Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η 4.4 πέρα από την διαφανή μπάρα κατάστασης δεν έχει κάποια άλλη συνταρακτικη διάφορα. Άμα αρχίσεις να του περνάς mods παίρνει πολλούς πόντους βέβαια αλλά από μπαταρία δεν με ενθουσίασε γενικότερα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν κανω καθολου πλακα. Με παρόμοιες συνθηκες που περιγραφεις ημουν σταθερα στις 8.5+ εως 9ωρες οθονη. Χωρις παιχνιδια βεβαια .

Υποψιν, μιλαω για το 8010. Με τα 3g/4g μοντελακια δεν ξερω τι παιζεται.

 

Απλα, ειμαι απο επισκευη και εχουν 6μηνες εγγύηση τα ανταλακτικα. Οποτε περιμενω. Αν εντωμεταξύ βγει και η κκ, βλεπω τι θα μας πει και αναλογα θα πραξω. Παντως σιγουρα η 4.0.4 ειχε την καλυτερη αυτονομια μεχρι στιγμης.

 

Εγώ τους πρώτους δύο μήνες με την 4.0.4 έπιανα 10ωρες άνετα με εξοικονόμηση ενέργειας....

Τώρα η εξοικονόμηση είναι για κλάματα... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τους πρώτους δύο μήνες με την 4.0.4 έπιανα 10ωρες άνετα με εξοικονόμηση ενέργειας....

Τώρα η εξοικονόμηση είναι για κλάματα... :lol:

 

Α, γεια σου! 100% συμφωνω!

Μωρε, μου μπαινουν φυτιλια τωρα να την γυρίσω σε 4.0.4 στο φτερο! Για να δουμε.....

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Α, γεια σου! 100% συμφωνω!

Μωρε, μου μπαινουν φυτιλια τωρα να την γυρίσω σε 4.0.4 στο φτερο! Για να δουμε.....

 

Εγώ περίμενω να περάσει η εγγύηση και μετά όταν έρθει και η 4.4.2 βλέπουμε... έτσι και αλλιώς δεν με χαλάνε η 6 με 7 ώρες ανοιχτή οθόνη! Βγάζει άνετα την μέρα!

Βλέπουμε και κάνουμε ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περίμενω να περάσει η εγγύηση και μετά όταν έρθει και η 4.4.2 βλέπουμε... έτσι και αλλιώς δεν με χαλάνε η 6 με 7 ώρες ανοιχτή οθόνη! Βγάζει άνετα την μέρα!

Βλέπουμε και κάνουμε ;)

 

Μακάριοι εκείνοι που δεν σκαλίζουνε τα μηχανάκια και δεν πιστεύουν στον "μύθο" της αναβάθμισης

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω μαζι σου αλλα τι γινεται στην περιπτωση που χρειαζεσαι ενα προγραμμα και αυτο ειναι συμβατο απο 4.2 και πανω???
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω μαζι σου αλλα τι γινεται στην περιπτωση που χρειαζεσαι ενα προγραμμα και αυτο ειναι συμβατο απο 4.2 και πανω???

 

Είναι μια καλή ερώτηση και αυτή :lol:

Αλλά λογικά θα πας σε ένα παρόμοιο :happy:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω μαζι σου αλλα τι γινεται στην περιπτωση που χρειαζεσαι ενα προγραμμα και αυτο ειναι συμβατο απο 4.2 και πανω???

 

Θα συμφωνήσω με το Θάνο . Προκειμένου να μπλέξω σε περιπέτειες θα προτιμήσω να ψάξω να βρω μιά κάποια άλλη εφαρμογή από τις χιλιάδες που

υπάρχουν γιά κάθε θέμα , που να συμβατή .

Link to comment
Share on other sites

Και τι παρομοιο υπαρχει με το novago ρε παιδια? Εχετε καποιο αλλο προγραμμα?To συγκεκριμενο μου ειναι σχεδον (???) απαραιτητο για τις ημερες που ειμαι στο εξοχικο...Εκει η τηλεοραση εχει ελαχιστο σημα,παιζει ρολο ο καιρος για να πιανεις μερικα καναλια, και κυριως δεν εχει digea...
Link to comment
Share on other sites

Και τι παρομοιο υπαρχει με το novago ρε παιδια? Εχετε καποιο αλλο προγραμμα?To συγκεκριμενο μου ειναι σχεδον (???) απαραιτητο για τις ημερες που ειμαι στο εξοχικο...Εκει η τηλεοραση εχει ελαχιστο σημα,παιζει ρολο ο καιρος για να πιανεις μερικα καναλια, και κυριως δεν εχει digea...

 

Aρχίζουμε και το μπερδεύουμε το πράγμα . Φαντάζομαι πως μιλάγαμε γιά εφαρμογές .

Το συγκεκριμένο (NovaGo) , είναι είναι ιδιάζουσα περίπτωση , αλλά το συνηθίζει η Nova , με τα τόσα αλλοπρόσαλλα , που περιόρισε τη συμβατότητα

ανάλογα με την έκδοση android . Πληροφοριακά , μετά από παράπονα συνδρομητών , έχει αναφερθεί ότι επεξεργάζονται το θέμα και θα επιληφθούν

στο εγγύς μέλλον ( παρ' τ'αυγό και κούρευτο)

Στην περίπτωσή σου , υπάρχουν 2 λύσεις .

Αφού έχεις Nova , βάζεις ένα πιάτο στο εξοχικό , κουβαλάς τον αποκωδικοποιητή στο εξοχικό , και βλέπεις στην τηλεόραση τα κανάλια της Nova .

Αφού στο εξοχικό έχεις Wi-Fi , με 160 ευρώ , παίρνεις το Tab 3 , 8" και είσαι ΟΚ , γιατί αν περιμένεις από τη Nova προκοπή , την έκατσες τη βάρκα :lol:

Link to comment
Share on other sites

το θεμα δεν ειναι ομως να κανω μια αγορα μιας ταμπλετας που θα με βγαλει το πολυ αλλον εναν χρονο,ουτε να εχω 2 ταμπλετες...Βασικα δεν μου περισσευουν για να δωσω για δευτερη ταμπλετα αλλα και παλι το θεωρω λιγο υπερβολη...Ειναι σαν να μου λες θα παρω ενα Mac να κανω την δουλεια μου και αλλο ενα pc για να περασω τα office...:p
Link to comment
Share on other sites

το θεμα δεν ειναι ομως να κανω μια αγορα μιας ταμπλετας που θα με βγαλει το πολυ αλλον εναν χρονο,ουτε να εχω 2 ταμπλετες...Βασικα δεν μου περισσευουν για να δωσω για δευτερη ταμπλετα αλλα και παλι το θεωρω λιγο υπερβολη...Ειναι σαν να μου λες θα παρω ενα Mac να κανω την δουλεια μου και αλλο ενα pc για να περασω τα office...:p

 

Άμα είναι εξειδικευμενο το πρόβλημα τότε μόνο με custom rom μπορείς να βρεις λύση για να έχεις πάντα την πιο καινούργια έκδοση... ακόμα και τα nexus μετά από 2 χρόνια σταματάνε να υποστηρίζονται!

 

Αν και δεν νομίζω να υπάρχει πια πρόγραμμα που θα έχει περιορισμούς για Android μετά την 4.3

Link to comment
Share on other sites

το θεμα δεν ειναι ομως να κανω μια αγορα μιας ταμπλετας που θα με βγαλει το πολυ αλλον εναν χρονο,ουτε να εχω 2 ταμπλετες...Βασικα δεν μου περισσευουν για να δωσω για δευτερη ταμπλετα αλλα και παλι το θεωρω λιγο υπερβολη...Ειναι σαν να μου λες θα παρω ενα Mac να κανω την δουλεια μου και αλλο ενα pc για να περασω τα office...:p

 

Άλλο δεν μου περισσεύουν , και άλλο υπερβολή . Άλλο πράγμα το Note 10.1 , και άλλο το Tab 3 8" που δεν διαφέρει και πολύ από το

Note 10.1 (με εξαίρεση το πενάκι) , αλλά έχει το πολύ μεγάλο ατού της φορητότητας που δεν έχει η παντόφλα !!!

Για να ασχολείσαι με το NovaGo , μάλλον το έχεις βάλει σε κάποιο συμβατό smart phone και θα ήθελες να το βάλεις στο τάμπλετ .

Γιατί δεν δοκιμάζεις με ένα HDMI καλώδιο όπως έχουν κάνει οι περισσότεροι που δεν έχουν ταμπλέτες . Ή μήπως και το τηλέφωνό σου δεν

έχει 4.2+ ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν βρουμε από κάπου το αρχείο apk και το εγκαταστησουμε θα γίνει? Και γω το ίδιο πρόβλημα έχω. Το κινητό τηλέφωνο δεν παίζει επειδή είναι root και στο note 10.1 είναι Android κάτω από 4.²
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν βρουμε από κάπου το αρχείο apk και το εγκαταστησουμε θα γίνει? Και γω το ίδιο πρόβλημα έχω. Το κινητό τηλέφωνο δεν παίζει επειδή είναι root και στο note 10.1 είναι Android κάτω από 4.²

Ξέχασέ το δεν γίνεται .

Είμαστε off-topic πηγαινε στην παρακάτω διεύθυνση που ασχολούνται με το θέμα .

http://www.avclub.gr/forum/showthread.php/109120-NovaGO/page318

Link to comment
Share on other sites

Άλλο δεν μου περισσεύουν , και άλλο υπερβολή . Άλλο πράγμα το Note 10.1 , και άλλο το Tab 3 8" που δεν διαφέρει και πολύ από το

Note 10.1 (με εξαίρεση το πενάκι) , αλλά έχει το πολύ μεγάλο ατού της φορητότητας που δεν έχει η παντόφλα !!!

Για να ασχολείσαι με το NovaGo , μάλλον το έχεις βάλει σε κάποιο συμβατό smart phone και θα ήθελες να το βάλεις στο τάμπλετ .

Γιατί δεν δοκιμάζεις με ένα HDMI καλώδιο όπως έχουν κάνει οι περισσότεροι που δεν έχουν ταμπλέτες . Ή μήπως και το τηλέφωνό σου δεν

έχει 4.2+ ?

 

Το εχω βαλει σε iphone 5...η λυση του hdmi ειναι καπως δυσκολη γιατι η τηλεοραση που εχω στο εξοχικο ειναι crt.. μαλλον ειμαι περιπτωσαρα...:p

Οσο για την φορητοτητα του note θα συμφωνησω...πολυ παντοφλα για κουβαλημα...ζηλευω αυτους με τα 7-8 ιντσα που το βαζουν στο τσαντακι και τελος...

 

Επισης ρε παιδια συχνα μου βγαζει στο youtube αυτο το σφαλμα...

 

"Currently unable to play this video.stop the other video and try again"

Ολες οι εφαρμογες ειναι κλειστες και δεν τρεχει τιποτσ απο πισω σε βιντεο ( η τουλαχιστον ετσι δειχνει) φτιαχνει μονο με restart...τι παιζει με αυτο;

Edited by vouts
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω παρει εναν φθηνο απο το Ebay... Κανει την δουλεια του αψογα...Εχω συνδεσει φλασακια πανω και λειτουργουν κανονικα...Δεν νομιζω να χρειαζεται να δωσεις πολλα λεφτα για κατι τετοιο...
Link to comment
Share on other sites

Το εχω βαλει σε iphone 5...η λυση του hdmi ειναι καπως δυσκολη γιατι η τηλεοραση που εχω στο εξοχικο ειναι crt.. μαλλον ειμαι περιπτωσαρα...:p

Οσο για την φορητοτητα του note θα συμφωνησω...πολυ παντοφλα για κουβαλημα...ζηλευω αυτους με τα 7-8 ιντσα που το βαζουν στο τσαντακι και τελος...

 

Επισης ρε παιδια συχνα μου βγαζει στο youtube αυτο το σφαλμα...

 

"Currently unable to play this video.stop the other video and try again"

Ολες οι εφαρμογες ειναι κλειστες και δεν τρεχει τιποτσ απο πισω σε βιντεο ( η τουλαχιστον ετσι δειχνει) φτιαχνει μονο με restart...τι παιζει με αυτο;

 

Οντως ... περιπτωσάρα . Βέβαια μπορεί να υπάρχουν "ανορθόδοξες" λύσεις τις οποίες δεν θα συνιστούσα γιατί προσωπικά δεν θα τις έκανα

ποτέ , αλλά αυτό εξαρτάται από ποιό πρίσμα το βλέπει ο καθένας μας .

Σε ότι αφορά την φορητότητα των 7-8 ιντσών , δεν χρειάζεται τσαντάκι , εγώ έχω το Tab 3 8" , T-311 με θήκη original της Samsung και

τo χειμώνα χωράει άνετα σε εσωτερική τσέπη του Jacket , το δε καλοκαίρι στην κωλότσεπη του Jean . Αυτός είναι και ένας βασικός λόγος

που το Note N8000 , έχει μπει στη ναφθαλίνη .

Σε ότι αφορά το YouTube , δεν γνωρίζω ιδιαίτερα πράγματα γιά τα μήλα , (δεν είμαι fan) , αλλά μπορώ να φαντασθώ ότι πιθανόν να είναι

θέμα του Flash Player .

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με το youtube υπαρχει στο note και οχι στο iphone... Γι αυτο ρωταω εδω...:lol::lol:

 

 

Οι ανορθωδοξες λυσεις ειναι το root να φανταστω ε?

Link to comment
Share on other sites

Sorry κατάλαβα λάθος .

Δοκίμασε να κάνεις "εκκαθάριση δεδομένων" της εφαρμογής του YouTube .

 

Δεν εννοούσα το root , αλλά κάποιες firmware που κυκλοφορούνε .

Αν σου αρέσει η περιπέτεια γκουγκλάρισε "Galaxy Note 10.1 upgrade" και θα δεις τι υπάρχει .

Link to comment
Share on other sites

Κανένας power user εδώ με rooted tablet να μου προτείνει (εάν υπάρχει..) κανένα flashable θέμα για να μην βγαίνει έτσι τεράστια η notification bar? (Ρολόι, toggles κτλ)
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι εξογκαμα ακριβως. παρατηρησα στη μεση της ταμπλετας, πως κανει μια μικρη γωνια απο πανω (εκει που ειναι η καμερα) μεχρι κατω. σαν πυραμιδα με γωνια κλησης 1 μοιρα. Edited by ilias_7610
http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...