Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Μετά από πολύ ψάξιμο στο δίκτυο νομίζω ότι βρήκα λύση στην καθυστέρηση που είχε το τηλέφωνο να ανοίξει πχ τις επαφές, τα μηνύματα κλπ. Απενεργοποίησα τον chrome. Για την ώρα έχει αλλάξει πολύ η απόκριση του τηλεφώνου, ελπίζω να συνεχίσει έτσι.... Ας το δοκιμάσει και κάποιος άλλος για να δούμε αν είναι τυχαίο το γεγονός ή όχι.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Μετά από πολύ ψάξιμο στο δίκτυο νομίζω ότι βρήκα λύση στην καθυστέρηση που είχε το τηλέφωνο να ανοίξει πχ τις επαφές, τα μηνύματα κλπ. Απενεργοποίησα τον chrome. Για την ώρα έχει αλλάξει πολύ η απόκριση του τηλεφώνου, ελπίζω να συνεχίσει έτσι.... Ας το δοκιμάσει και κάποιος άλλος για να δούμε αν είναι τυχαίο το γεγονός ή όχι.

 

 

 

εμενα γιατι μου συμβαινει το αντιθετο?χρησιμοποιουσα για καιρο τον dolphin αλλα κολουσε στο να ανοιξει το πληκτρολογιο και πιο σπανια τα μνατα και επαφες.αφοτου ομως ενεργοποιησα και χρησιμοποιω τον chrome το κινητο δεν εχει σκαλωσει εκ τοτε καθολου...

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

εμενα γιατι μου συμβαινει το αντιθετο?χρησιμοποιουσα για καιρο τον dolphin αλλα κολουσε στο να ανοιξει το πληκτρολογιο και πιο σπανια τα μνατα και επαφες.αφοτου ομως ενεργοποιησα και χρησιμοποιω τον chrome το κινητο δεν εχει σκαλωσει εκ τοτε καθολου...

 

Θα αφήσω για μερικές μέρες τον dolphin και μετά θα γυρίσω σε chrome μπας και το ξεγελάσω....

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν αλλάζει η έκδοση του firmware να πάει δλδ από 1.201 σε 0.266. Μόνο η έκδοση kernel αλλάζει, μπορείς δλδ να είσαι σε firmware 0.266 με kernel της 1.201. Αυτό το διαπιστώνεις στο μενού Ρυθμίσεις > Σχετικά με το τηλέφωνο στις 2 τελευταίες αναφορές όπου είναι άλλη η Έκδοση kernel και άλλος ο Αριμός έκδοσης (Firmware). Φυσικά κάτι τέτοιο παρόμοιο το κάνεις προσωρινά κατά τη διαδικασία του rooting.

 

Εγώ ακολούθησα τις οδηγίες του μέλους SubWrc: ελληνική pre-rooted 12.1.A.1.201 τον οποίο παρεμπιπτόντως και ευχαριστώ, και μετά φλασάρισα την eXistenZ Ultra 3.3.0 Rom και το SP φυσάει....

 

http://i.imgur.com/Y2IG8Hu.png

 

Την eXistenZ Ultra 3.3.0 Rom απλά την φλασάρισες όταν είχες τελειώσει την διαδικασία για την ελληνική pre-rooted 12.1.A.1.201 (την οποία διαδιακασία έχω ακολουθήσει και εγώ);

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια καθαρή εγκατάσταση το κινητό πετάει.καμμία σχέση με πριν δεν κολλάει πουθενά και είναι σούπερ σμουθ.το μόνο που με χαλάει είναι η μπαταρία. Δεν υπάρχει τρόπος βελτιωσης;

 

Εάν χρησιμοποιείς bluetooth, δοκίμασε αυτή την εφαρμογή:

https://play.google.com/store/apps/details?id=papers.ch.autobluetooth

 

Εγώ τουλάχιστον είδα σημαντική διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες,

 

εχω ενα θεμα, ειχα περασει την εκδοση 4.3 στο xperia SP και ηταν αθλια και μετα περασα παλι την 4,1 ΑΛΛΑ οχι αυτη που ειχε το κινητο οταν το αγορασα, αλλα την τελευταια 4.1.1.254 η καπως ετσι.

 

Το κινητο δεν το εχω rootarei ποτε μου απλα με το flashtool περασα την 4.1 την τελευταια.

Πηγα σημερα το κινητο στην sony να μου αλλαξει μπαταρια και ο ******* ξεχασα να του κανω επαναφορα για να εχει παλι την αρχικη 4.1.Κατ'αλλα το κινητο δεν εχει rootaristei και δεν το εχω πειραξει στο ελαχιστο.

 

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν υπαρχει θεμα που το κινητο δεν εχει την μαμα 4.1 αλλα την τελευταια 4.1 ή οποια και ειναι αγγλικη η εκδοση που περασα, δηλαδη θα ισχυσει η εγγυηση ή οχι? Εχω χεστει απανω μου γιατι ξεχασα να περασω την εκδοση που εχει εξ'αρχης ..... το θεμα ειναι οτι με την αγγλικη εκδοση που περασα εχει και 2-3 εικονιδιακα που δεν υπηρχαν στην ελληνικη οταν το ειχα παρει.

 

Το κινητο εχει αγοραστει απο το kinhto.gr θελω help απο οποιον μπορει να βοηθησει

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά από πολύ ψάξιμο στο δίκτυο νομίζω ότι βρήκα λύση στην καθυστέρηση που είχε το τηλέφωνο να ανοίξει πχ τις επαφές, τα μηνύματα κλπ. Απενεργοποίησα τον chrome. Για την ώρα έχει αλλάξει πολύ η απόκριση του τηλεφώνου, ελπίζω να συνεχίσει έτσι.... Ας το δοκιμάσει και κάποιος άλλος για να δούμε αν είναι τυχαίο το γεγονός ή όχι.

 

Ενδιαφέρον, έβαλες άλλο browser?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες,

 

εχω ενα θεμα, ειχα περασει την εκδοση 4.3 στο xperia SP και ηταν αθλια και μετα περασα παλι την 4,1 ΑΛΛΑ οχι αυτη που ειχε το κινητο οταν το αγορασα, αλλα την τελευταια 4.1.1.254 η καπως ετσι.

 

Το κινητο εχει αγοραστει απο το kinhto.gr θελω help απο οποιον μπορει να βοηθησει

 

Ευχαριστω

 

Δηλαδή πέρασες μια rom που είχε το τελευταίο update της 4,1 ?? Δεν πιστεύω ότι θα έχεις κάποιο πρόβλημα από τη στιγμή που η rom είναι ευρωπαϊκή και δεν έχεις επέμβει στο κινητό με κάποιο τρόπο (root, ξεκλείδωμα bootloader).

Twitter: twitter.com/gerakinasson
Link to comment
Share on other sites

Κείμενο σε greeklish

 

Το flashtool απλά σου εγκαθιστά τη rom που θες, δεν κάνει root ή ξεκλείδωμα του bootloader, αυτά θέλουν παρέμβαση τρίτου δηλαδή τα κάνεις εσύ. Οπότε είσαι εντάξει, μην αγχώνεσαι.

Edited by zxr
Twitter: twitter.com/gerakinasson
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα...

Καλό...

 

Κάποιοι ίσως θυμούνται πως πριν μερικές μέρες είχα γράψει ένα μήνυμα με τα διάφορα προβλήματα τα οποία παρουσίαζε το SP...

Επίσης είχα ρωτήσει και είχα πάρει απάντηση (και πάλι ευχαριστώ) για το clean install που θα έκανα...

αλλά...

με έναν πολύ περίεργο τρόπο, και χωρίς να κάνω τίποτα, όλα τα προβλήματα λύθηκαν...!!!

Το κινητό ανταποκρίνεται πολύ γρήγορα, το πρόγραμμα με τα sms έφτιαξε (αλλά το GO δεν το αλλάζω τώρα...)

οι φωτογραφίες αποκαταστάθηκαν (????)

η μπαταρία από εκεί που κρατούσε μερικές ώρες ξαφνικά κρατάει μιάμιση με 2 μέρες.... (????)

και γενικώς όλα πάνε πάρα πολύ καλά....!!!

 

Πόσο περίεργο είναι αυτό ;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

οταν σουλεγα απο περισυ πηγαινε το για σερβις μου τοπαιζες δυσκολος! αντε τωρα να τσιμπησεις την καινουρια συσκευη να ξεμπλεκεις.

απο εκει και περα,στο υπογραφω οτι με 4.4 θαναι μαπα το κινητο. Γενικα βλεπω οτι η σονυ εκανε μετρια δουλεια με 4.4 σε ολα οποτε αμφιβαλω για το Τ. επισης δεν λειπει τιποτα στο Τ πλεον.

 

Λες να μην το ήθελα;; Ας όψεται η μέχρι πρόσφατα έλλειψη άλλου smartphone. Είχε εγκριθεί εδώ και 17 μέρες αντικατάσταση πλακέτας αλλά επειδή αργούσε το ανταλλακτικό μου είπαν ότι θα μου στείλουν καινούρια συσκευή. Μακάρι να μην έχω κανένα θέμα και να χαρώ επιτέλους το κινητάκι μου... Όσο για την 4.4, κάτσε να την πάρουμε και αν δεν μας κάνει φλασάρουμε πάλι 4.3...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα υπάρχει apps το οποιο μπορεις να δεις livestreaming ή το παρατραβηξά :-)

 

Αν κατεβασεις dolphin browser μπορεις να δεις βιντεο με flash player αρα οπως στο pc

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον, έβαλες άλλο browser?

Ναι, έβαλα τον dolphin αλλά για να πω την αλήθεια μετά από 2-3 μέρες δοκιμής, νομίζω ότι γύρισε στα ίδια... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα...

Καλό...

 

Κάποιοι ίσως θυμούνται πως πριν μερικές μέρες είχα γράψει ένα μήνυμα με τα διάφορα προβλήματα τα οποία παρουσίαζε το SP...

Επίσης είχα ρωτήσει και είχα πάρει απάντηση (και πάλι ευχαριστώ) για το clean install που θα έκανα...

αλλά...

με έναν πολύ περίεργο τρόπο, και χωρίς να κάνω τίποτα, όλα τα προβλήματα λύθηκαν...!!!

Το κινητό ανταποκρίνεται πολύ γρήγορα, το πρόγραμμα με τα sms έφτιαξε (αλλά το GO δεν το αλλάζω τώρα...)

οι φωτογραφίες αποκαταστάθηκαν (????)

η μπαταρία από εκεί που κρατούσε μερικές ώρες ξαφνικά κρατάει μιάμιση με 2 μέρες.... (????)

και γενικώς όλα πάνε πάρα πολύ καλά....!!!

 

Πόσο περίεργο είναι αυτό ;;;;;;

Το bug είναι bug, κάποια στιγμή δυστυχώς θα επιστρέψει

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.8.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Αν κατεβασεις dolphin browser μπορεις να δεις βιντεο με flash player αρα οπως στο pc

 

Για παιχνίδια θες; όπως το TwitchTV ?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ανεβάζω την branded τις cosmote 205 για οποιον την θέλει να την περάσει :) :) γιατί απ'ότι φαίνεται η customized unbranded θα αργήσει μάλλον :p
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ανεβάζω την branded τις cosmote 205 για οποιον την θέλει να την περάσει :) :) γιατί απ'ότι φαίνεται η customized unbranded θα αργήσει μάλλον :p

 

οκ περιμένουμε... ξερεις περιπου ποτε θα βγει η unbranded;; εντύπωση μου κάνει που δεν βγαίνει πρώτα αυτή...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

οκ περιμένουμε... ξερεις περιπου ποτε θα βγει η unbranded;; εντύπωση μου κάνει που δεν βγαίνει πρώτα αυτή...

 

και εμενα πολύ μεγάλη εντύπωση μου κάνει πως δεν έχει βγει πρώτη.....τις άλλες φορες πρώτα undranded βγαίνανε και μετά οι branded τώρα δεν ξέρω!! άμα δεις στο update checker μονο 10 undranded έχουνε κυκλοφορήσει 205 όλες οι άλλες είναι branded :wacko:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ανεβάζω την branded τις cosmote 205 για οποιον την θέλει να την περάσει :) :) γιατί απ'ότι φαίνεται η customized unbranded θα αργήσει μάλλον :p

 

Εχουμε εντυπωσεις απο αυτην?Γιατι εγω με την 199 δεν ξετρελαθηκα..

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε εντυπωσεις απο αυτην?Γιατι εγω με την 199 δεν ξετρελαθηκα..

 

εγώ που την έβαλα για καμια ώρα καλά πάει άμα βγάλεις τις μπούρδες τις κοσμοτέ μια χαρά είναι ;) αλλα εγώ είμαι "λάτρης" των custom rom οποτε από ταχύτητα δεν μπορώ να συγκρίνω ;p

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ορίστε παιδιά η ελληνική branded cosmote 205 ;)

https://www.dropbox.com/s/wnlmxb57v9zkhgj/LT30_9.2.A.1.205%20%281266-7841%20R4J%29_Cosmote%20GR.ftf

Link to comment
Share on other sites

Το bug είναι bug, κάποια στιγμή δυστυχώς θα επιστρέψει

 

Σίγουρα... Πάντως μέχρι στιγμής, περιέργως, πάει πολύ καλά.... !!!!

Link to comment
Share on other sites

εγώ που την έβαλα για καμια ώρα καλά πάει άμα βγάλεις τις μπούρδες τις κοσμοτέ μια χαρά είναι ;) αλλα εγώ είμαι "λάτρης" των custom rom οποτε από ταχύτητα δεν μπορώ να συγκρίνω ;p

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ορίστε παιδιά η ελληνική branded cosmote 205 ;)

https://www.dropbox.com/s/wnlmxb57v9zkhgj/LT30_9.2.A.1.205%20%281266-7841%20R4J%29_Cosmote%20GR.ftf

 

ευχαριστώ για το λινκ.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...