Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ισως να παίρνει με usb adaptor (UTG νομίζω λέγεται. Ψάξε στο e-bay), που να μπαίνει στην υποδοχή φόρτισης του Samsung. Δεν το έχω δοκιμασει και δεν ξέρω. Αλλά αν δεν γίνεται μπορείς πολύ εύκολα να δεις μέσω δικτύου τους κοινόχρηστους φακέλους (και ό,τι κοινόχρηστο φάκελο δημιουργήσεις) του σκληρού δίσκου σε έναν υπολογιστή με Windows με το ES File Explorer.

 

Πως κανεις δικτυο ;

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

 

 

Μια ερώτηση απλή...

 

Στον μαμα browser πως πηγαίνω τερμα... πάνω και κάτω τη σελίδα;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

 

 

Μια ερώτηση απλή...

 

Στον μαμα browser πως πηγαίνω τερμα... πάνω και κάτω τη σελίδα;

Ευχαριστώ

 

Το κουμπη για το full screen ψαχνεις με λιγα λογια!

Δεν υπάρχει στον μαμα browser!

Εγώ έχω dolphin για αυτή τι δουλειά!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει καμία θήκη για καλή προστασία από πτώσεις ΑΛΛΑ να μπορείς να βγάλεις φωτογραφία με αυτή πάνω; Γιατί η μαμίσια έχει κάνει τέτοια βλακεία; Όταν την φοράς και είναι ανοικτή δεν έχει τρύπα για την κάμερα. Δεν είναι χαζομάρα;

 

Χαζομάρα 100% . Αλλά τίποτα δεν μας σταματά....:lol::lol: Ρίιξε μιά ματιά στο ποστ 1762 . Πάντα υπάρχει κάποια λύση .

Link to comment
Share on other sites

Χαζομάρα 100% . Αλλά τίποτα δεν μας σταματά....:lol::lol: Ρίιξε μιά ματιά στο ποστ 1762 . Πάντα υπάρχει κάποια λύση .

 

ωραίος!!! αυτό ακριβώς σκεφτόμουν και εγώ να κάνω αλλά όχι με σκαρπέλο αλλά με έναν σωλήνα για να γίνει στρογγυλή η τρύπα. Πάντως αφού το έχεις δοκιμάσει και γίνεται, κάτι τέτοιο θα κάνω και εγώ!

 

Ευχαριστώ:D

Link to comment
Share on other sites

ωραίος!!! αυτό ακριβώς σκεφτόμουν και εγώ να κάνω αλλά όχι με σκαρπέλο αλλά με έναν σωλήνα για να γίνει στρογγυλή η τρύπα. Πάντως αφού το έχεις δοκιμάσει και γίνεται, κάτι τέτοιο θα κάνω και εγώ!

 

Ευχαριστώ:D

 

όντως μεγάλη χαζομάρα να μην μπορείς να βγάλεις φωτογραφία με ανοιχτή θήκη . κοιτάξτε και την otter box defender με τέσσερα στρώματα προστασίας και μπορείς να τραβήξεις και φωτογραφίες εμένα μου αρέσει την έχω και στο note 2 Συγχωρείτε με αν βγήκα από το θέμα

Link to comment
Share on other sites

(Το κουμπη για το full screen ψαχνεις με λιγα λογια!

Δεν υπάρχει στον μαμα browser! )

 

Σ ευχαριστω για την απάντηση αλλά δεν εννοώ αυτό

Ψάχνω να βρω με ποιο τρόπο ενώ είμαι κάτω κάτω στη σελίδα που διαβάζω πως μπορώ να πάω στην κορυφή και το αντίθετο

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

όντως μεγάλη χαζομάρα να μην μπορείς να βγάλεις φωτογραφία με ανοιχτή θήκη . κοιτάξτε και την otter box defender με τέσσερα στρώματα προστασίας και μπορείς να τραβήξεις και φωτογραφίες εμένα μου αρέσει την έχω και στο note 2 Συγχωρείτε με αν βγήκα από το θέμα

 

Ατσούμπαλο πράγμα αδελφέ . Πολύ χοντροκομμένο . Και χωρίς καπάκι με την οθόνη εκτεθειμένη .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω ενα θεμα με το ταμπλετ οταν ειναι κλειστο φορτιζει κανονικα οταν του συνδεω τον φορτιστη και ειναι σε λειτουργια βγαζει ενα Χ στην μπαταρια και δεν φορτιζει..... να επισημανω πως το φορτιζω απο πριζα κανονικα οχι απο υπολογιστη..Γωριζει κανεις γιατι συμβαινει αυτο ???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω ενα θεμα με το ταμπλετ οταν ειναι κλειστο φορτιζει κανονικα οταν του συνδεω τον φορτιστη και ειναι σε λειτουργια βγαζει ενα Χ στην μπαταρια και δεν φορτιζει..... να επισημανω πως το φορτιζω απο πριζα κανονικα οχι απο υπολογιστη..Γωριζει κανεις γιατι συμβαινει αυτο ???

 

Αυτό που γνωρίζουμε είναι οτι οτάν βγάζει χ στη μπαταρία σημαίνει οτι είναι ανεπαρκής η φόρτιση για τους λόγους που έχουν ειπωθεί και λίγο πιο πανω! Δεν σημαίνει οτι δεν φορτίζει άλλα οτι δεν επαρκή! Άλλα κάνε τηλ στη smartec για καμιά πληροφορία παραπάνω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω ενα θεμα με το ταμπλετ οταν ειναι κλειστο φορτιζει κανονικα οταν του συνδεω τον φορτιστη και ειναι σε λειτουργια βγαζει ενα Χ στην μπαταρια και δεν φορτιζει..... να επισημανω πως το φορτιζω απο πριζα κανονικα οχι απο υπολογιστη..Γωριζει κανεις γιατι συμβαινει αυτο ???

 

Καινούργιο φρούτο . Συνήθως αυτό το παρουσιάζει όταν υπάρχει σύνδεση του tablet με PC ή Laptop λόγω ανεπαρκούς ρεύματος γιά φόρτιση

όπως ανέφερε ο φίλος Thanos1989 . Οταν λες φορτίζει κανονικά όταν είναι κλειστό , ποιά είναι η διάρκεια φόρτισης σε ώρες , πχ από 15%-100%

Link to comment
Share on other sites

Ανεπαρκες ρευμα απο το φορτιστη. Και στο laptop αν το βαλεις κλειστο ξεκιναει την φορτιση. Ο Θεος να την κανει φορτιση. Ωρες ατελειωτες! Αν το ανοιξεις, σταματαει.

 

Φορτιστης ή καλωδιο ή και τα δυο!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που γνωρίζουμε είναι οτι οτάν βγάζει χ στη μπαταρία σημαίνει οτι είναι ανεπαρκής η φόρτιση για τους λόγους που έχουν ειπωθεί και λίγο πιο πανω! Δεν σημαίνει οτι δεν φορτίζει άλλα οτι δεν επαρκή! Άλλα κάνε τηλ στη smartec για καμιά πληροφορία παραπάνω!

 

Δηλαδη δεν ειναι επαρκη εννοώντας τι....??

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν ειναι επαρκη εννοώντας τι....??

Αρχικά δοκίμασε να βάλεις τον φορτιστή σε μια πρίζα μόνο του χωρίς παρελκόμενα!

Όταν είναι κλειστώ πόση ώρα σου κάνει να γεμίσει;

Άμα κάνει πάνω από 5 ώρες έχεις πρόβλημα με χαλασμένο καλώδιο ή χαλασμένο φορτιστή...Μπορεί και με τα δύο(όπως είπαν και οι φίλοι πιο πάνω! )

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν ειναι επαρκη εννοώντας τι....??

 

O φορτιστής κατά τη φόρτιση πρέπει να περνάει στο tablet 5v 2A . Το κόκκιινο Χ καταδεικνύει ότι το ρεύμα που περνάει δεν έχει

αυτές τι τιμές αλλά πολύ μικρότερες , που σαν αποτέλεσμα μπορεί να κάνει ακόμα και μέρες..... να φορτίσει στο 100%.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς otg ? Διαβάζει κανονικά usb flash με όλα τα αρχεία??

 

Τι εννοεις "με ολα τα αρχεια"?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς otg ? Διαβάζει κανονικά usb flash με όλα τα αρχεία??

 

Οτι υπάρχει στο Flash τα διαβάζει , αυτό όμως δεν πάει να πει πως τα τρέχει κι' όλα , εκτός αν έχουν extension που τρέχει το android .

Link to comment
Share on other sites

Οτι υπάρχει στο Flash τα διαβάζει , αυτό όμως δεν πάει να πει πως τα τρέχει κι' όλα , εκτός αν έχουν extension που τρέχει το android .

 

Μιας που το εφερε η κουβεντα, εχεις προσεξει αν διχνει και τα hidden αρχεια? Και αν ναι, πως? Σαν " .ονομα "?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μιας που το εφερε η κουβεντα, εχεις προσεξει αν διχνει και τα hidden αρχεια? Και αν ναι, πως? Σαν " .ονομα "?

 

Ρίξε μια ματιά στις ρυθμίσεις του ES file eplorer. Εκεί έχει σίγουρα ρύθμιση για εμφάνιση ή όχι κρυφών αρχείων

Link to comment
Share on other sites

Μιας που το εφερε η κουβεντα, εχεις προσεξει αν διχνει και τα hidden αρχεια? Και αν ναι, πως? Σαν " .ονομα "?

 

 

Ρίξε μια ματιά στις ρυθμίσεις του ES file eplorer. Εκεί έχει σίγουρα ρύθμιση για εμφάνιση ή όχι κρυφών αρχείων

 

 

O ES File explorer όντως έχει επιλογή στις ρυθμίσεις γιά εμφάνιση κρυφών αρχείων .

 

Πάντως και εγώ έχω βρει επιλογή μόνο για τα αρχεία που αρχίζουν με".όνομα"... Δεν έχω βρει επιλογή που να μας εμφανίζει γενικότερα τα hidden files.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, κ HELP!!

Ειχα περάσει καστομ ρομ, κ πολλες εφαρμογες κ παιχνιδια, κ τωρα περασα νεα ρομ (412),

Εκανα wipe k format τα παντα!

Εχω περασει 2 ρομ εως τωρα και οποτε παω στο storage στα settings, μου δειχνει μονο 4γκιγκα ελευθερα.

Επισης στο miscellaneous εχω 700mb δεσμευμενα ως 0 φακελο, τα οποια αν τα κανω delete κολαει για λιγο, κ δεν τα σβηνει.

Δοκιμασα κ clean romαπο cwm, αλλα τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, κ HELP!!

Ειχα περάσει καστομ ρομ, κ πολλες εφαρμογες κ παιχνιδια, κ τωρα περασα νεα ρομ (412),

Εκανα wipe k format τα παντα!

Εχω περασει 2 ρομ εως τωρα και οποτε παω στο storage στα settings, μου δειχνει μονο 4γκιγκα ελευθερα.

Επισης στο miscellaneous εχω 700mb δεσμευμενα ως 0 φακελο, τα οποια αν τα κανω delete κολαει για λιγο, κ δεν τα σβηνει.

Δοκιμασα κ clean romαπο cwm, αλλα τιποτα.

 

 

Τελικα, το εφτιαξα ξαναπερνοντας νεα ρομ, αλλα πρωτα εσβησα τα παντα απο το CWM/mout/unmont/ εκανα format σε ολα εκτος της sd card.

Εως τώρα έκανα φορματ σε όλα εκτός του τελευταίου, δεν θυμαμαι ονομα - λεει sata/user files και κατι άλλο...

:O:O:O

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση Επειδή πρόκειται να πουλήσω το ταμπλετ και του έχω περάσει τη ρομ την ελληνική από την πρώτη σελίδα του τοπικ και το ταμπλετ το πήρα από σκρουτζομαγαζο παραεισαγωγης πρέπει να περάσω την αρχική ρομ(γερμανική νομίζω είναι)και να κλειδώσω τον bootloader ώστε το παιδί που θα το πάρει να μην έχει κανένα θεμα?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (N8000/N8010)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...