Jump to content

[ROM] CyanogenMod 10.1 / 10.2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι έχω την τελευταιά έκδοση του Skype και έκανα και καθαρισμό αλλά πάλι δεν μπορούν να με δούν ενώ η κάμερά μου λειτουργεί κανονίκα. Είπα μήπως φταίει η rom (βιντεοκλήσεις κτλ) αλλά με προηγούμενη έκδοση τις έκανε...

:(:cry::(:cry::(:cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι έχω την τελευταιά έκδοση του Skype και έκανα και καθαρισμό αλλά πάλι δεν μπορούν να με δούν ενώ η κάμερά μου λειτουργεί κανονίκα. Είπα μήπως φταίει η rom (βιντεοκλήσεις κτλ) αλλά με προηγούμενη έκδοση τις έκανε...

:(:cry::(:cry::(:cry:

 

Για να δουλεψει το skype σωστα σε cm10 στο galaxy s δεν θελει μια πατσαρισμενη εκδοση απτο xda?ή εχω μεινει πισω?

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Για να δουλεψει το skype σωστα σε cm10 στο galaxy s δεν θελει μια πατσαρισμενη εκδοση απτο xda?ή εχω μεινει πισω?

 

Αν θυμαμαι καλα εγω αυτο το προβλημα με την μπροστινη καμερα το ειχα συναντησει στη CM10 λογω του kernel.....Κατι επαιζε με το big memory patch του semaphore που ειχα βαλει εγω τοτε αλλα ψαχτηκα με τις επιλογες kernel και αν θυμαμαι καλα ειχα περασει αλλον semaphore και το ειχα λυσει....Τωρα να σου πω ακριβως τι ειχα κανει ....δεν πολυθυμαμαι....

Link to comment
Share on other sites

μια φορά να πάνε όλα καλά:mad:. Έβαλα την 10 αλλά στην αρχή που βγάζει το μπαρμπαδέλη του android και ζητάει να το πατήσω στην κοιλίτσα πέον σταματάει και βγάζει μήνυμα ''google services framework has stopped kai setup wizard has stopped. τώρα τί κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο CWM Recovery και κάνε όλα τα wipes. Αν δεν στρώσει περνά πάλι την CM10 αφού κανείς πάλι τα wipes.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

μια απο τα ίδια. 4 προσπάθειες έκανα. καμια ιδέα? τα zip αρχεία τα έχω βάλει στην εξωτερική sd
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στην εσωτερική τα βάζω, δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό.

Δεν περνάς πάλι μια επίσημε για να ξανακάνεις την διαδικασία από την αρχή γιατί προφανώς κάτι έχει πάει στραβά. Δύο λεπτά υπόθεση είναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά επειδή βλέπω διάφορα σχόλια του τύπου ότι μου βγάζει το τάδε σφάλμα στην εγκατάσταση, λαγκάρει μετά απο μια μέρα χρήσης και άλλα σχετικά...

φλασάρω το γαλαξία μου εδώ και 2 χρόνια, και όταν λέμε φλασάρω, έχει τύχει να φλασάρω και 5 και 6 φορές σε μια μέρα χαλαρά...

δεν μου έχει τύχει ποτέ κάποιο απο τα προβλήματα που βλέπω ότι έχετε μερικοί, η αν μου έχει τύχει μια φορά στις 100 απλά ξανακολουθώ τη διαδικασία απο την ΑΡΧΗ και μετά όλα είναι όπως έπρεπε να είναι

τι κάνω και έχω αυτά τα αποτελέσματα όπως φαντάζομαι και πολλοί άλλοι??? ακολουθώ τους εκάστοτε οδηγούς ΚΑΤΑ ΓΡΑΜΜΑ και δεν κάνω δικές μου αλχημείες και αν κάτι πάει στραβά, ξανά απο την ΑΡΧΗ και πάλι ΚΑΤΑ ΓΡΑΜΜΑ χωρίς να παραλείψουμε κάτι...

 

στη συγκεκριμένη περίπτωση @gotthard, είδες κάπου να λέει ότι βάζουμε τη rom στην εξωτερική sd? δεν σου επιτίθομαι και ούτε λέω ότι φταίει αυτό για το πρόβλημα σου, αλλά γιατί να βάλεις τη rom στην εξωτερική sd όταν όλοι αυτοί οι άπειροι οδηγοί-βίντεο λένε ότι βάζουμε τη rom και τα συναφή αρχεία στην internal sd card και κάνουμε install zip from sd card

τόσο απλά...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

μια φορά να πάνε όλα καλά:mad:. Έβαλα την 10 αλλά στην αρχή που βγάζει το μπαρμπαδέλη του android και ζητάει να το πατήσω στην κοιλίτσα πέον σταματάει και βγάζει μήνυμα ''google services framework has stopped kai setup wizard has stopped. τώρα τί κάνω?

 

μηπως μπερδευτηκες και εβαλες τα gapps που ειναι για την 4.2?

Τί ημερομηνια εχουν τα gapps που εβαλες?

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά επειδή βλέπω διάφορα σχόλια του τύπου ότι μου βγάζει το τάδε σφάλμα στην εγκατάσταση, λαγκάρει μετά απο μια μέρα χρήσης και άλλα σχετικά...

φλασάρω το γαλαξία μου εδώ και 2 χρόνια, και όταν λέμε φλασάρω, έχει τύχει να φλασάρω και 5 και 6 φορές σε μια μέρα χαλαρά...

δεν μου έχει τύχει ποτέ κάποιο απο τα προβλήματα που βλέπω ότι έχετε μερικοί, η αν μου έχει τύχει μια φορά στις 100 απλά ξανακολουθώ τη διαδικασία απο την ΑΡΧΗ και μετά όλα είναι όπως έπρεπε να είναι

τι κάνω και έχω αυτά τα αποτελέσματα όπως φαντάζομαι και πολλοί άλλοι??? ακολουθώ τους εκάστοτε οδηγούς ΚΑΤΑ ΓΡΑΜΜΑ και δεν κάνω δικές μου αλχημείες και αν κάτι πάει στραβά, ξανά απο την ΑΡΧΗ και πάλι ΚΑΤΑ ΓΡΑΜΜΑ χωρίς να παραλείψουμε κάτι...

 

στη συγκεκριμένη περίπτωση @gotthard, είδες κάπου να λέει ότι βάζουμε τη rom στην εξωτερική sd? δεν σου επιτίθομαι και ούτε λέω ότι φταίει αυτό για το πρόβλημα σου, αλλά γιατί να βάλεις τη rom στην εξωτερική sd όταν όλοι αυτοί οι άπειροι οδηγοί-βίντεο λένε ότι βάζουμε τη rom και τα συναφή αρχεία στην internal sd card και κάνουμε install zip from sd card

τόσο απλά...

 

Αυτό ακριβώς!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

μια φορά να πάνε όλα καλά:mad:. Έβαλα την 10 αλλά στην αρχή που βγάζει το μπαρμπαδέλη του android και ζητάει να το πατήσω στην κοιλίτσα πέον σταματάει και βγάζει μήνυμα ''google services framework has stopped kai setup wizard has stopped. τώρα τί κάνω?

 

Εμενα παλι android και "κοιλιτσα" με παραπεμπουν σε παλαιοτερη εκδοση και οχι σε cm10....Εχω την εντυπωση οτι το setup της cm10 ξεκιναει ζητωντας γλωσσα τηλεφωνου....Καλα θυμαμαι???

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, πλέον δεν ξέρω πόσα λάθη έχω κάνει σήμερα. Δεν είναι η μέρα μου. Ξεκίνησα βλέποντας την εσωτερική ως εξωτερική, μετά έβαζα λάθος apps , μετά έκανα λάθος στο λάθος. κλπ. Απο τις 14:30 προσπαθώ να φλασάρω. Μετά απο 3,5 ώρες ακόμα παλεύω :wacko:. Άν είχα δεύτερο τηλέφωνο θα τα παρατούσα για σήμερα αλλά το χρειάζομαι. τα apps που προσπαθώ να περάσω είναι gapps-jb-20121212-signed. είμαι σωστά? επειδή δεν πάει άλλο και στο τέλος θα κάνω καμια ζημιά (έχω και την γυναίκα με έχει πρήξει να πάω να πάρω αυγά) θα τα γράψω όλα που κάνω με την σειρά. Περνάω την 2.3..6 I9000XWJW8, έπειτα semaphore 2.7.4 και μια χαρά ως εδώ. Μετά cm-10.0.0-galaxysmtd και gapps-jb-20121212-signed και δείχνει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα. Στο εκκίνηση όμως κάνει bootloops. Κάνω αυτά που λέει ο οδηγός αφαιρώντας τις κάρτες αλλά δεν διορθώνετε οπότε πάλι πάω απο την αρχή. το έχω κάνει πάνω απο 10 φορές. Edited by gotthard
Link to comment
Share on other sites

Πέρνα πάλι την CM10 με όλα τα wipes και δοκίμασε να περάσεις το gapps-jb-20121011-signed.zip.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα το link στον οδηγό ώστε όταν το ανοίγει κάποιος να βλέπει ποια Google Apps είναι για κάθε έκδοση CyanogenMod ώστε να μην υπάρξουν ίδια προβλήματα στο μέλλον!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

επιτέλους! Πάω να πάρω τα αυγά και μετά θα πάω στο slim beam. ευχαριστώ superuser

Αν παιδευόσουν τόσες ώρες για να πας τελικά σε slimbean, να σε ενημερώσω πως δε χρειαζόταν να περάσεις καν gapps στην cm10.

 

(Νίκο έχεις ΠΜ όποτε μπορέσεις να κάνεις ένα edit τον οδηγό μου :p)

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Αν παιδευόσουν τόσες ώρες για να πας τελικά σε slimbean, να σε ενημερώσω πως δε χρειαζόταν να περάσεις καν gapps στην cm10.

:cry::cry::cry: πλάκα με κάνεις? Πώ πω ρε τι παθαίνεις όταν είσαι άσχετος:ninja:. Μήπως να μείνω στην cm10? δέν βλέπω διαφορές οπότε δεν θα χρειαστεί να το ξενυχτήσουμε κιόλας :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να το γράψω στον οδηγό αλλά πάντα το ξεχνούσα συγγνώμη για την παράληψη. Τώρα πάντως μπήκε και στον οδηγό.

Ε κάτσε λίγο στην cm10 μια χαρούλα είναι!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρες. Τελικά θα μείνω cm10. έχω ένα θέμα με το titanium όμως. Ενώ τα αρχεία απο το backup είναι στην sd και με αναζήτηση του titanium τα βλέπει, δεν μου τα βγάζει να τα επαναφέρω. Ευχαριστώ πάντως χθές για την βοήθεια. Επίσης όσοι ''έβριζαν'' καλά μου έκαναν :lol:. Αν τους είχα δίπλα μου θα ζητούσα και μια σφαλιάρα για να κάνω reboot τον εγκέφαλό μου.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις αφήσει τον φάκελο του Titanium εκεί που ήταν θα πρέπει να έχεις πρόβλημα.

Κάνε ένα καθαρισμό δεδομένων στην εφαρμογή.

 

Πληροφοριακά πέρασα την CM10.1 χθες το βράδυ.

Δεν υπάρχουν μεγάλες διαφορές από την CM10. Έχει κάποια νέα πραγματάκια αλλά τίποτα που να συναρπάσει. Το μόνο ωραίο είναι το πληκτρολόγιο που μπορεί άνετα να αντικαταστήσει το Swype.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις αφήσει τον φάκελο του Titanium εκεί που ήταν θα πρέπει να έχεις πρόβλημα.

Κάνε ένα καθαρισμό δεδομένων στην εφαρμογή.

 

Πληροφοριακά πέρασα την CM10.1 χθες το βράδυ.

Δεν υπάρχουν μεγάλες διαφορές από την CM10. Έχει κάποια νέα πραγματάκια αλλά τίποτα που να συναρπάσει. Το μόνο ωραίο είναι το πληκτρολόγιο που μπορεί άνετα να αντικαταστήσει το Swype.

 

Ναί αλλα δεν κανει swype στα ελληνικά σωστά;

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά κάνει και στα Ελληνικά, δεν έχει κανένα προβλήματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Λεβέντες καλημέρα.

Από χθές που πέρασα την τελευταία NIGHTLY (1215) το τηλέφωνο πάει ακόμα πιο καλά.

 

Όμως:

 

  1. Μόλις ανοίξω το 3G, ανεξάρτητα εάν χρησιμοποιείται ή όχι, η μπαταρία αδειάζει μέσα σε τρείς ώρες και το τηλέφωνο καίει.
  2. Κάποια αρχεία mp4 στις προηγούμενες NIGHTLY ενώ μου έπαιζαν κανονικά τώρα παρουσιάζουν κολλήματα. Υπάρχει περίπτωση αυτό να οφείλεται και στη microSD ;
  3. Απ'ότι είδα το μόνο ραδιόφωνο FM που μπορεί να χρησιμοποιηθεί είναι το SpiritFM. Τι λέει η εμπειρία σας (έχω διαβάσει ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα και καίει το ηχείο) ισχύει;
  4. Από τότε που πέρασα την πρώτη NIGHTLY προσπαθώ να δω εάν υπάρχει στις ρυθμίσεις κλήσεων δυνατότητα ορισμού ταχέων κλήσεων. Μέχρι τώρα δεν έχω δει κάτι. Κάνω λάθος; Μήπως υπάρχει κάπου αλλού αυτή η ρύθμιση;

 

Τέλος θα ήθελα να ρωτήσω εάν αξίζει να αντικαταστήσω το στοκ kernel με κάποιο της Semaphore και αν ναι με ποιό. Θα βελτιωθεί ακόμα περισσότερο το τηλέφωνο (αυτονομία, ταχύτητα, ...);

Samsung Galaxy S

CyanogenMod 10.2 Stable

Kernel.......: Stock

Modem......: XXJVT

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά κάνει και στα Ελληνικά, δεν έχει κανένα προβλήματα.

 

Εγω έβαλα αυτό στην CM10. Εχει ελληνικά αλλά δεν κάνει swipe.

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...