Jump to content

Alcatel OT-997 / 997D


snapp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πατάς το πράσινο τηλεφωνακι >πατάς τις 3 κάθετες κουκκίδες κάτω δεξιά >ρυθμίσεις > φωνητική κλήση > προώθηση κλήσεων > και στις επιλογές που έχει βάζεις τον αριθμό της άλλης κάρτας

 

ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω το smart 2 και επειδη χρειαζομαι 2 καρτες sim σκεπτομαι να παρω αυτο

Με το smart ειμαι ευχαριστημενος αν εξαιρεσεις το χωρο

Αυτο πως παει απο μπαταρια οθονη (φωτεινοτητα) και ενταση ηχου ?

Αξιζει γενικα η αλλαγη ?

 

σε σχεση με το Samsung Galaxy S Duos S7562 ποιο θα προτιμουσατε ?

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4883&idPhone2=5110

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,δεν μπορώ να κατεβάζω attachments απο το gmail + μπορώ να κατεβάσω κανονικά απο το mail του Alcatel αλλα εκεί δεν μου κρατάει τα μηνύματα με το που διαβάσω ενα mail χάνεται,έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος το ίδιο;Εδώ και μια εβδομάδα ψαχνομαι με τις ρυθμισεις αλλα δεν έχω καταφερει τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από μένα. Μόλις παρέλαβα το κινητάκι σε μαύρο χρώμα. Είχα το S7562 για ακριβώς 3 μήνες αλλά ήταν απαράδεκτη η ταχύτητά του (laggάρισμα παντού και πάντα)....Το alcatel δείχνει πολύ καλά φτιαγμένο κινητάκι (άνευ ελληνικών..). Ρίχνω την 1η φόρτιση και επανέρχομαι.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα να ρωτησω κατι εχω δυο καρτες wind στην μια εχω 3G ενω στην αλλη δεν εχω ποτε παντα 2G και οι 2 θυρες ειναι 3G?

 

Οχι, μονο η μια ειναι 3G και η αλλη 2G

Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/s/2492035/Alcatel-OT-997D.html

Με ενδιαφερει να παρω το μαυρο

 

Βλεπω οτι αλλοι το λενε grey αλλοι μαυρο

Υπαρχουν και τα 2 χρωματα ?

Γιατι το ασπρο κανει 250ε ?

Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/s/2492035/Alcatel-OT-997D.html

Με ενδιαφερει να παρω το μαυρο

 

Βλεπω οτι αλλοι το λενε grey αλλοι μαυρο

Υπαρχουν και τα 2 χρωματα ?

Γιατι το ασπρο κανει 250ε ?

 

Το κινητο το βρισκεις απο 175 μεχρι 250€ γιατι τα μεν φθηνοτερα δεν εχουν ελληνικα (στο μενου, σε ολα τ αλλα μια χαρα), τα δε ακριβοτερα ειναι ελληνικης αντιπροσωπειας, δηλαδη με ελληνικο μενου.

Το κινητο βγαινει σε διαφορα χρωματα. Το ενα ειναι το λευκο (που ειναι ολο λευκο) ενω τα αλλα, εχω εχουν μαυρη προσοψη, διαφοροποιουνται στο πισω μερος. Το μαυρο (λεγεται και ardesia) εχει γκριζομαυρο το πισω του μερος.

Απο κει κ περα υπαρχει σε μαυρο/κοκκινο κ καποια αλλα χρωματα που δε θυμαμαι :p

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας να ρωτήσω κάτι το μπροστινό ηχείο πως δουλεύει?

Δεν το έχω ακούσει ποτέ

 

Το μπροστα ηχειο ειναι μονο για κλησεις. Δε νομιζω οτι εχει καν την ενταση που απαιτειται για να ακουσεις κατι αλλο περα απο μια τηλεφωνικη συνομιλια.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το πηρα κι εγω σημερα

Καποιες ερωτησεις

Ειχα το Vodafone smart 2

Για να κρατησω καποια σωσμενα games πχ που ειχα μπορω να αντιγραψω καποια αρχεια που ειναι στην sd card πχ στο φακελο Android?

Επισης ειχα το MLS Destinator που μου ειχε βαλει η vodafone το οποιο ομως στο αλλο κινητο δεν παιζει αν και εχω ολα τα αρχεια και το apk

Υπαρχει τροπος να παιξει ή καποιο αλλο free για GPS ?

 

Το Antivirus χρειαζεται η να το βγαλω?

Οτι εφαρμογη βαζω παει στη μνημη του τηλεφωνου ή στην sd card μου ?

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω "eimai kala"

:up:

Τελικα το πηρα κι εγω σημερα

Καποιες ερωτησεις

Ειχα το Vodafone smart 2

Για να κρατησω καποια σωσμενα games πχ που ειχα μπορω να αντιγραψω καποια αρχεια που ειναι στην sd card πχ στο φακελο Android?

Επισης ειχα το MLS Destinator που μου ειχε βαλει η vodafone το οποιο ομως στο αλλο κινητο δεν παιζει αν και εχω ολα τα αρχεια και το apk

Υπαρχει τροπος να παιξει ή καποιο αλλο free για GPS ?

 

Το Antivirus χρειαζεται η να το βγαλω?

Οτι εφαρμογη βαζω παει στη μνημη του τηλεφωνου ή στην sd card μου ?

 

Το κινητο για να κανεις backup τα data των παιχνιδιων πρεπει να ειναι ρουτ ή να εχεις αντροιντ 4 και αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koushikdutta.backup&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5rb3VzaGlrZHV0dGEuYmFja3VwIl0.

Για προγραμμα πλοηγησης κ μαλιστα δωρεαν λιγο δυσκολο να βρεις καποιο καλο, αλλα ψαξε μηπως βολευεσαι με καποιο απο τα δωρεαν.

Το antivirus δεν ειναι κ τοσο απαραιτητο αλλα αν το θες για ενα μεγαλυτερο αισθημα ασφαλειας μπορεις να το κρατησεις. Προσωπικα το εβγαλα κ εβαλα το Avast γιατι κατεβαζω διαφορα κ καλο ειναι να υπαρχει.. Μια εφαρμογη μου την ειχε βγαλει κιολας ως επικινδυνη.

Τελος, οι εφαρμογες μπορουν να περασουν ειτε στην sd ειτε στην εσωτερικη μνημη και εξαρταται και απο το αν ο developer εχει δωσει αυτη τη δυνατοτητα στην εφαρμογη πχ η εφαρμογη του Facebook δεν περνα στην καρτα μνημης (νομιζω).

Edited by eimai_kala
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ

Κατι αλλο τωρα

Πως μπορω να απενεργοποιησω τη συνδεση ιντερνετ μεσω των 2 sim και να επιτρεπεται η συνδεση μονο μεσω wifi?

Επισης πως μπορω να ορισω τη συνδεση μονο με τη wind ή μονο με την cosmote οταν δεν εχω wifi

 

Κανα screen protector και θηκη που βρισκουμε ?

Υπαρχει σε κανα καταστημα ή να δω ebay ?

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ

Κατι αλλο τωρα

Πως μπορω να απενεργοποιησω τη συνδεση ιντερνετ μεσω των 2 sim και να επιτρεπεται η συνδεση μονο μεσω wifi?

Επισης πως μπορω να ορισω τη συνδεση μονο με τη wind ή μονο με την cosmote οταν δεν εχω wifi

 

Κανα screen protector και θηκη που βρισκουμε ?

Υπαρχει σε κανα καταστημα ή να δω ebay ?

 

Πας settings, sim management, data connection ή πιο γρηγορα, σερνεις απο πανω προς τα κατω την μπαρα γρηγορων ρυθμισεων, data connection και διαλεγεις.

Για screen protector μαλλον θα πας σε ebay. Να πω εδω ομως οτι η οθονη αν και οχι gorilla glass συμφωνα με την αλκατελ δε χαρασσεται ευκολα, κατι το οποιο το επαληθευσα κ εγω καθως 2,5 μηνες τωρα χωρις screen protector κ δεν εχει το παραμικρο η οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1 περίπου εβδομάδα κατοχής έχω να πω τα εξής:

 

Το κινητό είναι απίστευτο value for money. Είναι ταχύτατο, έχει πάρα πολύ καλή ακουστική στις κλήσεις, κάνει πάρα πολύ καλή χρήση των 2 καρτών και σε γενικές γραμμές είναι άψογο. Το μόνο του ψεγάδι είναι η φωτογραφική του η οποία έχει ένα θέμα με τα χρώματα και το πόσο σταθερό κρατάς το κινητό.

 

Αυτά κ από μένα

 

Καλή Ανάσταση σε όλους

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!εχω προβλημα με το bluetooth ενω δειχνει πως ειναι συνδεδεμενο δεν ακουω τιποτα!!!κανω κατι λαθος σε ρυθμισεις??ειναι πιθανον να μην ειναι συμβατη η συσκευη με το ακουστικο που χρησιμοποιω της turbox??σε αλλα κινιτα δεν εχει προβλημα συνδεεται κανονικα!!!

κατα τα αλλα πολυ ικανοποιηενος

ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω

 

Για να τραβηξεις 16:9 βιντεο και φωτο πως γινεται ?

 

Καπου διαβασα οτι εχει fm transmitter ?

 

Δεν εχω βρει πουθενα τη δυνατοτητα να αλλαξω σε 16:9, μπορει και να μη γινεται..

Fm transmitter δεν εχει η συσκευη.

 

Μετά από 1 περίπου εβδομάδα κατοχής έχω να πω τα εξής:

 

Το κινητό είναι απίστευτο value for money. Είναι ταχύτατο, έχει πάρα πολύ καλή ακουστική στις κλήσεις, κάνει πάρα πολύ καλή χρήση των 2 καρτών και σε γενικές γραμμές είναι άψογο. Το μόνο του ψεγάδι είναι η φωτογραφική του η οποία έχει ένα θέμα με τα χρώματα και το πόσο σταθερό κρατάς το κινητό.

 

Αυτά κ από μένα

 

Καλή Ανάσταση σε όλους

 

Δοκιμασε το ProCapture, βελτιωνει την αναλυση κ αναδεικνυει τα 8 mp της καμερας.

Καλη Ανασταση!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-997 / 997D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...