σε ποσοστο απο αυτο που πραγματικα ειναι... Αξιζει η μετα θα τρεχω και δεν θα φτανω? :P

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ξερεις ποιο ειναι? Οτι εγω δεν εχω προβληματα επανεκκινησεων κτλ. Και φοβαμαι μηπως βαλω την 145 και τοτε αποκτησω αυτα που διαβαζω... Το μονο θεμα που τελικα δεν ειναι θεμα αλλα bug προφανως ειναι οτι τα στατιστικα της μπαταριας την δειχνουν πολυ πιο λιγο σε ποσοστο απο αυτο που πραγματικα ειναι... Αξιζει η μετα θα τρεχω και δεν θα φτανω? :P

 

Φίλε Ice έχει δοκιμάσει να βάλεις κάποιο πρόγραμμα που δίνει εκτίμησηγια την διάρκεια της μπαταρίας απευθείας απο το Volt?

Σε ένα tablet Ainol Fire 7 που ο αλγόριθμος υπλογισμού της διάρκειας είχε bug αυτό έκανα και έδινε πολύ καλύτερη εκτίμηση, αλλά γνώριζα και τις τιμές των volt που αντιστοιχούν σε 100% και 0%, τις πέρασα στο πρόγραμμα και έκανε τον ανάλογο υπολογισμό.

 

η εφαρμογή είναι αυτή... https://play.google.com/store/apps/details?id=battery.monitor&hl=en

Link to comment
Share on other sites

Ειχα βαλει ενα αλλο οχι αυτο που γραφεις και εδειχνε παντα το ιδιο νουμερο που εγραφε και του κινητου.

 

Κλαψτε. Καθε μερα που το εβγαζα απο airplane το εκανα και επανεκκινηση. Ιδου το αποτελεσμα :

Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Sparrow αν είναι εφαρμογή πάντως πρέπει να είναι κάποια απο αυτές που φέρει μέσα η ίδια η ROM αφού την πρώτη φορά που έκανα hard reset κράτησα επίτηδες το κινητό με τις μαμά εφαρμογές για να δω ακριβώς αν φταίει κάποια 3η εφαρμογή... Τζίφος.. το κινητό έκανε restart και συνεχομένα loops μέσα στο 1ο μισάωρο...

Συνεπώς δεν νομίζω πως φταεί η εφαρμογή, ούτε μπρούμε να πούμε πως το κινητό ζορίζεται απο RAM αλλά ακόμα και αν γινόταν αυτό δεν θα δικαιολογούσε τα Restart (όσοι είχαν το SOLE με ICS και μονίμως 50-70 mb free RAM με καταλαβαίνουν).

 

Εγω απο την μεριά μου έχω δοκιμάσει αλλαγή SIM, λειτουργία χωρίς external SD και πέρασμα της ROM εκ νέου με SUS. Κανένα αποτέλεσμα όμως... Σκέφτομαι να πάρω μια μικρή εξωτερική πηγη φόρτισης και να την έχω μόνιμα διαθέσιμη για να ξεπερνάω το loops καθώς μόνο όταν το συνδέω στον φορτιστή επανέρχεται. Για εμένα το πρόβλημα είναι η ROM ή ίδια ή ο KERNEL...

 

Επίσης παρότι γουστάρω πολύ το Android οφείλω να αομολογήσω πως 3/4 major updates που έχω κάνει έως τώρα έκαναν τα πράγματα χειρότερα (ASUS TF101 απο Honecomb σε ICS? sleep of death για ένα 2μηνο, XPERIA SOLA απο 2.3 σε 4.0.3? Γελούσαν και οι πέτρες με το lag, και τώρα που βρήκα αυτό το κινητό σε πολύ καλή τιμή και πέταγε για τις δικές μου ανάγκες έρχεται το κωλο update και μου βγάζει το κινητό off κάθε λίγο και λιγάκι.

 

Ο τρόπος που οι διάφορες κατασκευάστριες εταιρείες διαμορφώνουν τις ROM είναι πραγματικά άθλιος, αυτή η ποικιλομορφία του Android δυστηχώς έχει φέρει μόνο δεινά γιατί όταν η SONY για έχει 20 εμπορικά διαθέσιμα κινητά στην αγορά είναι αδύνατο να τα συντηρεί σωστά. Επενδύουν στο γόητρο της νέας συσκευής (που πολλές φορές δεν προσφέρει τίποτα νέο) αντί να συντηρούν αξιοπρεπώς τα πρόσφατα μοντέλλα και ειδικά κινητά όπως το T που θεωρούνται ναυαρχίδες και υποτίθεται τους φέρνουν τα φράγκα. Λυπάμαι που το λέω αλλά η εταιρεία με τα μήλα είναι πολύ μπροστά σε αυτό τον τομέα...

 

Παραθέτω και το νήμα με τις διαμαρτυρίες στο επίσημο SONY Support για όποιον θέλει να του ρίξει μια ματιά.

 

http://talk.sonymobile.com/thread/135926

http://talk.sonymobile.com/thread/136000?tstart=60

Φίλε sephiroth13, πως σε λένε; Γιώργος από εδώ.Εγώ πάντως θυμάμαι ότι όταν είχα το παγωτό sandwitch πάνω δεν είχε παρουσιάσει το παραμικρό πρόβλημα δεν είχε κάνει ούτε μία επανεκίνηση. Βέβαια κράτησα την rom για μικρό χρονικό διάστημα καθώς μου ήρθε η αναβάθμιση για ζελώδες φασόλι την οποία έκανα 1 μέρα μετά.Έχεις δοκιμάσει καθόλου να λειτουργήσει το κινητό στην τελευταία stock I.C.S πριν την jelly bean? Η μπαταρία που λες δε νομίζω να είναι το πρόβλημα.Το θέμα πρέπει να είναι στην rom. Το προηγούμενό μου κινητό ήταν το arc s είχε το παγωτό sandwitch 4.0.4 και πολύ σπάνια έκανε επανεκίνηση. Το t από την άλλη δεν είχα την ''πολυτέλεια'' να το λειτουργήσω σε ICS και έτσι δε ξέρω πως θα πήγαινε πιστεύω όμως ότι θα ήταν μια χαρά..Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν βγάζουνε update τη στιγμή που είναι τόσα τα παράπονα..Το πιο παραξενο είναι ότι έχουν βγάλει για μερικούς και για άλλους όχι.Εγώ σου λέω είμαι τελικιασμένος στην 140 και άμα πάω στις αναβαθμίσεις μου λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση τόσο το κινητό όσο και το pc companion. Σήμερα μου έκανε άλλα 2 reboot και χθες κόλλησαν οι χάρτες του google..ενώ είχα βάλει διαδρομή το βελάκι είχε μείνει ακίνητο και οι οδηγίες άφαντες..Σκέφτομαι να του φορέσω το τελευταίο stock ICS..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε sephiroth13, πως σε λένε; Γιώργος από εδώ.Εγώ πάντως θυμάμαι ότι όταν είχα το παγωτό sandwitch πάνω δεν είχε παρουσιάσει το παραμικρό πρόβλημα δεν είχε κάνει ούτε μία επανεκίνηση. Βέβαια κράτησα την rom για μικρό χρονικό διάστημα καθώς μου ήρθε η αναβάθμιση για ζελώδες φασόλι την οποία έκανα 1 μέρα μετά.Έχεις δοκιμάσει καθόλου να λειτουργήσει το κινητό στην τελευταία stock I.C.S πριν την jelly bean? Η μπαταρία που λες δε νομίζω να είναι το πρόβλημα.Το θέμα πρέπει να είναι στην rom. Το προηγούμενό μου κινητό ήταν το arc s είχε το παγωτό sandwitch 4.0.4 και πολύ σπάνια έκανε επανεκίνηση. Το t από την άλλη δεν είχα την ''πολυτέλεια'' να το λειτουργήσω σε ICS και έτσι δε ξέρω πως θα πήγαινε πιστεύω όμως ότι θα ήταν μια χαρά..Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν βγάζουνε update τη στιγμή που είναι τόσα τα παράπονα..Το πιο παραξενο είναι ότι έχουν βγάλει για μερικούς και για άλλους όχι.Εγώ σου λέω είμαι τελικιασμένος στην 140 και άμα πάω στις αναβαθμίσεις μου λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση τόσο το κινητό όσο και το pc companion. Σήμερα μου έκανε άλλα 2 reboot και χθες κόλλησαν οι χάρτες του google..ενώ είχα βάλει διαδρομή το βελάκι είχε μείνει ακίνητο και οι οδηγίες άφαντες..Σκέφτομαι να του φορέσω το τελευταίο stock ICS..

 

Γεια σου Γιώργο με λένε Μάρκο,

 

ασφαλώς και δεν είναι η μπαταρία, δεν γίνεται να χαλάσει η μπαταρία απο την μια μέρα στην άλλη. και εγω με ICS έμεινα για λίγεςς ώρες και δεν μπορώ να πω, όμως εμένα η 140 ήταν σούπερ σταθερή. Το πιο ανησυχητικό είναι πως η 141 βγήκε για να λύσει τα προβλήαματα της 140, σε κάποιους τα έλυσε σε κάποιους άλλους δημιούργησε νέα..

 

Την 141 γιατί δεν την δοκιμάζεις με flashtool? Σε Service το έχεις πάει; Τι σου είπαν;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε sparrow2a εγω με την 141 αρχισα να ΄εχω αυτα τα προβληματα. Την Δευτερα θα το στειλω σερβις.... Αν δεν γινει τιποτα θα αρχισω να εξταζω εναλλακτικες καθως για την 10.1 ψηνομαι παρα πολυ. Κρισιμη ερωτηση panostr10 αφου εβαλες την 10.1 αν κανεις εγκτασταση τωρα ΄με SUS θα επανελεθει το κινητο στην μαμα κατασταση η θελει αλλον τροπο;

 

Μεσω SUS δε γνωριζω καθως ουτε το εχω δοκιμασει αλλα εχω και ξεκλειδωτο bootloader.Εγω επειδη εχω τα αρχεια .ftf τα περναω με flashtool.Το ιδιο πραγμα ειναι.

 

EDIT:Οσοι εχουν προβληματα με επανεκκινησεις μετα απο αναβαθμιση, πως κανατε αναβαθμιση?Απο πανω ή καθαρη γιατι παιζει ρολο.Πχ ακομα και εγω που εχω περασει σε CM 10.1, ειχα πρωτα την 10,μου εβγαλε ενημερωση για την 10.1,την εκανα απο πανω και ειχα θεμα δεν δουλευε η καμερα και ο media player και μολις την περασα με καθαρη εγκατασταση (αδειασμα εσωτ μνημης,factory reset,wipe dalvik cache + battery stats) ολα ρολοϊ.Θυμαμαι που υπηρχαν και θεματα οταν περασαμε στις αρχες απο ICS σε JB οπου επρεπε πρωτα να γινει καθαρισμος μνημης και factory reset καθως το κινητο εμενε παγωτο μετα απο λιγη χρηση.

Edited by panostr10
Link to comment
Share on other sites

Μεσω SUS δε γνωριζω καθως ουτε το εχω δοκιμασει αλλα εχω και ξεκλειδωτο bootloader.Εγω επειδη εχω τα αρχεια .ftf τα περναω με flashtool.Το ιδιο πραγμα ειναι.

 

EDIT:Οσοι εχουν προβληματα με επανεκκινησεις μετα απο αναβαθμιση, πως κανατε αναβαθμιση?Απο πανω ή καθαρη γιατι παιζει ρολο.Πχ ακομα και εγω που εχω περασει σε CM 10.1, ειχα πρωτα την 10,μου εβγαλε ενημερωση για την 10.1,την εκανα απο πανω και ειχα θεμα δεν δουλευε η καμερα και ο media player και μολις την περασα με καθαρη εγκατασταση (αδειασμα εσωτ μνημης,factory reset,wipe dalvik cache + battery stats) ολα ρολοϊ.Θυμαμαι που υπηρχαν και θεματα οταν περασαμε στις αρχες απο ICS σε JB οπου επρεπε πρωτα να γινει καθαρισμος μνημης και factory reset καθως το κινητο εμενε παγωτο μετα απο λιγη χρηση.

 

Καθάρισμα εσωτερικής μνήμης έπειτα factory reset έπειτα SUS και εγκατάστση ROM... 3 φορές αυτή η διαδικασία και το αποτέλεσμα το ίδιο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό τα σπάει! Από τα καλύτερα που έχω αγοράσει, αν και το χειρίζεται συγγενικό μου πρόσωπο!

Για πρώτη φόρτιση και γενικά για την μπαταρία, κάποια συμβουλή?

 

Κάποιος?

 

Και κάτι ακόμα, αν κάνω αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση, χάνονται από την συσκευή επαφές κλπ?

Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος?

 

Και κάτι ακόμα, αν κάνω αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση, χάνονται από την συσκευή επαφές κλπ?

 

Ανοιξε το και παιξε μαζι του. Φταστο στο 10-15% και φορτισε το κλειστο κατα προτιμηση μεχρι να φορτισει. Επανελαβε τη διαδικασια για τις επομενες 3-4 φορτισεις ωστε να "στρωσει" η μπαταρια. Θεωρητικα ολα αυτα...

 

Αν κανεις καθαρη εγκατασταση τα χανεις ολα (εκτος απο αυτα που εχεις στην sd). Αν την περασεις απο πανω δεν χανεις τιποτα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικα περασα με cwm την 145 με root κτλ αλλα εχω θεμα οτι καθε φορα που ανοιγω το κινητο κανει optimize τις εφαρμογες. Ξερει κανεις κατι επ αυτου? Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...