Jump to content

Alcatel OT-997 / 997D


snapp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια!

Μολις το πηρα κ εγω και εχω μεινει εκπληκτος! ειχα το ZTE BLADE εδω και 2,5 χρονια αλλα το alcatel με την πρωτη ματια το αγαπησα, πραγματικα ενα παρα πολυ καλο τηλεφωνο...μου δδουλεψαν τα παντα out of the box,ρυθμισεις data τα παντα!

1 ερωτηση εχω μονο...στο ελληνικο πληκτρολογιο που κατεβασα, πως μπορω να γραφω σε 12-πληκτρα interface ! Σα να ειναι φυσικο πληκτρολογιο...το εχει καταφερει κανεις...δε με βολευει το android πληκτρολογιο πολυ γιαυτο ρωταω!

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πως τα πατε τωρα που σφιξαν οι ζεστες ?

Το κατω μερος βλεπω να ζεσταινεται πολυ μετα απο αρκετη χρηση

Επισης σε τελειως ασπρη εικονα βλεπω μια κιτρινιλα στη μεση που οταν κρυωνει εξαφανιζεται σχεδον

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΒΛΗΜΑ! Το πηρα με γερμανικό μενου (στην εκκίνηση) και έκδοση νΒ5Υ-0 εδώ και λίγες εβδομάδες και ακόμη δεν έχω καταφέρει να λειτουργήσω την πυξίδα και να κλειδωσει γρήγορα δορυφόρους. Επίσης μου κάνει "κόλπα" το bluetoοth όπου μερικές φορές κλείνει και δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω παρά μόνο με "αργή" εκκίνηση. Προσπάθησα να κάνω upgrade και με το τηλέφωνο αλλά και με το one-touch-upgrade-s-2-8-0 αλλά τζίφος... PLEASE HELP!
Link to comment
Share on other sites

Προτεινω να το στειλεις με την εγγυηση για φτιαξιμο. Δεν ειναι φυσιολογικο να μη σε βρισκει (δοκιμασε κ καμια αλλη εφαρμογη πλοηγησης ή κατι).
Link to comment
Share on other sites

Προτεινω να το στειλεις με την εγγυηση για φτιαξιμο. Δεν ειναι φυσιολογικο να μη σε βρισκει (δοκιμασε κ καμια αλλη εφαρμογη πλοηγησης ή κατι).

 

Έχω δοκιμασει πολλες εφαρμογες για το gps (πλοηγησης αλλα και απλες ευρεσης δορυφορων) αλλα τιποτα. Περιμένω μηπως βγαλουν συντομα αναβαθμιση για JB και διορθωθει. Αλλιως δε γλιτωνω την αντιπροσωπεια.... :(

Link to comment
Share on other sites

Παντως η συσκευη πιανει κατι 45ρια °c για πλακα τωρα το καλοκαιρι. Οταν ειναι στη φορτιση δε πρεπει να το λειτουργεις καθολου.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα τα 45αρια δεν τα φτανει ευκολα παντως.. 42-43 με μπολικη χρηση.

Η νεα εκδοση 4.1 ελπιζω να βελτιωσει τα πραγματα καθως απ'οτι εχω διαβασει ειναι πιο αποδοτικη και αρα αξιοποιει καλυτερα το hardware. Το θεμα ειναι οτι αργουν να τη βγαλουν και ηδη υπαρχει κοσμος στη σελιδα της γερμανικης αλκατελ στο facebook που ρωτα ποτε θα βγει το update. Η απαντηση της αλκατελ μεχρι τωρα (για τα γερμανικα κινητα παντα) ειναι πως μες στο καλοκαιρι θα βγει (ξεπερνωντας το αρχικο οριο του δευτερου τριμηνου 2013 που ειχαν αρχικα ορισει για το update).

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Επειδη πραγματικα με εχει κερδισει το κινητακι και σκεφτομαι να το παρω μια ερωτηση θελω να κανω σε οσους το εχουν Αν πας στο mega webtv η ant1 web, τις σειρες τις δειχνει κανονικα; Ανοιγουν και παιζουν τα επεισοδια;

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο, ελπιζω τελευταιο, εχει κανεις σας εγκαταστησει προγραμμα πλοηγησης; Αναφερομαι αποκλειστικα σε χαρτες gps που λειτουργουν χωρις χρηση ιντερνετ οπως το citis nav ...αν εχετε εμπειρια θα ηθελα να ξερω πως ανταποκρινεται το gps και αν λειτουργουν ολα κανονικα.

Ευχαριστω και παλι..

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το Sygic και δουλευει μια χαρα χωρις κανενα προβλημα. Το δουλευω χωρις ιντερνετ ή data.
Link to comment
Share on other sites

Κοιτουσα στο public τα χαρακτηριστικα της συσκευης και λεει 2η καμερα ΟΧΙ

Ειναι δυνατον? εδω μου ελεγαν οτι κανει καιvideoκληση με skype!! Επισης αυτο πουψαχνω να δω ειναι αν ειναι ελληνικης αντιπροσωπείας, δεν το βρηκα, φανταζομαι ομως σε τετοια μαγαζια, θα ειναι

Αν μπορει καποιος ας απαντηση για την μπροστινη καμερα, γιατι ετοιμαζομουν να το παραγγειλω...

Edited by fame
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανονικα μπροστινη καμερα και το κινητο ειναι μια χαρα. Αν το παρεις με Ελληνικο μενου ειναι Ελληνικης αντιπροσωπειας

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα επιτελους. Γρηγοροτατο δεν εχω παραπονο.

Αλλα: ΚΑΙΕΙ.. Οποτε το δουλευω, του αλλαζω βεβαια τα φωτα, τσουρουφλαει. Δε θυμαμαι αλλο κινητο να υπερθερμαινεται ετσι... Ελπιζω να μην σκασει καμια ωρα

Κατι ακομα, εσεις που μπορειτε να δειτε web k live προγραμματα, απο ποιομ browser βλεπετε και τι προγραμματα κατεβασατε... Ουτε το puffin δεν τα παιζει, που se ios επαιζε καποια.. ( αν εχει θεμα η εφαρμογη ,εγκαταστασης, πειτε οτι μπορειτε...)

Thanks προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κατεβασεις το flash player για android απ την επισημη ιστοσελιδα της adobe. Μετα με εναν browser που υποστηριζει flash νομιζω δε θα εχεις θεμα (εγω εχω τον dolphin αλλα καλος ειναι κι ο stock browser).
Link to comment
Share on other sites

Adobe flash player δεν εγκαθεισταται σωστα.. Την κλεινει την εφαρμογη, υπαρχει εναλλακτικη?

Ουτε τις φωτο στο twitter εμφανιζει. Τι πρεπει να κατεβασω;;

Edited by fame
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες

Εχω κι εγω αγορασει το κινητο (ελληνικο) επειτα απο αρκετη μελετη τοσο του φορουμ οσο και μεσω internet

επειδη ειμαι λιγο ασχετος και ειναι και το πρωτο εξυπνοτηλεφωνο που εχω μπορει να σας ταραξω λιγο στις ερωτησεις

1 Αυτη η πυξιδα που αναφερετε που βρισκετε??

2 οταν εκανα να βγαλω φωτο μου τις εβγαζε λαδοπρασινολαχανι!!! (τι ρυθμισεις χρειαζονται??)

αυτα προς το παρον οι υπολοιπες στην πορεια μετα απο αρκετο πειραγμα(χρηση)

Link to comment
Share on other sites

Η πυξιδα ειναι στο μενου που ειναι ολες οι εφαρμογες

Για φωτο βαλε αυτο και θα βγαζεις τελειες (οπως και βιντεο)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.magix.camera_mx&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση

αλλα.. τι ονομασια εχει για την πυξιδα (παντελως ασχετος εε!!) δεν γραφει πυξιδα εχει αλλη ονομασια??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-997 / 997D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...