Jump to content

Alcatel OT-997 / 997D


snapp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σου επεσε σε νερο ?

Μηπως δεν ειναι υφρασια αλλα κατι αλλο

Πηγαινε το και απαιτησε επισκευη

 

οχι δεν μου βραχηκε αλλα εχω πολλη υγρασια στο σπιτι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δε νομιζω οτι παιζει ρολο αυτο

πηγαινε το και απαιτησε αλλαγη οθονης χωρις να αναφερες τιποτα για υγρασιες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μετα από αναβάθμιση η σε 4.1.1 02002,οταν κλεισει η συσκευή το βράδυ για φορτιση δεν κάνει επανεκκίνηση αλλά πρέπει να βγάλω και να ξαναβάλω την μπαταρία επισης επίσης ξεκινάει λειτουργία με χαμένη ώρα και ημερομηνία με αποτέλεσμα να μην δουλεύει το ξυπνητήρι,η μπαταρία φορτίζει μεχρι 92% οσο και να το αφήσω! Έχει παρατηρήσει άλλος ίδια φαινόμενα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε σας λειτουργεί κανονικά με την 4.1.1 το viber; γιατί ενός φίλου μου όταν βάζει τον αριθμό του για να του στείλει κωδικό ενεργοποίησης κολλάει για μισό λεπτό και του κάνει επανεκκίνηση.
Mi 8 Lite - Mi pad 2 64mb - Mi Drone 4K
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε σας λειτουργεί κανονικά με την 4.1.1 το viber; γιατί ενός φίλου μου όταν βάζει τον αριθμό του για να του στείλει κωδικό ενεργοποίησης κολλάει για μισό λεπτό και του κάνει επανεκκίνηση.

 

Σε εμένα κανονικά

απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα κανονικά

 

Δυστυχώς στην περίπτωση μου δεν λειτουργεί ούτε με την 02002 ούτε με την 02001 δεν μπορώ να καταλάβω τι μπορεί να φταίει!

Mi 8 Lite - Mi pad 2 64mb - Mi Drone 4K
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και σε εμένα αλλα δούλεψε με πιο παλιά έκδοση, 4.2.0.1773.

 

Σε ευχαριστώ φίλε, δούλεψε! αυτή ήταν η λύση.

Mi 8 Lite - Mi pad 2 64mb - Mi Drone 4K
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω καλώδιο τέτοιο για το τηλέφωνο. Ξέρει κανείς ποιο ακριβώς κάνει;

 

Απαντάω στον εαυτό μου, δεν κάνει κανένα διότι το τηλέφωνο δεν υποστηρίζει OTG.

Edited by aegeanblue
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια εχω να πω για το κινητο παντως πως ειναι μια απο τις καλυτερες αγορες μου παρα το fps cap που εχει. Το γεγονος πως ειναι unbrickable με το προγραμμα της alcatel και σε συνδιασμο με το οτι το κινητο ειναι πραγματικος σκυλος με κανει να το πιστευω αυτο απολυτα.

Αν και πλεον εχω το Lenovo Vibe Z που ειναι πολλες κλασεις πανω απο το 997D συνεχιζω να το πιστευω. Προσφατα εκανα ενα συγκριτικο τεστακι με την καμερα του Vibe Z και του 997D (υποψην οτι το Vibe Z παταει το S4 σε ποιοτητα φωτογραφιων, μετα απο αλλο τεστ που εκανα). Αυτο λοιπον που εχω να πω ειναι οτι το Alcateli εχασε στα σημεια! Μπορει το να τραβηξεις μια πραγματικα καλη φωτο με το 997D να ειναι αθλος αλλα απαξ και τα καταφερεις η ποιοτητα ειναι απιστευτη για 8αρα καμερα (με ProCapture ειμαι)!

Τα λιγο oversaturated χρωματα της φωτο την κανουν πολυ ωραια στο ματι ενω η ελλειψη θορυβου ανεβαζει την ποιοτητα κατακορυφα χωρις να βγαινει soft το αποτελεσμα.

Παρολη την απογοητευση με το fps cap λοιπον, το κινητακι αυτο το παω πολυ γιατι ειναι απιστευτα ποιοτικο χωρις να εχει φανει πολυ. Ενα mid range διαμαντι του παρελθοντος (πλεον)! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΤΟ 997 D ΜΟΥ ειναι για sevice στην αρβατο επειτα απο 1 εβδομαδα αναμονης επικοινωνισα μαζι τουσ και μου ειπαν οτι ψρειαζονται ανταλλακτικα τα οποια θελουν 15 με 20 εργασιμες να ερθουν...ελεος ενα μηνα χωρις το κινητο δηλαδη
Link to comment
Share on other sites

μαλλον ναι απο e-bay απο ταιβαν ...το θεμα ειναι πως οτι μαρκα συσκευη και να παρεις δε γλυτωνεις απο τους αγενεστατους αντιεπαγγελματιες τη αρβατο
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως απενεργοποιειται η δονηση που κανει μολις απαντας ?

 

Στις ρυθμίσεις ηχού υπάρχει σε μορφή τικ (τσεκάρισμα )

απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Για σας παιδιά Έχω το γερμανικό 997D και ψάχνω να βρω ελληνική ρομ (η οποία άλλη έχει ελληνικά) θέλω να το δώσω στην πεθερά μου και δεν ξέρει αγγλικά, μπορεί να βοηθήσει κάποιος
Samsung i900 Omnia, LG KM900 Arena, Sony Ericsson Satio, Sony Ericsson Xperia X10, Sony Ericsson Xperia PLAY, Sony Ericsson Xperia mini, Sony Ericsson Xperia Arc S, Alcatel OT-997D, Alcatel Idol X, LG G2, LG G3
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά Έχω το γερμανικό 997D και ψάχνω να βρω ελληνική ρομ (η οποία άλλη έχει ελληνικά) θέλω να το δώσω στην πεθερά μου και δεν ξέρει αγγλικά, μπορεί να βοηθήσει κάποιος

 

αστο στα γερμανικα να μην σε βρισκει...

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

:up::up::up::up::up::up::up::up:

Samsung i900 Omnia, LG KM900 Arena, Sony Ericsson Satio, Sony Ericsson Xperia X10, Sony Ericsson Xperia PLAY, Sony Ericsson Xperia mini, Sony Ericsson Xperia Arc S, Alcatel OT-997D, Alcatel Idol X, LG G2, LG G3
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλημερα κατοχος και εγω του συγκεκριμενου κινητου ,το πηρα χτες ελαφρως μεταχειρισμενο στα 60 ευρο :) ηθελα να ρωτησω πια ειναι η τελευταια επισημη εκδοση που εχει βγει γι αυτο και αν η καλυτερη ειναι η επισημη η καποια αλλη rom .....επισης που βρισκω οδηγιες για να το κανω root.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κατοχος και εγω του συγκεκριμενου κινητου ,το πηρα χτες ελαφρως μεταχειρισμενο στα 60 ευρο :) ηθελα να ρωτησω πια ειναι η τελευταια επισημη εκδοση που εχει βγει γι αυτο και αν η καλυτερη ειναι η επισημη η καποια αλλη rom .....επισης που βρισκω οδηγιες για να το κανω root.

Δοκίμασε το Framaroot. Νομίζω κάνει. Επίσης αν θες δες και την εφαρμογή Auto hide soft keys για να κρύψεις τα κάτω πλήκτρα. Άλλη rom δύσκολα θα βρεις για το συγκεκριμένο κινητό.

Η τελευταία έκδοση είναι 02002 (Android 4.1.1). Το κινητό είναι σκύλος πραγματικά. Τελευταία συμβουλή και σορρυ αν σε επριξα είναι να δοκιμάσεις άλλες εφαρμογές περαν της stock. Η 8αρα κάμερα του 997D είναι πολύ δυνατή (όταν καταφέρνεις και τραβάς με σταθερό χερι).

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από την εφαρμογή που ήδη έχει για να βγάζεις φωτογραφίες, δοκίμασε και άλλες (εμένα με έχει βολέψει η ProCapture, αλλους τους βόλεψε η CameraMX).
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-997 / 997D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...