Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά δώστε μου τα φώτα σας μην ψάχνω σε όλο το topic.

Root για την συσκευή και unroot λύση.θέλει μηδενισμό counter?

Υπάρχει και σε apk αρχείο το root?δοκιμασμένο.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4825834

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4827970

 

Για δες αυτα.

Δεν εχω δοκιμασει τιποτα

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ παιδιά:-)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δώστε μου τα φώτα σας μην ψάχνω σε όλο το topic.

Root για την συσκευή και unroot λύση.θέλει μηδενισμό counter?

Υπάρχει και σε apk αρχείο το root?δοκιμασμένο.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2130276

 

Δουλευει κανονικοτατα. Root-unroot συμπεριλαμβανονται στην εφαρμογη. Δοκιμασμενο και απο εμενα στην εκδοση 1.5.3. Οπως βλεπω εχει και αναβαθμισμενη.

Link to comment
Share on other sites

Nova launcher πολύ καλή εφαρμογή. Πολυυυ smooth...

 

Οτι launcher και να βαλεις στο G smooth ειναι :p

Εδω εβαλα τον Buzz (που ειναι απο τους ραμοφαγους-τρωει καμμια 100-150 mb ram)και γενικα φανταζει βαρυτερος, και δεν εχει λαγκαρει ουτε και μετα απο ζορια. :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την κάμερα, τον κόφτη και διάφορα άλλα tweeks υπάρχουν και σε αυτήν την εφαρμογή:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.shinms0315.optimusgtweaker

Εννοείται χρειάζεται root.

Ιδού και το σχετικό thread στο xda: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2324510

Edited by chrisdela
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την κάμερα, τον κόφτη και διάφορα άλλα tweeks υπάρχουν και σε αυτήν την εφαρμογή:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.shinms0315.optimusgtweaker

Εννοείται χρειάζεται root.

Ιδού και το σχετικό thread στο xda: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2324510

 

Δισταζω να χρησιμοποιησω αυτη την εφαρμογη... Την εχεις βαλει και εχεις δει διαφορα σε καμερα/βιντεο ας πουμε μεσω αυτης;

Link to comment
Share on other sites

Οτι launcher και να βαλεις στο G smooth ειναι :p

Εδω εβαλα τον Buzz (που ειναι απο τους ραμοφαγους-τρωει καμμια 100-150 mb ram)και γενικα φανταζει βαρυτερος, και δεν εχει λαγκαρει ουτε και μετα απο ζορια. :)

 

Όλα κλειστά, 1Gb ελεύθερο, μοναδικό μείον ότι η στοίχιση των εφαρμογών όπως θέλω δεν γίνεται. Κακομαθα από τον stock.

Αλλά γενικά είναι φανταστικός παραμετροποίηση όσο δεν πάει άλλο, εύκολος και ταυτόχρονα λιτός και απλός.

Πολυ happy για την αγορά μου!

Link to comment
Share on other sites

Όλα κλειστά, 1Gb ελεύθερο, μοναδικό μείον ότι η στοίχιση των εφαρμογών όπως θέλω δεν γίνεται. Κακομαθα από τον stock.

Αλλά γενικά είναι φανταστικός παραμετροποίηση όσο δεν πάει άλλο, εύκολος και ταυτόχρονα λιτός και απλός.

Πολυ happy για την αγορά μου!

 

Ειναι γενικως καλο πως υπαρχουν launchers για ολα τα γουστα, και ο nova ειναι ενας απεριττος , λιτος οπως ειπες και εχει ολα οσα χρειαζεται ο μεσος+ χρηστης! Ακομα και στην free εκδοση του , ειναι σουπερ! :)

Link to comment
Share on other sites

Δισταζω να χρησιμοποιησω αυτη την εφαρμογη... Την εχεις βαλει και εχεις δει διαφορα σε καμερα/βιντεο ας πουμε μεσω αυτης;

 

Την έβαλα αλλά δεν πολυπρόσεξα διαφορά να σου πω την αλήθεια γιατί δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα...

Όσον αφορά την κάμερα πάντως κάνει ακριβώς ότι αυτό: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2065799 και κρατάει τις ρυθμίσεις και μετά απο restart.

Edited by chrisdela
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την έβαλα αλλά δε ξέρω τι ρυθμίσεις να κάνω

Επίσης ποιες εφαρμογές έχετε αφαιρέσει με ασφάλεια από την συσκευή,με titanium.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν γινεται αυτο.

 

Γίνεται. Ψάξτε για download apk from play store. Το έχω κάνει. Φυσικά είναι παράνομο

Link to comment
Share on other sites

Όλα κλειστά, 1Gb ελεύθερο, μοναδικό μείον ότι η στοίχιση των εφαρμογών όπως θέλω δεν γίνεται. Κακομαθα από τον stock.

Αλλά γενικά είναι φανταστικός παραμετροποίηση όσο δεν πάει άλλο, εύκολος και ταυτόχρονα λιτός και απλός.

Πολυ happy για την αγορά μου!

εξαιρετικος launcher πραγματι...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται. Ψάξτε για download apk from play store. Το έχω κάνει. Φυσικά είναι παράνομο

παρανομο να μη θελω να τη βαλω εκεινη τη στιγμη στο κινητο αλλα να την αποθηκευσω στο Pc μου και να την εγκαταστησω αργοτερα

βλακειες της google ,,,,και μιλαμε για τις free εφαρμογες...

να ενας τροπος

http://www.andromint.com/download-android-apk-files-directly-play-store-to-windows/

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την έβαλα αλλά δε ξέρω τι ρυθμίσεις να κάνω

Επίσης ποιες εφαρμογές έχετε αφαιρέσει με ασφάλεια από την συσκευή,με titanium.

 

Εγω π.χ μονο το Chrome αφαιρεσα (το απεχθανομαι) μαζι με ολα τα apk που το συνοδευαν απο το /system/app

Ψαχνομαι και εγω για κατιτις παραπανω απο παγωμα :) επισης αφαιρεσα το MLT απο το κρυφο μενου αλλα δεν ειδα διαφορές , οποτε το ενεργοποιησα ξανα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα :)

 

Σκεφτομαι να προχωρησω στην αγορα της συσκευης, δισταζω λιγο ακομα λογω οικονομικων :p μπορει καποιος να με παραθεσει τα θετικα και τα αρνητικα απο την εμπειρεια του μετα απο τοσο καιρο? :) ευχαριστω εκ των προτερων ;)

 

(το βαζω εδω και ΟΧΙ στην επιλογη συσκευης επειδη ειναι η μονη συσκευη που με ενδιαφερει! :) )

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα :)

 

Σκεφτομαι να προχωρησω στην αγορα της συσκευης, δισταζω λιγο ακομα λογω οικονομικων :p μπορει καποιος να με παραθεσει τα θετικα και τα αρνητικα απο την εμπειρεια του μετα απο τοσο καιρο? :) ευχαριστω εκ των προτερων ;)

 

(το βαζω εδω και ΟΧΙ στην επιλογη συσκευης επειδη ειναι η μονη συσκευη που με ενδιαφερει! :) )

ολα θετικα εκτος απο την ελλειψη usb host (σε συνδυασμο οτι δεν παιρνει καρτα μνημης)

προχωρα αφοβα value for money αυτη την εποχη...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

USB-OTG δηλαδη? ουτε με mod/hack κατι? κριμα :/

 

σκεφτομαι οτι το Ν8 μου ειναι καιρος να μπει ως 2ο ;) οχι οτι δε με κανει πια, αλλα νταξει 2 χρονια κλεισμενα το χω, ωρα αλλαγης θαρρω :p εστω, συμπλευσης :lol:

 

Θα κοιταξω για κανα μεταχειρισμενο πρωτα, ελπιζω σε τιποτα καλο.... thanks ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε gesamfunai πιο πάνω είπες ότι πήρες δύο optimus g απο smarties.τα παρηγγειλες απλά η τα έχεις πάρει?γιατί εχω κάνει παραγγελία από δευτέρα κ μου λένε ότι δεν έχουν παραλάβει ακόμα.και ότι από δευτέρα λογικα θα μου στείλουν που βέβαια λένε πτι θα ναι και διακοπές..μπέρδεμα...
Link to comment
Share on other sites

USB-OTG δηλαδη? ουτε με mod/hack κατι? κριμα :/

 

σκεφτομαι οτι το Ν8 μου ειναι καιρος να μπει ως 2ο ;) οχι οτι δε με κανει πια, αλλα νταξει 2 χρονια κλεισμενα το χω, ωρα αλλαγης θαρρω :p εστω, συμπλευσης :lol:

 

Θα κοιταξω για κανα μεταχειρισμενο πρωτα, ελπιζω σε τιποτα καλο.... thanks ;)

ναι αυτο ...αρχικα νομιζαμε οτι η μαμα το ειχε αλλα τελικα δεν...

δεν ξερω αν μπορει να γινει κατι με custom κλπ...δηλαδη 1ο σου android? και εγω εχω ακομα το Ε7!

αμα το βρεις 300-310 ειναι καλα αλλα καινουριο το πηρα εγω 320....αλλα αξιζει να ξεκινησεις απο το G

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Φίλε gesamfunai πιο πάνω είπες ότι πήρες δύο optimus g απο smarties.τα παρηγγειλες απλά η τα έχεις πάρει?γιατί εχω κάνει παραγγελία από δευτέρα κ μου λένε ότι δεν έχουν παραλάβει ακόμα.και ότι από δευτέρα λογικα θα μου στείλουν που βέβαια λένε πτι θα ναι και διακοπές..μπέρδεμα...

ειχα κανει παραγγελια (δεσμευση γιατι δεν ειχαν) απο την προηγουμενη εβδομαδα , παρελαβαν Τεταρτη και τα ειχα στα χερια μου χθες το μεσημερι.

τωρα ναι εκλεισαν για διακοπες...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο ...αρχικα νομιζαμε οτι η μαμα το ειχε αλλα τελικα δεν...

δεν ξερω αν μπορει να γινει κατι με custom κλπ...δηλαδη 1ο σου android? και εγω εχω ακομα το Ε7!

αμα το βρεις 300-310 ειναι καλα αλλα καινουριο το πηρα εγω 320....αλλα αξιζει να ξεκινησεις απο το G

 

α τωρα το πηρες και συ... ειναι το μοναδικο ρομποτακι που με εκανε κλικ! ολα τα αλλα με ειναι αδιαφορα ;) ελπιζω να βρω κατι :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ειχα κανει παραγγελια (δεσμευση γιατι δεν ειχαν) απο την προηγουμενη εβδομαδα , παρελαβαν Τεταρτη και τα ειχα στα χερια μου χθες το μεσημερι.

τωρα ναι εκλεισαν για διακοπες...

 

 

Και μένα από την παραλαβή της τέταρτης μου είχαν υποσχεθεί και τώρα μου είπαν οτο είχαν απεργίες οι μεταφορικες του εξωτερικού και δεν παρέλαβαν ποτέ..τι τους λες τώρα μου λες??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...