Jump to content

[ROM] CyanogenMod 10.1 / 10.2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω θέμα με το τηλ. Είχα για πολύ καιρό μέσα την 10.1. Το τηλ τελευταία ήταν πιο αργό και από την καθυστέρηση ακόμα και σε μια απλή κλήση. Έβαλα από την αρχή την 10.2. Πάλι τα ίδια την ίδια μέρα μάλιστα. Πέρασα επίσημη 2.3.6 με format και wipe περιμένοντας να σβηστούν όλα μπας και συνέλθει το τηλ. Πάλι τα ίδια αυτό. Ράκος. Μάλιστα βρίσκω και αρχεία που είχα Πριν, ενώ περίμενα να σβηστούν. Επειδή το έδωσα στην γυναίκα για να το έχει για κλήσεις και facebook και την έχει τρελάνει και αυτήν, μπορεί κάποιος να δώσει μια λύση η έναν τρόπο για να γίνει κάτι;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εμένα με την 10.1 κολλάει πάρα πολυ.

Καμια ιδέα;

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Περάστε την CM11 με τον Neo Kernel από XDA και το κινητάκι θα ανασάνει πολύ.

Ειδικά στο FB έχει μειωθεί δραματικά ο χρόνος που ανοίγει με το νέο βαρύ FB.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Περάστε την CM11 με τον Neo Kernel από XDA και το κινητάκι θα ανασάνει πολύ.

Ειδικά στο FB έχει μειωθεί δραματικά ο χρόνος που ανοίγει με το νέο βαρύ FB.:)

 

Φαντασου ότι είχα βάλει cm 10.1 stable και πάει χάλια. Πολυ κακή.

Ευχαριστώ.

 

Κάτι άλλο εκτός από cm??

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις ένα link Γιατί εκεί μέσα χάνομαι;

 

CM11 downloads και ώπου Μ snapshot είναι κάποιες εκδόσεις πιό σταθερές από τα nightlies.

 

http://download.cyanogenmod.org/?device=galaxysmtd

 

Για τον kernel είναι εδώ το θέμα.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2662853

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
CM11 downloads και ώπου Μ snapshot είναι κάποιες εκδόσεις πιό σταθερές από τα nightlies.

 

http://download.cyanogenmod.org/?device=galaxysmtd

 

Για τον kernel είναι εδώ το θέμα.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2662853

 

Η διαδικασία αναβάθμισής είναι όπως περιγραφεται στον εξής οδηγό για την cm 10,1 ή 10.2:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=341329

 

??

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία αναβάθμισής είναι όπως περιγραφεται στον εξής οδηγό για την cm 10,1 ή 10.2:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=341329

 

??

Ναι αυτή είναι η διαδικασία.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή είναι η διαδικασία.:)

 

Παιδία αναβάθμισα σε cm 11 snapshot M5 με kernel απο το xda: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2662853.

 

Προς το παρόν πάει μια χαρά.

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδία αναβάθμισα σε cm 11 snapshot M5 με kernel απο το xda: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2662853.

 

Προς το παρόν πάει μια χαρά.

 

Εχθές βγήκε και η M6....:D

 

mprizas mode :lol:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Εχθές βγήκε και η M6....:D

 

mprizas mode :lol:

 

Ναι την έβαλα την Μ6! Μια χαρά πάει.

 

Αντε γιατί ήμουν έτοιμος να το σπάσω. Το μόνο κακό, ότι επειδή έχω 2 νούμερα σε 1 κάρτα σιμ, δεν υποστηρίζει την μεταφορά απο την μια κάρτα στην άλλη.

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Έχω το galaxy s ως 2ο κινητό με cm11M6. Έχω πρόβλημα στο οτι δεν ακούω δυνατά τον άλλο με hands free καλωδίου, ενώ με ακούν κανονικά. Έχω δοκιμάσει το hs330 , hs64 και το hs60 που νομιζω είναι κ το δικο του. Γνωρίζει κανεις κάτι; είναι θέμα cm?
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή είναι η διαδικασία.:)

 

έχει κάποιος το κουράγιο να με καθοδηγήσει σε εγκατάσταση? Όλο error παίρνω είτε απο cwm είτε απο το twpr το οποίο δεν έχω ιδέα τι κάνει και πως το βάζω, αλλά κατάφερα κάπως να το βγάλω. Λέει όμως ότι δεν υπάρχει OS.

Link to comment
Share on other sites

έχει κάποιος το κουράγιο να με καθοδηγήσει σε εγκατάσταση? Όλο error παίρνω είτε απο cwm είτε απο το twpr το οποίο δεν έχω ιδέα τι κάνει και πως το βάζω, αλλά κατάφερα κάπως να το βγάλω. Λέει όμως ότι δεν υπάρχει OS.

 

 

Διάβασε καλά τον οδηγό και αν χρειαστεί γύρισε σε κάποια εργοστασιακή με Odin (είναι στο κάτω μέρος του οδηγού).Τα βήματα είναι απλά και ξεκάθαρα,θα τα καταφέρεις.:)

 

Τι έκδοση έχει τώρα το κινητό και τί προσπαθείς να βάλεις δεν μας λές?

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν μετα κόπων και βασάνων πέρασα τις παραπάνω προτεινόμενες αλλά το τηλ δεν συνδέετε με usb στον υπολογιστή με τπτ. Έβαλα τα gapps-jb-20130813-signed μέσω του twrp απο την sd κάρτα αλλά κάτι δεν πήγε καλά και παίρνω όλο error με το που ανοίγει το τηλ, και δεν μπαίνει στην αρχική οθόνη. Μπορώ να τα αφαιρέσω ή να περάσω άλλα σωστά gapps απο πάνω? Αν ναι ποιά?

 

edit την κατάλαβα την χαζομάρα μου. βρήκα τα σωστά και πάω να δω αν θα μπουν απο επάνω ή αν θα πρέπει να κάνω όλοι την διαδικασία απο την αρχη.

Edited by gotthard
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Έχω το galaxy s ως 2ο κινητό με cm11M6. Έχω πρόβλημα στο οτι δεν ακούω δυνατά τον άλλο με hands free καλωδίου, ενώ με ακούν κανονικά. Έχω δοκιμάσει το hs330 , hs64 και το hs60 που νομιζω είναι κ το δικο του. Γνωρίζει κανεις κάτι; είναι θέμα cm?

 

Κάποιος για αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος για αυτό;

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει τελευταία με την Μ6 σαν hands free αλλά μουσική κτλ παίζει τέλεια.

Μήπως έχεις στην επιλογή ήχος>ρυθμίσεις έντασης τικαρισμένη την ασφαλής ένταση ακουστικών?:confused:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει τελευταία με την Μ6 σαν hands free αλλά μουσική κτλ παίζει τέλεια.

Μήπως έχεις στην επιλογή ήχος>ρυθμίσεις έντασης τικαρισμένη την ασφαλής ένταση ακουστικών?:confused:

 

Δεν την έχω τικαρισμενη. Έχω προσπαθήσει κ απο service mode να ανεβασω ενταση αλλά μάταια. Μάλλον πρεπει να φταίνε τα ακουστικά. (Τα οποία παιζουν καλά στις υπόλοιπες συσκευές). Αλλιως η cm.

Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχω τικαρισμενη. Έχω προσπαθήσει κ απο service mode να ανεβασω ενταση αλλά μάταια. Μάλλον πρεπει να φταίνε τα ακουστικά. (Τα οποία παιζουν καλά στις υπόλοιπες συσκευές). Αλλιως η cm.

 

Με τι kernel τρεχεις; Μηπως φταίει ο kernel? Κι εγω ειχα ένα θεμα. ΕΙχα 2 νουμερα σε 1 sim και δεν δουλευε. Ενω σε συσκευη 5ετιας δουλευε η σιμ μια χαρα. Ειναι θεμα λογισμικου, το δικό μου, ίσως και το δικό σου:)

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Εχω ακομη το SGS ως δευτερο κινητο μιας κ λειτουργει τελεια τοσα χρονια!!! Εχω βαλει την CM 10.2.1 και semaphore JB 3.3.0.

Εχετε να προτεινετε να προχωρησω σε καποια CM 11? Αξιζει, ειναι οκ για καθημερινη χρηση? Τιποτα ρυθμισεις για τον Semaphore για καλυτερα αποτελεσματα κανεις?

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να μην πας σε CM11. Έχω δοκιμάσει αρκετές 3-4 nightlys και δεν ήταν και τόσο σταθερές. Εγώ γύρισα σε Cm10.2 μέχρι να βγει κάποια stable CM11
Link to comment
Share on other sites

Εγω με cm11 και snapshot M6 kernel ειμαι προς το παρον μια χαρα.

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα! εγραψα και χθες αλλα για καποιο λογο σβηστηκε το μηνυμα μου! Εβαλα custom rom με το cm installer! για να ξερω αν μπορω να παρω και αλλη αναβαθμιση τι θα κανω? μου αρεσε αυτο το προγραμμα γιατι δεν εμπλεξα με την μεγαλη διαδικασια!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μεσα απο το update του κινητου δυσκολα ε?

Link to comment
Share on other sites

CyanogenMod Installer

 

"How do I get updates?

Updates are done via Settings > About phone > System Updates. When a new snapshot build is avaialable, your will also receive a notification. Devices flashed via the installer will only get updates when a new stable snapshot build is available."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...