Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.ebay.com/itm/Nillkin-LG-E975-Optimus-G-Gentleman-Flip-Leather-Case-Book-Cover-Pouch-E977-Film-/140969007227?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item20d268587b

http://www.ebay.com/itm/SOLOZEN-PU-JELLY-FLIP-COVER-CASE-for-SPRINT-LG-OPTIMUS-G-4G-LS970-E971-E973-E975-/190913054943?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item2c734e08df

http://www.ebay.co.uk/itm/MERCURY-BLACK-FLIP-WALLET-COVER-CASE-FOR-LG-LS970-SPRINT-OPTIMUS-G-/221276552059?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&hash=item33851c3b7b

 

ρε παιδια εχω καταληξει σε αυτες τις τρεις θηκες... σαν εμφανιση η πρωτη με τραβαει με χιλια αλλα για την δευτερη σκεφτομαι οτι εχει περιβλημα γυρω-γυρω και δεν αφηνει εκτεθειμενα σημεια.. ποια μου προτεινετε εσεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.ebay.com/itm/Nillkin-LG-E975-Optimus-G-Gentleman-Flip-Leather-Case-Book-Cover-Pouch-E977-Film-/140969007227?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item20d268587b

 

http://www.ebay.com/itm/SOLOZEN-PU-JELLY-FLIP-COVER-CASE-for-SPRINT-LG-OPTIMUS-G-4G-LS970-E971-E973-E975-/190913054943?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item2c734e08df

 

http://www.ebay.co.uk/itm/MERCURY-BLACK-FLIP-WALLET-COVER-CASE-FOR-LG-LS970-SPRINT-OPTIMUS-G-/221276552059?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&hash=item33851c3b7b

 

 

 

ρε παιδια εχω καταληξει σε αυτες τις τρεις θηκες... σαν εμφανιση η πρωτη με τραβαει με χιλια αλλα για την δευτερη σκεφτομαι οτι εχει περιβλημα γυρω-γυρω και δεν αφηνει εκτεθειμενα σημεια.. ποια μου προτεινετε εσεις?

 

 

Εμενα παντως μου αρεσει περισσοτερο η δευτερη.ειδικα το πισω μερος της(το ανοιγμα της καμερας)

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου, θα σε εκνευρίσει τέτοια θήκη στο άνοιξε κλείσε... Επίσης κρίμα τέτοιο κινητό να μην φαίνεται καθόλου ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κρίμα τέτοιο κινητό να μην φαίνεται καθόλου ;)

 

 

Να σου πω και γω τετοιες θηκες δεν τις πολυσυμπαθω αλλα αφου ο φιλος διαλεξε 3 τετοιες ε ειπα να απαντησω βαση αυτων αφου αυτες του αρεσουν.

Αλλωστε mercury εχω.

:)

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Mercury TPU προτείνω και γω, λειτουργική, πανέμορφη, προστατεύει καλά..

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως μου αρεσει περισσοτερο η δευτερη.ειδικα το πισω μερος της(το ανοιγμα της καμερας)

 

Την έχω τη συγκεκριμένη. Προστατεύει πολύ καλά το τηλέφωνο και είναι όμορφη, αν και του δίνει λίγο όγκο. Την εναλλασω με μια θήκη pouch όταν την βαριέμαι.

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου, θα σε εκνευρίσει τέτοια θήκη στο άνοιξε κλείσε... Επίσης κρίμα τέτοιο κινητό να μην φαίνεται καθόλου ;)

 

Να σου πω και γω τετοιες θηκες δεν τις πολυσυμπαθω αλλα αφου ο φιλος διαλεξε 3 τετοιες ε ειπα να απαντησω βαση αυτων αφου αυτες του αρεσουν.

Αλλωστε mercury εχω.

:)

 

Mercury TPU προτείνω και γω, λειτουργική, πανέμορφη, προστατεύει καλά..

 

ενταξει το ξερω οτι σιγουρα δεν θα εχει καμια σχεση σαν ποιοτητα αλλα τωρα εχω αυτην http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/thikes/Sentio-Case-LG-Optimus-G-Black.htm και μου σπαει τα νευρα που οπως παταει στις ακρες ξεκολλαει το screen protector.. δεν θα εχω τετοιο προβλημα με την mercury tpu λετε?

εε και οπως και να το κανουμε το νιωθω πιο "ασφαλες" αμα το βλεπω οτι υπαρχει καπακι που προστατευει και την οθονη :p

Link to comment
Share on other sites

ενταξει το ξερω οτι σιγουρα δεν θα εχει καμια σχεση σαν ποιοτητα αλλα τωρα εχω αυτην http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/thikes/Sentio-Case-LG-Optimus-G-Black.htm και μου σπαει τα νευρα που οπως παταει στις ακρες ξεκολλαει το screen protector.. δεν θα εχω τετοιο προβλημα με την mercury tpu λετε?

 

εε και οπως και να το κανουμε το νιωθω πιο "ασφαλες" αμα το βλεπω οτι υπαρχει καπακι που προστατευει και την οθονη :p

 

 

Μη μου δειχνεις πλαισιο τρελλαινομαι.που πηρα 2 φορες screen protector sentio(μεςα εχει απο 2 νομιζω) για το og και ειχε ΣΕ ΚΑΘΕ screen protector κλωστουλα,χνουδι -πως το λενε-. Την ειχα δει αυτη τη θηκη και δε μου γεμισε το ματι...

Οποια αλλη και να παρεις καλυτερη θαναι.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Μη μου δειχνεις πλαισιο τρελλαινομαι.που πηρα 2 φορες screen protector sentio(μεςα εχει απο 2 νομιζω) για το og και ειχε ΣΕ ΚΑΘΕ screen protector κλωστουλα,χνουδι -πως το λενε-. Την ειχα δει αυτη τη θηκη και δε μου γεμισε το ματι...

Οποια αλλη και να παρεις καλυτερη θαναι.

 

χαχαχα ηταν η ευκολη και προσωρινη λυση.. οταν πηρα το κινητο, πριν γυρισω σπιτι περασα απο πλαισιο και πηρα αυτη την θηκη και τα screen protector που λες...

κι εγω που την εχω την ιδια γνωμη εχω.. απλα ετσι οπως το σκεφτομαι λογικα ολες οι tpu θα το κανουν αναγκαστικα αυτο ετσι οπως πατανε στις ακρες και το ψιλοφοβαμαι :p

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/LG-OPTIMUS-G-E975-GSM-MERCURY-TPU-JELLY-GEL-RUBBER-SILICON-GUARD-SKIN-CASE-COVER-/111030890418?pt=LH_DefaultDomain_3&var=&hash=item19d9f4efb2&afsrc=1

 

Αυτην εχω εγω (μαυρη και ασπρη).

Καθεται πολυ καλα και ουτε το screen protector πειραζει ουτε τιποτα.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

με βαλατε σε σκεψεις και αρχισα να ψαχνω και τετοιες τελικα :p

βρηκα αυτην εδω http://www.ebay.com/itm/Black-S-Line-Gel-Rubber-TPU-Silicone-Skin-Case-Cover-for-LG-Optimus-G-E973-E971-/171162404174?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&hash=item27da13054e και μου θυμιζει μια που ειχε ενας φιλος σε nexus 4 και μ' αρεσε ιδιαιτερα σαν αισθηση... αυτη ή η mercury?

Link to comment
Share on other sites

με βαλατε σε σκεψεις και αρχισα να ψαχνω και τετοιες τελικα :p

 

βρηκα αυτην εδω http://www.ebay.com/itm/Black-S-Line-Gel-Rubber-TPU-Silicone-Skin-Case-Cover-for-LG-Optimus-G-E973-E971-/171162404174?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&hash=item27da13054e και μου θυμιζει μια που ειχε ενας φιλος σε nexus 4 και μ' αρεσε ιδιαιτερα σαν αισθηση... αυτη ή η mercury?

 

 

Μου φαινεται απο την πανω μερια της οτι καλυπτει περισσοτερο περιφερικα τις ακρες του κινητου απο την mercury.οποτε αυτην λεω γω.

Και ξερεις και πως ειναι σαν grip στο χερι οποτε....κυριλε!

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

επεσε στα 5 η mercury? :O μαλλον θα παω για μια ασπρη, τι λες και συ; ειναι το ιδιο ωραια με τη μαυρη; σκεφτομαι και για bumper καποια στιγμη...

 

6 μηνες χωρις screen protector, καμια γρατζουνια ;) και στο Ν8 ακομα εγιναν 3-4 μικροσκοπικες στην παραλια απο αμμο, 2 χρονια μετα ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

επεσε στα 5 η mercury? :O μαλλον θα παω για μια ασπρη, τι λες και συ; ειναι το ιδιο ωραια με τη μαυρη; σκεφτομαι και για bumper καποια στιγμη...

 

6 μηνες χωρις screen protector, καμια γρατζουνια ;) και στο Ν8 ακομα εγιναν 3-4 μικροσκοπικες στην παραλια απο αμμο, 2 χρονια μετα ;)

 

 

Η ασπρη κανει φοβερη αντιθεση με το κινητο.μαρεσει πολυ.

Screen protector βαζω παντα στα κινητα μου.σε αυτο εκανα μια βδομαδα να βαλω οταν τοχα παρει και κονομησα στην οθονη μια γρατζουνια περιπου 0.5cm που πιανεται με το νυχι ομως :( τοχα στην ιδια τσεπη army παντελονιου με αλλο κινητο,οποτε αυτο υποθετω οτι εκανε τη ζημια...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

δυσκολο... κατι αλλο λογικα θα στο εκανε! μηπως καθαρισες την οθονη του με καμια μπλουζα? ;) η σκονη ειναι το χειροτερο υλικο για αυτα!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

δυσκολο... κατι αλλο λογικα θα στο εκανε! μηπως καθαρισες την οθονη του με καμια μπλουζα? ;) η σκονη ειναι το χειροτερο υλικο για αυτα!

 

 

Δε θυμαμαι ναχω κανει κατι τετοιο αλλα δεν το αποκλειω κιολας.......

το αλλο κινητο φορουσε θηκη πλαστικη αλλα μαλακο υλικο και σε καποια φαση τα εβαλα μαζι χωρις το αλλο κινητο ναχει τη θηκη.οποτε υποθετω ετσι θα γινε.ενα samsung galaxy s plus ηταν το αλλο κινητο....

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

στο λεω γιατι και σουγια να παρεις, γρατζουνια δε θα του κανεις :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

στο λεω γιατι και σουγια να παρεις, γρατζουνια δε θα του κανεις :p

 

 

Μαρεσει πουχουν γυρισει το βιντεο στο αυτοκινητο εν κινησει....

Οποτε μαλλον θα το σκουπισα με καμια μπλουζα...μουχε φανει πολυ ευαισθητο να γρατζουνιστει τοσο γρηγορα.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

εγω στο Ν8 την πατησα απο αμμο κυριως, και μερικες μικροσκοπικες απο μεταλλικη σκονη (ηταν ο χωρος τετοιος) και τουμπα σε τριμματα μεταλλου... κλαμμα μετα... :p

 

φυσικα και χρειαζεται προσοχη αλλα οχι και γρατζουνια απο το πλαστικο της θαμθουνκ που αν στο πεταξουν στο κεφαλι αναπηδα πισω :lol: :ninja:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/LG-OPTIMUS-G-E975-GSM-MERCURY-TPU-JELLY-GEL-RUBBER-SILICON-GUARD-SKIN-CASE-COVER-/111030890418?pt=LH_DefaultDomain_3&var=&hash=item19d9f4efb2&afsrc=1

 

Αυτην εχω εγω (μαυρη και ασπρη).

Καθεται πολυ καλα και ουτε το screen protector πειραζει ουτε τιποτα.

 

Πισω στο καλυμμα σου γραφει το σημα Μ και απο κατω "Goospery" αντι για το "Mercury" που δειχνει η φωτο; To ειχα παρει ελαφρως φθηνοτερα απο τον ιδιο πωλητη απο αυτο το link και γραφει Goospery απο κατω. Τα link ειναι διαφορετικα γιατι στο ενα πληρωνεις σε £ και στο αλλο σε $.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/130898066306?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649

 

επεσε στα 5 η mercury? :O μαλλον θα παω για μια ασπρη, τι λες και συ; ειναι το ιδιο ωραια με τη μαυρη; σκεφτομαι και για bumper καποια στιγμη...

 

6 μηνες χωρις screen protector, καμια γρατζουνια ;) και στο Ν8 ακομα εγιναν 3-4 μικροσκοπικες στην παραλια απο αμμο, 2 χρονια μετα ;)

 

Η μαυρη ειναι απιστευτη αλλα και εγω σκεφτομαι για καμια ασπρη τωρα. :D

Link to comment
Share on other sites

Προσοχη στην σκονη και την αμμο θελει παιδια στο καθαρισμα. Δεν παθαινει κατι με πριονια και σουγιαδες!

Screen protector δε λεει παντως :p

Link to comment
Share on other sites

Πισω στο καλυμμα σου γραφει το σημα Μ και απο κατω "Goospery" αντι για το "Mercury" που δειχνει η φωτο; To ειχα παρει ελαφρως φθηνοτερα απο τον ιδιο πωλητη απο αυτο το link και γραφει Goospery απο κατω. Τα link ειναι διαφορετικα γιατι στο ενα πληρωνεις σε £ και στο αλλο σε $.

 

Πισω γραφει optimus g ,απο κατω το Μ και απο κατω mercury.

Η ασπρη ειναι πολυ καλη,οντως.

Καλημερα.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Όσοι πήρατε bumper παιδες προσέξτε από που το βγάζετε. Αν το κάνετε από την αριστερή πάνω μεριά που έχει το κόψιμο, θα σπάσει αργά η γρήγορα το μικρό κομματάκι πλαστικού.

Να εφαρμόζετε πρώτα την πάνω μεριά και να το βάζετε βγάζετε από κάτω.

 

5μήνες σε μένα έκανε και το έβγαζα κάθε μέρα από εκεί.

 

αληθεια γιατι το βγαζεις το bumper?

 

να ρωτησω και κατι αλλο..

εμενα εχω παρατηρησει το κινητο σβηνει οταν φτασει γυρω στο 5%..

ενω το προηγουμενο εσβηνε μετα το 1%.

Το κανει σε ολους;

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις βαριά χρήση, μπορεί και να πηδήξει κάποια νούμερα, εμένα έκλεινε συχνά στο 3% παλιά...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

πηδαει καποια νουμερα συνηθως κατω απο 20%, ή αν του κανω επανεκινηση το εχω δει..

αλλα 2-3 φορες που το εχω το δουλευα μεχρι να σβησει απο μπαταρια εσβησε στο 5%

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...