Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορει καποιος να δει τnν συμπεριφορα του scrolling στην σελιδα protothema.gr με dolphin με flash player on και χωρις jetpack?

Ανεβαζω και δυο βιντεακια για να δειτε την διαφορα...

 

Χωρις flash ........ http://db.tt/1VivuGHn .......ολα καλα

 

Με flash ....... http://db.tt/VsjwI6Mf ..... σκαλωματα

 

φιλος με nexus 10 στην δευτερη περιπτωση που το ειδε μου ειπε οτι στο nexus ειναι πολυ πιο ομαλη η κινηση....χωρις σκαλωματα.

Αλλος φιλος γνωμη?

 

Στο δικό μου δεν παρατηρώ κάτι ανάλογο. Δοκιμασέ το ξανά όμω γιατί σήμερα ο dolphin πήρε ένα update και βελτιώθηκε πάρα μα πάρα πολύ σε πολλά σημεία:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να υποθεσω οτι εχετε εγκατεστημενο τον flash player γιατι αν δεν ειναι εγκατεστημενος και εχεις ενργοποιημενη την ρυθμιση του dolphin ειναι ολα καλα αλλα στην ουσια δεν παιζει flash video.Επισης βλεπεται τα banner της alpha bank πανω πανω?

Μετα την αναβαθμιση του dolphin με ενργοποιημενο τον flash player εγω βλεπω σχεδον την ιδια συμπεριφορα.Επισης το ιδιο ισχυει και με τον stock browser.

Ιδια επισης ειναι η συμπεριφορα αν απενργοποιησω την εξοικονομηση ενεργειας.

Νεο video εδω......

http://db.tt/EwBPNkhP

Τι να φταιει ? Εχω κανει και την τελευταια αναβαθμιση.Εκανα και μια επαναφορα .

Βεβαια απο την αρχη πριν τρεις μηνες ειχα παρατηρηση το ιδιο....απλα ηλπιζα οτι με την τελευταια αναβαθμιση θα εστρωνε....και τα χω παρει ολιγον....

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Να υποθεσω οτι εχετε εγκατεστημενο τον flash player γιατι αν δεν ειναι εγκατεστημενος και εχεις ενργοποιημενη την ρυθμιση του dolphin ειναι ολα καλα αλλα στην ουσια δεν παιζει flash video.Επισης βλεπεται τα banner της alpha bank πανω πανω?

Μετα την αναβαθμιση του dolphin με ενργοποιημενο τον flash player εγω βλεπω σχεδον την ιδια συμπεριφορα.Επισης το ιδιο ισχυει και με τον stock browser.

Ιδια επισης ειναι η συμπεριφορα αν απενργοποιησω την εξοικονομηση ενεργειας.

Νεο video εδω......

http://db.tt/EwBPNkhP

Τι να φταιει ? Εχω κανει και την τελευταια αναβαθμιση.Εκανα και μια επαναφορα .

Βεβαια απο την αρχη πριν τρεις μηνες ειχα παρατηρηση το ιδιο....απλα ηλπιζα οτι με την τελευταια αναβαθμιση θα εστρωνε....και τα χω παρει ολιγον....

 

δεν δοκιμάζεις και μια με το jet pack ενεργοποιημένο???

Link to comment
Share on other sites

Με jetpack γινεται το εξης στο protothema δεν βγαινουν τα μπανερακια ειναι κενα.

Ενω και πχ στο sport24 δεν εμφανιζονται καποιες εικονες....

Η κινηση ομως δεν εχει σκαλωματα.

Και στον stock και γενικοτερα σε 4-5 browser που δοκιμσα το προβλημα με το protothema ειναι σχεδον τι ιδιο.

Τι στο καλο συμβαινει...καποια αλλη εφαρμογη...να βαλω καποια ελαφρια ρομ.

http://db.tt/j5wRkDhS με jetpack.

http://db.tt/J1GtZp6Aχωρις jetpack.

 

και βιντεο με jetpack. http://db.tt/E1bes9Iz

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Με jetpack γινεται το εξης στο protothema δεν βγαινουν τα μπανερακια ειναι κενα.

Ενω και πχ στο sport24 δεν εμφανιζονται καποιες εικονες....

Η κινηση ομως δεν εχει σκαλωματα.

Και στον stock και γενικοτερα σε 4-5 browser που δοκιμσα το προβλημα με το protothema ειναι σχεδον τι ιδιο.

Τι στο καλο συμβαινει...καποια αλλη εφαρμογη...να βαλω καποια ελαφρια ρομ.

http://db.tt/j5wRkDhS με jetpack.

http://db.tt/J1GtZp6Aχωρις jetpack.

 

και βιντεο με jetpack. http://db.tt/E1bes9Iz

 

αφού το κάνει σε ολους τους browsers προφανώς έχει θεμα το site του protothema. Γενικά έχω παρατηρήσει κι εγώ διάφορα προβλήματα όταν μπαίνω σε σελίδες από android. Σαν τελευταία λύση δοκίμασε να ανοίγει τις σελίδες ο dolphin όχι ως android αλλα ως επιτραπέζιος υπολόγιστής(κάπως έτσι το λέει στις ρυθμίσεις). Τώρα να αλλάξεις ρομ επειδη ψιλολαγκάρει σε μια σελίδα ???????????:O:O:O:O:O:O Προσωπικά το θεωρώ ασήμαντο και ανούσιο

Link to comment
Share on other sites

εχω εξαντλησει καθε λογικο συνδυασμο στον dolfin εχω βαλει android,desktop,custom κλπ.

Το θεμα αν ειναι αν οι υπολοιποι εχουν το ιδιο προβλημα ή ειμαι ο μοναδικος ή αν υπαρχει κατι απλο που θα μπορουσα να δοκιμασω.

Επισης δεν εχω βρει browser ειδικα με την λογικη των σελιδοδεικτων του dolohin...που ειναι ακρως βολικη

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μια μικρή βοήθεια...

Στην εφαρμογή χάρτες της Google και ενώ την έχω ενημέρωσει δε μπορώ να βρω την επιλογή για πλοήγηση (φωνιτική).

Tablet 10.1 3G

Κάνω κάτι λάθος;

Edited by COCOMAT
Link to comment
Share on other sites

εχω εξαντλησει καθε λογικο συνδυασμο στον dolfin εχω βαλει android,desktop,custom κλπ.

Το θεμα αν ειναι αν οι υπολοιποι εχουν το ιδιο προβλημα ή ειμαι ο μοναδικος ή αν υπαρχει κατι απλο που θα μπορουσα να δοκιμασω.

Επισης δεν εχω βρει browser ειδικα με την λογικη των σελιδοδεικτων του dolohin...που ειναι ακρως βολικη

 

Τώρα εγώ με τον μαμά browser γιατί δεν έχω κανένα πρόβλημα με το protothema ή το sport24 , άντε βρές το .

Βέβαια δεν έχω κάνει αυτή τη γελοία αναβάθμιση .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εγω ενα εχω να πω. Ξαναβρηκα την υγεια μου με την μπαταρια. Ειναι κατι παραπανω απο αισθητη (σχεδον χαοτικη) η διαφορα με την επιστροφη μου στην 4.0.4.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα εγώ με τον μαμά browser γιατί δεν έχω κανένα πρόβλημα με το protothema ή το sport24 , άντε βρές το .

Βέβαια δεν έχω κάνει αυτή τη γελοία αναβάθμιση .

Σου ειναι ευκολο να ανεβασεις ενα videaki ?

Ή καποιος που δεν εχει το προβλημα?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

μαζί με τη χθεσινή μου ερώτηση:

Στην εφαρμογή χάρτες της Google και ενώ την έχω ενημέρωσει δε μπορώ να βρω την επιλογή για πλοήγηση (φωνιτική).

Tablet 10.1 3G

Κάνω κάτι λάθος;

2- Ακόμη θα ήθελα βοήθεια στο εξής :

Θα πουλήσω το ταμπλετ μου (Ν8000) σε ένα φίλο μου.

Θέλω να του αφήσω στη συσκευή τις εφαρμογές που έχω ήδη εγκαταστήσει αλλά θέλω να απενεργοποιησω-διαγραψω από τη συσκευή το λογαριασμό μου gmail ώστε όπως είναι λογικό να μην έχει πρόσβαση στα mail μου.

Πως γίνετε αυτό;

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

μαζί με τη χθεσινή μου ερώτηση:

Στην εφαρμογή χάρτες της Google και ενώ την έχω ενημέρωσει δε μπορώ να βρω την επιλογή για πλοήγηση (φωνιτική).

Tablet 10.1 3G

Κάνω κάτι λάθος;

2- Ακόμη θα ήθελα βοήθεια στο εξής :

Θα πουλήσω το ταμπλετ μου (Ν8000) σε ένα φίλο μου.

Θέλω να του αφήσω στη συσκευή τις εφαρμογές που έχω ήδη εγκαταστήσει αλλά θέλω να απενεργοποιησω-διαγραψω από τη συσκευή το λογαριασμό μου gmail ώστε όπως είναι λογικό να μην έχει πρόσβαση στα mail μου.

Πως γίνετε αυτό;

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Μιλάς για αγορασμένες εφαρμογές?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

μαζί με τη χθεσινή μου ερώτηση:

Στην εφαρμογή χάρτες της Google και ενώ την έχω ενημέρωσει δε μπορώ να βρω την επιλογή για πλοήγηση (φωνιτική).

Tablet 10.1 3G

Κάνω κάτι λάθος;

2- Ακόμη θα ήθελα βοήθεια στο εξής :

Θα πουλήσω το ταμπλετ μου (Ν8000) σε ένα φίλο μου.

Θέλω να του αφήσω στη συσκευή τις εφαρμογές που έχω ήδη εγκαταστήσει αλλά θέλω να απενεργοποιησω-διαγραψω από τη συσκευή το λογαριασμό μου gmail ώστε όπως είναι λογικό να μην έχει πρόσβαση στα mail μου.

Πως γίνετε αυτό;

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων

Και για τις δύο περιπτώσεις

Link to comment
Share on other sites

Και για τις δύο περιπτώσεις

 

Έχω την εντύπωση ότι αν κάνεις backup με το titanium μόνο τις εφαρμογές που θες θα μπορούσε να τις επαναφέρει με το δικό του Gmail..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εγω ενα εχω να πω. Ξαναβρηκα την υγεια μου με την μπαταρια. Ειναι κατι παραπανω απο αισθητη (σχεδον χαοτικη) η διαφορα με την επιστροφη μου στην 4.0.4.

 

τότε γιατί βγάζουν αναβαθμίσεις για να μας ταλαιπωρούν και να μας κάνουν να αγοράζουμε καινούργια μηχανάκια? δεν τους καταλαβαίνω

Link to comment
Share on other sites

τότε γιατί βγάζουν αναβαθμίσεις για να μας ταλαιπωρούν και να μας κάνουν να αγοράζουμε καινούργια μηχανάκια? δεν τους καταλαβαίνω

 

Και στα δυο που λες θα συμφωνησω.

 

Την ταμπλετα, τερμα πια. Δεν την πειραζω αλλο. 4.0.4 με απλο ρουτ, greenify, system tuner, titanium και .... αντε γεια.

Μια χαρα παει και ξαναγυρησα στις 10+ (και 11 ειδα μια φορα) ωρες οθονης, με την χρηση που παντα εκανα.

 

Αν δεν σοβαρευτουν με αυτα που βγαζουν, δεν το κουναω απο την 4.0.4.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

τότε γιατί βγάζουν αναβαθμίσεις για να μας ταλαιπωρούν και να μας κάνουν να αγοράζουμε καινούργια μηχανάκια? δεν τους καταλαβαίνω

 

Είναι κι αυτό μια άποψη! Χα

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καθόλου περίεργο αυτό παιδιά... χειροτερευουν το παλιότερο και έτσι σε κάνουν υποσυνείδητα να πας στο καινούργιο!

μπορεί ένα σημερινό τετραπύρινο(όπως το δικό μας) να μην έχει πρακτική διάφορα με ένα ολοκαίνουριο πχ. ο καινούργιος 800αρης αλλά άμα κάνεις να κολλάει και να μην κρατάει μπαταρία το παλιό τότε ανοίγει πολύ το χάσμα κανοντας μπαμ η διαφορά και σε κάνει να ξεχνάς πως δούλευε στην αρχή!

Εγώ μόλις τελειώσει η εγγύηση και αρχίσει να πέφτει και άλλο η μπαταρια σίγουρα θα πάω την αρχική του έκδοση... αφού έτσι και αλλιώς είναι τέλεια.. δεν το δίνω για ένα κομμάτι ψωμί και να σκάσω αλλά 600 στη Samsung αφού με καλύπτει απόλυτα!

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Που πάει να πει , με απλά λόγια , αγόρασες ένα γκατζετάκι που το επέλεξες γιά τις δυνατότητές του και είσαι ευχαριστημένος .

Ξαφνικά αρχίζουν να σε βομβαρδίζουν με το καινούργιο που θα κυκλοφορήσει , που κάνει αυτό και εκείνο εντυπωσιακά πράγματα .

Παράλληλα σου τραβάει και μιά αναβάθμιση ( το timing είναι όλα τα λεφτά).

Λογικά λες , άντε να την βάλω μπας και πλησιάσω αυτό το νέο που κάνει καταπληκτικά πράγματα . Την πατάς το γκατζετάκι σου

γίνεται κωλ@ς , κάποτε βαριέσαι την ταλαιπωρία και πας και αγοράζεις το καινούργιο . Πως το λέγαμε πριν από κάμποσα ποστς ?

Α ναι , κωλομπαριλίκι . Μακρυά από αναβαθμίσεις .

Προσωπικά την πάτησα με το S2 , και έβαλα την 4.1.2 που στο κάτω-κάτω ήταν δοκιμασμένη στο Ν8000 , μου τα 'κανε άνω-κάτω

αλλά κατάφερα και το έφερα στα σωστά του . Τι διαφορά είδα ? ΤΙΠΟΤΑ .

Link to comment
Share on other sites

Σε βαζουν σε ενα τριπακι να αναβαθμιζεις συνεχεια την ταμπλετα και σιγα σιγα καταλαβαινεις οτι αντί να ειναι καλυτερο και πιο γρηγορο και και και..Βλεπεις οτι δεν αποδίδει ετσι οπως περιμενες, με αποτελεσμα να σε κουραζει αυτη η κατασταση και να θελεις να παρεις κατι αλλο πιο καλο και πιο γρηγορο .Κ σκας αλλα τοσα λεφτα για να παρεις αυτο που θελουν στην ουσια "Αυτοι".(Αποψη μου)
Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Υπερθεματίζεις . Σωστά . Μας πήρε λίγο καιρό να το καταλάβουμε , ίσως το timing (αναβάθμισης-νέας κυκλοφορίας ) να βοήθησε γιά να

υποψιαστούμε το παιχνίδι , αλλά εκείνο που δεν καταλαβαίνω είναι ότι αφού όλοι έχουμε/νε ψυλλιαστεί(!) την ιστορία , πως γίνεται και

τρέχουμε/νε σαν τους παλαβούς να αγοράσουμε/νε το καινούργιο μοντελλάκι ? Γιά να δούμε πόσοι θα πέσουν στη λούμπα (!) με το νέο

Note (2014 edition) . Προσωπικά ΜΑΚΡΥΑ.........

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

*Ζητω συγνωμη για την επναληψη της ερώτησης αλλά περιμένω απάντηση και δεν έχω πάρει...

Στην εφαρμογή χάρτες της Google (η οποία είναι εγκατεστημενη στη συσκευη) και ενώ την έχω ενημέρωσει δε μπορώ να βρω την επιλογή για την πλοήγηση (φωνιτική).

 

Έχω δει σε νοτε 2 πως υπάρχει κανονικά αυτή η επιλογή σε εσας υπαρχει η εχω κάπου λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

*Ζητω συγνωμη για την επναληψη της ερώτησης αλλά περιμένω απάντηση και δεν έχω πάρει...

Στην εφαρμογή χάρτες της Google (η οποία είναι εγκατεστημενη στη συσκευη) και ενώ την έχω ενημέρωσει δε μπορώ να βρω την επιλογή για την πλοήγηση (φωνιτική).

 

Έχω δει σε νοτε 2 πως υπάρχει κανονικά αυτή η επιλογή σε εσας υπαρχει η εχω κάπου λάθος;

 

Δεν το έχω προσέξει! Το απόγευμα που θα μαι σπίτι θα το ψάξω! Στο s2 μου πάντως υπάρχει κανονικά..

Link to comment
Share on other sites

επειδη τωρα τελευταια ειδα το samsung galaxy note 10.1 n8000 και μου αρεσε παρα πολυ και μαρεσει και η φιλοσοφια της samsung που μπορω να το βρω σε φτηνη τιμη?

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

επειδη τωρα τελευταια ειδα το samsung galaxy note 10.1 n8000 και μου αρεσε παρα πολυ και μαρεσει και η φιλοσοφια της samsung που μπορω να το βρω σε φτηνη τιμη?

 

Ρίξε μια ματιά στο skrutz.gr αλλά σε λίγο βγαίνει το καινούργιο note 10.1! Βέβαια δε ξέρω αν θα αξίζει τη διαφορά των χρημάτων...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...