Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα παω κ γω εδω στη θεσσαλονικη κ θα σας πω. απλα θελω να μου πειτε γιατι εχω καταμπερδευτει. ειναι 2πυρηνο ή 4πυρηνο;;; με 1,4ghz ή 1ghz??? και δεν ξερω αν παιζει ρολο μιλαμε για την 3g εκδοση

 

4πύρηνο . Τσεκάρησε το πίσω μέρος του κουτιού .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είμαι νέος πανευτυχής κάτοχος του απίστευτου note 10.1 WiFi!!!ενημερωτικά χτες το πρωί είδα την προσφορά στο skroutz για το media markt. Μια μαγκιά είναι να κανείς on line παραγγελία και να δεις σε ποια καταστήματα είναι διαθέσιμο αλλάζοντας τα καταστήματα. Έτσι κάπως βρήκα διαθεσιμότητα στο υποκατάστημα του Γέρακα. Με αυτά που διαβαζω αισθάνομαι τυχερός γιατί πήγα στο κατάστημα στις 6 το απόγευμα και ευτυχώς βρήκα το τελευταίο διαθέσιμο σφραγισμένο σε ασπρο χρώμα. Πρέπει να έχει και ένα εκθεσιακό. Για τους μελλοντικούς αγοραστές σας προτείνω την προσφορά του you.gr στα 499 ευρώ WiFi έκδοση με δώρο το tv tuner (περιττό κατά την γνώμη μου) και πληκτρολόγιο Microsoft wedge που κάνει και για βάση του tablet.ισχύει για το Δεκέμβρη μόνο, και μόνο με παραγγελία. Το παρήγγειλα άλλα λόγω του media markt θα την ακυρώσω....

 

Μόλις γύρισα από το Media Markt (Συγγρού) , και ενημερώνω όπως είχα υποσχεθεί .

Οι τιμές ήταν πραγματικές και γιά το Ν8000 και το Ν8010 , με τη μόνη διαφορά ότι εξαντλήθηκε όλη η παρτίδα χτες .

Επεισα τον υπεύθυνο να κοιτάξει αν υπήρχε καθόλου απόθεμα σε άλλα καταστήματα , δεν υπήρχε τίποτα . Το μόνο

ένα άσπρο που είχαν εκθεσιακό .

Σε ερώτησή μου "καλά και πόσα είχατε και φύγανε έτσι γρήγορα ?"

η απάντηση " καμιά ντουζίνα ήταν όλα μαζύ "

Sorry γιά όσους δεν πρόλαβαν .

 

 

o Exynos 4412 είναι ARMv7 rev0

 

Ψέματα σου είπαν .εγώ το αγόρασα χτες κατά τις 6 στο Γέρακα...

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Και στο Πλαίσιο 389..Όσοι πιστοί προσέλθετε..
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Και στο Πλαίσιο 389..Όσοι πιστοί προσέλθετε..

 

Δεν υπάρχει διαθεσιμότητα.. τσάμπα κόπος ... είμαι σίγουρος πως το βγάλανε επειδή τους τελείωσαν και ήθελαν να προκαλέσουν αναβρασμό. Και εμείς σαν τα ψάρια τσιμπάμε!!! :blink:

ΣΑΝ ''άλλοι'' Κολόμβοι ανακαλύψαμε την Αμερική χαχα!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Το ειπαμε 100 φορες οτι ειναι 4πυρινο. Μαθε να ακους...

 

Τετραπύρηνο μεν 470 ευρώ δε :X

 

Όχι που θα το δίνανε λιγότερο από το Samsung Galaxy Tab II 10,1 P5100 3G "Πάμε καλά"??? :X

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει διαθεσιμότητα.. τσάμπα κόπος ... είμαι σίγουρος πως το βγάλανε επειδή τους τελείωσαν και ήθελαν να προκαλέσουν αναβρασμό. Και εμείς σαν τα ψάρια τσιμπάμε!!! :blink:

ΣΑΝ ''άλλοι'' Κολόμβοι ανακαλύψαμε την Αμερική χαχα!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Εγώ το έκανα πριν μια ώρα παραγγελία και ήδη μου ήρθε μήνυμα πως είναι έτοιμο για αποστολή!

Τους πήρα και τηλέφωνο για να σιγουρευτώ και όντως έτσι είναι!

Ακόμα πάντως στο site γράφει άμεσα διαθέσιμο!! (Με περιορισμένα τεμάχια) Από που είδες πως ΔΕΝ υπάρχει διαθεσιμότητα?

(Θ' ακυρώσω και την παραγγελία που έκανα χθες από το media markt μιας και τους ξαναπήρα το πρωί και τελικά λέει αύριο θα δουν τις παραγγελίες από ίντερνετ και εννοείτε δεν το διακινδύνευα να περιμένω και απλά να με πάρουν και να μου που ότι έχει τελειώσει!)

Πάντως φοβερή εξυπηρέτηση από το ΠΛΑΙΣΙΟ , μου έχουν στείλει ήδη 3 mail που λένε αναλυτικότατα σε τι στάδιο βρίσκετε η παραγγελία και την έχω κάνει εδώ και μόλις μια ώρα την παραγγελία!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει διαθεσιμότητα.. τσάμπα κόπος ... είμαι σίγουρος πως το βγάλανε επειδή τους τελείωσαν και ήθελαν να προκαλέσουν αναβρασμό. Και εμείς σαν τα ψάρια τσιμπάμε!!! :blink:

ΣΑΝ ''άλλοι'' Κολόμβοι ανακαλύψαμε την Αμερική χαχα!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Από πλαίσιο Αργυρούπολης πάντως που έστειλα ένα φίλο μου να το πάρει βρήκε ένα τελευταίο λευκό.

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκανα πριν μια ώρα παραγγελία και ήδη μου ήρθε μήνυμα πως είναι έτοιμο για αποστολή!

Τους πήρα και τηλέφωνο για να σιγουρευτώ και όντως έτσι είναι!

Ακόμα πάντως στο site γράφει άμεσα διαθέσιμο!! (Με περιορισμένα τεμάχια) Από που είδες πως ΔΕΝ υπάρχει διαθεσιμότητα?

(Θ' ακυρώσω και την παραγγελία που έκανα χθες από το media markt μιας και τους ξαναπήρα το πρωί και τελικά λέει αύριο θα δουν τις παραγγελίες από ίντερνετ και εννοείτε δεν το διακινδύνευα να περιμένω και απλά να με πάρουν και να μου που ότι έχει τελειώσει!)

Πάντως φοβερή εξυπηρέτηση από το ΠΛΑΙΣΙΟ , μου έχουν στείλει ήδη 3 mail που λένε αναλυτικότατα σε τι στάδιο βρίσκετε η παραγγελία και την έχω κάνει εδώ και μόλις μια ώρα την παραγγελία!!

 

Έκανα πριν δυο ώρες και μίλησα και μαζί τους και μου είπε ότι είχαν τελειώσει όλα ακόμα και τα ακριβά(Ν8000 & Ν8010)!!!

Μίλησα με το τμήμα ίντερνετ που είναι αρμόδιο για τις παραγγελίες!!!

Τι άλλο να πω!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκανα πριν μια ώρα παραγγελία και ήδη μου ήρθε μήνυμα πως είναι έτοιμο για αποστολή!

Τους πήρα και τηλέφωνο για να σιγουρευτώ και όντως έτσι είναι!

Ακόμα πάντως στο site γράφει άμεσα διαθέσιμο!! (Με περιορισμένα τεμάχια) Από που είδες πως ΔΕΝ υπάρχει διαθεσιμότητα?

(Θ' ακυρώσω και την παραγγελία που έκανα χθες από το media markt μιας και τους ξαναπήρα το πρωί και τελικά λέει αύριο θα δουν τις παραγγελίες από ίντερνετ και εννοείτε δεν το διακινδύνευα να περιμένω και απλά να με πάρουν και να μου που ότι έχει τελειώσει!)

Πάντως φοβερή εξυπηρέτηση από το ΠΛΑΙΣΙΟ , μου έχουν στείλει ήδη 3 mail που λένε αναλυτικότατα σε τι στάδιο βρίσκετε η παραγγελία και την έχω κάνει εδώ και μόλις μια ώρα την παραγγελία!!

 

Γεια!

Ειμαι ακριβως στην ιδια κατασταση, εκανα την παραγγελια στο MM αλλα ακομα δεν πηρα email επιβεβαιωσης και αρχισα να ανησυχω μην μου πουνε αυριο οτι δεν το εχουν. Οποτε σκεφτομαι να το παραγγειλω τωρα απο Πλαισιο και να ακυρωσω την παραγγελια απο το ΜΜ. Αλλα φοβαμαι λιγο μην παρω στο τελος δυο ή και κανενα :lol:

Πως ακυρωνουμε την παραγγελια στο ΜΜ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια!

Ειμαι ακριβως στην ιδια κατασταση, εκανα την παραγγελια στο MM αλλα ακομα δεν πηρα email επιβεβαιωσης και αρχισα να ανησυχω μην μου πουνε αυριο οτι δεν το εχουν. Οποτε σκεφτομαι να το παραγγειλω τωρα απο Πλαισιο και να ακυρωσω την παραγγελια απο το ΜΜ. Αλλα φοβαμαι λιγο μην παρω στο τελος δυο ή και κανενα :lol:

Πως ακυρωνουμε την παραγγελια στο ΜΜ?

 

Μην ακυρώσεις ...άκουμε...!!! Όποιος σου το φέρει πρώτος πρώτος κερδίζει χαχαχα...!!!

Όταν σου έρθει το ένα πάρε τηλ και ακύρωσε την άλλη, αν και χλωμό το βλέπω να προλάβεις στο πλαίσιο!!!

Εγώ θα σου πρότεινα να το κάνεις, δεν έχεις κάτι να χάσεις!!!

Για ακύρωση πάρε τηλ. το εκάστοτε κατάστημα ΜΜ ή Πλαίσιο και ζήτα την εξυπηρέτηση ιντερνετικών παραγγελιών και μετά πες μόνο τον κωδικό παραγγελίας και έγινε!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια!

Ειμαι ακριβως στην ιδια κατασταση, εκανα την παραγγελια στο MM αλλα ακομα δεν πηρα email επιβεβαιωσης και αρχισα να ανησυχω μην μου πουνε αυριο οτι δεν το εχουν. Οποτε σκεφτομαι να το παραγγειλω τωρα απο Πλαισιο και να ακυρωσω την παραγγελια απο το ΜΜ. Αλλα φοβαμαι λιγο μην παρω στο τελος δυο ή και κανενα :lol:

Πως ακυρωνουμε την παραγγελια στο ΜΜ?

 

Κοίτα, μπορείς να πάρεις ΤΩΡΑ τηλέφωνο στο ΠΛΑΙΣΙΟ και να κάνεις την παραγγελία !! Εννοείτε θα σου πουν αν είναι διαθέσιμο και αν σίγουρα θα σου έρθει, οπότε μετά θα κάνεις αυτό που σου είπε ο φίλος από πάνω! Παίρνεις τηλέφωνο στο media markt και το ακυρώνεις! Εξάλλου ΔΕΝ το έχουν δει ακόμα εκεί μιας προφανώς πήραν άδεια σήμερα!:p

Πάντως σήριαλ κατάντησε το ρημάδι.., άντε να δούμε αν θα πάρουμε τίποτα στο τέλος ή θα μείνουμε με το .....

τάμπλετ

στο χέρι!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, μπορείς να πάρεις ΤΩΡΑ τηλέφωνο στο ΠΛΑΙΣΙΟ και να κάνεις την παραγγελία !! Εννοείτε θα σου πουν αν είναι διαθέσιμο και αν σίγουρα θα σου έρθει, οπότε μετά θα κάνεις αυτό που σου είπε ο φίλος από πάνω! Παίρνεις τηλέφωνο στο media markt και το ακυρώνεις! Εξάλλου ΔΕΝ το έχουν δει ακόμα εκεί μιας προφανώς πήραν άδεια σήμερα!:p

Πάντως σήριαλ κατάντησε το ρημάδι.., άντε να δούμε αν θα πάρουμε τίποτα στο τέλος ή θα μείνουμε με το .....

τάμπλετ

στο χέρι!!!:lol:

 

Χαχαχαχαχαχ κάπως έτσι πάει το πράγμα!!!

 

Εγώ κανόνισα να περάσω αύριο το πρωί από κατάστημα του πλαισίου γιατί μου είπαν ότι μπορεί να κάνει παραλαβή i!!!

Άμα το έχει δέχομαι παραγγελίες να τα φέρω εγώ χχαχαχαχαχααχ :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σήριαλ κατάντησε το ρημάδι.., άντε να δούμε αν θα πάρουμε τίποτα στο τέλος

 

Και κακόγουστο μάλιστα , χειρότερο από τα τούρκικα . Αλλά βέβαια έτσι νομίζουν πως πρέπει να πασάρουν στο Ελλαδιστάν τα προίόντα τους κι όσους πιάσουν.

 

Πέρα απ αυτά ,,

 

ΕΥΧΟΜΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ , ΜΕ ΥΓΕΙΑ

 

Sent with my N8000 από την ώμορφη Πορταριά

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΟΜΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ , ΜΕ ΥΓΕΙΑ

 

Sent with my N8000 από την ώμορφη Πορταριά

 

Χρόνια πολλά και καλές γιορτές!!!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά από Καρπενήσι μεριά και καλορίζικο σε όλους όσους το πήραν με τις προσφορές. Εμείς τα σκάσαμε όταν βγήκε αλλά δεν τα κλαίω...
Link to comment
Share on other sites

Αυριο ετοιμαζομαι να παραλαβω ενα note 3G. Oυσιαστικα ομως δεν χρειαζομαι αμεσα το 3G μιας κ δεν εχω καποιο προγραμμα απο παροχο κ θα περιοριστω στην χρηση wifi. Απλα επειδη στο μελλον δεν ξερεις τι γινεται ειπα να προμηθευτω απευθειας την πιο πλουσια εκδοση. Θα ηθελα την γνωμη σας σχετικα κ αν αξιζουν τα παραπανω 100€ του GT-N8000
Link to comment
Share on other sites

Αυριο ετοιμαζομαι να παραλαβω ενα note 3G. Oυσιαστικα ομως δεν χρειαζομαι αμεσα το 3G μιας κ δεν εχω καποιο προγραμμα απο παροχο κ θα περιοριστω στην χρηση wifi. Απλα επειδη στο μελλον δεν ξερεις τι γινεται ειπα να προμηθευτω απευθειας την πιο πλουσια εκδοση. Θα ηθελα την γνωμη σας σχετικα κ αν αξιζουν τα παραπανω 100€ του GT-N8000

 

Γενικά ότι παραπάνω έχει καλό είναι.Προσωπικά πάντως για έμενα δεν αξίζει τα παραπάνω λεφτά από την άποψη ότι αν χρειαστώ internet στο tablet και δεν έχω wifi κάνω απλά tethering μέσω κινητού. Προτιμώ να δώσω τα έξτρα χρήματα για καμιά θήκη,memory card κλπ.

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Αυριο ετοιμαζομαι να παραλαβω ενα note 3G. Oυσιαστικα ομως δεν χρειαζομαι αμεσα το 3G μιας κ δεν εχω καποιο προγραμμα απο παροχο κ θα περιοριστω στην χρηση wifi. Απλα επειδη στο μελλον δεν ξερεις τι γινεται ειπα να προμηθευτω απευθειας την πιο πλουσια εκδοση. Θα ηθελα την γνωμη σας σχετικα κ αν αξιζουν τα παραπανω 100€ του GT-N8000

 

Μιας και έχεις iPhone που έχει wifi hotspot ..., (προσωπική μου εκτίμηση), ΔΕΝ αξίζουν τα 100 ευρώ παραπάνω!!!

Και ν' αλλάξεις κινητό, όλα σχεδόν τις τελευταία γενιάς έχουν hotspot! Οπότε είναι στην κρίση σου και στην τσέπη σου τι θα διαλέξεις!!

Εγώ σου είπα την γνώμη μου!:)

Link to comment
Share on other sites

Γενικά ότι παραπάνω έχει καλό είναι.Προσωπικά πάντως για έμενα δεν αξίζει τα παραπάνω λεφτά από την άποψη ότι αν χρειαστώ internet στο tablet και δεν έχω wifi κάνω απλά tethering μέσω κινητού. Προτιμώ να δώσω τα έξτρα χρήματα για καμιά θήκη,memory card κλπ.

 

Σωστο και αυτο! Επειδη εχω κανει κρατηση για το 3G αυριο που θα παω στο πλαισιο θα δω αν εχει το απλο κ θα το σκεφτω...

Link to comment
Share on other sites

Σωστο και αυτο! Επειδη εχω κανει κρατηση για το 3G αυριο που θα παω στο πλαισιο θα δω αν εχει το απλο κ θα το σκεφτω...

 

Εννοείται 3g. Είναι και τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχεις iPhone που έχει wifi hotspot ..., (προσωπική μου εκτίμηση), ΔΕΝ αξίζουν τα 100 ευρώ παραπάνω!!!

Και ν' αλλάξεις κινητό, όλα σχεδόν τις τελευταία γενιάς έχουν hotspot! Οπότε είναι στην κρίση σου και στην τσέπη σου τι θα διαλέξεις!!

Εγώ σου είπα την γνώμη μου!:)

 

Να θέσω ένα ερώτημα: σαν κάτοχος Note wifi only,και χρήστης κατά κύριο λόγου nokia E71(non smartphone) ποιός είναι ο αποτελεσματικότερος(+οικονομικότερος,δεν θα με χαλόυσε)τρόπος για να έχω internet ακόμα και όταν δεν βρίσκω wifi?? :)

 

 

P.S:Συγνώμη για το πρήξιμο και ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, ενδιαφέρομαι για το τάμπλετ και ο κύριος λόγος που το θέλω είναι για την δημιουργία εκπαιδευτικών βίντεο. (λύσεις ασκήσεων κλπ ). Έχω δει ότι υπάρχει η δυνατότητα να κάνεις εγγραφή των πραγμάτων που γράφεις, θέλω να ρωτήσω αν μπορείς να γράφεις ταυτόχρονα και φωνή-ήχο και αν το αρχείο που δημιουργείται μπορεί να αναπαραχθεί σαν απλό αρχείο βίντεο από άλλες συσκευές.

 

Ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, ενδιαφέρομαι για το τάμπλετ και ο κύριος λόγος που το θέλω είναι για την δημιουργία εκπαιδευτικών βίντεο. (λύσεις ασκήσεων κλπ ). Έχω δει ότι υπάρχει η δυνατότητα να κάνεις εγγραφή των πραγμάτων που γράφεις, θέλω να ρωτήσω αν μπορείς να γράφεις ταυτόχρονα και φωνή-ήχο και αν το αρχείο που δημιουργείται μπορεί να αναπαραχθεί σαν απλό αρχείο βίντεο από άλλες συσκευές.

 

Ευχαριστώ,

 

Απ' όσο γνωρίζω είναι λίγο περίπλοκη η δημιουργία των αρχείων που θέλεις,και-ίσως-να μην γίνεται.Μαθηματικοί που ήθελαν να συνδυάσουν συναρτήσεις με κείμενο για δημιουργία διαγωνισμάτων,δεν τους βολεύει.Τώρα αν γίνεται να συνδυαστεί κείμενο και ήχος και να βγάλουν ένα αρχείο το οποίο θα είναι και συμβατό με άλλες συσκευές,δεν το γνωρίζω σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο γνωρίζω είναι λίγο περίπλοκη η δημιουργία των αρχείων που θέλεις,και-ίσως-να μην γίνεται.Μαθηματικοί που ήθελαν να συνδυάσουν συναρτήσεις με κείμενο για δημιουργία διαγωνισμάτων,δεν τους βολεύει.Τώρα αν γίνεται να συνδυαστεί κείμενο και ήχος και να βγάλουν ένα αρχείο το οποίο θα είναι και συμβατό με άλλες συσκευές,δεν το γνωρίζω σίγουρα.

 

ενδιαφέρομαι μόνο να γράφω κάποιες ασκήσεις και να εξηγώ πως τις λύνω, ( μην φανταστείς τίποτα περίπλοκα πράγματα) και μετά να μπορώ να τα στέλνω σε μαθητές είτε email είτε youtbe.

Το κακό είναι οτι όπου και να πας να το δοκιμάσεις έχουν μαζέψει από παντού τα πενάκια, (προφανώς για τους ανοιχτοχέρηδες) . Αύριο θα κάνω μια βόλτα να τσεκάρω και να ζητήσω και πενάκι. :D

ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...