Jump to content

Alcatel OT-997 / 997D


snapp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν με ενδιαφέρει η εμφάνιση όσο το ότι διορθώνει ορισμένα θέματακια
απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν με ενδιαφέρει η εμφάνιση όσο το ότι διορθώνει ορισμένα θέματακια

 

Ποια θεματάκια; Τους 160 χαρακτήρες; Κατεβάζεις το Handcent και τελείωσε το θέμα.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα θέμα ούτε με 4.0.4 ούτε τώρα με το 4.1.1 στις θερμοκρασίες και στην κάμερα. Με την 4.1.1 η κάμερα λειτουργεί καλύτερα.

 

Γιατί έχεις δει εσύ με το ελληνικό firmware να είναι καλύτερο στις λήψεις με την φωτογραφική;

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά Θέλω να βάλω και εγώ την 4.1 Δεν ξέρω αν είναι καλύτερα η όχι Δεν έχουν καμία διαφορά τα τηλέφωνα σε hardware
απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

Με το τελευταιο update νομιζω οτι δυναμωσε ο ηχος ή ειναι ιδεα μου ?

 

Μόλις έκανα και εγώ το update και σαν να μου φαίνεται λίγο καλύτερος ο ήχος....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Παντως απο οτι βλεπω και σε αλλα θεματα κινητων ισως ειναι το μοναδικο κινητο που ολα λειτουργουν τελεια χωρις να κανουμε root ή να αλλαζουμε rom σαν τα πουκαμισα και μια να χαλαει το ενα μια να φτιαχνει το αλλο

Γι αυτο φοβαμαι πολυ να το αντικαταστησω με καποιο αλλο

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε Jelly Bean, μετάνιωσα που έχω αγοράσει το Jiayu G4A. Ήταν περιττό.

Τέλος πάντων.

Εννοείται ότι το συγκεκριμένο Alcatel είναι ότι καλύτερο. Εμένα μου έχει πέσει αρκετές φορές. Ευτυχώς έχω μια σκληρή θήκη της IMAK που το προστατεύει. :D

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ Τις Ιμακ έχω τις προάλλες μου έπεσε και δεν άκουγα τίποτα μόνιμα από Ανοιχτή ακρόαση το άνοιξα τοποθέτησα το ακουστικό στην θέση του και τέλος .

Ωραίο πράγμα το 997

απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, κάτοχος του 997d και εγώ.

Πριν λίγο καιρό το είχα κάνει root με το Framaroot για να αφαιρέσω κάποια προγράμματα της Alcatel που δεν βγαίναν αλλιώς και το έκανα unroot μετά με το OTA RootKeeper.

Έχω πρόβλημα όμως με το τελευταίο update που έβγαλε πριν μια βδομάδα η Alcatel και δεν μπορώ να το περάσω με τίποτα! Μου βγάζει error όταν κάνει install και λέει "assert failed: apply_patch_check ("/system/app/Todos.apk")"

Απ'ότι καταλαβαίνω το update ψάχνει το πρόγραμμα To-Dos της Alcatel για να το κάνει κάποια αναβάθμιση αλλά δεν το βρίσκει επειδή το έχω σβήσει και γι'αυτό κολλάει?

Τι κάνω σε αυτή την περίπτωση?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν ξερω τι γινεται με το root και γιαυτο δεν το εχω πειραξει

 

Το μονο που δεν εχω καταφερει να βρω ειναι πως γινεται να εχω ενα προφιλ ηχου ωστε να κανει μονο ενα μπιπ μια φορα αν σε καλουν ανεξαρτητα του ηχουν κλησης που εχεις ορισει

Αυτο το ειχε το alcatel 807 που ειχα και ειναι πολυ βολικο οταν εισαι σε καπου και δε θες να χτυπαει συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, κάτοχος του 997d και εγώ.

Πριν λίγο καιρό το είχα κάνει root με το Framaroot για να αφαιρέσω κάποια προγράμματα της Alcatel που δεν βγαίναν αλλιώς και το έκανα unroot μετά με το OTA RootKeeper.

Έχω πρόβλημα όμως με το τελευταίο update που έβγαλε πριν μια βδομάδα η Alcatel και δεν μπορώ να το περάσω με τίποτα! Μου βγάζει error όταν κάνει install και λέει "assert failed: apply_patch_check ("/system/app/Todos.apk")"

Απ'ότι καταλαβαίνω το update ψάχνει το πρόγραμμα To-Dos της Alcatel για να το κάνει κάποια αναβάθμιση αλλά δεν το βρίσκει επειδή το έχω σβήσει και γι'αυτό κολλάει?

Τι κάνω σε αυτή την περίπτωση?

 

Κανε το update μεσω του υπολογιστη αφου κανεις backup τις εφαρμογες με titanium backup. Θα σου περασει την τελευταια εκδοση λογισμικου (τελευταιο firmware) και μετα παλι framaroot και titanium backup για να ξαναπερασεις τις εφαρμογες σου. Με OTA το update και σε μενα κολλαγε.

Link to comment
Share on other sites

Κανε το update μεσω του υπολογιστη αφου κανεις backup τις εφαρμογες με titanium backup. Θα σου περασει την τελευταια εκδοση λογισμικου (τελευταιο firmware) και μετα παλι framaroot και titanium backup για να ξαναπερασεις τις εφαρμογες σου. Με OTA το update και σε μενα κολλαγε.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε! Θα το δοκιμάσω και θα σου πω τα αποτελέσματα!

Link to comment
Share on other sites

Εψαχνα να βρω πως γινεται οταν εισαι καπου και δε θες να χτυπαει συνεχεια το κινητο αλλα και να μη χασεις καποια σημαντικη κληση κατι ωστε να κανει μονο ενα μπιπ μια φορα αν σε καλουν ανεξαρτητα του ηχου κλησης που εχεις ορισει

 

Τελικα το μονο βρηκα ειναι αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=eran.study.meetingwidget&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει παρατηρήσει κανένας άλλος, να τελειώνει πιο γρήγορα η μπαταρία του, μετά το τελευταίο update ;; Δεν νομίζω να είναι ιδέα μου, αλλά διαρκεί λιγότερο, με την ίδια χρήση....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...καλα το κινητο με ορισμενες προσθετες εφαρμογουλες και σεταρισμα ερασιτεχνικου επιπεδου ειναι ο,τι καλυτερο εχω παρει ποτε σε αυτα τα λεφτα..το εχω πια 7-8 μηνες και βλεπω φιλους και γνωστους να εχουν αλλαξει κινητα απο τοτε και ακομα το δικο μου 'τουμπανακι' να τα ''παταει'' που λεμε..πολυ χρησιμες οι κατα καιρους αναφορες παιδιων εδω μεσα για εφαρμογες κλπ κλπ που πραγματικα κανουν το κινητο ακομα καλυτερο..αν λοιπον καποιοι ακομα ειστε στο ψαξιμο συνιστω ανεπιφυλακτα το κινητο με κλειστα ματια καθως καλη η τεχνολογια αλλα να υπολογιζουμε και την τσεπη μας που σε πολλους ποναει τον τελευταιο καιρο...μια ερωτηση απο μενα σε καποιον σχετικο τωρα..εχω την ελληνικη εκδοση αγορασμενο απο Κωτσ..εχει βγει update για το ελληνικο και αν ναι εχει νοημα να το κανω??βελτιωνει κατι δραματικο οπως screen flow,camera,battery κλπ...ενα ελαχιστο παραπονο μονο για την μπαταρια του καθως καθε βραδυ το βαζω για φορτιση αλλα βεβαια το χρησιμοποιω ανω του μετριου.. :lol:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...καλα το κινητο με ορισμενες προσθετες εφαρμογουλες και σεταρισμα ερασιτεχνικου επιπεδου ειναι ο,τι καλυτερο εχω παρει ποτε σε αυτα τα λεφτα..το εχω πια 7-8 μηνες και βλεπω φιλους και γνωστους να εχουν αλλαξει κινητα απο τοτε και ακομα το δικο μου 'τουμπανακι' να τα ''παταει'' που λεμε..πολυ χρησιμες οι κατα καιρους αναφορες παιδιων εδω μεσα για εφαρμογες κλπ κλπ που πραγματικα κανουν το κινητο ακομα καλυτερο..αν λοιπον καποιοι ακομα ειστε στο ψαξιμο συνιστω ανεπιφυλακτα το κινητο με κλειστα ματια καθως καλη η τεχνολογια αλλα να υπολογιζουμε και την τσεπη μας που σε πολλους ποναει τον τελευταιο καιρο...μια ερωτηση απο μενα σε καποιον σχετικο τωρα..εχω την ελληνικη εκδοση αγορασμενο απο Κωτσ..εχει βγει update για το ελληνικο και αν ναι εχει νοημα να το κανω??βελτιωνει κατι δραματικο οπως screen flow,camera,battery κλπ...ενα ελαχιστο παραπονο μονο για την μπαταρια του καθως καθε βραδυ το βαζω για φορτιση αλλα βεβαια το χρησιμοποιω ανω του μετριου.. :lol:

 

Το κινητο μετα το update θα εχει καποια σημαντικα plus. Το ενα ειναι οτι η μπαταρια δεν υπερθερμαινεται τοσο ευκολα οσο με ics και το δευτερο οτι υπαρχει βελτιωση στην αξιοποιηση του hardware. Αυτο πρακτικα σημαινει πιο γρηγορη συσκευη σε σχεση με πριν, οχι σε πολυ μεγαλο βαθμο βεβαια γιατι και πριν γρηγορο ηταν. Η stock εφαρμογη της καμερας επισης ειναι βελτιωμενη σημαντικα.

Το μονο μειον που βρισκω εγω ειναι οτι η stock εφαρμογη μου δειχνει τα email μου ως unread αλλα τιποτα αλλο. Η μπαταρια που ειπε ενας φιλος πιο πανω οτι δεν κραταει, σε μενα κραταει οσο και πριν το update.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις πληροφοριες..το βασικο,εχει βγει για την ελληνικη εκδοση του κινητου..επισης προτεινομενο backup για να μην χασω τα υπαρχοντα..??? :cool:
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις πληροφοριες..το βασικο,εχει βγει για την ελληνικη εκδοση του κινητου..επισης προτεινομενο backup για να μην χασω τα υπαρχοντα..??? :cool:

 

Έχει βγει 4.1.1 με Ελληνικά;

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις πληροφοριες..το βασικο,εχει βγει για την ελληνικη εκδοση του κινητου..επισης προτεινομενο backup για να μην χασω τα υπαρχοντα..??? :cool:

Titanium backup αν εισαι ρουτ διαφορετικα θα αναγκαστεις να χασεις τα δεδομενα των εφαρμογων σου. Υπαρχει και μια αλλη εφαρμογη για να αποφυγεις το ρουτ ωστοσο δεν την εχω δοκιμασει και δεν ξερω αν ειναι τοσο αξιοπιστη οσο η πρωτη που ανεφερα. Helium λεγεται

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koushikdutta.backup&hl=el.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον ξεχασα το ερωτηματικο και εχασε ολη η φραση το νοημα της..εχει βγει για την ελληνικη εκδοση του κινητο το update που λεμε???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι κάτοχος του 997d περίπου 8 μήνες. Πρόκειται πιστεύω γιά ένα αρκετά καλό τηλ.Δεν μου έχει κολλήσει ποτέ. Το τηλ.είναι με ελληνικό μενού και έχει από ότι λέει την 4.0.4.Υπάρχει αναβάθμιση σε 4.1.1 και πώς την βρίσκει κανείς γιατί μέσω τηλ.βγάζει μήνυμα ότι δεν υπάρχει νεότερη. Εαν μπορεί ας βοηθήσει κάποιος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι κάτοχος του 997d περίπου 8 μήνες. Πρόκειται πιστεύω γιά ένα αρκετά καλό τηλ.Δεν μου έχει κολλήσει ποτέ. Το τηλ.είναι με ελληνικό μενού και έχει από ότι λέει την 4.0.4.Υπάρχει αναβάθμιση σε 4.1.1 και πώς την βρίσκει κανείς γιατί μέσω τηλ.βγάζει μήνυμα ότι δεν υπάρχει νεότερη. Εαν μπορεί ας βοηθήσει κάποιος.

μαλλον ξεχασα το ερωτηματικο και εχασε ολη η φραση το νοημα της..εχει βγει για την ελληνικη εκδοση του κινητο το update που λεμε???

Εαν βγει ή οχι ειναι αγνωστο. Θα μπορουσατε να δοκιμασετε να κανετε update μεσω του υπολογιστη και να δειτε ποια εκδοση θα σας περασει. Δε σας παιρνω στο λαιμο μου βεβαια, γιατι αν σας περασει την ιδια θα εχετε χασει τσαμπα χρονο, αλλα ειναι κι αυτος ενας τροπος. Διαφορετικα ρωτηστε καποιον αλλο που εχει το ελληνικο, αν ξερετε καποιον ή παρτε τηλ την αντιπροσωπεια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-997 / 997D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...