Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ!!

Και η έκδοση χωρίς LTE θα κυκλοφορήσει λογικά σε χώρες χωρίς υποδομές 4G, σωστά?

Ναι, σωστά...ήδη κυκλοφορεί στην αγορά της Ινδίας...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η έκδοση 140 σε εμένα τουλάχιστον κατέστρεψε τη μπαταρία. Πέφτει πολύ πιο γρήγορα χωρίς κανένα λόγο.

Και ψάχνοντας στο Google βρήκα πολλά σχετικά thread σε διάφορα forum, ακόμα και στο official support forum της Sony.

 

Επομένως χαίρομαι αν η 141 επαναφέρει τη διάρκεια στα προηγούμενα επίπεδα. :)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση 140 σε εμένα τουλάχιστον κατέστρεψε τη μπαταρία. Πέφτει πολύ πιο γρήγορα χωρίς κανένα λόγο.

Και ψάχνοντας στο Google βρήκα πολλά σχετικά thread σε διάφορα forum, ακόμα και στο official support forum της Sony.

 

Επομένως χαίρομαι αν η 141 επαναφέρει τη διάρκεια στα προηγούμενα επίπεδα. :)

 

 

ναι, σημερα ειδα τεραστια διαφορα!

ειμαι στο 47% με αρκετο FB, instagram, viber, whatsapp , 3G/ wifi μονιμως ανοιχτα σε επαρχια που κανει εναλλαγες το σημα συνεχεια και δουλεψα και 3 ωρες runkeeper!

νομιζω οτι η διαφορα ειναι μεγαλη..αλλες μερες με ιδια χρηση, τετοια ωρα επαιζα απο το 10-30%, αναλογως τις λεπτομεριες

 

 

Παιδια με τι κανατε upgrade? Με το sony update service και με το companion μου λεει οτι ειμαι up to date με την 140. Εχω βρει την 141 σε ftf οπως ειπα αλλα δεν ξερω ακριβως αν η διαδικασια που βρηκα με το flashtool θα μου δημιουργησει θεματα αν χρειαστω σερβις κτλ...

 

Διαβασα οτι βαζω το firmware στο folder και ανοιγω κτλ απλα μετα τις επιλογες που εχει δεν ξερω τι κανουν. Αν μπορει καποιος να βοηθησει θα το εκτιμουσα ιδιατερα

 

ΥΓ Ακυρο το παραπανω. Το φλασαρα τελικα... Δεν ηταν τπτ. Εκανα και ενα wipe και τωρα κυριος τα περασα ολα απο την αρχη...Καλα φαινεται να πηγαινει τωρα (με nova launcher παντα γιατι ο στοκ ειναι λιγο γτπ)

 

Φιλαρακι, δε χρειαζεται τοσο αγχος.. και μενα την 1η μερα μου ελεγε οτι ειμαι up to date με την 140, σημερα μου εβγαλε οτι εχω νεα αναβαθμιση.. οκ μην τρελαινεσαι για μια τοσο minor αναβαθμιση, αμα εδινε σε ολες τις συσκευες ταυτοχρονα θα τους επεφταν οι σερβερ, θαρρω!

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ναι, σημερα ειδα τεραστια διαφορα!

ειμαι στο 47% με αρκετο FB, instagram, viber, whatsapp , 3G/ wifi μονιμως ανοιχτα σε επαρχια που κανει εναλλαγες το σημα συνεχεια και δουλεψα και 3 ωρες runkeeper!

νομιζω οτι η διαφορα ειναι μεγαλη..αλλες μερες με ιδια χρηση, τετοια ωρα επαιζα απο το 10-30%, αναλογως τις λεπτομεριες

 

 

 

 

Φιλαρακι, δε χρειαζεται τοσο αγχος.. και μενα την 1η μερα μου ελεγε οτι ειμαι up to date με την 140, σημερα μου εβγαλε οτι εχω νεα αναβαθμιση.. οκ μην τρελαινεσαι για μια τοσο minor αναβαθμιση, αμα εδινε σε ολες τις συσκευες ταυτοχρονα θα τους επεφταν οι σερβερ, θαρρω!

 

Μα δεν μιλαμε για minor αναβαθμιση εφοσον βελτιωνει τοσο την αυτονομια της συσκευης και την ταχυτητα εστω και λιγο... Τελικα οπως ειπα και παραπανω ολα καλα με την 141 τωρα...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα ...χρειαζομαι αμμεση βοηθεια...πηγα να κανω μεσω κομπανιον την αναβαθμιση και οταν ειχε φτασει στα μισα μου εβγαλε σφαλμα και πατησα ακυρωση απο κει και περα μολις εβγαλα το καλωδιο το κινητο το μονο που κανει ειναι να ανοιγει μονο το λογοτυπο της σονυ και μετα τελος...τι κανω?

 

παιδια καλημερα ...χρειαζομαι αμμεση βοηθεια...πηγα να κανω μεσω κομπανιον την αναβαθμιση και οταν ειχε φτασει στα μισα μου εβγαλε σφαλμα και πατησα ακυρωση απο κει και περα μολις εβγαλα το καλωδιο το κινητο το μονο που κανει ειναι να ανοιγει μονο το λογοτυπο της σονυ και μετα τελος...τι κανω?

ενταξει ευτυχως το σωσα περασα την εκδοση με seus kai ολα καλα...να ρωτησω κατι αλλο ?τελικα η οθονη εχει screen protector?γτ προσπαθω να την δω και δεν την βλεπω...παντως δηλωνω εντυπωσιασμενος απο το κινητο..αν βγει και μια εφοαρμογη τυπου illumination bar για να ρυθμιζουμε την ενταση του λεντ θα μαστε μια χαρα...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω σκοπό να την βγάλω απλά κοιτάω στις άκρες της οθόνης και δεν φαίνεται διάφορα από την οθόνη.τώρα αν την έχουν εφαρμόσει τόσο καλά τι να πω μπράβο τους
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

παιδια προβλημα πηγα να κανω την αναβαθμιση και οταν ηταν να ενημερωσω το κινητο, το κινητο εσβησε και δεν αναβει το κινητο ηταν κλειδομενο με μοτιβο
Link to comment
Share on other sites

Οι κάτοχοι του κινητού από τις φωτογραφίες που βγάζει και από την μπαταρία του εχουν μείνει ευχαριστημένοι?

Αν και δεν έχω κάνει 3-4 πλήρης φορτίσεις για να αρχίσει να αποδίδει η μπαταρία το 100%, μέχρι τώρα πάει πολύ καλά...2 μερούλες άνετα με φουλ πρόγραμμα...έχει μια από τις πιο δυνατές μπαταρίες στην αγορά (2370 mAh)...

Τώρα για την κάμερα, θα έλεγα ότι δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο...υστερεί αρκετά στις λήψεις με τεχνητό φωτισμό (εσωτερικοί χώροι)...του S3 για παράδειγμα, που είναι στα ίδια ΜΡ είναι πολύ καλύτερη...πάντως την δουλειά σου την κάνεις αν δεν έχεις ιδιαίτερες απαιτήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω διαβάσει σε διάφορα reviews πως η οθόνη είναι κάπως ''ξεβαμμένη''. Είναι όντως αλήθεια; Πως πάει γενικότερα το κινητό; Lagαρει καθόλου; Ενδιαφερόμουν για την αγορά του μέσα στον επόμενο μήνα. Αξίζει ή όχι;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω διαβάσει σε διάφορα reviews πως η οθόνη είναι κάπως ''ξεβαμμένη''. Είναι όντως αλήθεια; Πως πάει γενικότερα το κινητό; Lagαρει καθόλου; Ενδιαφερόμουν για την αγορά του μέσα στον επόμενο μήνα. Αξίζει ή όχι;

Κοίτα, θεωρώ ότι τα reviews "παρασύρονται" από την εργοστασιακή ρύθμιση που προσαρμόζει την φωτεινότητα αυτόματα με βάση το φως του περιβάλλοντος. Εκεί έχει ένα θεματάκι γιατί ρυθμίζει τη φωτεινότητα σχετικά χαμηλά και σου φαίνεται κάπως "ξεβαμμένη". Αν βάλεις χειροκίνητη ρύθμιση με ψηλότερη φωτεινότητα, θα την δεις μια χαρά...

Σχετικά με lag, με ένα ελαφρύ multitasking που έχω κάνει, δεν βλέπω προβλήματα, το αντίθετο μάλιστα, πάει πολύ καλά...μπορεί ο επεξεργαστείς να είναι 2πύρηνος αλλά έχει ψηλά τον χρονισμό του (1.7 GHZ)...

Τέλος για το αν αξίζει ή όχι, αυτό είναι υποκειμενικό...σίγουρα σε αυτά τα λεφτά παίρνεις Galaxy S3, Optimus 4x, Nexus 4, HTC One X κ.ά...

'Ασε που μέσα σ'ενα μήνα έχει πέσει η τιμή του ήδη κοντά στα 70€ και απ'οτι φαίνεται τον Σεπτέμβρη θα έχει κάτω από 300€...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Αν και θα το αγοράσω σίγουρα από σκρουτζομαγαζο. Ήδη από όσο έχω παρατηρήσει η τιμή του έχει πέσει περίπου 10€ Σε λίγες ήμερες! Η χρήση του κινητού με ένα χέρι βολεύει; π.χ αν θέλω να στείλω ένα μήνυμα θα μπορέσω;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω & γω κάτι ο άσχετος,η μνήμη του sp η εσωτερική για να αποθηκεύονται οι εφαρμογές είναι η ram 1GB ή η flash memory 8GB? Επίσης μετά την ics οι εφαρμογές μεταφέρονται στην sd xωρίς να είσαι root?

Eυχαριστώ!!!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

1) H 8GB

2) Αν το επιτρέπει η εφαρμογή μεταφέρονται.

 

5 ειναι διαθεσιμα αν δεν κανω λαθος.

Οσον αφορα το αλλο απο την 4.0 εκδοση του android και μετα κανενα δεν στελνει σε sd. Ειναι του λειτουργικου αυτο. Μονο στην εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου πανε. Η samsung το αλλαξε βεβαια αυτο με το s4 αλλα δεν ξερω αν υπαρχει και αλλου αυτο...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,καλημέρα! Εχθές μου έβγαλε αναβάθμιση μέσω pc companion.Την κάνω,κολλάει στην μέση και στο τέλος μου γράφει ότι απέτυχε.Πάω να ανοίξω το κινητό,είχε κολλήσει στο σήμα της sony...Μετά δοκίμασα με sus και μου έγραψε πάλι ότι απέτυχε.(έβαλα επαναφορά στην αρχική κατάσταση).Τώρα ούτε ανοίγει ούτε τίποτα.Το μόνο που κάνει είναι να αναμοσβήνει το led όταν πατάω το on.

Έχει κάποιος καμιά ιδέα ή να το πάω για service? :cry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,καλημέρα! Εχθές μου έβγαλε αναβάθμιση μέσω pc companion.Την κάνω,κολλάει στην μέση και στο τέλος μου γράφει ότι απέτυχε.Πάω να ανοίξω το κινητό,είχε κολλήσει στο σήμα της sony...Μετά δοκίμασα με sus και μου έγραψε πάλι ότι απέτυχε.(έβαλα επαναφορά στην αρχική κατάσταση).Τώρα ούτε ανοίγει ούτε τίποτα.Το μόνο που κάνει είναι να αναμοσβήνει το led όταν πατάω το on.

Έχει κάποιος καμιά ιδέα ή να το πάω για service? :cry:

 

και σε εμενα το ιδιο μονο που εμενα η οθονη εχει φως αλλα ειναι μαυρη και οταν παταω το ΟΝ απλα εχει την δονηση

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να φλασάρουμε χωρίς να είμαστε root? Γιατί εγώ ούτε root είμαι ούτε ξεκλείδωτο bootloader έχω.:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω κάνει 3-4 πλήρης φορτίσεις για να αρχίσει να αποδίδει η μπαταρία το 100%, μέχρι τώρα πάει πολύ καλά...2 μερούλες άνετα με φουλ πρόγραμμα...έχει μια από τις πιο δυνατές μπαταρίες στην αγορά (2370 mAh)...

Τώρα για την κάμερα, θα έλεγα ότι δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο...υστερεί αρκετά στις λήψεις με τεχνητό φωτισμό (εσωτερικοί χώροι)...του S3 για παράδειγμα, που είναι στα ίδια ΜΡ είναι πολύ καλύτερη...πάντως την δουλειά σου την κάνεις αν δεν έχεις ιδιαίτερες απαιτήσεις...

 

Με απογοήτευσες λίγο η αλήθεια είναι με την γνώμη σου για την κάμερα :/ πόσο μάλλον όταν έχεις το κινητό και το χεις χρησιμοποιήσει και κάτι θα ξέρεις. Μου φαίνεται λίγο "παράξενο" πάντως καθώς σε βίντεο και άρθρα που συγκρίνουν την κάμερα του με αυτή του S3 και του iPhone, έχω δει ότι η πλειοψηφία τους κόσμου ενθουσιάζεται με αυτή του SP.. η γνώμη σου σαν κάτοχος πάντως δυστυχώς μετράει παραπάνω..:P

Link to comment
Share on other sites

Με απογοήτευσες λίγο η αλήθεια είναι με την γνώμη σου για την κάμερα :/ πόσο μάλλον όταν έχεις το κινητό και το χεις χρησιμοποιήσει και κάτι θα ξέρεις. Μου φαίνεται λίγο "παράξενο" πάντως καθώς σε βίντεο και άρθρα που συγκρίνουν την κάμερα του με αυτή του S3 και του iPhone, έχω δει ότι η πλειοψηφία τους κόσμου ενθουσιάζεται με αυτή του SP.. η γνώμη σου σαν κάτοχος πάντως δυστυχώς μετράει παραπάνω..:P

Μπορείς να δεις και εδώ --> http://www.gsmarena.com/sony_xperia_sp-review-924p8.php όπου έχει test με ειδικό πρόγραμμα που συγκρίνει την ποιότητα των φωτογραφιών..." the quality of the images under artificial lighting is among the worst we've seen from an 8MP shooter..."

Στο techblog.gr λέει: "η κάμερα στον μέσο όρο της αγοράς, όχι κάτι το εντυπωσιακό..." -->http://techblog.gr/mobile/sony-xperia-sp-hands-on-techblogtv-0241/

Επίσης -->http://www.phonearena.com/reviews/Sony-Xperia-SP-Review_id3308/page/3 "don't expect any miracles out of the smartphone's 8-megapixel camera as we've dealt with much better 8-megapixel snappers in the past. Indoor photos are much noisier and don't look particularly pleasant..."

Link to comment
Share on other sites

Ναι φαίνεται να χεις δίκιο. Θα κάνω μερικές σκέψεις παραπάνω πριν το αγοράσω καθώς είμαι αρκετά ευχαριστημένος γενικά απο τις προδιαγραφές του και τα στάνταρ μου γενικά για την κάμερα δεν είναι υπερβολικά υψηλά ;) Να σαι καλα
Link to comment
Share on other sites

Με απογοήτευσες λίγο η αλήθεια είναι με την γνώμη σου για την κάμερα :/ πόσο μάλλον όταν έχεις το κινητό και το χεις χρησιμοποιήσει και κάτι θα ξέρεις. Μου φαίνεται λίγο "παράξενο" πάντως καθώς σε βίντεο και άρθρα που συγκρίνουν την κάμερα του με αυτή του S3 και του iPhone, έχω δει ότι η πλειοψηφία τους κόσμου ενθουσιάζεται με αυτή του SP.. η γνώμη σου σαν κάτοχος πάντως δυστυχώς μετράει παραπάνω..:P

Αν ενθουσιάζονται αυτοί,μάλλον δεν ξέρουν τι κρατάνε,παντελώς άσχετοι...

Ακόμα και το iphone 4s έχει καλύτερα αποτελέσματα σε εσωτερικούς χώρους.

Για s3 μην το συζητάμε,του ρίχνει γκολ από τα αποδυτήρια.

Απλά οποίος ποντάρει στην κάμερα του sp,να κοιτάξει αλλού γιατί σε εσωτερικό χώρο τα αποτελέσματα πού θα δώσει μόνο μέτρια μπορω να τα πω.και με το ζόρι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καμία διάφορα από την αναβάθμιση η μπαταρία στα ίδια και χειρότερα τα δεδομένα όταν τα απενεργοποιεις μετά μόλις τα βάλεις πάλι δε φορτώνει ενώ δείχνει ότι κινουντε δεδομένα πάνω από το σήμα και θέλει επανεκκίνηση για να δουλέψουν!! Όσο για ταχύτητα τώρα ανοιγω pulse πατάω home και κάνει 10 δευτερόλεπτα να φορτώσει 6 εικονίδια εφαρμογών κ να ρολαρει στις επιφάνειες εργασίας κοινώς απογοήτευση το τηλέφωνο γτ τα περισσότερα τα έκανε κ με την 140 άσε που και στις κλίσης με διάφορα άτομα που βρίσκονται όμως σε περιοχή με φουλ σήμα όπως κ γω αναφέρουν ότι με ακούνε μέσα από πηγάδι αα την 141 τη πέρασα με Seus με καθαρή εγκατάσταση αυτά πάλι καλά το πήρα με τη χαμηλή τιμή κρίμα σ αυτούς που το πλήρωσαν χρυσό
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...