Jump to content

[ROM] CyanogenMod 10.1 / 10.2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνε πάλι Wipe (cache partition + dalvik cache).

 

Πρέπει να το κάνω αυτό το βήμα άμα εγκαταστήσω την ρομ και gapps?? Η είναι προαιρετικό?

 

Είπα να στο γράψω,εγώ το κάνω άλλοι δνε το κάνουν.Βοηθάει στο να πατήσει καλά η νέα rom.Καντο δεν είναι κακό.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είπα να στο γράψω,εγώ το κάνω άλλοι δνε το κάνουν.Βοηθάει στο να πατήσει καλά η νέα rom.Καντο δεν είναι κακό.:)

 

οκ! το έκανα πριν μου απαντήσεις. :) τελευταία ερώτηση, για να περάσω το kernel του Στράτου θα κάνω μόνο install zip from sdcard και κανένα άλλο βήμα?

Link to comment
Share on other sites

οκ! το έκανα πριν μου απαντήσεις. :) τελευταία ερώτηση, για να περάσω το kernel του Στράτου θα κάνω μόνο install zip from sdcard και κανένα άλλο βήμα?

 

Τιποτε αλλο.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα παιδια,εχω cm 10.1 στο γαλαξια μου εδω και μηνες και απο χθες μου βγαζει μνμ οταν παω να εγκαταστησω εφαρμογη οτι δεν εχω αρκετο χωρο,ενω στν πραγματικοτητα εχω γυρω στο 1gb ελευθερο!Μου το βγαζει με οποια εφαρμογη και να εγκαταστησω.Τι μπορω να κανω?Ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,εχω cm 10.1 στο γαλαξια μου εδω και μηνες και απο χθες μου βγαζει μνμ οταν παω να εγκαταστησω εφαρμογη οτι δεν εχω αρκετο χωρο,ενω στν πραγματικοτητα εχω γυρω στο 1gb ελευθερο!Μου το βγαζει με οποια εφαρμογη και να εγκαταστησω.Τι μπορω να κανω?Ευχαριστω!!

 

Κάνε μία επανεκκίνηση στο κινητό και άν δεν φτιάξει πήγαινε στις εφαρμογές και κάνε διαγραφή δεδομένων στο play store.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πέρασα κι εγώ την Rom και δουλεύει ρολόι μέχρι τώρα. Ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω ότι δεν εμφανίζονται οι επαφές του FB στις επαφές του τηλεφώνου και δεν μπορώ να κάνω merge με τις υπάρχουσες. Επίσης δεν εμφανίζεται ο λογαριασμός FB για προσθήκη στο callendar.

Έχετε καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει να κάνει με την εφαρμογή του Facebook και όχι με την ROM. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποια εφαρμογή όπως η HaxSync για να συγχρονίσεις το Facebook με τις επαφές σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει να κάνει με την εφαρμογή του Facebook και όχι με την ROM. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποια εφαρμογή όπως η HaxSync για να συγχρονίσεις το Facebook με τις επαφές σου.

 

ΟΚ, δούλεψε, ευχαριστώ. Καμιά ιδέα και για την μπαταρία, η διάρκεια της οποίας έχει μειωθεί κατά ένα τρίτο περίπου;

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, δούλεψε, ευχαριστώ. Καμιά ιδέα και για την μπαταρία, η διάρκεια της οποίας έχει μειωθεί κατά ένα τρίτο περίπου;

 

Παίρνεις καινούρια στα 1650mah (galaxy s advance) και αλλάζεις την γερασμένη του Γαλαξία σου.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, δούλεψε, ευχαριστώ. Καμιά ιδέα και για την μπαταρία, η διάρκεια της οποίας έχει μειωθεί κατά ένα τρίτο περίπου;

 

σε σχέση με τι?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Με την στοκ 2.3.6 και semaphore.

 

εννοείται...

ειδικά άμα έχεις 3g και data ενεργοποιημένα, βγάζεις και δεν βγάζεις μέρα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εβαλες κανεις 10.1 Stable ?

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Εγω σκεφτομαι να περασω σημερα 10.1 stable απο 10.1.0 RC αλλα το σκεφτομαι. Πρεπει να κανω τη κλασικη διαδικασια wipe και format πριν η μπορω να κανω το update μεσω του μενου που εχει η cyanogen στα settings χωρις να χασω τα αρχεια μου;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά.

 

Σε ένα Γαλαξία με 2.3.5 και εκδοση βασικου φασματος: I9000XXJVT θ'ελω να περάσω cm 10.1. Την φοράω κι εγώ στον δικό μου γαλαξία και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Για να φλασάρω λοιπόν, θα πρέπει πρώτα να περάσω κάποιο semaphore όπως περιγράφεται εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3863624#post3863624

 

και μετά να πάω σε cm10.1?

 

Απλά αν κάνω ότι περιγράφεται στον παραπάνω οδηγό, δεν θα πρέπει να βάλω τον 2.7.4.

 

Αν κάνω κάτι λάθος διορθώστε με

 

Απο όλες τις διαθέσιμες cm ποια προτείνεται; Την 10.1 stable;

 

Αν έχω μια προγενέστερη, απλά κατεβάζω το zip και κάνω την διαδικασία όπως περιγράφεται στην 1η σελίδα του οδηγού στο τμήμα αναβαθμίσεων από cwm χώρις να επηρεαστεί κάτι άλλο εκτός από τις εφαρμογές μου;

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά.

 

Σε ένα Γαλαξία με 2.3.5 και εκδοση βασικου φασματος: I9000XXJVT θ'ελω να περάσω cm 10.1. Την φοράω κι εγώ στον δικό μου γαλαξία και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Για να φλασάρω λοιπόν, θα πρέπει πρώτα να περάσω κάποιο semaphore όπως περιγράφεται εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3863624#post3863624

 

και μετά να πάω σε cm10.1?

 

Απλά αν κάνω ότι περιγράφεται στον παραπάνω οδηγό, δεν θα πρέπει να βάλω τον 2.7.4.

 

Αν κάνω κάτι λάθος διορθώστε με

 

Προσοχή μην μπερδεύεσαι κι εσύ όπως ένας άλλος φίλος. Η "έκδοση βασικού φάσματος" δεν είναι η ρομ που "φοράς" αλλά το μόντεμ σου. Την ρομ θα την δεις εκεί που λέει "Αριθμός κατασκευής: GINGERBREAD.*****". Βλέπεις λοιπόν πια ρομ έχεις, βάζεις τον κατάλληλο semaphore και μετά την CM10.1 σύμφωνα με τον οδηγό του φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

χθες πέρασα την 4.2.2 (Super Nexus 2.0) απο εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2219235

 

Το μοναδικό πρόβλημα που έχω δει ως τώρα είναι οτι δεν κάνει αναπαραγωγή και εγγραφή βίντεο... γνωρίζει κανείς τι θα πρέπει να κάνω για να το διορθώσω το πρόβλημα αυτο;

Phone Model: Galaxy A5 [A500FU]
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή μην μπερδεύεσαι κι εσύ όπως ένας άλλος φίλος. Η "έκδοση βασικού φάσματος" δεν είναι η ρομ που "φοράς" αλλά το μόντεμ σου. Την ρομ θα την δεις εκεί που λέει "Αριθμός κατασκευής: GINGERBREAD.*****". Βλέπεις λοιπόν πια ρομ έχεις, βάζεις τον κατάλληλο semaphore και μετά την CM10.1 σύμφωνα με τον οδηγό του φόρουμ.

 

Ευχαριστώ. Ποια εκδοση προτείνετε; Εχω περάσει τώρα την stable ενω στο δικό κινητό φοράω την nightly.

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ενα ψάξιμο στο google και διάβασα οτι για το πρόβλημα με την εγγραφή/αναπαραγωγή βίντεο φταίει το kernel. Εγώ εγκατέστησα το semaphore 2.4.0 και άλλοι λένε για να περάσω το Mackay ή Cyancore ή Semaphore S καλύτερα. Αλλά δεν είναι είμαι σίγουρος για την διαδικασία και το αν είναι πραγματικά καλύτερα.

Το σωστό είναι να περάσω το kernel και μετά ξανά factory reset και ξανά το ROM που θέλω ή κάτι άλλο;

Phone Model: Galaxy A5 [A500FU]
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ενα ψάξιμο στο google και διάβασα οτι για το πρόβλημα με την εγγραφή/αναπαραγωγή βίντεο φταίει το kernel. Εγώ εγκατέστησα το semaphore 2.4.0 και άλλοι λένε για να περάσω το Mackay ή Cyancore ή Semaphore S καλύτερα. Αλλά δεν είναι είμαι σίγουρος για την διαδικασία και το αν είναι πραγματικά καλύτερα.

Το σωστό είναι να περάσω το kernel και μετά ξανά factory reset και ξανά το ROM που θέλω ή κάτι άλλο;

 

Να περάσεις semaphore 2.9.26.όχι τον S όμως,αυτός είναι για slim bean,τον απλό.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Να περάσεις semaphore 2.9.26.όχι τον S όμως,αυτός είναι για slim bean,τον απλό.

 

Μια επαλήθευση να δω αν θα το κάνω σωστά.

Βάζω την 2.9.26 (JB) αλλα πριν από αυτο θα πρέπει να κάνω factory reset ξανά flash τη rom και google apps; ή απλά θα περάσω το semaphore 2.9.26 και έτοιμος;

 

Συγνώμη αν ρωτάω χαζά αλλά έχω καιρό να ασχοληθώ με το κινητό και έχω χάσει επεισόδια..

Phone Model: Galaxy A5 [A500FU]
Link to comment
Share on other sites

Μια επαλήθευση να δω αν θα το κάνω σωστά.

Βάζω την 2.9.26 (JB) αλλα πριν από αυτο θα πρέπει να κάνω factory reset ξανά flash τη rom και google apps; ή απλά θα περάσω το semaphore 2.9.26 και έτοιμος;

 

Συγνώμη αν ρωτάω χαζά αλλά έχω καιρό να ασχοληθώ με το κινητό και έχω χάσει επεισόδια..

 

Αφού τα έχεις ήδη περάσει γιατί να ξαναπεράσεις rom και google apps?Κάνεις wipe cashe και advanced> wipe dalvik cashe και μετά φλασάρεις τον 2.9.26 (αφού τον έχεις περάσει στην sdcard sou) μέσω cwm.:)

 

Μετά το reboot θα αργήσει να ανοίξει με τον νεο κερνελ μην ανυσηχήσεις.;)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Στην εσωτερική sd θα τον περάσει καιθα κάνεις τα βήματα που σου είπε πριν ο φίλος.Μια χαρά θα είσαι.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

οκ όλα δουλεύουν μια χαρά! γράφει και παίζει βίντεο κανονικά και ελπίζω να αργήσω να ξανακάνω αναβάθμιση στο κινητό μου. Ελπίζω να τρέχει από εδώ και πέρα ο γαλαξίας μου καλά! ευχαριστώ για την βοήθεια :) Edited by vagdal
Phone Model: Galaxy A5 [A500FU]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να κάνω install την τελευταία nightly, θα το κάνω όπως λέει ο οδηγος στην πρώτη σελίδα αλλά τι θα χάσω; Επαφές, εφαρμογές;

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...